Soyadınızı kullanacak mısınız?

E

EU1

Ziyaretçi
Arkadaşlara,
Evlenince eski soyadınızı da kullanacak mısınız?
Bu işin prosedürü nedir bilen var mı???

canım ben evlendim ve kendi soyadımıda kullanıyorum.tabi evlilik cüzdanında bişey yapamıyosun nüfus cüzdanını değiştirmeye gittiğinde diyosun ben eski soyadımıda istiyorum diye bir form dolduruyolar tamam diyolar hop nüfus cüzdanın iki soyadlı ve tabi nüfusa kayıtlı oldıuğun yerde değişmiş olarak hemen veriliyor artık böyle seyler çabuk veriliyo

benim iki adım olduğu için iki soyad kullanma imkanım baştan yok olmuş gibi geliyor...
Yeni imza falan bulmaya çalışıyorum bazen..
Her ne kadar 4 yılda alışmış olsam da gene de kulağımı tırmalıyor biraz...
Alışmak lazım, kendini çoook sevdiğim gibi soyadını da gururla taşımak isterim..
(benim babamın hiç oğlu yok, amcam da yok, bizim soyadımız kardeşimle tarih olacak, aslında bunu da istemezdim)

merhaba arkadaşlar :)
ben nişanlımın soy adını alacağım kısmetse. bu tamamen kendi isteğim, böyle olması gerektiğini düşünüyorum, insan çok sevince soy adından da gurur duyuyor ve seve seve kabul ediyor :)

ben ikisinide kullanıcam. evlenmek için başvuru yaptığında ayrı bir dilekçe veriyorlar onu imzalayıp veriyosun.

uzun isimleri yada iki isimleri sevmediğim için kendi soyadımı kullanmak pek istemiyorum ama yinede bu konuda kararsızım

ben kendi soyadımı kullanırım.. o da babamın adıdır nihayetinde.. canım babişkom:)

Ben de kızlık soyadımı kullanmayı düşünmüyorum çok uzun zaten
Ve adımla canım sevgilimin soyadı çok uyumlu oluyo:) Allah kısmet eder inşallah da hayırlısıyla evleniriz de soyadlarını alnımızın akıyla kullanırız (AMİNNNNN)

eşimin soyadını kullanıyorum.çocuklarımla aynı
soyadını kullanmak isterim çünkü...

kızlık soyadımı da kullanmak istiyorum çünkü bizde iki kızız ayrıca ismim soyadımla çok uyumlu son iki harfi aynı.Ama öteki yandanda nişanlımda ailesinin tek oğlu ailesininde buna bozulmasını istemiyorum. Nişanlımda çocuklarımız sormazmı diyor annemin soyadı niye bizimki gibi diye?
Offfff bilmiyorum yani birde karar senin dedi bana çık işiniçinden çıkabilirsen.

valla bizde üç kız kardeşiz bende babamın bir oğlunun olmasını çok isterdim soyad meselesi yüzünden. ben sırf bu yüzden kızlık soyadımıda kullanıyorum. evlilik işlerini hallederken nikah memuruna söylemiştim oda benim adıma nüfus müdürlüğüne bir dilekçe yazdı ve gönderdi işlem nikah kıyılınca devreye girdi. kocamın soyadındanda gurur duyuyorum ama bu benim tercihim.

ben iki soy isminide kullaniyorum
evlenince birakmak istemedim

kendi soyadimida kullanmak isterim eşimin soyadinida
ama 2 si cok uzun ve sacma olacagi sadece eşim olacak kisinin soyadini kullanicam

iki soyisim kullanmak istiyorum.
üçnkü babacığımın soyismini kullanmak isterim o benim özüm. paldır küldür bırakıp gidemem
ikiside olsun. gönüller bir olsun

Ben hem kızlık soyadımı hem de kocamın soyadını kullanıyorum..
Soyadımı vermezdim kesinlikle..:dilcikar:
Çok memnunum,herkese tavsiye ederim..:asigim:

Ben De Ilk Zamanlar Kizlik Soyadimi Kullanmak Istedim Ama Daha Sonra Düşününce Ilerde çocuklarimin Kafasini Kariştirmanin Bi Manasi Olmadiğina Karar Verdim.şimdi Eşimin Soyadini Kullaniyorum Ve Gurur Duyuyorum. Soyadini Kullanmamin Da Babami üzeceğini Düşünmüyorum çünkü Bu Evliliğin Güzel Bi Yani. O Beni O Insana Verdiğine Göre Zaten Eşi Olmamdan Memnun.

tabikide eşimin soyadını kullanmak isterim dogru olanda bu

Ben de kocişimin soyadını kullanıcam zaten şimdiden alıştım bilem uzak gelmiyor bana... Aslında kendi soyismimle berarber kullanmak isterdim ama bazı yerlerde çok sorun çıkabiliyor hem de çok uzun olur öyle....

X