ŞAKAK GERME - TEMPORAL LİFT

Merhaba ben Zekeriya kul a işlem yaptırdım.aslinda şöyle oldu ben başka bir işlem araştırmasındaydim fakat yakın arkadaşlarımdan biri bu operasyonu yaptırınca birebir referans olmuş oldu bana 🙈 refakatçi olmuştum süreci ve sonucu görünce kendime yaptırdım🧚
Zekeriya Kul Deep Plane Germe yapıyor memnun kalmanız normal. Bu arkadaş endoskopik olmuş. Sizden deri çıkarılmıştıt büyük ihtimalle

Operasyon olalı tam 2 yıl oldu ve hâlâ süper 🕊️👍
Sanırım bu şundan dolayı olabilir olmadan önce cooook araştırıp çok Dr la görüştüm en önemli noktanın deriye mi müdahale yoksa deri altındaki dokulara mi yaptiklariydi.benim uzmanlardan öğrendiğim önemli olanin doku altındaki islemlerdi. ben operasyonunun başarısını açıkçası buna bağlıyorum
Sizin doktorunuz kimdi acaba

Endoskopik yapılmış işleminiz sanırım. Evet endoskopik işlemler hiç kalıcı değil. SMAS yada deep plane face lift ile kaş kaldırma şakak germe orta yüz germe olsaydınız kalıcı olurdu 30 yasındaysanız atıyorum 20 yaşında gözükürdünüz çünkü o işlemde fazla deri kesilerek çıkarılıyor.Ama kalıcılık 10-15 sene oluyor o işlemlerde de çünkü yüzümüz yaşlanmaya devam ediyor. Ama bir kere bu işlemi yaptırdığınızda 10 sene geri atıyorsunuz 40 olunca 30 gözüküyorsunuz. İleride yeniden de yaptırabilirsiniz. Endoskopikte kesi yok ufak delikler ve deri altından iple germe var fazla deri olduğu gibi kalıyor dolayısıyla düşmesi normal. Scar oluyor deep plane ve SMAS yüz germede ama iyi bir doktor çok skar da bırakmıyor. Angelina Jolie, Kim Kardashian fln hep yüz gerdiriyor 10-15 senede bir. Üstelik SMAS ve deep plane yöntemlerini kullanarak, scarlar belli bile değil. Sizin hatanız sadece yaptırdığınız işlemin türünü bilmemeniz. Çoğu hasta da böyle… Şunu unutmayın hangi işlemi yaptırırsanız yaptırın yaptırıldığı gibi kalmaz. Çünkü doğal olarak yaşlanıyoruz yüz yine sarkacak, kırışacak. Önemli olan yaptırdığınıx işlemin ömrününün uzun olması. Endoskopikte ise çektiğiniz acıya hiç değmiyor.
Endoskopik işlem kalıcı değil demişsiniz. Smas tam olarak ne oluyor? Ben de bu işlemi yaptırdım kafa içimden kesılerle endoskopik girildi iplerle yukarı cekıldı yukarıdaki kaslara dikişler atıldı. Fazla deri sarkık gibi gamze gibi duruyor ama doktor 5-10 yıl kalıcıdır dedi.

Endoskopik işlem kalıcı değil demişsiniz. Smas tam olarak ne oluyor? Ben de bu işlemi yaptırdım kafa içimden kesılerle endoskopik girildi iplerle yukarı cekıldı yukarıdaki kaslara dikişler atıldı. Fazla deri sarkık gibi gamze gibi duruyor ama doktor 5-10 yıl kalıcıdır dedi.
Smas nedir bilmiyorum yanın terimleri bilmiyorum.ama bu işlemleri ip askı gibi düşünmeyin.bana söylenen dokular eski yerinden alınıp kişinin istediği ve anatomisine uygun yere dikiliyor.dokukar orada tekrar bağ yapıyor.ve artık o işlem sonrasında yaşlanma devam ediyor yani ilk günkü gibi asla olmayacak ama eski haline de dönmeyecek.iradan yaslanicaz.mesela ben yaptırmadan yaslansam gözlerim daha da aşağı düşecekti çünkü yapısı oydu.ama şimdi çekik gözlü bir insan nasıl yaslaniyorsa öyle devam edecek

Smas nedir bilmiyorum yanın terimleri bilmiyorum.ama bu işlemleri ip askı gibi düşünmeyin.bana söylenen dokular eski yerinden alınıp kişinin istediği ve anatomisine uygun yere dikiliyor.dokukar orada tekrar bağ yapıyor.ve artık o işlem sonrasında yaşlanma devam ediyor yani ilk günkü gibi asla olmayacak ama eski haline de dönmeyecek.iradan yaslanicaz.mesela ben yaptırmadan yaslansam gözlerim daha da aşağı düşecekti çünkü yapısı oydu.ama şimdi çekik gözlü bir insan nasıl yaslaniyorsa öyle devam edecek
Insanlari yanlis bilgilendirmeyin sabitlenen doku dikiliyor ve dikisler eriyince eski halini tekrqr qliyor bu nedenle yaptirqnlqr sikayetci ic dokuyu keserlerde bu seferde sokulqrq zarar veriyor vs bu nedenle iple germe isinin aynisi ama iceriden yapiliyor

