Elektrikli Süpürgeler Robot Süpürge Önerisi

Ne alırsanız alın philips home Run almayın supurge iyi ama uygulama korkunç sürekli durup yardım istediği supur dediğim yeri supurmedigi icin ismine nazlı koydum.

Yok hiç koymadım filimdelisi koymayın dediler.
Bozulur diye ödüm kopuyor
Hiçbir şey olmaz, 2 sene dolacak valla suyla silme silme değil.
Aldığım günden beri bu şekilde kullanıyorum s7yi.
Deterjanla derin plusta bir sildirin ve içine ılık su koyun, bende 6 bez falan var, onları da sıcak suyla ıslatıp takıyorum altına, salın ova ova gitsin oh be diyor insan.

aynen yazayım deterjanı
1 çay kaşığı ıslak zemin temizleyici
1 çay kaşığı sıvı arap sabunu
1 çay kaşığı beyaz sirke
birkaç damla çamaşır suyu.
Kısaca zaten küçücük su haznesi deliğinden birkaç damla gitti mi yeter yani.
İster sadece arap sabunu sirke de olur.

Deterjan koymayın içine. Bende bir kez koymuştum bozulur dediler. Sirke koyabilirsiniz. Yada robotlar için özel deterjanlar var

Yukarıda yazdım, bunun tamamen bir pazarlama stratejisi olduğuna inanıyorum.
Diğer markaları bilemem ama 2 sene oldu yahu roborockta hiçbir şey olmuyor.
Gerçi bizim kadınların deterjan ayarı yok, bolca köpürtüyorlar.
Her birinden iki üç damla yeter de artar. Haznedeki su köpürmeyecek.

Deterjanla derin plusta bir sildirin ve içine ılık su koyun, bende 6 bez falan var, onları da sıcak suyla ıslatıp takıyorum altına, salın ova ova gitsin oh be diyor insan.

aynen yazayım deterjanı
1 çay kaşığı beyaz sirke

Bende korkup kullanmıyordum kullanayım bari. Haznelerde ufak tefekte damlatma olabildiği için zararlı olduğunu söylemişlerdi

Bende korkup kullanmıyordum kullanayım bari. Haznelerde ufak tefekte damlatma olabildiği için zararlı olduğunu söylemişlerdi
Söylediğim şekilde minicik damlalarla hiçbir sorun olmaz.
Ben hazneyi doldurunca kapatıp şöyle bir çalkalıyorum, köpük köpükse yarıya kadar döküp su ekliyorum.
Ama genelde su köpüğü oluyor, miktarını az tutunca mis gibi evler sağlam cihazlar😂

Söylediğim şekilde minicik damlalarla hiçbir sorun olmaz.
Ben hazneyi doldurunca kapatıp şöyle bir çalkalıyorum, köpük köpükse yarıya kadar döküp su ekliyorum.
Ama genelde su köpüğü oluyor, miktarını az tutunca mis gibi evler sağlam cihazlar😂
Fiyat stratejisinde şunu anlamadım q7 sırf paspas aparatını yukarı kaldırmıyor diye aralarında 10 bin tl gibi büyük bir fark var
S8 daha uygun mesela s7 ye göre ne alaka ki acaba
Şuan fiyatlara bakıyorum s7 25 bin ile 35 bin arası şok geçirdim.
Hatta 40 bin bile gördüm oha.

Fiyat stratejisinde şunu anlamadım q7 sırf paspas aparatını yukarı kaldırmıyor diye aralarında 10 bin tl gibi büyük bir fark var
S8 daha uygun mesela s7 ye göre ne alaka ki acaba
Şuan fiyatlara bakıyorum s7 25 bin ile 35 bin arası şok geçirdim.
Hatta 40 bin bile gördüm oha.
Ben 7 yi alırken de 6 max daha pahalıydı.
Çünkü garanti ürün, kullanan var ama 7 piyasaya yeni girmişti ilk aylar içindeydi.
Şuanda da 8 öyle.
Ben çevreme 7max aldırdım, hayran kaldım gerçekten bizimkinin 2 katı pa emiş gücü var lakin kameralı sensör hoşuma gitmiyor.
Muhtemelen 8 de de aynı durum söz konusu.
7 ile beraber fırça ve mop sistemi değiştirdiğinden aşırı beğeniliyor.

