Rahim Ağzı Kanseri

36 yaşındayım kemo+radyoterapi+ brakiterapi gördüm hastalığım bütün seviks bölgesinde ve 3 evre sonuydu şu anda sonuçlar çok iyi umarım sizdede öyle olur annene acil şifalar diliyorum
Merhaba rahim ağzı kanseri misiniz?Eğer öyleyse belirtiler neydi acaba?

Ben kanser değilim. Annem 2,5 yıl önce Rahim Ağzı kanseriydi, atlattı şükür. Ben o başlığı insanların faydalanması için açtım. Hastalığın belirtisi de kanamaydı
[/
Annem de beyaz sari akinti fazla gelmesiyle doktora gitti muayene sırasında et ben olduğunu gördü doktor.Hemen aldılar ve rahim ağzında kitle gördü doktor çok korkuyoruz .Sizde de kitle var mıydı?

Annem menopoza gireli 16 yıl oldu ve 55 yaşında. İki yıl önce HPV taraması yapıldı ve HPV 18 yüksek çıktı. İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde ilerde kanser olmasın diye rahmini alacaklardı ama annem orda ameliyat olan hastalarla konuştu ve hepsi iyileşememekten yakınıyordu. Annemde korktu ve ameliyathanenin kapısından döndü. Yaptırmadı. Fakat son birkaç aydır kanaması oluyor. Devlet hastanesine kaç kez gitti. Smear testi temiz çıktı ve ilaç verip gönderdiler. En son benim ısrarımla 26.09.2017 de özel bir hastanede biyopsi yapıldı ve Rahim Ağzı Kanseri teşhisi konuldu. Dr henüz 1. Evre ve az saldırgan ameliyat olabilir dedi. Radikal Histerektomi yapılacaktı. 18.000 TL istedi. Bizde başka bir yere daha gidelim dedik. Ege Üniversitesi Jinekoloji Onkolojiye gittik ve Prof muayene ettikten sonra ameliyat için geçkalmışsınız, hastalık ilerlemiş dedi ve ışın tedavisini önerdi. Işın tedaviside aneliyat kadar başarılıymış. Bizden pet taraması ve biyopside alınan doku örneklerini istedi. Üniversite Hastanesinde doku örneklerini tekrar inceletecekmiş. İki ayrı doktor ve iki zıt açıklama. Kafamız karıştı. Şimdi 1-2 yere daha gidip, çoğunluk ne derse onu yapacağız. Aranızda bu süreçlerden geçen varmı? Bizi neler bekliyor? Işın tedavisimi ameliyatmı? İzmir'de ışın tedavisinde tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı? Neler tavsiye edersiniz? Bu konuyla ilgili forumlara baktım ama kayda değer bişey bulamadım. Umarım bu başlık kendinde yada yakınlarında Rahim Ağzı (Servisk) Kanseri olanlar için ışık olur. Çığ olur büyür.
Merhaba acaba annenizin son durumuyla ilgili bilgi verirmisiniz? Bende 44 yaşındayım ve bu hafta 2. Evre 4 cm tümör için kemoradyoterapiye başlanacak. Çok endişeliyim çünki gittiğim doktordan birtanesi radyoterapinin o çevredeki birçok dokuya zarar verdiğini ve ileride tekrarlama söz konusu olursa ameliyatın çok daha riskli bir hal aldığını söyledi. Lütfen şu anda çok bilgi desteğine ihtiyacım var

Annem menopoza gireli 16 yıl oldu ve 55 yaşında. İki yıl önce HPV taraması yapıldı ve HPV 18 yüksek çıktı. İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde ilerde kanser olmasın diye rahmini alacaklardı ama annem orda ameliyat olan hastalarla konuştu ve hepsi iyileşememekten yakınıyordu. Annemde korktu ve ameliyathanenin kapısından döndü. Yaptırmadı. Fakat son birkaç aydır kanaması oluyor. Devlet hastanesine kaç kez gitti. Smear testi temiz çıktı ve ilaç verip gönderdiler. En son benim ısrarımla 26.09.2017 de özel bir hastanede biyopsi yapıldı ve Rahim Ağzı Kanseri teşhisi konuldu. Dr henüz 1. Evre ve az saldırgan ameliyat olabilir dedi. Radikal Histerektomi yapılacaktı. 18.000 TL istedi. Bizde başka bir yere daha gidelim dedik. Ege Üniversitesi Jinekoloji Onkolojiye gittik ve Prof muayene ettikten sonra ameliyat için geçkalmışsınız, hastalık ilerlemiş dedi ve ışın tedavisini önerdi. Işın tedaviside aneliyat kadar başarılıymış. Bizden pet taraması ve biyopside alınan doku örneklerini istedi. Üniversite Hastanesinde doku örneklerini tekrar inceletecekmiş. İki ayrı doktor ve iki zıt açıklama. Kafamız karıştı. Şimdi 1-2 yere daha gidip, çoğunluk ne derse onu yapacağız. Aranızda bu süreçlerden geçen varmı? Bizi neler bekliyor? Işın tedavisimi ameliyatmı? İzmir'de ışın tedavisinde tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı? Neler tavsiye edersiniz? Bu konuyla ilgili forumlara baktım ama kayda değer bişey bulamadım. Umarım bu başlık kendinde yada yakınlarında Rahim Ağzı (Servisk) Kanseri olanlar için ışık olur. Çığ olur büyür.
Öncelikle çok geçmiş olsun ege üniversitesi hangi profesöre gittiniz mi

