ŞAKAK GERME - TEMPORAL LİFT

Herkese merhaba. Size şakak germe (temporal lift) ameliyatımdan bahsedeceğim ve kesinlikle bilgilendirmek amaçlı yazılan, kendi tecrübelerimi paylaştığım bir yazı olacak. Bu alanda pek bilgilendirme yazısı yok paranızla rezil olmayın diye böyle bir yazı yazmaya karar verdim.

Baştan söylemek gerekirse bu ameliyatı asla olmayın.

Bundan yaklaşık 2 yıl önce şakak germe alanında oldukça popüler olan bir estetik cerrahına ameliyat oldum. Yaşım 23dü. Bu ameliyat orta yüz germe ile birlikte yapılıyor. Yani hem kaşlar hem gözler hem de yanak çevresi kalkıyor biraz çekikleşiyor. Bende de aynen bu şekilde oldu ve ilk zamanlar sonuçtan inanılmaz memnundum. Ta ki şişler inene, ameliyat üzerinden zaman geçene dek. Ameliyat sonrası gözümde belli bariz bir asimetri vardı. Bir gözüm daha yuvarlak diğer gözüm daha çekikti. Yuvarlak olan gözüm çok kısa sürede eski haline geri döndü yani düştü. Diğer çekik olanda 2 ay sonra eski haline geri döndü ve kaşlarım, göz kapağım eskisi gibi oldu. Bunların hepsi 2 aylık bir süreçte oldu üstelik ben zaten genç bir kadınım. Sarkmalarım, kırışıklığım bile yok. Bu kadar hızlı bir şekilde eski haline dönmesini anormal buldum ve başka bir doktora gittim. Bu doktorda inanılmaz ünlü, tonla para alan bir doktor. Yabancılar akın ediyor siz düşünün. Kendisine bu ameliyatı tekrar oldum. Ancak 5 ay gibi bir sürede her şey yine eski haline geri döndü. Doktorun dediği şey şuydu “zaten şakak germe ameliyatları maalesef ki kalıcı olmuyor belirli bir süre kalabiliyor”… 5-6 sene kalsa iyi bende taş çatlasa 5 ay kaldı arkadaşlar. İlk doktor kesinlikle kalıcı olduğunu, oynama bile olmayacağını söylemişti gözümde ve göz çevremde. İkincisi ameliyat sonrası itiraf etti kalıcı olmayabilir diye. Velhasıl ben istanbuldaki bütün doktorları gezdim neredeyse bilgi almak için. Bütün doktorlar (işlemi yapanların çoğu) bu işlemin kalıcı olmadığını, en fazla 6-7 yıl (o da taş çatlasa) kalabileceğini söylediler. Yaptıranlarla ve kendi doktorlarımın hastalarıylada konuşma fırsatım oldu. Hepsi aynı dertten muzdarip. Hepsinin suratları, gözleri eski haline döndü maalesef ki. Çektikleri acı ile kaldılar (hayatımda böyle acı çekmedim).

Sorun sende veya derinde diyeceksiniz. Hayır değil. Kuzenim ve kardeşi de bu işlemi yaptırdılar. Hemen hemen aynı süre içerisinde eski haline döndü kaş ve göz çevreleri. Kuzenim almanyada yaşıyor orada cerrahlarla konuşma fırsatı bulmuş. Doktorun biri bu işleme kalıcı diyemezsiniz bu dolandırıcılık olur çünkü bu işlem çok kısa süre kalıcı olan bir işlem demiş. Pisayasada şu an ortalama 50-60 bin tl bu işlemin fiyatı. Paranızla rezil olmayın ve bu acıya katlanmayın. Botoks daha kalıcı inanın bana. Ameliyat sonrası o gördüğünüz fotoğraflar ameliyattan hemen sonra çekilen fotoğraflar belki 1. belki 2. hafta fotoğrafları. Asla öyle kalmıyor göz. Düşüyor hatta şanslıysanız eski haline döner gözünüz. Bende daha da düştü çünkü. Gidip botoks yaptırın hem daha uzun süre kalıyor hem o kadar pahalı değil.

(Şakak germe işlemi ortalama 1 yıl kalıyor. 5-6 yıl değil yani. Sorduğum doktorlar en fazla o kadar kalacak hatta o bile çok fazla dediler. 2-3 yıl veren oldu ama yaptıranlarla görüşmem üzerine ortalama 1 yıl kalıcı bu işlem diyorum).