Insanlari yanlis bilgilendirmeyin sabitlenen doku dikiliyor ve dikisler eriyince eski halini tekrqr qliyor bu nedenle yaptirqnlqr sikayetci ic dokuyu keserlerde bu seferde sokulqrq zarar veriyor vs bu nedenle iple germe isinin aynisi ama iceriden yapiliyor
Nereye hangi dokuya dikiliyor ve hangi ip ve ve malzeme (çünkü sadece ip olmuyor) kullanılıyor hasta olarak sormalıyız.benim düşen bir şeyim yok şükür 2 yılı geçti mis gibi👍

Ben acikcasi iple yapilan hicbir islemin kalicigina.inanmiyorum derin plan olmadigi surece
Evet ama benimki derin plan bildiğiniz açık ameliyat endeskopi ile.ip aşkı demiyorum sadece içerde dokular biyere sabitlenmeli oyuzden ip dedim.ben ameliyat olmadan önce ne yapılacağına dair çok video izledim yabancı sitelerden bence olmak isteyen izlemeli daha iyi anlıyor

Evet ama benimki derin plan bildiğiniz açık ameliyat endeskopi ile.ip aşkı demiyorum sadece içerde dokular biyere sabitlenmeli oyuzden ip dedim.ben ameliyat olmadan önce ne yapılacağına dair çok video izledim yabancı sitelerden bence olmak isteyen izlemeli daha iyi anlıyor
Derin plan diyebilmek icin doku cikarilmis yani fazla deri kesilmis olmasi gerekir boyle olmadiysq derin plan denemez

Derin plan diyebilmek icin doku cikarilmis yani fazla deri kesilmis olmasi gerekir boyle olmadiysq derin plan denemez
Maalesef doğru değil derin plan deri kesilir içeri girilir kas dokusu sinir dokusu ile ilgili verilen bir adtir.yani yüzeysel bir işlem olmadığını gösteren tanimdir.ama yaş ileriyse yani fazla deri varsa o illa kesilir çoğunlukla da alt yüzde olur bu durum kulak Yanı

Maalesef doğru değil derin plan deri kesilir içeri girilir kas dokusu sinir dokusu ile ilgili verilen bir adtir.yani yüzeysel bir işlem olmadığını gösteren tanimdir.ama yaş ileriyse yani fazla deri varsa o illa kesilir çoğunlukla da alt yüzde olur bu durum kulak Yanı
Ayni seyden bahsesiyoruz zaten fazlqligin cikarilmasi. Bir yere sabitlenen dokudan bahs3tmiyorum ben sakak bolgeside d3rin yapilabilir

Merhaba ben çok memnunum çünkü ciddi şekilde gözlerim aşağı bakıyordu yapısal olarak ve bu beni rahatsiz ediyordu
Ben tam pandemi başladığında yaptırdım 🤫kimse görmedi oyuzden süreci çok rahattım.2yil önce ödeme yaptığım ve ekonomi bu halde degilkrn oyuzden güncel fiyatları bilmiyorum yanlış yönlendirmiş olmiyim ama 30 a yakın bibrakamdi
Sac dokulmesi yokmu

Bende katılıyorum asla yaptırmayın Tv de gorduklerımız üç dört ameliyat sonrası oluşan sonuçlar Ben geçen sene yaptırdım 3.ayda eski haline döndü bir ayda zor iyileşiyosunuz zaten süreç hiç kolay degil Revizyon yaptı bir sene sonra oda iki haftada düştü yanagımda da sarkma oldu doku mudehalesi oldugu içinmi bilmiyorum Amelıyat olup memnun kalan uzerınden 3 sene gecmıs biri varsa onun referansı ıle gıdın Yoksa o instagram sayfalarındaki resımler ilk 3 aya ait Kesınlıkle yıllar sonraki hallerı yok

Bu saç dökülmesi de oluyor kesılen yerde Çok pişmanım ben yaşadım kimse yasamasın diye yazıyorum

Bende katılıyorum asla yaptırmayın Tv de gorduklerımız üç dört ameliyat sonrası oluşan sonuçlar Ben geçen sene yaptırdım 3.ayda eski haline döndü bir ayda zor iyileşiyosunuz zaten süreç hiç kolay degil Revizyon yaptı bir sene sonra oda iki haftada düştü yanagımda da sarkma oldu doku mudehalesi oldugu içinmi bilmiyorum Amelıyat olup memnun kalan uzerınden 3 sene gecmıs biri varsa onun referansı ıle gıdın Yoksa o instagram sayfalarındaki resımler ilk 3 aya ait Kesınlıkle yıllar sonraki hallerı yok
Merhaba siz endoscopic mi oldunuz ve de doktorunuz kimdi

X