Öncelikle çok geçmiş olsun ege üniversitesi hangi profesöre gittiniz mi
Önce Aydın Özsaran'a gittik. Kendisi kurul kararı ile ameyata geçkalındığını söyledi ve bizi radyo-kemoterapi için Radyasyon Onkolojisine yönlendirdi. Bizde eşi Zeynep Özsaran'ı tercih ettik. Tedavi planını o yaptı, çok memnun kaldık kendisinden. Buarada Zeynep Hanımı bilmiyorum ama Aydın Bey artık hastanede hasta bakmıyor, özel muayenehane açtı 😔

Merhabalar herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, tüm hastalara şifa diliyorum ve ALLAH herkesin sevdiğini bağışlasın diyorum. Benimde anneme 6 aralik 2019 da serviks kanseri teşhisi kondu. Evre 2 B. 31 aralıkta böbregine kateter takıldı canim annemin radyoterapi öncesi böbreği korumak maksadı ile. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü, tedaviyi Istanbul'da aldı ben orda yaşadığım icin. Tedavi süreci tamamlanınca testleri vs cok şükür ki tertemiz çıktı. Ama bu sıralar hic iştahı yok ve bacağını yere basamayacak derecede bi ağrısı oluştu. Kasını incittigini söylüyor ama bu rahatsızlığın belirtilerinden biri de bacak ağrısı. Böyle bir durum yaşayan var mi icinizde yardımcı olmanızı rica ediyorum. Hepinize simdiden teşekkürederim.

Öncelikle çok geçmiş olsun...Kız kardeşime 3. Evre rahim kanseri teşhisi kondu ve şok olduk tabiki.Hiç beklemıyoduk.Ameliyat olmaz artık geç kalınmış dediler.kemoterapi ve radyoterapi tedavısı olması gerekıyor fakat biz babamızıda kanserden kaybettiğimiz için kemoterapi ve ilaçlarla daha kötü olmuştu.Bu yüzden kızkardeşim çok korkuyor ve tedavıyı istemıyor.Daha kötü olmaktan korktuğu için fakat siz bana biraz umut oldunuz.Nerde tedavi oldunuz acaba?

Öncelikle çok geçmiş olsun...Kız kardeşime 3. Evre rahim kanseri teşhisi kondu ve şok olduk tabiki.Hiç beklemıyoduk.Ameliyat olmaz artık geç kalınmış dediler.kemoterapi ve radyoterapi tedavısı olması gerekıyor fakat biz babamızıda kanserden kaybettiğimiz için kemoterapi ve ilaçlarla daha kötü olmuştu.Bu yüzden kızkardeşim çok korkuyor ve tedavıyı istemıyor.Daha kötü olmaktan korktuğu için fakat siz bana biraz umut oldunuz.Nerde tedavi oldunuz acaba?
herkese çok geçmiş olsun. acil şifalar diliyorum...kız kardeşinizde belirti neydi acaba .doktora ne sebeple başvurmuştu. rabbim en kısa zamanda şafi ismiyle şifa versin inşallah

Merhaba gecmis olesun allah sifa versin kardesinizin belirtileri neydi acaba?

Kiz kardeşinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Annem Ankarada yaşıyor ama Istanbulu tercih ettik tedavi icin. Kemoterapiyi Yeditepe hastanesinde aldı, radyoterapiyi istanbul onkoloji hastanesinde. DR.Alper ve DR.Şahin BEY. Ikisindende Allahrazı olsun. Tedavi süreci sıkıntılı bir süreç ama suan annem daha iyi. Yardımcı olabileceğim birşey olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun.🙏🏻 Bahsettiğiniz bacak ağrısı nasıldı? Tek taraflı mı ikisi de mi? Yorulunca mı oluyordu yoksa durduk yere mi? Eğer yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

