Rahim Ağzı Kanseri

kutes

Guru
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
286
191
Annem menopoza gireli 16 yıl oldu ve 55 yaşında. İki yıl önce HPV taraması yapıldı ve HPV 18 yüksek çıktı. İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde ilerde kanser olmasın diye rahmini alacaklardı ama annem orda ameliyat olan hastalarla konuştu ve hepsi iyileşememekten yakınıyordu. Annemde korktu ve ameliyathanenin kapısından döndü. Yaptırmadı. Fakat son birkaç aydır kanaması oluyor. Devlet hastanesine kaç kez gitti. Smear testi temiz çıktı ve ilaç verip gönderdiler. En son benim ısrarımla 26.09.2017 de özel bir hastanede biyopsi yapıldı ve Rahim Ağzı Kanseri teşhisi konuldu. Dr henüz 1. Evre ve az saldırgan ameliyat olabilir dedi. Radikal Histerektomi yapılacaktı. 18.000 TL istedi. Bizde başka bir yere daha gidelim dedik. Ege Üniversitesi Jinekoloji Onkolojiye gittik ve Prof muayene ettikten sonra ameliyat için geçkalmışsınız, hastalık ilerlemiş dedi ve ışın tedavisini önerdi. Işın tedaviside aneliyat kadar başarılıymış. Bizden pet taraması ve biyopside alınan doku örneklerini istedi. Üniversite Hastanesinde doku örneklerini tekrar inceletecekmiş. İki ayrı doktor ve iki zıt açıklama. Kafamız karıştı. Şimdi 1-2 yere daha gidip, çoğunluk ne derse onu yapacağız. Aranızda bu süreçlerden geçen varmı? Bizi neler bekliyor? Işın tedavisimi ameliyatmı? İzmir'de ışın tedavisinde tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı? Neler tavsiye edersiniz? Bu konuyla ilgili forumlara baktım ama kayda değer bişey bulamadım. Umarım bu başlık kendinde yada yakınlarında Rahim Ağzı (Servisk) Kanseri olanlar için ışık olur. Çığ olur büyür.

Son düzenleme:
Oncelikle gecmis olsun Allah şifa versin annenize ve tum hastalara..

Benim annemde benzer bir surecten gecti. Adet oldu ama kanama kesilmeden yogun bir sekilde devam etti hatta kansizlik olustu kan verdiler iki unite kendisine. Kadin doguma gittiginde dr yuzune bakip kansersin demiş. Vicadnsizlikti bu yaptigi cunku cok sukur annem kanser degildi. Ama tabi biz bunu bilmiyorduk. Kanama drvam etti ilac verdiler kesilmedi rahmini alacagiz dediler. Annem robot teknigiyle ameliyat oldu rahmi alindi bir tane yunurtalik biraktilar hemen menepoza girmemesi icin. Cok sukur su an hicbir problemi yok ameliyattan sonrada cabuk toparladi.

Annem, yengem ve birkac akrabam rahim aldirdilar hepside gayet saglikli ve memnun. Anneniz korkmasin sadece dogru doktoru bulsun gerisi kolay Allahin izniyle

Oncelikle gecmis olsun Allah şifa versin annenize ve tum hastalara..

Benim annemde benzer bir surecten gecti. Adet oldu ama kanama kesilmeden yogun bir sekilde devam etti hatta kansizlik olustu kan verdiler iki unite kendisine. Kadin doguma gittiginde dr yuzune bakip kansersin demiş. Vicadnsizlikti bu yaptigi cunku cok sukur annem kanser degildi. Ama tabi biz bunu bilmiyorduk. Kanama drvam etti ilac verdiler kesilmedi rahmini alacagiz dediler. Annem robot teknigiyle ameliyat oldu rahmi alindi bir tane yunurtalik biraktilar hemen menepoza girmemesi icin. Cok sukur su an hicbir problemi yok ameliyattan sonrada cabuk toparladi.

Annem, yengem ve birkac akrabam rahim aldirdilar hepside gayet saglikli ve memnun. Anneniz korkmasin sadece dogru doktoru bulsun gerisi kolay Allahin izniyle
Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için. Robot tekniğine nekadar ödediniz acaba ?

Kimse yorum yapmıyor. Bari ben gelişmeleri yazayımda belki başkalarına faydalı olur. Ege Üniversitesinde gittiğimiz Prof pet taraması ve biyopside alınan doku örneklerini istemişti. Çok şükür pet sonucu iyi çıktı. Sıçrama vs yokmuş. Dr hastalık 1. evrenin sonu 2. evrenin başı dedi. Sonuçlar iyi çıkınca direk ışın tedavisi fikrinden vazgeçti ve çok az ışın verip tümörü küçültüp sonrasında ameliyata alabiliriz dedi. Konsey karar vercekmiş. Salı günü konsey sonucunu öğreneceğiz.

