Saati 200 liradan fazla mı sizce?

Yok artık bu resmen enayi yerine koymak kusura bakmasın komşu ama. 1000 lira nedir dalga mı geçiyor? Eşinizle ne görüşecek sizin pazarlığınızı onunla mı yapacak? Kimseye iyilik yapmayacaksın ya ederi neyse odur.
Bende ona sinirlendim zaten dersi verecek olan benim kocamla ne ilgisi var ise arayacaktı zaten misafirim var deyip kabul etmedim.Kabul etmezse direkt diyeceğim başkasına bakın diye

Arkadaşlar ben öğretmenim ve komşumun oğluna özel ders vereceğim.İlk kez vereceğim için fiyatlar nasıl bilmiyorum.Komşum haftada 4 saat için ayda bin tl vermeyi teklif etti.Bende fiyat konusunda bilgim olmadığını felan söyledim ve güncel fiyat neyse o fiyat üzerinden de zaten vermeyeceğimi daha az bir miktara vereceğimi belirttim.Arkadaşlarımla istişare ettim onlar ise 250-300-350 ye saat başı fiyat biçilebileceğini geçen yıl 200 den verenlerin olduğunu aöylediler.
Bende komşuma saat başı 200 den vereceğimi söyledim buda aylık 3200 civarı ediyor.Fakat onların memnun olmadığını eşimle felan görüşmek istediklerini anladım.Sizce ne yapmalıyım ben vermekten vazgeçtim bahane uydurup vermesem mi aylık bin tl çok az değil mi saati 100 liraya bile denk gelmiyor
Size şunu söyliyim 15 dklık saç traşı 250 tl olmuş.. Kaldı ki siz bir cocuga emek verıyosunuz, sorumluluk alıyosunz, ve ders için ön hazırlık da yapacaksınız o 1 saat harıcınde

İlginç yanı bu fiyatı kabul edenler de var demek ki. Farklı olarak ne yapıyor acaba?

Valla ben de çok düşündüm bunu. En fazla ne yapabilir ki?

Ama iste geliri iyi olanlar cocugu için bu parayı gozden rahatlıkla çıkarıyor demek.
Bu arkadaşımın çalıştığı özel okulda öğrenci başı senelik 400 binmiş.

Ee ciddi zengin bir profil söz konusu ondan sanırım.

Özel okulda çalışmanın avantajlı olduğu bir durum bu olsa gerek.

Teklif edilen para cidden komik, dalga geçer gibi.
Sizi ciddiye almayıp eşinizle görüşmek istemeleri de ayrı sinir bozucu.
Başka bir sey teklif etmeden direkt ders veremeyeceğinizi söyleyin.
Size böyle yaklaşmış insanlarla daha fazla diyaloğa girmeye gerek yok bence.

Sizin yerinize sinir oldum vallahi.
Ya sizin bilgi ve becerinize güvenmiyorlar.. Bunun ederi bu kadar diye fiyat biçmişler emeğinize..
Madem öyle neden ders vermenizi istiyorlar.

Ayıp günah mı desem, yazık mı ne desem bu insanlara. Cips olmuş 20 - 30 tl, kola 40 tl.. Bir şişe kola, bir paket cips parasına denk geliyor.
Allah razı olsun düşünceli davranışları için. Çocuğu bakkala abur cubur al diye göndersem bundan çok veririm. 🙄🙄

Valla ben de çok düşündüm bunu. En fazla ne yapabilir ki?

Ama iste geliri iyi olanlar cocugu için bu parayı gozden rahatlıkla çıkarıyor demek.
Bu arkadaşımın çalıştığı özel okulda öğrenci başı senelik 400 binmiş.

Ee ciddi zengin bir profil söz konusu ondan sanırım.

