Sorun bende mi?

Eşim hazırlamaya gidiyor ben altını değiştirirken ama hep müdahale ettiler mamayı nasıl karıştıracağımıza kadar. Sürekli öyle yapın böyle yapın mamayı böyle verin. Eşimi savunmaya kalktım ağzıma sıçtılar demedikleri laf kalmadı ağzımı açmaya korkar oldum şimdi düşman gözü ile bakılıyor bana

Sİzin kendi eviniz yok mu? Alın çocuğu çıkın evden. Kendi evliliğini mi bitireceksin?

Vakit kaybetmeden evinize dönün iç güdülerinizle bile sadece bakabilirsiniz bebeğe . 15 gün olmuş sezaryen ağrılarınız geçmiş olmalı veya oldukça hafiflemiştir kendi işinizi görüp bebeğinize de bakabilirsiniz . İmza doğumdan sonra kendi evinde bebeklerine desteksiz bakan 3 çocuklu anne . Çok ihtiyaç duyarsanız evinize gelip yemeğinize çamaşırınıza yardım ederler. Bebeğinize sadece siz bakın . Bunaldığınızda biraz sevmeleri için verebilirsiniz tabi 😉

Sesinizi çıkaramadığınız şey sizin bebeğiniz, oyuncak değil çocuk o aman birinin kalbi kırılmasın diye susuyorsunuz
Tam şu an hazırlanıp evinize geçmeniz için neyi bekliyorsunuz kusura bakmayın aşırı pasifsiniz.
15 gün olmuş artık yürüyebiliyorsunuzdur toparlanıp dönün
Ve anneniz dahi olsa kimseye anneliğinize laf ettirmeyin.

Aileniz sizi ezerek güveninizi kırarak kendilerine bağımlı hale getirip çocuğun anne baba rolüne kendileri geçmek istiyorlar. Bunu genelde kv falan yapar ama siz de anneniz yapmış buna izin vermeyin.

Anne olduğunuzun farkında mısınız? Bebeğiniz sizi isterken siz millet üzülmesin, beddua etmesin diye ailenize vermişsiniz. Valla genelde kadınlar panter oluyor ilk dönemler siz istemedikten sonra bütün bunlar yapılamaz. Sizde bakabileceğinizden şüpheli gibisiniz. Eşiniz de hadi gidiyoruz diyemiyor. İkinizde tuhafsınız. Bu arada sizde ağlaması, başkalarında susması hiçbir anlam ifade etmiyor. Geriliyorsunuzdur oda hissedip ağlıyordur sadece. Onun tek istediği koyun sizin koynunuz. Olaylara müdahale etmezseniz çok değil 2-3 ay sonra ben evladımla bağ kuramadım diye üzülürsünüz. Biz artık evimize geçiyoruz demelisiniz.

Kalmaya devam ederseniz muhtemelen bir süre sonra siz ev işlerini yaparsınız, anne babanız bebekle ilgilenir. Sinir bozucu gerçekten. Bebek dünyaya getirmeye karar verdiğinizde bakabileceğinize de inanıp bu kararı vermişsinizdir bir başkası egolarını tatmin edecek diye bundan kendinizi mahrum bırakmayın. Babası ve sizinle kuracağı ilişki doğdu andan itibaren başlıyor.

Kuzeniniz için çok üzüldüm en çok psikolojik destek olunacak zamanda insanın üstüne suçlama yapıyorlar en çok biz biliriz biz ederiz diye bakıyorlar her şeye müdahale edip kendi dedikleri olsun istiyorlar. Bende ileride çocuğum bana değilde anneme babama çok düşkün olur diye korkuyorum bizi saymayıp onları sayar diye.
Çok ilginç bir şekilde önü alinamayabiliyor böyle şeylerin. İlk kırk gün deniyor/ hastalık geçene kadar deniyor/ ek gıda başlasın deniyor...derken bir bakıyorsun bu sizin normaliniz oluyor, çocuğun mu kardeşin mi belli değil. Benim ananemin de aynısı basina gelmiş. Yaşı da küçükmüş gerçi, kayın ailesi "bunlar daha kendi çocuk,bakamaz" demiş, büyük kızlarını kendileri almışlar. Karadeniz'de çok yaygın böyle saçma hikayeler

