normal sayılan vajinal akıntı nasıl olur?

Arada duobalance bv probiyotik kullanın derim. İçeriği vajina phı koruyan içeriği kanıtlanmış tek probiyotik nbl olanı da fena değil. Faydası olur.
teşekkürler içeriğine baktım 2 çeşit lactobacillus var. ben nature's supreme'in probiyotiğinden kullanıyorum içeriği çok daha geniş tavsiye ederim. vajinal probiyotik de kullanıyorum arada ama yine de mantar oluyo ara sıra ya da ben öyle sanıyorum bilmiyorum

teşekkürler içeriğine baktım 2 çeşit lactobacillus var. ben nature's supreme'in probiyotiğinden kullanıyorum içeriği çok daha geniş tavsiye ederim. vajinal probiyotik de kullanıyorum arada ama yine de mantar oluyo ara sıra ya da ben öyle sanıyorum bilmiyorum
Benim dediğim probiyotik iki içeriği mantar sistit için kullanıyorlar zaten ikisi en çok işe yarıyor araştırın tabii rica ederim.

merhabalar. liseden beri vajinal sağlıkla kafayı bozmuş biriyim bu konuda birçok araştırma yapıyorum fakat bu kişiden kişiye değişebilen bir şey olduğundan tam olarak net bir sonuç çıkarabilmiş değilim. normal akıntı (sağlıklı akıntı) şeffaf, yumurta akı kıvamında olur diye çok fazla içerik okudum fakat bende sadece ovülasyon döneminde 1-2 gün öyle akıntı oluyor onun dışında ise beyazımsı süt gibi akışkan ama çamaşırda çoook açık sarı bir renkte gözüküyor. birçok doktora gittim ama 25 yaşını geçmediğimden çok fazla ciddiye alıp ilgilenen birilerini bulamadım. bir kez smear testi yapıldı temiz çıktı biraz mantar var dendi fitil vs kullandım fakat hiçbir değişiklik olmadı. bazen durduk yere bakteriyel vajinit oluyorum kokudan anlayıp direkt mixovula koşuyorum daha sonra gynoflor kullanıyorum falan ama akıntımın sadece kokusu gidiyor yapısı vs senelerdir aynı. kendi normalim bu mu emin olamıyorum. hijyenime de dikkat eden biriyim sabun vs de sürmüyorum arada sebamedin intim jeliyle dış genitali yıkıyordum sadece ama onu da bıraktım. benzer sorunu yaşayanlar lütfen yanıt yazabilir mi? tedavi edilmesi gereken bir durum mu, öyleyse nasıl tedavi ettiniz? sizin normal akıntınız nasıl? (yapısı, kokusu, rengi vs) bir de mantar herhangi bir koku yapar mı yoksa vajinanın kendinin hafif bir mayhoş kokusu olması normal mi? lütfen önyargılı cevaplar vermeyin çünkü senelerdir bunun yüzünden mentalim berbat oldu :KK43:
Mantar olmuş olabilir hijyene dikkat etmen gerekiyor

X