Öncelikle annenize çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaklaşık 15 16 aydır 62 yaşında Annemin karın ağrısı şikayeti vardı, kanaması olmuştu, yaklaşık 4 5 ay doktora gittik tahliller yapıldı smear testi yapıldı, üroloji kadın doğuma kadın doğum dahiliye doktoruna yönlendirmesi ile 5 ayımız geçti tabi bu sırada annemin ağrıları geçmedi ve pandemi girdi araya korktuk doktora gitmeye ara verdik annem hergün ağrı kesici ile dayanabiliyordu ağrılarına, en sonunda 1 ay önce tekrar başka hastaneye gittik ve sonucun kanser olduğunu öğrendik ameliyatlık durumu geçmiş ilerlemiş, böbreğe katerer takılıp ışın ve kemoterapi göreceği söylendi. Şuan herşey yeni ve çok üzgünüz. Kaçıncı evre bilmiyoruz. Rahim duvarını sarmış. Bizi nasıl bir süreç bekliyor, çok aşırı kilo kaybı var annemde ve en önemlisi kendisi kanser olduğunu bilmiyor. Çok karamsar ve çabuk pes eden Bi yapısı olduğu için söyleyemedik şimdilik, rica etsem detaylı aydınlatırmısınız bizi. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çok üzüldüm cok geçmiş olsun. Hem hasta hem de hasta yakınları icin cok yorucu ve yıpratıcı bir süreç. Lüten cok güçlü olun. Annenizle annemin durumu aynı. Sanki bizim yaşadığımız seyleri anlatmışsınız. Annemin de hem kan sonuçları hem smear sonuçları her defasında temiz çıktı ve neredeyse 6 ay hastane hastane dr dr gezdik ve dediginiz gibi agri kesicilerle dayandı o sırada çektiği acılara canim annem. Bu ağrı kesiciler böbreği de yıpratmış. Böbregine kateter takıldı. Sonrasinda kemoterapi ve radyoterapiye başlandı. Hafta ici hergun radyoterapi aldı yaklaşık 2 buçuk ay ve hafta da 1 günde kemoterapi aldi. Beslenmesine dikkat etmeye çalıştık ama malesef kemoterapi annemi cok yordu ve yıprattı 12 kilo verdi. Şuan gözlerim dolarak bunları yazıyorum. Çok üzgünüm. Çok çok geçmiş olsun

Rabbim şifa versin annenize,
bugün hastaneden çıktık. Anneme katerer takıldı dışarıdan, iç taraftan doktor uğraşmış ama kanserli hücreden dolayı, takamamış. Şuan annemin sırtından çıkan bir hortum vede bir torbası var. Sonucunda psikolojisi hiç iyi değil. Böbrek zaten bayağı hasar görmüş ve küçülmüş, alınması daha iyi olurmuş ancak kemoterapi alacağı için ve vücuda verilen kemoterapi ilacı böbreklerden atıldığından dolayı böbreği az da olsa çalışır duruma getirmeleri gerekiyormuş, Doktorumuz sadece kemoterapi almamız gerektiğini söyledi, sebebi ise kanserli hücre rahim duvarına kadar yapışmış, radyoterapi daha çok yapışmasını sağlarmış, benim annem 52 kilo ve nasıl dayanacak bilmiyoruz. Hastaneden çok korkuyor ve bu durum bizi fazlasıyla üzüyor. Hayatımız alt üst oldu. Doktoru ben söyleyeceğim hastalığını bana bırakın dedi ama annemin korkusunu ve kırılganlığını gördükten sonra söyleyemedi. 10 gündür hiç bir şey ile mutlu olamıyorum tek isteğim annemin ne kadar yaşayacak ise mutlu huzurlu ve rahat yaşaması. 😔

Öncelikle çokk çookk gecmis olsun.. merhabalar benim yaşım 22 2 çocuğum var yaklaşık 5 ay önce rahim agzı kanseri oldugumu öğrendim 1 ay iğne tedavisi gördüm 4 aydır kemoterapi görüyorum beta hcg dalgalanıyor ameliyat felan olmadım sonuç ne olacak nasıl bir hastalık hiç bir fikrim yok doktoruma güveniyorum şifa allahtan.

Öncelikle çokk çookk gecmis olsun.. merhabalar benim yaşım 22 2 çocuğum var yaklaşık 5 ay önce rahim agzı kanseri oldugumu öğrendim 1 ay iğne tedavisi gördüm 4 aydır kemoterapi görüyorum beta hcg dalgalanıyor ameliyat felan olmadım sonuç ne olacak nasıl bir hastalık hiç bir fikrim yok doktoruma güveniyorum şifa allahtan.
22 yaş ve rahim ağzı kanseri. Gercekten bu virüs ne illet bişey. Smear testi yaptırmıyor muydunuz hiç? Hpv siğil falan yapmadı mı sizde? Belirtiniz yok muydu? Arkadasların yazdıklarına göre bu smear testine guvenemeyecek miyiz ne berbat bi durum ya

22 yaş ve rahim ağzı kanseri. Gercekten bu virüs ne illet bişey. Smear testi yaptırmıyor muydunuz hiç? Hpv siğil falan yapmadı mı sizde? Belirtiniz yok muydu? Arkadasların yazdıklarına göre bu smear testine guvenemeyecek miyiz ne berbat b
22 yaş ve rahim ağzı kanseri. Gercekten bu virüs ne illet bişey. Smear testi yaptırmıyor muydunuz hiç? Hpv siğil falan yapmadı mı sizde? Belirtiniz yok muydu? Arkadasların yazdıklarına göre bu smear testine guvenemeyecek miyiz ne berbat bi durum ya
Evet güvenebilirsiniz. Ya nerden bilecektim böyle olacagını test yaptırim ama iste keşke yapsaymşm . Benim olay milyonda bir görülen bir olay kader diyelim :)

X