Merhaba buraya bir şeyler paylaşmak istedim çünkü kendimi iyi hissetmiyorum. 15 gün önce doğum yaptım annem babam sağolsunlar hastanede yanımda oldular yardımcı oldular. onların evinde kalıyoruz. Sezaryen doğum yaptım bebeğimi odaya getirttiklerinde bebeğe bir şey olur diye ailem eşimin kucağına aldırtmamışlar ve sonra kendi kucaklarına almışlar. Eşim ne yapmaya çalışsa hep müdahale etmeye başladılar. Eve geçtiğimizde babam sağolsun hep yardımcı oldu ama eşime hep laf sokuldu bunu annemlerle konuştuğumda işe çok tepki aldım. Annemin 12 saat doğum çektim ben sen sezaryen ile doğurdun demesi. eve gitmeyi düşündüğümüzü söyledim çünkü eşimle babam sürekli çatışmaları oldu bende arada kaldım hep moralim çok bozuldu. Şu an hala buradayız mamasına çeşme suyu ile verilmiş kaynatılıp. akşam çok karnı ağrıdı ve huysuz oldu ağladı uyumadı. Bende bana danışmalarını söyledim bende annesiyim dedim. banyosunun ne zaman yapılacağına bile planlamışlar muhabbet arasında konuşulunca haberim oldu bir şey söylesem hemen kocaman tepkiler ile karşılaşıyorum yine suçlu ben oluyorum. Evin içinde bana nankör gözü ile bakılıyor akşamdan beri ağlıyorum sütüm kesilecek diye korkuyorum. 15 gündür çok stres altındayım. Bebeğim hep kucaklarında ben bir köşede gariban gibi duruyorum eşim de aynı şekilde. Altını değiştiriyorlar ediyorlar biz bakıyoruz bazen ne yapmaya çalışsak hemen yanımıza geliyorlar müdahale etmeye çalışıyorlar. Torunlarını sevmeleri çok güzel bir şey ama aşırıya kaçık çocuğumu kendi çocuğum gibi hissedemiyorum sanki ortaya doğurmuşum gibi. Eve gidersek bakamayacağımızı düşünüyorlar bende onu göremiyorlar hele ki eşimde hiç. Hiçbir şey hayal ettiğim gibi olmadı maalesef kendimi birden çok değişik bir şeyin içinde buldum annem babam aşırı değiştiler birden. Annem ameliyat oldu hamileyken her gün gittim yemek yaptım yardımcı oldum ağrım olduğu halde gittim. Hastaneye gidip yine oraya gittim yemeklerini yaptım. Akşamları sadece eve uyumaya gidiyordum vücudum aşırı derecede ağrıyordu artık. Kendime hiç acımadım olsun dedim yine de annem babam. Ama şu an öyle bir gözle bakılıyor ki bana bazen diyorum keşke ölsem şu an sırna diyorum çocuğum var. Sonra yine diyorum acaba bana mı öyle geliyor bazı şeyler. Çocuğum onların kucaklarında hep sessiz duruyor ben aldığımda ağlıyor susmuyor altını değiştirirken kıyameti koparıyor ama onlarda bağırmıyor. aşırı derecede üzgünüm ve yorgun ne yapacağımı inanın hiç bilmiyorum düşünmekten bazen uyuyamıyorum. Sorun bende mi sizce?
Sakin ol :) bebiş hayırlı olsun sağlıkla büyüsün. Sana da Allah şifa versin tez zamanda toparla inşallah

Kötü niyetli yapmadıklarını varsayarak lohusalık ve ameliyat etkisi ile üzülüyorsun, eşin de tabiki evladı ile ilgilenmek ister.. ailenin acemi olduğunu da düşünerek bu süreçte sanırım kaş yapayım derken göz çıkarmışlar... evine geçtiğinde sana destek olacak birisi gelecekse evine gidebilirsin ya da süreç düzene girene kadar sabredeceksin maalesef. Stres bebeği de etkiler dikkat et kendine
Her şey yoluna girer hayırlısı ile sen sabret🌸

Başından evinizde kalmalıydınız, yardım etmek isteyen her kimse gidip gelecekti evinize.

Yapacakları şey yemek ve temizlik olmalıydı sadece.

