Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar skleroderma (deri sertleşmesi,romatizma)

aysegl27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2013
154
4
aranızda skleroderma hastalığı olan varmı arkadaşlar annem 18 yıldır bu hastalıkta elleri sertleşti hareketleri kısıtlandı annem daha 48 yaşında :KK43: ilaç tedavisi görüyor bunun haricinde uygulaması gereken biey varmı acaba bildiğiniz ?

Merhaba canım...Öncelikle çok geçmiş olsun...benim ailemde 4 tane skloraderma hastası vardı..Annemi 2005 senesinde kaybettim...skloraderma akciğerlerin kalınlaşmasını ardından kansere çevirdi..Halam bu hastalık yüzünden böbrek hastası oldu ve kaybettim..babaannem bu hastalıkla yıllardır yaşıyor ayağı kesildi..bir diğer halam bu hastalıkla mücadele veriyor ve daha yeni öğrendim mide kanserine çevirmiş...

çok iç açıcı değil yazdıklarım ama bu hastalığı benden iyi kimse bilemez...

Merhaba canım...Öncelikle çok geçmiş olsun...benim ailemde 4 tane skloraderma hastası vardı..Annemi 2005 senesinde kaybettim...skloraderma akciğerlerin kalınlaşmasını ardından kansere çevirdi..Halam bu hastalık yüzünden böbrek hastası oldu ve kaybettim..babaannem bu hastalıkla yıllardır yaşıyor ayağı kesildi..bir diğer halam bu hastalıkla mücadele veriyor ve daha yeni öğrendim mide kanserine çevirmiş...

çok iç açıcı değil yazdıklarım ama bu hastalığı benden iyi kimse bilemez...

yani hiçbir şekilde durdurulamıyor biliyorum ama ilerlemesi dursun istiyoruz cnm anneme bişey olursa ... :KK43:

X