Sevgilim oyun bağımlısı.Yardim edin

Benim de para kazanmışlığım var :) 4 ay önce hamile olduğum haberi ile evde zaman geçsin diye Wow'a döndüm ama bıraktım yine. varsa önereceğin ücretsiz bir mmorpg, tavsiyenize açığım. konu sahibi kusura bakmayasın sen dert yanmışsın da oyunlar güzeldir ya :spor:
Rise Online var canım biz ordan kazandık ama ilk çıktığı zamanlardı. Çarları satıp bıraktık onu şu an daha çok fps oynuyoruz. Nasıldır son durumu bilmiyorum

Sevgilim Albion online diye bı oyun oynuyor günde 4 saat.Ben gelmişim yanına benle ilgilenmiyor oyun oynuyor.Cokta seviyorum.Sizin de böyle sevgiliniz kocanız var mı ? Nasıl kurtarabilirim?
Bende de boyle bir sevgili vardi. Lol ve dota oynuyordu saatlerce. Universite zamani derse gitmiyordu oyun oynuyordu. 7 yillik iliskim ve bitirdim. Yol yakinken kurtul.

Benim de para kazanmışlığım var :) 4 ay önce hamile olduğum haberi ile evde zaman geçsin diye Wow'a döndüm ama bıraktım yine. varsa önereceğin ücretsiz bir mmorpg, tavsiyenize açığım. konu sahibi kusura bakmayasın sen dert yanmışsın da oyunlar güzeldir ya :spor:
Yok ben oyuna karşı değilim.Bende oynuyordum.Ama abarttigini düşünüyorum😸

Sevgilim Albion online diye bı oyun oynuyor günde 4 saat.Ben gelmişim yanına benle ilgilenmiyor oyun oynuyor.Cokta seviyorum.Sizin de böyle sevgiliniz kocanız var mı ? Nasıl kurtarabilirim?
Bağımlıyı kurtarmak gibi bir sorumluluğunuz yok. Büyük kurtarıcı, asil ve fedakar kadın figürü eski türk filmlerinde kaldı. Sevgi falan hikaye, siz kurtarıcı olma hayalini seviyorsunuz. Basın tekmeyi gitsin

Bağımlıyı kurtarmak gibi bir sorumluluğunuz yok. Büyük kurtarıcı, asil ve fedakar kadın figürü eski türk filmlerinde kaldı. Sevgi falan hikaye, siz kurtarıcı olma hayalini seviyorsunuz. Basın tekmeyi gitsin
İlginç bir bakış açısı..Ben adamı seviyorum.Kurtarici olmayı değil.Ben onu mecazen yazdım.

Ben sevgilimin yanına gelmişim benimle ilgilenmek yerine saçma sapan oyun oynuyorsa ayrılırım.
Oyunlar boş zamanlar içindir oyun- gerçek hayat ayrımını yapamıyorsa saygı duymam ne öyle lise öğrencisi gibi.

Öncelikle bilgisayar oyunu erkek arkadaşınızı "kurtarmanız" gereken bir şey değil. Sizin resim yapmanız gibi bir "hobi" sadece. Beklentilerinizin ve ilgi alanlarınızın uyuşup uyuşmaması önemli ve belli ki sizinki uyuşmuyor. Belki de yollarınızı ayırmalısınız. Siz sanatsal hobilerde size eşlik edebilecek bir sevgili bulursunuz, sevgiliniz de oynadığı oyunda ona eşlik edebilecek bir sevgili bulur. Win win. Yok beraber oyun oynayabilirim ben aslında derseniz klasiklerden Dont starve together veya Grounded gibi takım oyunlarını tavsiye edebilirim. Bunlar açık dünyada hayatta kalma üzerine oyunlar, bayağı keyiflidir. Oynamakla ilgilenebileceğiniz bir tür varsa o konuda da yardımcı olmak isterim. Şayet süre yönünden şikayetiniz varsa bunu da açıkça konuşmanızı ve ortak bir noktada buluşmaya çalışmanızı öneririm. Her gün 4 saat değil belki ama 2 saatte anlaşabilirsiniz mesela?

doğrudan konuya ilişkin değil ama dayanamayacağım vallahi. Oyun oynama haline yönelik çok üstten, çok küçümseyici bir tını seziyorum genel yorumlarda, hoş değil. Sanki hiçbir işe yaramayan bir uğraşmış, sadece boş ve olgunlaşmamış insanlar oyuna zaman ayırırmış gibi. Ancak kazın ayağı gerçekten öyle değil. Yoğun bir iş hayatım var, doktora yapıyorum, iki dil biliyorum, profesyonel sporcu lisansım var. Boş adam değilim anlayacağınız. Ancak hafta sonları yahut fırsatım varsa günde birkaç saat oyun oynamak o kadar keyif veriyor ki bana. Gün içinde beyni yorulan ve sosyal pili biten introvert insanlar için bilgisayar oyunları büyük bir kurtarıcı. Ayrıca oyun oynama kültürünüz/alışkanlığınız/tecrübeniz yoksa küçümsememenizi tavsiye ederim. Pek çok oyun evreninde hayatta kalmanız için çok sayıda değişkeni öngörmenizi, strateji oluşturmanızı gerektirir. Küçümseyen ve sadece işsiz güçsüz, yeteneksiz, bilişsel açıdan olgunlaşmamış insanlar oyun oynarmış gibi düşünen arkadaşların Long Dark evreninde 1 tek gün hayatta kalmaya çalışmasını ya da They Are Billions'da o zombi akınına karşı direnmeyi denemesini tavsiye ederim :)).

Bir de anlamadığım bir şey var, her anımız verimli geçmek zorunda mı? Neden tüm boş vakitlerimizi yapıcı bir aktiviteyle doldurmak zorundaymış gibi düşünüyoruz ki? Yahu bizim bommmboş takılmaya da hakkımız yok mu insanlık olarak, sadece beynimizi boşaltacağımız, herhangi bir maddi getirisi olmayan, salt eğlendiğimiz bir hobimiz olamaz mı? Olmalı bence, tembellik de bir haktır :). Yahut hangi hobinin yapıcı bir hobi olduğuna kim karar veriyor? Bizim hobilerimiz başkalarının nezdinde makul bir temele oturmak zorunda mı? Birisi benim fırsat buldukça oynadığım oyunu saçmalık olarak nitelendirsin, ben de onun her hafta heyecanla takip ettiği dizisine laf sayayım, öteki biz hiç dışarı çıkmıyoruz diye küçümsesin biz de ona kendi kendine kalamıyor, kendisi ile sosyalleşemiyor diyelim... Bunun çizgisini nerede çizeceğiz? Hangi aktivitenin olgun bireyler için olduğuna, hangi aktivitenin verimli olduğuna ve kimin kaç saatini yapıcı aktiviteler ile geçireceğini hangi otorite belirleyecek?

Eyyorlamam bu kadar. :)

X