Stokçuluk :)

Slm lar ben bu aralar hiçbirşey almıyorum sanırım birdaha hic stok yapmayacağım çünkü evimde zaten yer yok geçen kışın aldıklarım başıma bela oldu diyebilirim ben zor sığıyorum bide stoklar eklenince fena oldum..
Deterjan temizlik ürünleri çay tuvalet kağıdı havlu peçete bitmedi hala kullanıyorum..
Sadece bakliyat alıyorum ve sıvıyağ geçen ay migrostan komili almıştım keşke onu 3 tane alsaymışım diyorum sadece yağ çok gidiyor çünkü ve asla aynı fiyata denk gelmiyor...sırf stok yapmamak icin gelmiyom k.k ya

10tl üzeri A101de liptonlar 9.95ti 2 tane aldım beyaz sirke normal sirke kaşar peynir ve çikolata(bu gereksizdi aslında iş çok yoğundu kendimi ödüllendiriyim dedim)hepsi buradada omo 8 kg 54 tl bu arada çamaşır deterjanımızın stoğu bitti artık son deterjanı açıcaz artık daha az harcama yapmalıyım ihtiyaç bitmiyoki🤣tuvalet kagıdı,havlu peçetede uygun bulunca alıcam altın biriktirmem gerek

Kizlar uzun zaman oldu girmeyeli
Biraz stogumu yaptim yapmaya da devam edecem.
3 adet 5 kg yag
2 adet 10 kg seker
1 adet cay
8 kg omo deterjan
2 camasir suyu
32li tuvalet kagidi
5 adet bulyon
10 adet makarna
2 sambuan yaninda promosyonlu 200 ml s.kremi
2 adet sac kremi
Arpa ve tel sehriye
5 litre yumasitici
5 lt bulasik deterjani
Simdilik bu kadar

Kizlar uzun zaman oldu girmeyeli
Biraz stogumu yaptim yapmaya da devam edecem.
3 adet 5 kg yag
2 adet 10 kg seker
1 adet cay
8 kg omo deterjan
2 camasir suyu
32li tuvalet kagidi
5 adet bulyon
10 adet makarna
2 sambuan yaninda promosyonlu 200 ml s.kremi
2 adet sac kremi
Arpa ve tel sehriye
5 litre yumasitici
5 lt bulasik deterjani
Simdilik bu kadar
Bereketli olsun

şuan resmen stokdan tuketiyorum.
Çay,siviyag,deterjan hepsi stok ganimetleri.
Iyiki almisim indirimlerde yine stok yapicam denk geldikce.
Ama suan yag ve deterjanda hic ihtiyacim yok.
Beni 5 ay kadar rahat rahat goturur.

Ben de tuvalet kagidini stoktan kullaniyorum. Yag seker ve deterjan stoklamaliyim. Gecen kistan nohutum var. Kuru fasulye almaliyim. Ve yas fasulye almam lazim.
Cocuk icin gelecek yaza tişört alip stokladim.
Bebek bezi stoklamak istiyorum. Su an deneme asamasindayim. En ucuzundan alip stok yapayim diyorum.

Ben de tekrardan yağ ve deterjan stoklayacagim

Plm123 Plm123 hatırlattığın iyi oldu hep erteliyorum ben de oğluma yaz icin tişört şort alımı yapayım varsa
Ben lc waiki outletten aldim. Cok iyi oldu. Seneye tam olur ustune. Bu yil büyük.

Geçen hafta lcw outlet ten dan gömlek aldim kuzucuga 15 tl ye.. aslında detaylı baksam bulurdu.. bu hafta gitsem fena olmaz... tişörtler ne kadardı

Offff kızlar eskiden bu forumda altın biriktiriliyordu.

Şimdi herşey aldı başını gitti, market ürünleri o kadar pahalandı ki, stok için konu açılmış.

Gerçekten indirim takip etmeden geçinmek mümkün olmuyor. Bim bile eskiden uygundu, şimdi pahalı geliyor:KK43:

Offff kızlar eskiden bu forumda altın biriktiriliyordu.

Şimdi herşey aldı başını gitti, market ürünleri o kadar pahalandı ki, stok için konu açılmış.