Ege Üniversitesinde konsey kararı kemo+radyoterapi çıktı. Ameliyat olmayacakmış. Bizde ardından emin olmak için Tepecik Eğitim Araştırmaya gittik. Ordada ışın kararı çıktı. Ege Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi çok yoğunmuş. Bizde Özel Ege Onkolojde karar kıldık. Bugün ilk ışınını aldı. Yarın kemoterapi+ışın olcak. 25 iş günü ışın, haftada 1 gün kemo, 3 kezde brakiterapi olcak. Onkomer'le Ege Onkoloji arasında çok kararsız kaldık ama hem en yeni cihazların orda olması açısından hemde ulaşım açısından Ege Onkolojiyi seçtik. İnşallah tercihimiz doğrudur. Rabbim tüm hastalara acil şifalar versin

Cok gecmis olsun. bende de tip 18 var. Cok etkilendim. Beni bekleyen surec bu olmaz insallah

Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin üzülmeyin çaresiz değil tedavi olur umarım kadınların başı dertte bu lanet hastalıkla bütün kadınların bu testi yaptırtmadı ve aşılanması lazım.Bende de çıktı geçen ay çok üzüldüm şok oldum tip 59 benim yüksek ama 16 ve 18 kadar riskli değil smear temiz çıktı doktor 35 yaşına kadar önemli değil dedi kendi kaybolur dedi bende mecburen kabullendim ama yinede aşımını oldum en azından umut oldu bana.Bütün kadınlar var emin ol.Işın tedavisi durduracak mıymış peki ilerlemeden'rahim alınması kolayına kaçmak gibi bencede başka seçenekleri değerlendirin inşallah bu tedavi işe yarar.Acil şifalar diliyorum

Çok teşekkürler herkese. Annem 25 kez ışın + 5 kez kemoterapiyi bitirdi. Ege Üniversitesinde Radyasyon Onkolojisinde Prof. Dr. Zeynep Özsaran' a kontrol muayenesine gittik. 3 kez daha karından ışın alması gerektiğini ve ardından 4 kez brakiterapi ( alttan yani içerden ışın ) alması gerektiğini, yine ardından 5 kez daha karından ışın alıp tedavinin tamamlanacağını söyledi. Karından ışını Özel Ege Onkolojide aldı. İyikide orayı seçmişiz hem tedaviden ( son sistem cihaz olan Tomoterapi varmış ) hemde ilgi alakadan çok memnun kaldık. Ama orası brekiterapi yapmıyormuş. Bunun için bizi Ege Üniversitesinde doktorumuza yönlendirdi. Dediğimiz gibi Zeynep Hanım yeni bir tedavi planı oluşturdu ve bugün ilk brekiterapisini aldı. Brekiterapi sırasında ameliyat olanlara bir alet, olmayanlara 4 alet takılıyormuş, ve olmayanların canı daha çok yanıyormuş. Annem ameliyat olmadı ama çok şükür okunan dualarla canı çok acımadı. Hatta dr yılın hastası olcaksın demiş. İlk uygulama daha zor sonraları daha kolay oluyormuş. İşlem sonrası eve yürüyerek döndü, ağrısı sızısı olmadı. Size tavsiyem HPV taramasında risk yüksek çıktıysa kanserleşmeden çözümünü arayın. İşi şansa bırakmayın. Smear belirleyici olmuyor. Anneminde hep temiz çıkmıştı. En son aşırı kanaması olunca biyopsi yaptırınca teşhis kondu ve geçkalmışız.

Merhabalar bende 2 gündür çok kötüyüm hpv 16pozitif 18/45 negatif riskli diye bi sonuç verdiler bugün erciyes tip fakültesine gittim kolkoskopi istediler bilgisi olan varmı çok korkuyorum

Merhabalar bende 2 gündür çok kötüyüm hpv 16pozitif 18/45 negatif riskli diye bi sonuç verdiler bugün erciyes tip fakültesine gittim kolkoskopi istediler bilgisi olan varmı çok korkuyorum
Tek tavsiyem korkma ve doktorlar ne söylediyse sonuna kadar git. Ihmal etme. En iyi doktoru araştır. Takibini iyi yaparsan kötü sonuçlar olacağını sanmıyorum. Geçmiş olsun G Glsmbkrhn

Annemin tedavisi 21.11.2017 de başladı. 30.01.2018 de bitti arkadaşlar. Hafta içi hergün git gel biraz yordu ama atlattık nihayet. Ameliyat olamadığı için 33 kez dıştan yani karından Radyo Terapi, 4 kez içerden yani alttan Brekiterapi, 5 kezde kemoterapi gördü. Çok şükür tedavisi iyi geçti. Bundan sonra sadece rutin kontroller var. Allah bu yolda kimseyi eğlemesin ve tüm hastalara acil şifalar versin. Çok geçmiş olsun.

Annemin tedavisi 21.11.2017 de başladı. 30.01.2018 de bitti arkadaşlar. Hafta içi hergün git gel biraz yordu ama atlattık nihayet. Ameliyat olamadığı için 33 kez dıştan yani karından Radyo Terapi, 4 kez içerden yani alttan Brekiterapi, 5 kezde kemoterapi gördü. Çok şükür tedavisi iyi geçti. Bundan sonra sadece rutin kontroller var. Allah bu yolda kimseyi eğlemesin ve tüm hastalara acil şifalar versin. Çok geçmiş olsun.
Çok geçmiş olsun bende de cin3 var hamileyim çok hızlı ilerlemesin diye dua etmekten baska yapabileceğim birşey yok

Benim annemde menepozlu 8 yıldır falan yazın tatile gitmişti 2. Gün çok az bir ped batırcak kadar kanaması olmuş ben korkuyorum dr git diyorum hep ihmalkarlık yapıyor havuzdan dolayı olmuştur diye inşallahhhhhh kötü birşey yoktur Annenizede çok geçmiş olsun ve tüm hastalara acil şifalar

Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim🙏🙏🙏 insallah tüm kontrolleriniz temiz çıkar.

X