Sorularınız varsa alabilirim 🥺💖
Yazınız açıklayıcı ve güzel olmuş. Ama bir noktayı tam olarak açıklamamışsınız. Bunu neden söyledim bir kaç kişi iple kaş kaldırma yaptırmış ancak konuyla ilgili fazla bir bilgiye sahip olmadıkları için yazılarında şakak germe ameliyatı oldum diye yazmışlar küçük kesiler atıldığı için bunu ameliyat sanıyorlar oysa bunun ameliyatla hiç bir alakası yok. Sorum şu olacak size ameliyatınızı nasıl yaptılar yani endoskopik şakak germe yöntemiylemi yoksa klasik şakak germe yöntemiylemi? Cevap verirseniz sevinirim, geçmiş olsun.

Ben endoskopik ṣakak germe oldum 1 ay önce.
Kaṣ uçlarım kaldırıldı.
Gözüm çekik oldu biraz.
Hala ödemlerim var.
Gözlerimdeki morluk daha geçmedi.
Ṣimdi kalıcı değilmi bu işlem?

Operasyon olalı tam 2 yıl oldu ve hâlâ süper 🕊️👍
Sanırım bu şundan dolayı olabilir olmadan önce cooook araştırıp çok Dr la görüştüm en önemli noktanın deriye mi müdahale yoksa deri altındaki dokulara mi yaptiklariydi.benim uzmanlardan öğrendiğim önemli olanin doku altındaki islemlerdi. ben operasyonunun başarısını açıkçası buna bağlıyorum
Selamlar şuan nasılsınız? sonucunuz eskiye döndü mü?

Şu an fiyat araştırması yaparken okudum yazılanları. Çok şaşırdım. Sonuçta saçin arasından deri keserek gerdirip dikiyorlar. Fiziksel bir şey nasıl eski haline döner anlamadım ama bu kadar kişi aynı şeyi yazmış demek ki doğruluk payı var. Bu arada 50 bin gibi rakamlar istendi benden.

Realselfe girince ben pek güzel yorumlar göremiyorum ama hadi öyle olsun 🤗 Ben kendi adıma konuşuyorum kime yaptırırsanız yaptırın. Toplu cevap vermiş olayım hepinize. Evet inanılmaz acılı bir süreç. Bu kadar acıya değsin istiyorsunuz. Bu vasat süreç sonrası Doktor doktor gezdim üstüne gittim başka şehirde gezdim. Çoğu cerrahın dediği şey şuydu “bu gibi işlemler assssla ömür boyu veya 10 sene 15 sene kalmaz, kalıcılık 2-3 yıl arası değişir kalıcı diyen olamaz”… Ki bende ve çevremde o kadar da kalan olmadı. Evet bir botoks etkisi oluyor ancak neden botoks etkisi için haftalarca acı çekeyim? Gidip botoks yaptırmak varken? Şu an kafamda saç bile çıkmıyor maalesef. kesilerdeki saçlar yok oldu. Yaptırmak istiyorsanız tabii ki yaptırın bu sizin hayatınız ama ciddi sonuçlar bekliyorsanız sonu hüsran olur. 2-3 ay sonra hafif bir botoks etkisi oluyor o kadar. Ayrıca size bir kötü haberim daha var. Çoğu doktor süreci botoks ile uzatmaya çalışıyor. Örneğin doktoru arkadaşıma bu işlem sonrası taburcu olurken düzenli botoks yaptır kalıcı olsun demiş dkdjmsmdms inanılmaz ironik ve sinir bozucu. e kalıcı olsun diye yaptırdı zaten? Doğru cerrah bulmak cidden çok çok zor arkadaşlar. Size bu işlemin kalıcı olmadığını çoğu doktor söyler zaten.

İyi ama botoks ile şakak germe hiç aynı şey değil.. Göz yapınız çok düşük değilse ve yaşınız çok gençse bilemem fakat ben botoksu 3-4 kere yaptırdım hiç de şakak germe gibi olmadı, ne olursa olsun cerrahi operasyonla bir olacağını düşünmüyorum..

Gerçi operasyonu henüz olmadım fakat 1 ay içinde olacağım umarım iyi olur🙏🏻

Şu an fiyat araştırması yaparken okudum yazılanları. Çok şaşırdım. Sonuçta saçin arasından deri keserek gerdirip dikiyorlar. Fiziksel bir şey nasıl eski haline döner anlamadım ama bu kadar kişi aynı şeyi yazmış demek ki doğruluk payı var. Bu arada 50 bin gibi rakamlar istendi benden.

50 çok iyi :)
Gözkapağı ve şakak germe benim aldığım fiyatlar 90-100 bin :)
Hatta ufuk askeroğluna sordum 200bin :)
Ben parasında da değilim yeter ki işlemden memnun kalabileyim. Kafam epey karışık.

Ay ne demek söz konusu 100 bin TL ve siz parasinda değilim demissiniz. Ay kizlar lütfen parasinda olun yaa. Bu derece bonkör olmayin doktorlara yazik gunah.

