Saati 200 liradan fazla mı sizce?

İstanbul Maltepe civarında bir arkadaşım saatini 700 e veriyor.
Ilk duydum şok oldum çok diye.
Açıklaması şu oldu:
Bir özel ders için özel hazırlık gerekiyor. Kendi çocuklarimdan, eşimden alıyorum o vakti. 700 gerçekten çok değil.
Epey de öğrencisi var.

Ben o kadar isteyemezdim ama bugün saati 300 den aşağıya kabul etmezdim sanırım.
Gerçekten öyle. Kızım daha yeni 1.5 yaşında. Geçen kış haliyle baya küçüktü ve eşim sabah çıkıp taa akşam 10'a doğru eve geliyordu. Ben aşırı bunalıyordum. Eşim de kızımıza aşırı düşkün olduğu halde ondan benden çaldığı saatlerde başkalarının evindeydi. Çok haklı arkdaşınız. Eşim de geçen sene cüzi ücretlerle ders veriyordu ama bu sene iyi bir para verilmediği sürece gitmeyecek

Her şeyide eğitime bağlamayı ne çok sever bu millet sizene herkese dürüst olunmuyor demekki burnunuzu burayada sokmayın.
Herşeyi bağlamıyorum eğitime. Siz öğretmensiniz ya hani, kutsal meslek. Çoçukların yetişmesinde büyük payınız var. Miktarı az bulduysanız bunu dosdoğru söylemenin neyinden çekiniyorsunuz?
Herneyse bu konuşma tarzınızla hayatına dokunduğunuz çocuklara gerçekten yazık. Onlarıda böyle terslemiyosunuzdur inşallah👍🏻👍🏻

Herşeyi bağlamıyorum eğitime. Siz öğretmensiniz ya hani, kutsal meslek. Çoçukların yetişmesinde büyük payınız var. Miktarı az bulduysanız bunu dosdoğru söylemenin neyinden çekiniyorsunuz?
Herneyse bu konuşma tarzınızla hayatına dokunduğunuz çocuklara gerçekten yazık. Onlarıda böyle terslemiyosunuzdur inşallah👍🏻👍🏻
Neden çekinip çekinmediğim sizi hiç ama hiç alakadar etmez bu bir,konuşma tarzım sizi ilgilendirmez bu iki,hayatına dokjnduğum öğrencilerimin nerelere geldiğini tahmin bile edemezsiniz bu üç,sizinle muhatap olmak istemiyorum buda dört.

Bence çok az. Ben üniversiteye giderken çok ders verdim bazen saatim yetişmezdi alamazdim. Alanım matematik idi ben çocuğu içeri sokar aklındaki soruları giderirdim 3 öğrencimin hayatı değişti
Şöyle birsey oluyor 1 kişi memnun kaldığında akrabalarına aldırıyor. Bende böyle olmuştu. Birde asla sureye uymazdim bazilari hastayken bana corba yapar yollardi Bazı öğrencileri ben bıraktım mesela çocuk asla almıyordu.
Sizin saatiniz çok az ya süreyi azaltsinlar siz 10 15 dk ekleyin bu haliyle resmen bedavacilik olmuş.

Bence çok az. Ben üniversiteye giderken çok ders verdim bazen saatim yetişmezdi alamazdim. Alanım matematik idi ben çocuğu içeri sokar aklındaki soruları giderirdim 3 öğrencimin hayatı değişti
Şöyle birsey oluyor 1 kişi memnun kaldığında akrabalarına aldırıyor. Bende böyle olmuştu. Birde asla sureye uymazdim bazilari hastayken bana corba yapar yollardi Bazı öğrencileri ben bıraktım mesela çocuk asla almıyordu.
Sizin saatiniz çok az ya süreyi azaltsinlar siz 10 15 dk ekleyin bu haliyle resmen bedavacilik olmuş.
Evet hocam maalesef dediğiniz gibi bedavacılık oldu.Zaten vermiyorum

X