Saç Bakım Ürünleri Saç problemi

hanmadi

Love Yourself
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2017
5.270
17.384
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim ama benimki de dert :KK42:

Benim saçlarım dalgalı hatta azıcık kıvırcığa yakın. Dalgaları yoğun. Uzun zamandır da uzun saç kullanıyorum. Dün bir cesaret geldi gözüm karardı ve omuzlarımda kestirdim çok da iyi oldu bence :KK23:

Saç bakımı, şekillendirme vs konusunda cahilim. Bazen banyo sonrası şekillendirici kullanıyorum ama o da zararlı olabilir diye hep değil. Elektriklenmeye iyi geliyor o ama işte geçici. Saçım çok elektrikleniyor özellikle arka kısmı. Bunun bir çözümü yok mudur, bunu yaşayıp doğal yollardan çözebilen var mı?

Bir de saçlarım o kadar çok dökülüyor ki.. Gözle görülür seyrelme olmuyor, diplerden uzamaya devam ediyor ama yaşadığım şehirdeki su kireçli diye biliyorum. Bunun etkisi olabileceğini düşünüyorum. Elimi saçıma her attığımda minimum 2 tel gelir, çoğu zaman daha fazla. Bu problemi yaşayıp bir kür vs yöntemiyle azaltabilen var mı? Gerçekten uygulanmış olursa sevinirim çünkü internette de çok tarif var ama güvenemiyorum

Şimdiden teşekkürler.

Saç bakımı, şekillendirme vs konusunda cahilim. Bazen banyo sonrası şekillendirici kullanıyorum ama o da zararlı olabilir diye hep değil. Elektriklenmeye iyi geliyor o ama işte geçici. Saçım çok elektrikleniyor özellikle arka kısmı. Bunun bir çözümü yok mudur, bunu yaşayıp doğal yollardan çözebilen var mı

Bilgim bu konuyla ilgili, bu konu hakkında yorum yapayım ehehe. Benim saçlarım da uzun ve dalgalı, elektriklendiğinde de sadece arka taraf elektrikleniyor. Loreal Elseve'in saç güzelleştirici krem diye satılan bir kremini aldım. Saçlarımı tarayıp kuruttuktan sonra o kremden alıp saçlarıma sürüyorum. Cidden epey rahatlatıyor saçlarımı, elektriklenmiyorlar.

Bilgim bu konuyla ilgili, bu konu hakkında yorum yapayım ehehe. Benim saçlarım da uzun ve dalgalı, elektriklendiğinde de sadece arka taraf elektrikleniyor. Loreal Elseve'in saç güzelleştirici krem diye satılan bir kremini aldım. Saçlarımı tarayıp kuruttuktan sonra o kremden alıp saçlarıma sürüyorum. Cidden epey rahatlatıyor saçlarımı, elektriklenmiyorlar.
Yine çok cahil bir soru soracağım ama bu bakım yağı işlevi mi görüyor? :olamaz:
Bir de olumsuz bir şeysini gördün mü acaba saçları dökme falan gibi?

Yine çok cahil bir soru soracağım ama bu bakım yağı işlevi mi görüyor? :olamaz:
Bir de olumsuz bir şeysini gördün mü acaba saçları dökme falan gibi?

Ya bakım yağı gibi değil sadece saçlarını kuruttuktan sonra alıp kullanıyorsun. Ya da saçlarını düzleştireceksen düzleştirme öncesi de sürüyorsun saçı ısıya karşı koruyor. Saçlarımı da dökmedi öyle yani, saçım dökülüyor da klasik mevsim geçişlerinden kaynaklı dökülme genelde.

Çok kireçli olabilir çeşme suyu, en son yıkama suyun içme suyu olsun koy bir sürahiye 1 litre kadar hatta bir iki damla limon ve elma sirkesi koy içine.
Şampuanda SLS, paraben falan içermeyen bir ürün kullan.
Çıktıktan sonra çok karışıyorsa saçların yağ içerkli ürünler kullan bence hem kolayca taranıyor hem de elektriklenmeyi önlüyor.