Q serisi titreşimli değil, s dediği şey o.
Mopla silerken dikkat ederseniz popişini savuruyor😂

Ben 7 yi alırken de 6 max daha pahalıydı.
Çünkü garanti ürün, kullanan var ama 7 piyasaya yeni girmişti ilk aylar içindeydi.
Şuanda da 8 öyle.
Ben çevreme 7max aldırdım, hayran kaldım gerçekten bizimkinin 2 katı pa emiş gücü var lakin kameralı sensör hoşuma gitmiyor.
Muhtemelen 8 de de aynı durum söz konusu.
7 ile beraber fırça ve mop sistemi değiştirdiğinden aşırı beğeniliyor.

Q serisi titreşimli değil, s dediği şey o.
Mopla silerken dikkat ederseniz popişini savuruyor😂
Ay filim delisi benimki s7 sonic popişini saga sola ittirmiyor sanki ya hahaha ben mi dikkat etmedim ki.
Çöp hazneli degil benimkisi.
emiş gücü 2500 pa.
Tek hoşuma gitmeyen yan döner fırçası ve alt fırçası silikon olmasıydı acaba böyle olması daha mı iyi.
Sonuçta türk kültüründe halı var malum ve kıl fırçalar bana daha iyi temizliyor gibi geliyor
Bir de s8 daha iyi sanki bizimkine göre
Sonuçta çift alt fırça var ve yan fırçası kıl fırça.
Haznesi büyük ve emiş gücü de iki katı

Y

aynen yazayım deterjanı
1 çay kaşığı beyaz sirke

Şahane tarif, teşekkürler 😀

Ay filim delisi benimki s7 sonic popişini saga sola ittirmiyor sanki ya hahaha ben mi dikkat etmedim ki.
Çöp hazneli degil benimkisi.
emiş gücü 2500 pa.
Tek hoşuma gitmeyen yan döner fırçası ve alt fırçası silikon olmasıydı acaba böyle olması daha mı iyi.
Sonuçta türk kültüründe halı var malum ve kıl fırçalar bana daha iyi temizliyor gibi geliyor
Bir de s8 daha iyi sanki bizimkine göre
Sonuçta çift alt fırça var ve yan fırçası kıl fırça.
Haznesi büyük ve emiş gücü de iki katı
Elbette s8 daha iyi çekiş gücü açısından ama silikon fırça 10 numara bence.
Aksine fırçanın yıpranma, kıllarının bölge atlama olasılığı yok.
O sebeple geçiyorlar bu sisteme zaten.
Uygulamadan silme de yoğun derin plus ı seçtiğinde izle.
Dümdüz gitmiyor, aynı noktalardan geçiyor ve cm lik sallanmaları var.
Tanıtım videolarına bir bakın, sizinki öyle olmuyorsa servise götürün derim özelliği o yani.
Hani öyle bir salınım düşünmeyin ama titreşim dediği şey o.

Almak isterseniz bende fakir rs 770 model hediye geldi bi kaç gün önce robot süpürgem oldugu için açmadım bile fiyatının altında uyguna verebilirim

Kizlar, bir tek bu basligi bulabildim.

Robot supurge onerisine ihtiyacim var cevremdeki herkes xiaomi delisi baska bir markaya bakma bile diyorlar ama ben teknolojik aletlerde ozellik arar ona gore alirim marka takintim yoktur.

Simdi sorularim sunlar;

Sizce bir robot supurgede olmazsa olmaz dediginiz ozellik nedir? (Harita, mop ?? Daha baska ne var, mop cok mu lazim?)