Eşinize bebeği vermemek, sizin bir köşede kalmanız falan öyle üzüldüm ki… Eşinizle aranız bozulabilir, bebeğinize uzaklaşabilirsiniz ya da sütünüz kesilebilir Allah korusun.

Lütfen evinize dönün🥺

Lohusasiniz ,duygularınız çok karışık ve yetersiz hissediyorsunuz.Cok iyi anlıyorum.Ben de çok ağladım ben yapamayacağım diye.İlk bez değiştirmemi hatırlıyorum da. Çok kötü hissettim.Beceremedim.Ama inanın herşey yoluna giriyor.Siz yeter ki bakmak isteyin.

Lohusalıkta benim de annemle aram bozuldu .Ben söyledim,yeri geldi kızdım.cunku benim için en önemli şey kızım.Hersey geçiyor zamanla.Onemli olan minik bebeğiniz,anneniz değil.

Siz alın eşinizi ve bebeğinizi eve geçin.Yardim etmek isteyen ev işlerini yapsın.Bol bol emzirrin.Unutmayin her bebek en cok annesini ister.Aglarsa sizde aglasin,sarılın geçecek diyin.sakin olun.yoksa bu gidişle hem eşiniz hem bebeğiniz ellerinizden kayar gider...

Eve gidersek bakamayacağımızı düşünüyorlar bende onu göremiyorlar hele ki eşimde hiç.
Adam çocuğunu kucağına alamamış ne babalık duygusu hissedecekte çocuğuna bakacak . Eşinizin yerinde olsam çocuğumu alır çıkar giderdim . Sizin aileniz kim ve ne hakla çocuğu malları yerine koyuyor ?

Ayrıca güvenli bağlanma diye hiçbir şey duymadınız mı ? Çocuğun ana babası yok sanki ölmüşte ebe dede bakıyor . Çocuğu yapmayı bilen bakmayı da bilir herkes anasının karnında öğrenmiyor. Yazık çocuk evini görmemiş annesinin hem kokusuna hem kalp atışına hasret . Anne ve baba olun sorumluluk alın

Çocuğum onların kucaklarında hep sessiz duruyor ben aldığımda ağlıyor susmuyor altını değiştirirken kıyameti koparıyor ama onlarda bağırmıyor. aşırı derecede üzgünüm ve yorgun ne yapacağımı inanın hiç bilmiyorum düşünmekten bazen uyuyamıyorum. Sorun bende mi sizce
Ever sorun hem sende hem eşinde çocuk seni tanıyor derdini sana anlatmak için ağlıyor onun annesi sensin . Babasini da tanıyor . Çocuk sizi gormuyor bile daha bulanık sesinden sen yaklaşınca derdini anlatiyor . En iyi sen onun ihtiyaçlarını karsilayabilirsin sen onun annesisin yanındaki de babası
Çocuğunu kucağına al kimseye verme bol bol sev kalbinin üzerinde tut . Osman gonulal diye bir doktor var onu izle . Çocuğunu elinden almalarına izin verme ana baba değil deccal ya nasıl ebeveynlerin var senin böyle

Dikkatimi çekti konu sahibi hala yarın ya da pazar eve döneceğiz vibe ı almadım sizden.
Siz böyle devam edersiniz cidden eşiniz çocuğundan ve sizden uzaklaşır tek başınıza çocuğa bakamayacak hale gelirsiniz ve evliliğiniz onarılamaz zararlar görür.

Bence anne ve babanı karşına alıp düzgün kırmadan anlat bebeginin sana ait olduğu böyle olmayacağı ve eve gitme zamanı geldiği söyle işin zor keşke basta oraya gitmeseydin onlar torun değil de evlatları olmuş gibi seviyorlar sizin yazınızdan bana öyle geldi