Haftada bir Hindistan cevizi yağını maske olarak tüm saça yedirip en az iki saat yada geceden sabaha saçınızda bekletin. Bakın neler oluyor :KK68:

Birde doğal keratin yüklemesi yapın. En az 5 ay kadar saçta kalıyor.

Son zamanlarda saclarim asiri dokuluyordu ve kupkuru cansiz kalmisti. 1 ay oncesine kadar cok mutsuzdum konuyla ilgili. Maasimi almamla birlikte kendime bi guzellik yaptim ve su yolu izledim. Demir eksikligine bagli kan surubu aldim sabah aksam iciyorum. Sonra tablete donucem. A B ve E vitamini aliyorum. Saclar icin cok cok cok onemli. Arada bi cinko aklima geldikce. Arastir istersen. Meyve sebze zaten tuketiyoruz. Ic kismi hallettik. Aktardan dogal sampuan aldim defne ve isirgan ozlu sampuan. Ikiye ayirdim. Sisenin bi tanesine yari yariya saf zeytinyağ kattim. 5 damla E vitamini. 5 damla biberiye yagi. Isigan otu suyu ve karanfil suyu ile biraz sulandirdim. Hepsini karistirdim. Ilkin sade sampuani ikinci sefer karisimli sampuani kullaniyorum. Elektriklenme yok. Yumasacicik. Dokulme 3. Yikamayla ilaclarinda etkisiyle %70 azaldi. Diplerde kisa saclarim ahenkle dans ediyorlar ay takvimini takip ediyorum. Aslan burcu gunlerinde saclarimi her ay kesicem milim milim. Arastir istersen. Oyle sekerimm.

Ya bakım yağı gibi değil sadece saçlarını kuruttuktan sonra alıp kullanıyorsun. Ya da saçlarını düzleştireceksen düzleştirme öncesi de sürüyorsun saçı ısıya karşı koruyor. Saçlarımı da dökmedi öyle yani, saçım dökülüyor da klasik mevsim geçişlerinden kaynaklı dökülme genelde.
Ay güzelmiş o zaman tam benlik :rapci:
Bakıcam mutlaka çok çok teşekkür ederim :KK54:

Saç dökülmesi içün Çinko seviyenize baktırın.
Düşükse takviye alırsınız.
Benim saçlarım da sizinkinin aynısından
Mürebbiye topuzumla mutluyum :p
Öyle bir seviye mi varmış ya :KK70: Onu da araştırayım.
Ya liseye giderken tam kafamın tepesinden topuz yapardım ilk sene boyunca hiç unutamıyorum
Ama toplamak daha fazla dökülme yapıyor yaa :KK34:

Öyle bir seviye mi varmış ya :KK70: Onu da araştırayım.
Ya liseye giderken tam kafamın tepesinden topuz yapardım ilk sene boyunca hiç unutamıyorum
Ama toplamak daha fazla dökülme yapıyor yaa :KK34:
Evet seviyemizi koruyalım :KK70:

Toplamak daha çok döküyor diye arada açıyorum bu sefer dökülüyor diye tekrar topluyorum
Kısır döngü resmen :)

Çok kireçli olabilir çeşme suyu, en son yıkama suyun içme suyu olsun koy bir sürahiye 1 litre kadar hatta bir iki damla limon ve elma sirkesi koy içine.
Şampuanda SLS, paraben falan içermeyen bir ürün kullan.
Çıktıktan sonra çok karışıyorsa saçların yağ içerkli ürünler kullan bence hem kolayca taranıyor hem de elektriklenmeyi önlüyor.
Ya evet kireçten oluyor sanırım :KK42: Ama benim saça bir sürahi değil 2 3 sürahi gerek tek yıkamada :p
Bakayım şampuanıma. Hunca care kullanıyorum şuan
Yağ içerikli ürün derken yıkama sonrası mı yıkarken mi? :hasta:

Haftada bir Hindistan cevizi yağını maske olarak tüm saça yedirip en az iki saat yada geceden sabaha saçınızda bekletin. Bakın neler oluyor :KK68:

Birde doğal keratin yüklemesi yapın. En az 5 ay kadar saçta kalıyor.
Ya bu maske olayından bir ürküyorum gereksiz yere ama deneyeyim artık :KK48:
Bir de keratinden normalde uzak duruyorum saçları uzun vadede düzleştiriyor diye, yanlış mı bilmiyorum yoksa?