Sahane iki supurgem var ama evimin tozlanma kapasitesi bir fabrikayla eş deger, otobus guzergahi olan bir caddede oturuyorum, resmen evime toz yağıyor. Bebeklerim var, toz kaynakli alerji olusacak diye (sonradan alerji olusur mu emin degilim) aklim ciktigindan hergun supurge calistiriyorum. En azindan supurge isinden kurtulmak icin 15bin tl ve uzeri gibi rakamlar sizce verilir mi?
Soruyu soyle duzenleyim, bir robot supurge edinsem buyuk supurgeyi calistirmak zorunda kalir miyim? En azindan haftada 1 buyuk supurge calistircak hale gelsem yeter bana.

Mesela moplu olanlarda sizler arkasindan vileda yapiyor musunuz?

Moplu makinalari calistirdigimizda halilari kaldirmak zorunda miyiz? (Halilarimin çoğunluğu kilim, robot supurgeler kilim uzerinde gezebiliyor mu?)

Iki gardrop haric tum esyalarim ayakli, haritali bir makina aldigimda mesela masa sandalye kisimlarinda sorun yasar miyim?

Kucuk bir evim var, toplam supurme alani tahminimce 70 m², banyo ve tuvalet haric eşik yok. Eşik asabilen / merdiven cikabilen bir makina mi tercih etmeliyim?

Kullanici tecrubelerinize gore, sorularimi da baz alarak bana marka ve ozellik onerisinde bulunabilirseniz cok mutlu olurum. ❤️🧿

Kizlar, bir tek bu basligi bulabildim.

Robot supurge onerisine ihtiyacim var cevremdeki herkes xiaomi delisi baska bir markaya bakma bile diyorlar ama ben teknolojik aletlerde ozellik arar ona gore alirim marka takintim yoktur.

Simdi sorularim sunlar;

Sizce bir robot supurgede olmazsa olmaz dediginiz ozellik nedir? (Harita, mop ?? Daha baska ne var, mop cok mu lazim?)

Sahane iki supurgem var ama evimin tozlanma kapasitesi bir fabrikayla eş deger, otobus guzergahi olan bir caddede oturuyorum, resmen evime toz yağıyor. Bebeklerim var, toz kaynakli alerji olusacak diye (sonradan alerji olusur mu emin degilim) aklim ciktigindan hergun supurge calistiriyorum. En azindan supurge isinden kurtulmak icin 15bin tl ve uzeri gibi rakamlar sizce verilir mi?
Soruyu soyle duzenleyim, bir robot supurge edinsem buyuk supurgeyi calistirmak zorunda kalir miyim? En azindan haftada 1 buyuk supurge calistircak hale gelsem yeter bana.

Mesela moplu olanlarda sizler arkasindan vileda yapiyor musunuz?

Moplu makinalari calistirdigimizda halilari kaldirmak zorunda miyiz? (Halilarimin çoğunluğu kilim, robot supurgeler kilim uzerinde gezebiliyor mu?)

Iki gardrop haric tum esyalarim ayakli, haritali bir makina aldigimda mesela masa sandalye kisimlarinda sorun yasar miyim?

Kucuk bir evim var, toplam supurme alani tahminimce 70 m², banyo ve tuvalet haric eşik yok. Eşik asabilen / merdiven cikabilen bir makina mi tercih etmeliyim?

Kullanici tecrubelerinize gore, sorularimi da baz alarak bana marka ve ozellik onerisinde bulunabilirseniz cok mutlu olurum. ❤️🧿
Bende Xiaomi mi robot mop 2 Pro var. Önce bi teknolojik mağazaya gittim başka bi marka önerdiler Alman markası. Onda halıyı algılıyormuş halıdayken mop özelliği çalışmıyor demişti ama sonra yorumları okudum uygulaması çok sıkıntılı demişler vazgeçtim. Bendeki modelde önce süpürme özelliğini açıyorum, tüm evi süpürdükten sonra halıları kaldırıp süpürme + silme özelliğini çalıştırıyorum. Halı altını da süpürmüş oluyor böylece. Halıların üstünden de silen oluyormuş çünkü zaten aşırı ıslaklık vermiyor ama benim içim rahat etmedi bakteri üretir koku yapar diye o yüzden halıyı hep kaldırdım. Haritada işaretleme yapıp burayı silme de diyebiliyorsunuz ama onu beceremedim ben açıkçası :)

Arkasından Vileda yapılabilir aslında. Daha makine çalışırken bi yeri sildi, sonra ben bi leke fark ettim ıslak mendille sildim baya kir çıktı yerden. Yani mop özelliği hadi sildim mis gibi oldu anlamında çalışmıyor pek. Günlük anlamda iyi ama komple ev silmesine yardımcı olmaz bence. Yine de her gün ya da 2 günde 1 çalıştırırsanız işe yarar.