Özel okulda çalışmanın avantajlı olduğu bir durum bu olsa gerek.
Bakış açıları farklı. Okula o kadar para verip bir de özel derse ihtiyaç duysam. Okulu basabilirim diye düşündüm şu an.ogretmeninden okuluna kadar da sikayet ederdim sanirim. Sırf özel ders vermek için yapıyor diye. Allah bilip de vermemiş sanırım 🙄

Bakış açıları farklı. Okula o kadar para verip bir de özel derse ihtiyaç duysam. Okulu basabilirim diye düşündüm şu an.ogretmeninden okuluna kadar da sikayet ederdim sanirim. Sırf özel ders vermek için yapıyor diye. Allah bilip de vermemiş sanırım 🙄

Bence velide para çok.
Nereye dagitacagini şaşırmış. :)

Arkadaşlar ben öğretmenim ve komşumun oğluna özel ders vereceğim.İlk kez vereceğim için fiyatlar nasıl bilmiyorum.Komşum haftada 4 saat için ayda bin tl vermeyi teklif etti.Bende fiyat konusunda bilgim olmadığını felan söyledim ve güncel fiyat neyse o fiyat üzerinden de zaten vermeyeceğimi daha az bir miktara vereceğimi belirttim.Arkadaşlarımla istişare ettim onlar ise 250-300-350 ye saat başı fiyat biçilebileceğini geçen yıl 200 den verenlerin olduğunu aöylediler.
Bende komşuma saat başı 200 den vereceğimi söyledim buda aylık 3200 civarı ediyor.Fakat onların memnun olmadığını eşimle felan görüşmek istediklerini anladım.Sizce ne yapmalıyım ben vermekten vazgeçtim bahane uydurup vermesem mi aylık bin tl çok az değil mi saati 100 liraya bile denk gelmiyor
Şöyle söyleyeyim. Şuan bizim dershanede özel dersler dersine bağlı olarak değişse de. 400₺ oda 1 saat değil. 1 ders saati yani ortalama 40 dk

Teklif edilen para cidden komik, dalga geçer gibi.
Sizi ciddiye almayıp eşinizle görüşmek istemeleri de ayrı sinir bozucu.
Başka bir sey teklif etmeden direkt ders veremeyeceğinizi söyleyin.
Size böyle yaklaşmış insanlarla daha fazla diyaloğa girmeye gerek yok bence.
Haklısınız hocam fazla yüz buldular sanırım.Geçen yıl 70 den alıyorlarmış neyse gidin o hocaya aldırın derim

Evet hocam aylık bin tl vereyim dedi resmen.Bir bahane bulacam zaten vazgeçtim uğraşamam.Türkçe hocam çocuk ilkokula gidiyor özellikle mat ve Türkçe derslerinden vermemi istiyorlar
Çok yoğunum diyin veya başka bir bahane bulun ama kendinize bunu yapmayın. Yazık günah verdiğiniz emeğe,öncesindeki hazirliginiza değmez. Evde otur dinlen bundan daha karlı olursunuz bence. 100 ne yani şaka gibi 2-3 yıl öncesinin fiyatı resmen. Ayıp insan bunu teklif etmeye utanır. 200 bile az bu arada. 300 den aşağı vermeyin bence ama siz bilirsiniz 🙏

Çok yoğunum diyin veya başka bir bahane bulun ama kendinize bunu yapmayın. Yazık günah verdiğiniz emeğe,öncesindeki hazirliginiza değmez. Evde otur dinlen bundan daha karlı olursunuz bence. 100 ne yani şaka gibi 2-3 yıl öncesinin fiyatı resmen. Ayıp insan bunu teklif etmeye utanır. 200 bile az bu arada. 300 den aşağı vermeyin bence ama siz bilirsiniz 🙏
Dediğiniz gibi yapıp vermeyecem hocam

Bugün korkunun ecele faydası yok diyip öğretmenimizi aradım. 500 TL yapmış. Ne yapalım mecbur devam edeceğiz haftaya baslayacak oğlum.

X