Saç Bakım Ürünleri Saç problemi

yok yıkadıktan sonra en son kafanızı eğip içme suyunu dökün vücudunuza gelirse donarsınız diye yani :)
kurutup havluyla suyu alın sonra işte lorealın extraordinary oil var mesela onu çok tutan var ama benim saçımı çok yapıştırdığı için devam etmedim urban naturalsın keratinli oilini almıştım o yumuşacık pasparlak yapıyor :KK71:
Haa o şekilde, anladım şuan :olamaz:
İkisine de bir bakayım o zaman hangisi giderse saçıma :silah:

Ankara’da mı yaşıyorsun? Yemin ederim bu şehrin suyu en büyük zararı bana verdi. Saçlarıma ve cildime. İmkanım olsa görgüsüzce içme suyuyla yıkanmak isterdim. Başka şehre gidip de (örneğin Antalya) banyo yaptığım zaman saçlarımı tanıyamıyorum blendax güzeli gibiyim. Ama Ankara’da cadıdan farkım yok. Bu şehrin suyunda ne var gerçekten çok merak ediyorum.

Ankara’da mı yaşıyorsun? Yemin ederim bu şehrin suyu en büyük zararı bana verdi. Saçlarıma ve cildime. İmkanım olsa görgüsüzce içme suyuyla yıkanmak isterdim. Başka şehre gidip de (örneğin Antalya) banyo yaptığım zaman saçlarımı tanıyamıyorum blendax güzeli gibiyim. Ama Ankara’da cadıdan farkım yok. Bu şehrin suyunda ne var gerçekten çok merak ediyorum.
Bunu ben mi yazdım acaba dedim şoktayım :KK57: Yalnız tek farkla, Eskişehir'de yaşıyorum ben :skandal:
Acaba aynı şebekeden mi geliyor nedir çünkü cidden böyle ya
Ve yüzümde de sivilcelenme oldu buraya geldikten 1 sene sonra acaba ilintili olabilir mi :skandal:
Piremsesler gibiydim İstanbulda :KK61:

Ya bu maske olayından bir ürküyorum gereksiz yere ama deneyeyim artık :KK48:
Bir de keratinden normalde uzak duruyorum saçları uzun vadede düzleştiriyor diye, yanlış mı bilmiyorum yoksa?
Hayır Brezilya fönü düzleştirir, şade keratin botox saçı yatıştırır.
Brezilya fönü etkili keratin botox’ta aşırı kimyasal vardır, doğal keratin kimyasal içermez.

Benim saçım dalgalı ama çok elektrikli.
Durulanan durulanmayan bi sürü şey kullanıyorum tabi birde ombre olunca düşünün :)

Hindistan cevizini geç keşfettim bide keratinin kendisini alıyorum kuaförler çok pahalı yapıyor.

Bunu ben mi yazdım acaba dedim şoktayım :KK57: Yalnız tek farkla, Eskişehir'de yaşıyorum ben :skandal:
Ve yüzümde de sivilcelenme oldu buraya geldikten 1 sene sonra acaba ilintili olabilir mi :skandal:

yaaa bende İzmirde yaşıyorum ama İstanbulda akrabam arkadaşlarım çok. İstanbul'da bir gün saçlarımı blendaxla yıkadım bilmem ne özlü nasıl mükemmel oldu saçlarım aynı @Coconutoil dediği gibi. İzmire döndüm koşa koşa aynı şampuanı aldım yokkk sıfır hacim sıfır yumuşaklık ....

İstanbul suyu bana da çok yarıyor :) Eskişehir ve Ankara’nın suyu aynı şebekeden geliyor olabilir dediğin gibi. Günün birinde bu soruna bi çözüm bulursan (il değiştirmek hariç) bana da haber ver :)

Sivilcelenmeniz nemle alakalı. Havası kuruysa öyle oluyor.