Gerçekten indirim takip etmeden geçinmek mümkün olmuyor. Bim bile eskiden uygundu, şimdi pahalı geliyor:KK43:

Allah bizi bu hallere düşürenlerin hakkından gelsin diyorum ama onlara bişey olmuyor olan bize oluyor zengin gene zengin olan fakire orta direğe oluyor aynen bim ve a101 den alırdık eskiden oralarda pahalılandı sadece a 101 in sakızını alırdık 50 kuruşa,şimdi 1 tl den bile fazla oldu 1 yılda sadece sakız bile 2 katından fazla zamlandı altını,parayı geçtik artık

Allah bizi bu hallere düşürenlerin hakkından gelsin diyorum ama onlara bişey olmuyor olan bize oluyor zengin gene zengin olan fakire orta direğe oluyor aynen bim ve a101 den alırdık eskiden oralarda pahalılandı sadece a 101 in sakızını alırdık 50 kuruşa,şimdi 1 tl den bile fazla oldu 1 yılda sadece sakız bile 2 katından fazla zamlandı altını,parayı geçtik artık

Aslında ben epey takip ediyorum market indirimlerini ama buraya o kadar sık giremiyorum. Yoksa birkaç günde bir yazabilse herkes şurada şunu uygun gördüm diye, epey faydalanan olur.

Ama genel olarak şöyle söyleyeyim, indirimleri her marketten takip etmek gerek. Migros/Carrefour pahalı diye düşünenler oluyor mesela ama ben gayet uygun alışveriş yapıyorum buralardan.

Onun dışında onur/çağrı/Happy marketlerde de güzel indirimler oluyor ara ara.

Vakit bulunca insertlere bakıyorum Cuma veya ctesi günleri. O zaman haftasonu ona göre ayarlıyoruz alışverişi.

Bir de bankaların market alışverişine puan verdiği döneme gelince iyi oluyor. O zaman markette indirimli birşey olmasa bile, kredi kartı müsaitse Migros’ta ya da BİM’de hediye kart alıyorum, bankanın puanını kazanmış oluyorum. Sonra hediye kartın içindekini de alacağım olduğu zaman kullanabiliyorum. Aynı şekilde giyim için puan kampanyası olduğu zaman da Waikikide hediye kart alıyorum. Çocuğa mutlaka bir ihtiyaç çıkıyor, o zaman kullanıyorum.

Aslında ben epey takip ediyorum market indirimlerini ama buraya o kadar sık giremiyorum. Yoksa birkaç günde bir yazabilse herkes şurada şunu uygun gördüm diye, epey faydalanan olur.

Ama genel olarak şöyle söyleyeyim, indirimleri her marketten takip etmek gerek. Migros/Carrefour pahalı diye düşünenler oluyor mesela ama ben gayet uygun alışveriş yapıyorum buralardan.

Onun dışında onur/çağrı/Happy marketlerde de güzel indirimler oluyor ara ara.

Vakit bulunca insertlere bakıyorum Cuma veya ctesi günleri. O zaman haftasonu ona göre ayarlıyoruz alışverişi.

Bir de bankaların market alışverişine puan verdiği döneme gelince iyi oluyor. O zaman markette indirimli birşey olmasa bile, kredi kartı müsaitse Migros’ta ya da BİM’de hediye kart alıyorum, bankanın puanını kazanmış oluyorum. Sonra hediye kartın içindekini de alacağım olduğu zaman kullanabiliyorum. Aynı şekilde giyim için puan kampanyası olduğu zaman da Waikikide hediye kart alıyorum. Çocuğa mutlaka bir ihtiyaç çıkıyor, o zaman kullanıyorum.

migrostan bende çok alışveriş yapıyorum canım,aynen özelikkler money hediyelerinden epey indirimli ürün aldım bulunduğumuz şehrin kurtuluş gününe kadar money hediyesi vardı mesela:) bide 60 tl üzerine indirimli ürünleri 4 tane pınar süt 5 tl olarak alıyordum mesela :)

Bimde 5 lt lik kırlangıç ayçiçek yağı 34.95 tl hanımlar 8 ekimde başladı
Ben de hemen 2 tane stokladım ☺

X