Sarıkantaron(binbirdelik) otunu ile deneyimlerimiz

ben sarı kantaronun depresyona ıyı geldıgını bılıyorum nettede bakarsanız bunu yazıyor her yerde.ama kılo verdırdıgını duymamıstım.

Bir sene önce sigarayı bırakırken doktor sarı kantaron tableti tavsiye etti. Rahatlatıcı ve gevşetici etkisi oldu. Zayıflatması beni de şaşırttı.

Arkadaşlar yara iyileştirici ve antidepresan olarak kulanılan bir bitki.. Kullandım ve çok faydasını gördüm. Tavsiye olunur.

kızlar bende araştıdığımda zayıflama ile ilgili bir özelliğini bulamadım ama ir hafadır içiyorum müthiş iştah kesiyor ben tatlıya özellikle çikolataya çok düşkünüm ama artık gözüm görmüyo bir de bu gün yemeklerden bir saat önce keçi boynuzu yemeye başladım ama kendisini pekmezini değil

arkadaslar bakin yetkili bir kisi Osman Muftuoglu ne demis:
ST. JOHN'S WORT

Antidepresan ve gevşetici etkisi olan bu bitkisel desteği belirtilen ilaçlarla almanız tehlikelidir:

Antidepresanlar HIV proteaz inhibitörleri -HIV/AIDS tedavisinde kullanılır- Non-nükleozit geri çevirici transkriptaz inhibitörleri -HIV/AIDS tedavisinde kullanılır- Digoxin (Lanoxicaps, Lanoxin) -kalp ilacı- Theophlline (Elixophyllin, Uniphyl) ve Zafirlukast (Accolate) -astım ilaçları- Cyclosporine (Neoral, Sandimmune) -bağışıklık baskılayıcı- Kemoterapi

Doğum kontrol ilaçları

Nifedipine ve Diltiazem -kan basıncını düşürmek ve kalp hastalığının tedavisinde kullanılır-

Warfarin -kan inceltici bir ilaç-

Alkol Tamoxifen -kanser tedavisi veya önlenmesinde kullanılan bir ilaç-

Tüm bu ilaçlarla etkileşime girerek metabolizmanızı olumsuz etkileyebilir. Ayrıca St. John's Wort'ün seçici seratonin geri emilimi inhibitörleri gibi antidepresanlarla birlikte kullanılması aşırı seratonin üretimine neden olabilir (Seratonin Sendromu). Bu sendromun başlıca belirtileri baş ağrısı, mide ağrıları ve huzursuzluktur.

St. John's Wort bazı doğum kontrol haplarının etkinliğini azaltabilir. Bu nedenle doğum kontrol ilacı ve bu desteği kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

----------------

Boyle seyleri bir kisinin tecrubesine bakip kullanmayin turlu turlu kotu yonleri var. zayiflatmasi etkisiz ve tartismali. zaten tek bir seyle boyle etki olmaz.

benim topigimde daha fazlasi var

dogru maddeler ile dogru urun bulma.

Dün milliyet gazetesi bir ek vermişti. Onda ıbrahim saraçoğlu sarı kantaronu depresyon için tavsiye ediyordu. Kilo verdirmesi ilgincmiş

slm kızlar,

benim rahmetli dedem sarı kantaronun yağını hazırlarsı, nasıl yapıldığını hiç görmemiştim ama zeytinyağı ekleyip güneşte bekletiyorum derdi.

bu hazırladğı yağ ile yaraların çabuk iyileştiğini söylerdi, bana da ülser için sulandırıp içiriyordu.

düzenli içmediğim için zayıflamaya etkisi var mı bilmiyorum ama ülsere çok iyi geliyor :))

yabani bir ot olduğundan çok fazla tüketilmesinin zararı olabilir gibi geliyor, günde 2-3 bardak ideal bence. hatta yarın hemen alıp, deniycem. zayıflayamasam da ülser düzelir :)))

bu otu nerden buluyosunuz kiben kapsülünü almıştım oda gene uykusuzluk stres için almıştım.ama kullanmadım 1-2 aldım biraktım kokusu kötüydü diye.bu otu nerden temin edebiliriz..

mükemmel bir antideprasan depreyonu bu çay sayesinde yendim. zayıflama konusuna gelince ben depresyondan dolayı iştahsız olduğumu düşünüyodum ve 3 kilo vermiştim bu çay sayesinde de vermiş olabilirim :)

Üstünden baya zaman geçmiş ama nasıl kullandiniz acaba bende anksiyete var kullanmak istiyorum
mükemmel bir antideprasan depreyonu bu çay sayesinde yendim. zayıflama konusuna gelince ben depresyondan dolayı iştahsız olduğumu düşünüyodum ve 3 kilo vermiştim bu çay sayesinde de vermiş

X