Son zamanlarda saclarim asiri dokuluyordu ve kupkuru cansiz kalmisti. 1 ay oncesine kadar cok mutsuzdum konuyla ilgili. Maasimi almamla birlikte kendime bi guzellik yaptim ve su yolu izledim. Demir eksikligine bagli kan surubu aldim sabah aksam iciyorum. Sonra tablete donucem. A B ve E vitamini aliyorum. Saclar icin cok cok cok onemli. Arada bi cinko aklima geldikce. Arastir istersen. Meyve sebze zaten tuketiyoruz. Ic kismi hallettik. Aktardan dogal sampuan aldim defne ve isirgan ozlu sampuan. Ikiye ayirdim. Sisenin bi tanesine yari yariya saf zeytinyağ kattim. 5 damla E vitamini. 5 damla biberiye yagi. Isigan otu suyu ve karanfil suyu ile biraz sulandirdim. Hepsini karistirdim. Ilkin sade sampuani ikinci sefer karisimli sampuani kullaniyorum. Elektriklenme yok. Yumasacicik. Dokulme 3. Yikamayla ilaclarinda etkisiyle %70 azaldi. Diplerde kisa saclarim ahenkle dans ediyorlar ay takvimini takip ediyorum. Aslan burcu gunlerinde saclarimi her ay kesicem milim milim. Arastir istersen. Oyle sekerimm.
Ayyy çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Çok çok uğraşmışsınız sonucunu da dilediğiniz gibi alırsınız umarım.
Bakıcam mutlaka önerdiğiniz vitamin ve yağlara. Beslenmemi de düzenlemem gerek sanırım artık :KK14:
Çok teşekkürler :KK200:

Benim saclarim kalin telli duz. Eskiden tel tel kabariyordu,banyo sonrasi bonus kafa oluyordu nerdeyse,duzlestirmeden duramazdim ama artik gerekmiyor.Hindistan cevizi yagi,uclarina argan yagi oneririm. Sampuan maske olarak da Davines in sacina uygun olanini kullanabilirsin,nourishing cok iyi.

Evet seviyemizi koruyalım :KK70:

Toplamak daha çok döküyor diye arada açıyorum bu sefer dökülüyor diye tekrar topluyorum
Kısır döngü resmen :)
Ay bilmez miyim hele yaz günü ne işkencedir o topla aç topla aç :silah:
Çinkoyu merak ettim ya seviyemi ölçeyim de ona göre konuşalım artık :KK70:

Benim saclarim kalin telli duz. Eskiden tel tel kabariyordu,banyo sonrasi bonus kafa oluyordu nerdeyse,duzlestirmeden duramazdim ama artik gerekmiyor.Hindistan cevizi yagi,uclarina argan yagi oneririm. Sampuan maske olarak da Davines in sacina uygun olanini kullanabilirsin,nourishing cok iyi.
Benim de yıllar önce bonus oluyordu sonra ne ettim de düzeldi bilmiyorum... Şimdi geneli sakin duruyor ama bir kısmı yoluk yoluk duruyor resmen :KK34: Çok teşekkür ederim bakıcam söylediklerinize.

Ya evet kireçten oluyor sanırım :KK42: Ama benim saça bir sürahi değil 2 3 sürahi gerek tek yıkamada :p
Bakayım şampuanıma. Hunca care kullanıyorum şuan
Yağ içerikli ürün derken yıkama sonrası mı yıkarken mi? :hasta:

yok yıkadıktan sonra en son kafanızı eğip içme suyunu dökün vücudunuza gelirse donarsınız diye yani :)
kurutup havluyla suyu alın sonra işte lorealın extraordinary oil var mesela onu çok tutan var ama benim saçımı çok yapıştırdığı için devam etmedim urban naturalsın keratinli oilini almıştım o yumuşacık pasparlak yapıyor :KK71:

X