Bilezik, eşten saklama, oyun terapisi...

firebutterfly

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2024
126
90
28
Merhabalar herkese, sırf bu konu için yeni üye oldum ancak sürekli takipteydim. Öncelikle şununla başlayayım, kendi emeğimle bundan 4 yıl önce yapmış olduğum 10.06 gram 22 ayar bileziğim var bundan eşimin haberi var hatta 145 lirasını param yetmediği için eşim vermişti.

Bir de şuan 5 yaşında anaokuluna giden bir kızım var, kendisi yalnızlıktan dolayı(ailelerle farklı şehirdeyiz çok fazla komşuluk yok vs.) özgüvensiz bir çocuk. Öğretmeni ilk başlarda ''-Uzmanı olduğum bir konu değil ancak otizmden şüpheleniyorum, pedagog arkadaşım var isterseniz bir görüşün.'' demişti. Bende görüşmeye gittim çocuğun asosyal ve oyun terapisine ihtiyacı olduğunu söyledi. Buraya kadar problem yok eşimle konuştuk göndereceğiz dedik ancaaaak benim eşim fiyatı duyunca olmaz, gerek yok, parka falan götür düzelir diye konuyu kapattı.

Bu konu benim için asla kapanmadı çünkü çocuk dışarıda kimseyle konuşmaz, nasılsın derler cevap vermez, ismini sorarlar asla söylemez vsvsvs. Ve bu çocuk eylülde 1.sınıfa başlayacak ezilecek belki başarısız olacak bu şekilde kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Sorun şu ki ben çalışmıyorum. Bu bilezikten hariç yatırımım yok.

Şimdi ben bu bilezikten 3 bin kadar almam lazım ancak eşime söylemeyeceğim. Şuan bileziğin güncel fiyatı 24 bin bandında. Eşim bileziğin gramını bilir ancak ayarını bilmez, sizce ben bilezik aynı şekilde 10 gram ancak 18 ayara mı düşürsem( daha risksiz olur diye düşünüyorum.) yoksa 22 ayar olarak kalsa da gramını mı düşürsem 9 gram gibi.?( bu durumda da eşimin gramını hatırlama ihtimali çok yüksek) Hangisi daha mantıklı olur? Eşimin bilmesine gerek duymuyorum ancak duyarsa yada fark ederse de bıtbıt konuşmasını da istemiyorum.(1 hafta önce konuşması geçti şuan senin bilezik 16 bin olmuştur yazın iyice artınca belki borçları kapatmak için kullanırız sende istersen gibi bir şey dedi.) Yani tam olarak fiyatı hakkında bilgisi yok. Bileziğin üstünden alacağım 3 bin küsur kızımın 2 aylık oyun terapisi parası olacak. Pedagog 8-10 seansın yeterli olacağını söyledi zaten.

Yani konum bu, kafamda çok büyük sorular dönüyor. Sonuçta ben bunu yemek için falan kullanmayacağım o yüzden içim rahat ancak yine de eşimden saklamak zorunda kalmak özellikle böyle onu da ilgilendiren bir konuda canımı sıkıyor . Yapacak bir şeyim yok kızım için canım feda( bu arada oyun terapisine gizlice götürmek zorunda kalacağım) Çok uzun oldu ama umarım anlatabilmişimdir şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla...

NOT: Günaydınlar şöyle bir açıklama yapma gereği duyuyorum, öncelikle bir kullanıcının yaptığı yorumla aklıma yatan şeyler oldu ve hemen randevumu aldım cuma günü için. Sonra bunu eşime söyledim şüphelendiğim şeyi söyledim o da bana hak verdi, konuşacağı kişiyi yada yeri seçtiği konusunda. Kendisi otizmi asla kabul etmediğini, edemediğini buradaki şahıslara güvenmediğini söyledi. Evde sürekli çocuğu normal olarak gördüğü için ve benden daha az zaman geçirdiği için fark edemediğini söyledi. Bilezik konusunu asla açmadım ve randevu aldığımı söyledim destek olmasını istedim kabul etti beraber araştırdık olabilir, olamaz diye konuştuk randevuya o da gelecek ve çıkan sonuca göre bir karar vereceğiz. Ancak kendisi kesinlikle buradakilere güvenmiyor terapi vs durumunda başka bir çözüm düşüneceğiz. Buradan bir kullanıcı sağ olsun bana yardımcı olmak adına araştırma yaptı pedagog dediğim!(böyle bir kavramın Türkiye'de olmadığını bilmiyordum kusura bakmayın) kişinin pek güven vermediği hakkında pek bilgi bulunmadığı konusunda konuştuk benim de içime bir kurt düştü zaten. Eşimin dediği şu ki başka bir çocuğu da aynı arkadaşına yönlendirmiş bu yüzden olayın farklı olduğunu düşünüyorum. Eşim bana daha açık olabilirdi para konusunu sorun yaptığını düşünüyordum(ki şüphelerim geçmiş değil) kendisi sadece güvenemediğini ve kolayca bir çocuğa otizm şüphesi konulamayacağını özellikle beni üzdüklerini pat diye bir anda olayların içinde bulduğumu kendimi falan anlattı. Daha sakin kalıp araştırma yapmak lazımmış. Ben direk sadece adını bildiğim bir insana çocuğumu emanet edecektim hastalığı ne, tanısı ne, tedavisi ne hiç bilmeden. Direk öğretmen yönlendirdiği için güvenip belki daha büyük sorunlara yol açacaktım. Destekleriniz için teşekkür ederim benimki bir an çaresizlikle ve aceleyle yapmayı düşündüğüm bir şeydi. Randevudan sonra ne çıkar bilemeyiz tabii güncelleme yapmaya çalışırım.