İyi ama botoks ile şakak germe hiç aynı şey değil.. Göz yapınız çok düşük değilse ve yaşınız çok gençse bilemem fakat ben botoksu 3-4 kere yaptırdım hiç de şakak germe gibi olmadı, ne olursa olsun cerrahi operasyonla bir olacağını düşünmüyorum..

Gerçi operasyonu henüz olmadım fakat 1 ay içinde olacağım umarım iyi olur🙏🏻
Alakası yok botoks asla şakak germe gibi olmuyor ki. Kesinlikle şakak germe cok daha guzel oluyor.

Ay ne demek söz konusu 100 bin TL ve siz parasinda değilim demissiniz. Ay kizlar lütfen parasinda olun yaa. Bu derece bonkör olmayin doktorlara yazik gunah.

Fiyatlar bu civarda olduğu için söyledim, 90.000tl den düşük civarda yapmıyorlar çok araştırdım ve doktorlara asla indirim teklif edilemiyor ne yazık ki..
Ben şunu demek istedim ha 90bin vermişim 100bin fark etmez, yeterki istediğim sonuç olsun..
çünkü bir yandan korkuyorum asimetri sorunu olur mu ya da sonuçtan memnun kalmazsam diye.. çünkü geri dönüşü olmayan bir şey şakak germe..

Bende katılıyorum asla yaptırmayın Tv de gorduklerımız üç dört ameliyat sonrası oluşan sonuçlar Ben geçen sene yaptırdım 3.ayda eski haline döndü bir ayda zor iyileşiyosunuz zaten süreç hiç kolay degil Revizyon yaptı bir sene sonra oda iki haftada düştü yanagımda da sarkma oldu doku mudehalesi oldugu içinmi bilmiyorum Amelıyat olup memnun kalan uzerınden 3 sene gecmıs biri varsa onun referansı ıle gıdın Yoksa o instagram sayfalarındaki resımler ilk 3 aya ait Kesınlıkle yıllar sonraki hallerı yo

Endoskopik yapılmış işleminiz sanırım. Evet endoskopik işlemler hiç kalıcı değil. SMAS yada deep plane face lift ile kaş kaldırma şakak germe orta yüz germe olsaydınız kalıcı olurdu 30 yasındaysanız atıyorum 20 yaşında gözükürdünüz çünkü o işlemde fazla deri kesilerek çıkarılıyor.Ama kalıcılık 10-15 sene oluyor o işlemlerde de çünkü yüzümüz yaşlanmaya devam ediyor. Ama bir kere bu işlemi yaptırdığınızda 10 sene geri atıyorsunuz 40 olunca 30 gözüküyorsunuz. İleride yeniden de yaptırabilirsiniz. Endoskopikte kesi yok ufak delikler ve deri altından iple germe var fazla deri olduğu gibi kalıyor dolayısıyla düşmesi normal. Scar oluyor deep plane ve SMAS yüz germede ama iyi bir doktor çok skar da bırakmıyor. Angelina Jolie, Kim Kardashian fln hep yüz gerdiriyor 10-15 senede bir. Üstelik SMAS ve deep plane yöntemlerini kullanarak, scarlar belli bile değil. Sizin hatanız sadece yaptırdığınız işlemin türünü bilmemeniz. Çoğu hasta da böyle… Şunu unutmayın hangi işlemi yaptırırsanız yaptırın yaptırıldığı gibi kalmaz. Çünkü doğal olarak yaşlanıyoruz yüz yine sarkacak, kırışacak. Önemli olan yaptırdığınıx işlemin ömrününün uzun olması. Endoskopikte ise çektiğiniz acıya hiç değmiyor.
kim kardashian 10-15 yilda bir değil 3 yilda bir yaptiriyor :KK43: bu baya haber oldu arastirabilirsin. ip kullanilmadi bende kesiler yapildi, fazla deri alindi.. yine de kalici olmadı. yukarıda dedim zaten sakak germenin yani sira yüz germe yaptiran ve farkli tekniklerle yaptiran arkadaşlarım oldu. eski hallerine kısa sürede döndüler. bu arada güncelleme yapayım arkadaşlar. göz kapağı estetiği olmak zorunda kaldım çünkü bu işlemden sonra derim garip bir şekilde sündü, göz kapaklarım biraz düştü eski haline gelince. artı olarak kantopeksi yaptırdım. botokslada destekliyorum mutluyum. ben çok genç yaşta yaptırdım pişmanım. bayağı moralim bozuldu deri çıkarılmasına rağmen derim elime geliyordu allahtan düzelttim psikolojiyi 😂 ayrıca bu işlemden sonra şakaklarımda boşluk oluştu doktora soracağım henüz nedenini bilmiyorum

X