Merhaba buraya bir şeyler paylaşmak istedim çünkü kendimi iyi hissetmiyorum. 15 gün önce doğum yaptım annem babam sağolsunlar hastanede yanımda oldular yardımcı oldular. onların evinde kalıyoruz. Sezaryen doğum yaptım bebeğimi odaya getirttiklerinde bebeğe bir şey olur diye ailem eşimin kucağına aldırtmamışlar ve sonra kendi kucaklarına almışlar. Eşim ne yapmaya çalışsa hep müdahale etmeye başladılar. Eve geçtiğimizde babam sağolsun hep yardımcı oldu ama eşime hep laf sokuldu bunu annemlerle konuştuğumda işe çok tepki aldım. Annemin 12 saat doğum çektim ben sen sezaryen ile doğurdun demesi. eve gitmeyi düşündüğümüzü söyledim çünkü eşimle babam sürekli çatışmaları oldu bende arada kaldım hep moralim çok bozuldu. Şu an hala buradayız mamasına çeşme suyu ile verilmiş kaynatılıp. akşam çok karnı ağrıdı ve huysuz oldu ağladı uyumadı. Bende bana danışmalarını söyledim bende annesiyim dedim. banyosunun ne zaman yapılacağına bile planlamışlar muhabbet arasında konuşulunca haberim oldu bir şey söylesem hemen kocaman tepkiler ile karşılaşıyorum yine suçlu ben oluyorum. Evin içinde bana nankör gözü ile bakılıyor akşamdan beri ağlıyorum sütüm kesilecek diye korkuyorum. 15 gündür çok stres altındayım. Bebeğim hep kucaklarında ben bir köşede gariban gibi duruyorum eşim de aynı şekilde. Altını değiştiriyorlar ediyorlar biz bakıyoruz bazen ne yapmaya çalışsak hemen yanımıza geliyorlar müdahale etmeye çalışıyorlar. Torunlarını sevmeleri çok güzel bir şey ama aşırıya kaçık çocuğumu kendi çocuğum gibi hissedemiyorum sanki ortaya doğurmuşum gibi. Eve gidersek bakamayacağımızı düşünüyorlar bende onu göremiyorlar hele ki eşimde hiç. Hiçbir şey hayal ettiğim gibi olmadı maalesef kendimi birden çok değişik bir şeyin içinde buldum annem babam aşırı değiştiler birden. Annem ameliyat oldu hamileyken her gün gittim yemek yaptım yardımcı oldum ağrım olduğu halde gittim. Hastaneye gidip yine oraya gittim yemeklerini yaptım. Akşamları sadece eve uyumaya gidiyordum vücudum aşırı derecede ağrıyordu artık. Kendime hiç acımadım olsun dedim yine de annem babam. Ama şu an öyle bir gözle bakılıyor ki bana bazen diyorum keşke ölsem şu an sırna diyorum çocuğum var. Sonra yine diyorum acaba bana mı öyle geliyor bazı şeyler. Çocuğum onların kucaklarında hep sessiz duruyor ben aldığımda ağlıyor susmuyor altını değiştirirken kıyameti koparıyor ama onlarda bağırmıyor. aşırı derecede üzgünüm ve yorgun ne yapacağımı inanın hiç bilmiyorum düşünmekten bazen uyuyamıyorum. Sorun bende mi sizce?
Neden kendi evinize gitmiyorsunuz eşinizle bebeğinizi alıp evinize gidin ailenizde isterse ziyarete gelir ne saçmalık

Alın cocugunuzu evinize gidin

Siz niye bukadar pasifsiniz nasil cocuk yetistireceksiniz bu pasiflikle? Kaynana yapsa neler yapardiniz acaba acilen cikin evinize gidin sacmalamayi birakin cocujmusunuz siz cocugunuzla temas etmezseniz sizi nasil benimseyecek cahilmisiniz beddua almaktan korkuyorum yazmissiniz ne alaka beddua haksiz beddua tutarmi hic

Ne münasebet ya. Koskoca insanlarsınız evlenip çocuk yapmayı biliyorsanız bakacaksınızda. Kalkıp evine gitmeyi düşünüyor musun konu sahibi? Eşin iyi biriymiş dua et bana yapılsa aynısı bebeğimi alır eşime de geliyorsan gel gelmiyorsan kal ananlarda dönmeye de zahmet etme derim

Niye ailenizde kaliyorsunuz? Benim dogumda 2 gun hastanede annem yanimda kaldi. Eve gelince de 2 gun kayinvalidem 3 gun annem geldi. Sonra hep kendi basimaydim. Acilen evinize dönün. Zaten ilk 15 gun bebekler surekli uyuyor. Asıl kolik kısmı simdiden sonra basliyor. Aileniz simdiye kadar bu kadar mudahaleciyse bundan sonraki surecte daha da sıkıntı cikarirlar.

X