Soyadınızı kullanacak mısınız?

benim askim simdiden basladi soyadimi degistirmeye

nasil olsa degisicek alis iste diyo kaydirigubbakcemile3

ben esimin soyadini kullanirim cünkü bunun onu mutlu ediceni biliyorum

hem askimin soyadi severek tasirim :asigim:

ben sanirim kendi soyadimi da kullanacagim cunku sadece sevgilimin soyadini kullanirsam isim benzerligi yaratma riskim cok yukselecek, turkiyede o isim ve soyisimle yuzlerce kisi olduguna eminim. bu yuzden iki soyadi kullanmayi dusunuyorum.

soyadımı çok seviyorum.
çift soyadım var.
mutluyum,gururluyum :lepi:
soyadımı eşime de vereyim dedim,istemedi :dilcikar:

kendi soyadınızı da kullanmak istiyorsanız, nikah başvurusu yapılırken dilekçe dolduruyorsunuz.
şimdiye kadar hiçbir karışıklık yaşamadım.

ya bana ne dersiniz? adım burcu soyad 10 harf,nişanlımınki 10 harf.. oldu mu 25? :)))

herseye ragmen tabiki kendi soyadımı kullanıcam ama henuz yasada eşininkini almadan tek kendi soyadınızı kullanamıyoruz(sacmalık) bende bende olucam Burcu A................ B................... nişanlımınkini sadece resmi yazışmalarda kullanıcam.normal hayatta adım yine burcu a............. olacak :)

eşlerden bunun için izin alanları ise anlamıyorum,bu yasal hak,isterseniz alırsınız.nişanlım hiçbirsey demedi.nasıl istersen dedi ailesi de buna asla laf edecek insanlar değil.oyle insanlar olsalardı bile bana vız gelir tırıs gider :)))) budur...

turk kimigimde esimin soyadini kullaniyorum, amerikada kizlik soyadimi. biraz karisik.

kızlar bende kullanmayı düşünüyordum ama sonra vaz geçtim. çocuklarıma ileride annenizin kızlık soy adı denince çok bariz ortad olan bir cevap olsn istemiyorum. zaten kimliklerin arka kısmında kızlık soyisimleri için bir yer mevcut. Yani bende eşiminkini kullanmaya karar verdim. 24 yıl oldu bu soy adımı taşıyalı 24 yılda kocamınkini taşısam nolur sanki. kaydirigubbakcemile

ben ikisini de kullanmak isterdim. nüfus müdürlüğünde bunu da belirtmiştim ancak nüfus kağıdıma baktığımda sadece eşiminki vardı. memura söylediğimde kızlık soyismin arkada yazıyor dedi :KK43: ama resmiyette kullanamıyorum, ne işe yarar!

bn eşimin soyismini kullanmak isterim daha bikaç gün önce oldu resmi nikahım ama nufüs müdürlügüne gitmeye üşendigimden degiştirmedim hala :lepi:

Evlenirken babamın bir sözü çok etkilemişti beni. Çünkü kendisi aynı zamanda lisede benim öğretmenimdi ve bana adımla soyadımla hitap ederdi. Onun için iki soyadımı da kullanıyorum.

eşimin soy adını kullanırım tabi ki.. Hem de büyük bir mutlulukla...

ya bana ne dersiniz? adım burcu soyad 10 harf,nişanlımınki 10 harf.. oldu mu 25? :)))

herseye ragmen tabiki kendi soyadımı kullanıcam ama henuz yasada eşininkini almadan tek kendi soyadınızı kullanamıyoruz(sacmalık) bende bende olucam Burcu A................ B................... nişanlımınkini sadece resmi yazışmalarda kullanıcam.normal hayatta adım yine burcu a............. olacak :)

eşlerden bunun için izin alanları ise anlamıyorum,bu yasal hak,isterseniz alırsınız.nişanlım hiçbirsey demedi.nasıl istersen dedi ailesi de buna asla laf edecek insanlar değil.oyle insanlar olsalardı bile bana vız gelir tırıs gider :)))) budur...
:lepi: çok halısın canım bende aynen sana katılıyorum :)

ayrıca gerçekten kendi soyadımızı tek başına kullanamayacak olmamız çok çok saçma!!!
benim iki adım var soyadımda 5 harf eh bide sevgilin soyadı 6 harf....ohoooooo yani!!! sadece kendi soyadımı isterim ben...

ben evlendikten sonra bi bayanın eski soyadını kullanmasını saçma buluyorum..evleniyorsam eşimin soyadını alırım..

arkadaslar sanki soyle bi sonuc cıkartmıssınız gibi geldi mesajları okuyunca; "eşinin soyadını kullananlar eslerini seviyor,kullanmayanlar sevmiyor mubarek." biz kullanmayacaz ama biz de çok seviyoruz :))))))))))))) bu bir olcu değilki,sadece dayatılanlardan hala erkek hegamonyasında bir dunyada yasadığımız için bari verilen hakları kullanalım diyoruz..

Ben hem kendi kizlik soyismimi,hemde nisanlimin soyismini kullanmak istiyorum...insALLAH!!!

ben eşimin soyadını kullanmak istiorum... sanki ewlenmemişim gibi olsun die öbür türlü ewli olduum belli oluo hahahha:))) strese sokuo ewlilik beni... düşüncesi bile yaaa... napcam ben böle ewlenemeyecem sanırım:KK43:((((

canım bu kadar strese sokma kendini yaw.. ne güsel sevdiğin insanla bi ömür birlikte olucaksın.. istersen hem kendi soyadını hemde eşinin soyadını yazdır...evlilik düşüncesi sıktığında kendi soyadına bakıp rahatlarsın :lepi:

rahatlatır mı yoksa üzermi karar weremiorum... aman ztn sewgilimde istemio hahaha:))))
üff iki soyadı fazlalıkmış gibi gelio, ewlendiimde kendi soyadıma dewam etsem ne güsel olur... tek soyad gene:))))

ben kesinlikle eşimin soyadını kullanıcam gururla.hatta rumuzumdaki sever nişanlımın soyadı.şimdiden kullanmaya başladım bile.çok mutlu oluyo.mail adresimi de elifsever olarak değiştirdim.böyle şeyler erkeğin gururunu okşar ben öyle düşünüyorum.

ewt grurlarının okşandıı doğru...
benim bi arkadaşımın eşi baya tavır yapmış, hatta konu açılınca çok sinirlenio... sanki eşim değilmişsinde soyadımız benziomuş gibi dio... senin soyadın.... yani ikisini birlikte benimki bu.... sadece uyumlular gibi bişey diyomuş...
yani benim soyadımda farklı bi soyad deil çok yaygın gereksiz gibi gelio birasda uzantıı...

benimkide mümkünatı yok kabul etmez.. zaten ikisini birlikte kullansamda baza eziyet :) hem 2 ismim var hem aşkımın soyadı uzun.. varın gerisini siz düşünün :)))

X