Masa sandalyede sorun yaşamadım. Sandalyeleri biraz ortaya çekmem gerekiyor sadece aralarından geçemediği için masanın altına girmiyor. En yüksek eşyam sallanan koltuk, onun da ayaklarından atlayabiliyor. Atlamasa bile zaten çevresinden dolaşarak da temizleyebilirdi.

Marka önerisi olmadı ama bendeki özellikleri yazayım dedim 🙏🏿

Bende Xiaomi mi robot mop 2 Pro var. Önce bi teknolojik mağazaya gittim başka bi marka önerdiler Alman markası. Onda halıyı algılıyormuş halıdayken mop özelliği çalışmıyor demişti ama sonra yorumları okudum uygulaması çok sıkıntılı demişler vazgeçtim. Bendeki modelde önce süpürme özelliğini açıyorum, tüm evi süpürdükten sonra halıları kaldırıp süpürme + silme özelliğini çalıştırıyorum. Halı altını da süpürmüş oluyor böylece. Halıların üstünden de silen oluyormuş çünkü zaten aşırı ıslaklık vermiyor ama benim içim rahat etmedi bakteri üretir koku yapar diye o yüzden halıyı hep kaldırdım. Haritada işaretleme yapıp burayı silme de diyebiliyorsunuz ama onu beceremedim ben açıkçası :)

Arkasından Vileda yapılabilir aslında. Daha makine çalışırken bi yeri sildi, sonra ben bi leke fark ettim ıslak mendille sildim baya kir çıktı yerden. Yani mop özelliği hadi sildim mis gibi oldu anlamında çalışmıyor pek. Günlük anlamda iyi ama komple ev silmesine yardımcı olmaz bence. Yine de her gün ya da 2 günde 1 çalıştırırsanız işe yarar.

Masa sandalyede sorun yaşamadım. Sandalyeleri biraz ortaya çekmem gerekiyor sadece aralarından geçemediği için masanın altına girmiyor. En yüksek eşyam sallanan koltuk, onun da ayaklarından atlayabiliyor. Atlamasa bile zaten çevresinden dolaşarak da temizleyebilirdi.

Marka önerisi olmadı ama bendeki özellikleri yazayım dedim 🙏🏿
Tesekkur ederim tam bekledigim gibi bir cevap olmus, baktigim ve yukseldigim urunde xioami mop pro2 idi bir de pro2+ var farki nedir anlayamadım zaten. Boyle birkac yorum daha gelirse farkli markalarla alakali icim rahat eder alirken :)

Herkese selam, beş yıl önce evlenirken irobot almıştık. Haliyle zaman geçtikçe eski verimini kaybetti. Benim oğlan da robotu eğlence alanı olarak kullanıp üstüne oturuyor. Evi öyle geziyorlar 😅 Ama cidden taş gibi süpürgeymiş. Bir kere bozulmadı.

Neyse arkadaşlar, şimdi yeni bir süpürge almak istiyorum. Şöyle paspas özelliği de olan yedek parça sorunu olmayan bir robot süpürge önerisi alabilir miyim? Bir haftadır yorum okumaktan şaşı oldum.

Not evde biri iki yaş (insan) biri de dört yaş (tüy dökmeyen ama yemek döken köpek) olmak üzere iki afacan bulunmaktadır.

🙈🙈🙈
Roborock q 7 Max aldım,çok memnunum keşke bu kadar zaman düşünmeseymişim.Bu arada konu da eskiymiş,aldınız mı robot?