Son düzenleme:
Gizli götüreceğim küçük bir ildeyiz zaten, kendisi işte olduğu zaman parka götürüyorum diye götüreceğim. Okulla terapi yeri arası 5 dk uzaklıkta haftada 2 gün 1 saat şeklinde konuştuk.

anladım.
aynı gr dan daha düşük ayar alın o zaman gr.mını hatırlar demişsiniz.
kendi evladı için bıkbıklanan adamı kandırmakta bir sakınca yok bence.

3 bin nasıl 3 aylık terapi parasını karşılayacak?

Çocuk yumurtlarsa babasına ne olacak?

Eşinizi ikna etmeniz daha mantıklı.
3600 2 aylık terapi parası, zaten öğretmenimizin arkadaşı olduğu için yardımcı olacak. Duruma göre sayılar değişecek ama şuan haftada 2 gün 1 saat olarak görüştük.

Merhabalar herkese, sırf bu konu için yeni üye oldum ancak sürekli takipteydim. Öncelikle şununla başlayayım, kendi emeğimle bundan 4 yıl önce yapmış olduğum 10.06 gram 22 ayar bileziğim var bundan eşimin haberi var hatta 145 lirasını param yetmediği için eşim vermişti.

Bir de şuan 5 yaşında anaokuluna giden bir kızım var, kendisi yalnızlıktan dolayı(ailelerle farklı şehirdeyiz çok fazla komşuluk yok vs.) özgüvensiz bir çocuk. Öğretmeni ilk başlarda ''-Uzmanı olduğum bir konu değil ancak otizmden şüpheleniyorum, pedagog arkadaşım var isterseniz bir görüşün.'' demişti. Bende görüşmeye gittim çocuğun asosyal ve oyun terapisine ihtiyacı olduğunu söyledi. Buraya kadar problem yok eşimle konuştuk göndereceğiz dedik ancaaaak benim eşim fiyatı duyunca olmaz, gerek yok, parka falan götür düzelir diye konuyu kapattı.

Bu konu benim için asla kapanmadı çünkü çocuk dışarıda kimseyle konuşmaz, nasılsın derler cevap vermez, ismini sorarlar asla söylemez vsvsvs. Ve bu çocuk eylülde 1.sınıfa başlayacak ezilecek belki başarısız olacak bu şekilde kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Sorun şu ki ben çalışmıyorum. Bu bilezikten hariç yatırımım yok.

Şimdi ben bu bilezikten 3 bin kadar almam lazım ancak eşime söylemeyeceğim. Şuan bileziğin güncel fiyatı 24 bin bandında. Eşim bileziğin gramını bilir ancak ayarını bilmez, sizce ben bilezik aynı şekilde 10 gram ancak 18 ayara mı düşürsem( daha risksiz olur diye düşünüyorum.) yoksa 22 ayar olarak kalsa da gramını mı düşürsem 9 gram gibi.?( bu durumda da eşimin gramını hatırlama ihtimali çok yüksek) Hangisi daha mantıklı olur? Eşimin bilmesine gerek duymuyorum ancak duyarsa yada fark ederse de bıtbıt konuşmasını da istemiyorum.(1 hafta önce konuşması geçti şuan senin bilezik 16 bin olmuştur yazın iyice artınca belki borçları kapatmak için kullanırız sende istersen gibi bir şey dedi.) Yani tam olarak fiyatı hakkında bilgisi yok. Bileziğin üstünden alacağım 3 bin küsur kızımın 2 aylık oyun terapisi parası olacak. Pedagog 8-10 seansın yeterli olacağını söyledi zaten.

Yani konum bu, kafamda çok büyük sorular dönüyor. Sonuçta ben bunu yemek için falan kullanmayacağım o yüzden içim rahat ancak yine de eşimden saklamak zorunda kalmak özellikle böyle onu da ilgilendiren bir konuda canımı sıkıyor . Yapacak bir şeyim yok kızım için canım feda( bu arada oyun terapisine gizlice götürmek zorunda kalacağım) Çok uzun oldu ama umarım anlatabilmişimdir şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla...

Çocuğu görmeden net bir şey söylemek doğru olmaz ama oyun terapisi için 8-10 seans yeterli gelmeyecektir. Oyun terapisi çok uzun sürede etkisi olan bir şey, kısa sürede etki sağlanmıyor ne yazık ki. (Psikoloğum, oyun terapistiyim). Planınızı buna göre yapın lütfen. 🙏 bir de aile hayatınıza karışmak istemem tabii ama çalışsanız, ekonomik özgürlüğünüz olsa, böyle durumlarda daha rahat hareket edebilirsiniz bence.

Eşinizle etkili bir konuşma yapıp ikna yoluna gitseniz. Bence eşinizden gizli bir şey yapmayın. Ortaya çıkarsa güveni sarsılabilir çünkü. Eşiniz ikna olmazsa doğru park bahçe de kaynaşma alanları . Havalar iyileşti. Sık sık çıkarabilirsiniz.
Çok uğraştım inanın hatta en son öğretmenle pedagog ortak iş yapıyor paramızı yiyecekler bile dedi, küçük bir ildeyiz 2 parkı var başka bir şeyi yok malesef

Bence çocuğu terapiye götüreceğim bunu da bileziğimi bozdurup yapıcam diye söyleyin
Riskli ve gizli işleri pek sevmem onun yerine kavga kıyamet ikna olmasa da haber verip yapmak daha iyi

Ben de çocuğumu götürdüm çok faydası oluyor
Inşallah sizin çocuğunuza da şifa olur
Kesinlikle doğru karar vermissiniz

X