Elektrikli Süpürgeler Robot Süpürge Önerisi

tugcemma

Ege ❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2018
1.821
5.416
Herkese selam, beş yıl önce evlenirken irobot almıştık. Haliyle zaman geçtikçe eski verimini kaybetti. Benim oğlan da robotu eğlence alanı olarak kullanıp üstüne oturuyor. Evi öyle geziyorlar 😅 Ama cidden taş gibi süpürgeymiş. Bir kere bozulmadı.

Neyse arkadaşlar, şimdi yeni bir süpürge almak istiyorum. Şöyle paspas özelliği de olan yedek parça sorunu olmayan bir robot süpürge önerisi alabilir miyim? Bir haftadır yorum okumaktan şaşı oldum.

Not evde biri iki yaş (insan) biri de dört yaş (tüy dökmeyen ama yemek döken köpek) olmak üzere iki afacan bulunmaktadır.

🙈🙈🙈

Herkese selam, beş yıl önce evlenirken irobot almıştık. Haliyle zaman geçtikçe eski verimini kaybetti. Benim oğlan da robotu eğlence alanı olarak kullanıp üstüne oturuyor. Evi öyle geziyorlar 😅 Ama cidden taş gibi süpürgeymiş. Bir kere bozulmadı.

Neyse arkadaşlar, şimdi yeni bir süpürge almak istiyorum. Şöyle paspas özelliği de olan yedek parça sorunu olmayan bir robot süpürge önerisi alabilir miyim? Bir haftadır yorum okumaktan şaşı oldum.

Not evde biri iki yaş (insan) biri de dört yaş (tüy dökmeyen ama yemek döken köpek) olmak üzere iki afacan bulunmaktadır.

🙈🙈🙈
Roborock Q7 ya da S7 derim. Biri annemde var biri bende. İkisi de güzel. Ama silmesinden falan bir şey beklemeyin. Önemli olan süpürmesi derim. Ben paspasını her odada tekrar yıkasam da tam temiz olmuyor. Ama çok güzel süpürüyor. Bazen günlerce kablolu süpürge açmıyorum

takipteyim
Paspaslı olanı kullanıp memnun olan var mı ?
1+1 için gereksiz mi?
köşeleri net şekilde alabiliyor mu?

Roborock Q7 ya da S7 derim. Biri annemde var biri bende. İkisi de güzel. Ama silmesinden falan bir şey beklemeyin. Önemli olan süpürmesi derim. Ben paspasını her odada tekrar yıkasam da tam temiz olmuyor. Ama çok güzel süpürüyor. Bazen günlerce kablolu süpürge açmıyorum
Servis ve yedek parça konusunda bilginiz var mı? İthalatçı firma garantisi olduğu için sıkıntı olduğuna dair bir kaç yorum okudum ama doğruluğu nedir bilmiyorum 🙃

Madem yıllardır kullanıyorsun ve memnunsun, aynı markanın daha yeni modellerini neden denemiyorsun?
O zaman çok seçenek yoktu. Bir de irobot paspas ve robotu ayrı satıyordu. İkisi ayrı robot yani. Bir ürün gördüm onda da yorum yok gibi. Roborock silme ve süpürge açısından daha mantıklı geliyor.

Servis ve yedek parça konusunda bilginiz var mı? İthalatçı firma garantisi olduğu için sıkıntı olduğuna dair bir kaç yorum okudum ama doğruluğu nedir bilmiyorum 🙃
Ben makinayı alırken Trendyol dan yedek parça da aldım ama servis konusuna hiç bakmadım. S7 ilk çıktığında almıştım, hala bir sorun yaşamadım. O yüzden servise bir şey diyemem ama arkadaşımda Çok bilindik başka bir markanın var. Onun makinası Koltuk altına girmiyor ama benim koltuklarım da aynı yükseklikte olmasına rağmen benim makinam giriyordu. Ben geçen çayı kavanoza boşaltırken yere döktüm, halımın bir bölümünü seçtim. Mutfaktan Süpürgeyi çalıştırırım Geldi, halıda o seçtiğim bölümü süpürüp gitti. Bazı markalarda bu özellik yok mesela. Harita konusunda da tek bir sıkıntı yaşamadım.

Elinden gelse banyoya falan girecek. Tekerleri o konuda çok iyi. Yüksek halılara bile çıkıyor.

Ben makinayı alırken Trendyol dan yedek parça da aldım ama servis konusuna hiç bakmadım. S7 ilk çıktığında almıştım, hala bir sorun yaşamadım. O yüzden servise bir şey diyemem ama arkadaşımda Çok bilindik başka bir markanın var. Onun makinası Koltuk altına girmiyor ama benim koltuklarım da aynı yükseklikte olmasına rağmen benim makinam giriyordu. Ben geçen çayı kavanoza boşaltırken yere döktüm, halımın bir bölümünü seçtim. Mutfaktan Süpürgeyi çalıştırırım Geldi, halıda o seçtiğim bölümü süpürüp gitti. Bazı markalarda bu özellik yok mesela. Harita konusunda da tek bir sıkıntı yaşamadım.

Elinden gelse banyoya falan girecek. Tekerleri o konuda çok iyi. Yüksek halılara bile çıkıyor.
Evet haritalandırmada başarılıymış, ayrıntılı yorum için teşekkür ediyorum 🤩

takipteyim
Paspaslı olanı kullanıp memnun olan var mı ?
1+1 için gereksiz mi?
köşeleri net şekilde alabiliyor mu?
Benim S7. Paspaslı. Hem süpürme hem paspas özelliği olunca süpürmesi uzun sürüyor. Roborock S7 paspasını halıda kaldırıp yerde tekrar indiriyor ama Q7 si bunu yapmıyor. Paspası Halıda da yerde.

Mesela yere dün damlayan bir çay lekesini tamamen almıyor. Pazar tüm evi vileda ile silesiniz, Bir sonraki pazara kadar süpürgeyi 3-5 kere çalıştırınca yerlerde hiç toz olmaz ama asla vileda gibi silmiyor. Ben bazen paspas aparatlarını çıkarıp direk süpürgesini sağlıyorum hatta

Viomi V2 pro. Çok memnunum. Yüksek paralar vermeye gerek yok hem süpürüyor hem siliyor. Köşelere tam olarak giremiyor oraları ben alıyorum. Toz kıl toplama konusunda çok iyi. Evi diğer süpürge ile süpürüp bazen üstüne robotu açıyorum içinden çıkana inanamıyorum. Haritalandırması güzel. Silmesi de çok çok iyi. 3+1 evimi rahat silip süpürüyor

Ben daha yeni philips aqua serisinin 3000 olanını aldım. Süpürme+silme. Toz haznesini kendi boşaltıyor. Uygulamasını yüklüyorsun kurulumu kolay, haritalandırma çok kolay ve konusuyor. Ben süpürmeden sonra haznesini kontrol ettim baya pisliği çekmiş ve bazen süpürürken de gözlemliyorum gayet güzel çekim gücü. Halıyı ve yeri ayırt ediyor. Halıya cıkınca çekim gücünü yükseltiyor. Silme konusunda da başarılı. Karşıdan sildiği yere baktığınızda anlıyorsunuz zaten. Önce odayı süpürüyor sonra siliyor. Ben şu an memnunum günlerdir kablosuz süpürgemi bile kullanmıyorum.

roborock s7 kullanıyorum geçen sene almıştım suan fiyatları görünce oha dedim 12350 tl almıştım o zaman bile yüksekti.
Performansına gelince süpürmesinden çok memmunum ama silme işi vileda gibi asla olmuyor.