Sivilcelenmeniz nemle alakalı. Havası kuruysa öyle oluyor.
Karasal iklim saça da cilde de zarar arkadaş. Yüzüme yarım kilo nemlendirici boca edip dışarı çıkıyorum, Ankara ayazı anında naapıyosa artık cildim zımpara gibi eve dönüyorum. Yazın tatil memleketlerinde, deniz kenarında pamuk gibiyim kışın Ankara’da cildimin yaşını sorsanız 100’den aşağı demem. Bıktım be :)

Karasal iklim saça da cilde de zarar arkadaş. Yüzüme yarım kilo nemlendirici boca edip dışarı çıkıyorum, Ankara ayazı anında naapıyosa artık cildim zımpara gibi eve dönüyorum. Yazın tatil memleketlerinde, deniz kenarında pamuk gibiyim kışın Ankara’da cildimin yaşını sorsanız 100’den aşağı demem. Bıktım be :)
Önceden aşırı sivilce ve egzama vardı bende memlekette.
10 senedir istanbuldayım memlekete gittikçe napıyosun yüzüne diyorlar.
Egzama zaten sadece aşırı soğukta olursa oluyor onun dışında unutuyorum varlığını :halay:

Hayır Brezilya fönü düzleştirir, şade keratin botox saçı yatıştırır.
Brezilya fönü etkili keratin botox’ta aşırı kimyasal vardır, doğal keratin kimyasal içermez.

Benim saçım dalgalı ama çok elektrikli.
Durulanan durulanmayan bi sürü şey kullanıyorum tabi birde ombre olunca düşünün :)

Hindistan cevizini geç keşfettim bide keratinin kendisini alıyorum kuaförler çok pahalı yapıyor.
Ay aydınlandım şuan resmen, siz de benim gibiymişsiniz ombre hariç :KK48: Bakayım keratin'le hindistan cevizi yağına, çok teşekkür ederim :KK200:

İstanbul suyu bana da çok yarıyor :) Eskişehir ve Ankara’nın suyu aynı şebekeden geliyor olabilir dediğin gibi. Günün birinde bu soruna bi çözüm bulursan (il değiştirmek hariç) bana da haber ver :)
Eskişehir suyu içilebilecek su yapılacak dendi ama ne zamanı bulur bilmiyorum, böyle gider herhalde.. Aklıma ilk siz geleceksiniz kaderdaş olarak :KK50:

Benim saclarim da kivirciga yakin dalgali, ben de Astoria Astoria gibi loreal elseve yagini kullaniyorum. Pompali olani degil, tüp olani kullaniyorum. Ama ben daha nemliyken sürüp oyle kurutuyorum ki kurutma makinesi sicagindan etkilenmesin diye.
Argan yağı kullanıyorum uçlarına. Bir de haftada bir sac maskesi uyguluyorum.
Sac ölü oldugu icin sürdüğünüz seylerin zarar verme ihtimali pek yok. Sac dibinizi korumaniz yeterli.
Bir de uzun sure disarida kalacaksam cok sert olmayan spreyleri kullanıyorum, en cok o ise yariyor esasen. Yoksa tünçük tünçük :işsiz:
Kirec ayrica aşırı döküyor bence de. Kesinlikle etkili. Bir de kışın ister istemez daha cok dökülür kuruluktan. O da dogal bence.
Ek olarak sicak suyu da eklemeyeliyim. Sicakk su hem döküyor hem de canli gorunmesine engel oluyor gozlemlerime gore.

Benim saclarim da kivirciga yakin dalgali, ben de Astoria Astoria gibi loreal elseve yagini kullaniyorum. Pompali olani degil, tüp olani kullaniyorum. Ama ben daha nemliyken sürüp oyle kurutuyorum ki kurutma makinesi sicagindan etkilenmesin diye.
Argan yağı kullanıyorum uçlarına. Bir de haftada bir sac maskesi uyguluyorum.
Sac ölü oldugu icin sürdüğünüz seylerin zarar verme ihtimali pek yok. Sac dibinizi korumaniz yeterli.
Bir de uzun sure disarida kalacaksam cok sert olmayan spreyleri kullanıyorum, en cok o ise yariyor esasen. Yoksa tünçük tünçük :işsiz:
Kirec ayrica aşırı döküyor bence de. Kesinlikle etkili. Bir de kışın ister istemez daha cok dökülür kuruluktan. O da dogal bence.
Ek olarak sicak suyu da eklemeyeliyim. Sicakk su hem döküyor hem de canli gorunmesine engel oluyor gozlemlerime gore.
Bu havada soğuk suyla yıkarsam zatürre olabilirim, yoksa cilde de soğuk su daha iyi geliyormuş ama işte :KK42:
Saç kurutma makinesi hiç kullanmıyorum neredeyse. Şampuanım da argan yağlı ama aynı etkiyi verir mi bilemedim
Evet sanırım dibine sürmedikçe zararı olmaz çok mantıklı. Loreal elseve'e de bakıcam mutlaka teşekkür ederim :KK36:

X