Bilezik, eşten saklama, oyun terapisi...

Merhaba sorduğunuz için teşekkür ederim, tam olarak teşhis konulamadı maalesef ama burada denildiği gibi selektif mutizmden şüphelendiler, ayrıca kan testi falan da yapıldı vitamin eksiği çıktı . Tekrar görüşmeye gideceğiz ama bu süre zarfında evde dışarıda videolar çekmem istendi videolara başladık bizde. Bi ara kızım bacağıma yapışıp sorulara cevap vermediği için beni dışarı çıkardılar oyun ablası gelmiş oyunla falan konuşturmuş kızım bişeyler anlatmış bana sordular o konu üzerine yoğunlaşıyoruz. Ben okula giderken kızımı arkadaşıma bırakmıştım kendisi de 2 tane çocuğu var yaramazlık yapınca kızının ellerini sıkmış susup oturacaksın konuşmak yasak demiş benim kızımda bundan aşırı derecede etkilenmiş ben gidene kadar koltuktan kalkmamış zaten o arkadaşımla asla iletişim kurmuyordu bende şüpheleniyordum kızım o zamanlar 3 yaşında falandı sanırım. Bunu anlatmış yani direkt olarak değil de oyun sırasında konuşturmuşlar.

Bende arkadaşıma bu konuyu sordum kendisi başta hatırlamadığını ama sonradan sürekli zaten 2 çocukla baş edemiyorum her zamanki tavrımı sergilemişim demek ki gibi bir şey söyledi. Benim yanımda da bir kere çocuklarına bağırdı bir tanesinin yüzüne vurdu kızmıştım hatta yapma etme diye. Kızım bu olaylardan etkilenmiş gibi duruyor çocukta travma oluşmuş büyük ihtimal.

Bu arada arkadaşım ama kendisine baktığı süre zarfında ücretini ödedik ve ne kendi kızıma ne alıyorsam onun çocuklarına da alırdım yani ben onun çocuklarını hiç kızımdan ayırmadım kendisinin ayırdığı çok konu olmuş kendi çocuklarına çikolatayı oda da gizli yedirip kızıma söylemesinler diye tembihleme gibi ( kızıma da sus otur diye kızdığına eminim özellikle bu gizli çikolata falan yedirdiği zaman ) söylemeden geçmeyeyim( 2 çocukla baş edemiyor birde sizin kızınıza mı baktı demesinler diye)

Durum böyle işte çok üzgünüm kendime çok kızgınım çocuğuma bunları yaşattığım için :KK43:

Arkadaşınızın yaptıklarından çocuğunuz etkilenmiş belli ama travma yaratmamıştır üzülmeyin. Travma denilen durum çok daha büyük etkisi olan, hayat kalitesini çok büyük ölçüde bozan, kişide oldukça yoğun stres, üzüntü, öfke gibi duygulara neden olan bir durum. Halk diline düşen travma ile psikolojik tanı olan travma asla aynı değil. O yüzden kendinizi suçlamayın. O anda başka bir yol bulamamışsınız ki böyle bir yol seçmişsiniz. Burada üzülmesi gereken o şahıs. Benden size naçizane tavsiye çocuğunuza kötü davranan kim olursa olsun hayatınızda yeri olmasın. İnsanın gücü yettiğini bildiği bir canlıya zarar vermesi insanlığını sorgulatacak bir durumdur. Bilemezdiniz. Siz doktorunuzu dinleyin, illa bir terapi desteği olacaksa doktordan yardım isteyin, gerekirse o yönlendirsin. Geçmiş olsun. 🙏

Arkadaşınızın yaptıklarından çocuğunuz etkilenmiş belli ama travma yaratmamıştır üzülmeyin. Travma denilen durum çok daha büyük etkisi olan, hayat kalitesini çok büyük ölçüde bozan, kişide oldukça yoğun stres, üzüntü, öfke gibi duygulara neden olan bir durum. Halk diline düşen travma ile psikolojik tanı olan travma asla aynı değil. O yüzden kendinizi suçlamayın. O anda başka bir yol bulamamışsınız ki böyle bir yol seçmişsiniz. Burada üzülmesi gereken o şahıs. Benden size naçizane tavsiye çocuğunuza kötü davranan kim olursa olsun hayatınızda yeri olmasın. İnsanın gücü yettiğini bildiği bir canlıya zarar vermesi insanlığını sorgulatacak bir durumdur. Bilemezdiniz. Siz doktorunuzu dinleyin, illa bir terapi desteği olacaksa doktordan yardım isteyin, gerekirse o yönlendirsin. Geçmiş olsun. 🙏
Çok teşekkür ederim evet o kadar haklısınız ki. Tavsiyelerinize uyacağım çok sağ olun

Ben o kadar oğlumu oyun terapisine götürdüm ilerleme kaydenemedik. Bıraktım. Sonra psikiyatrist Bi hoca ile görüştüm. İşin ehli değilse çocuğa zarar verir dedi. İlk psikiyatrist daha sonra önerirse oyun terapisi diye ekledi. Sırf para kazanmak için yapabileceklerini anlattı. Dağılırsa toplamak zor dedi. Ben kısa gittim.

X