Polikistik over sendromum olduğunu öğrendim, çocuk sahibi olabilmek için tedaviye başladım.

Pcosta amh hep yuksek mi olur ? Test sonucum bugun cikti amh 2.80 .doktorlar ultrasonla baktiginda ileri duzey bir durum yok diyor. Lh hormonum yuksek bir de testosteron.kadin hastaliklari doktoru endokrinolojiye gitmemi soyledi.var mi boyle olan ??
Bende amh 6,14 tü ordan pko var dedi doktor bana yoksa yumurtalıkta sıkıntı yok falan demişti endokrine gittim beni de yönlendirdiler

Merhabalar herkese
Ben 2.5 senedir evliyim ve eşimle ilk 2 sene çocuk düşünmüyorduk. 10 ay önce kontrole gittiğimde yumurtalıklarımın temiz olduğunu ve şansa o an yumurtlama döneminde olduğumu ve çocuk yapmayı düşünüyorsam bi sorun olmadığını öğrenip simir testini yaptırıp çıktım doktordan. 8 ay sonra yani geçen ay çocuk yapmaya hazır olduğumuza karar verdik ve ilişkiye girdikten sonra hayatım da ilk defa regli gecikmesi yaşadım başka bir doktora gittim ve heyecanlıyım tabi hamile olduğumu falan düşünüyorum. Doktorum polikistik over dan şüphelendi ve test yaptırdı testin sonucunda o ay yumurtlamanın olmadığı ortaya çıktı.
Reglimin 3. Günü tedaviye çağırdı ve 3. Gün pazara denk geldiği için 4. Gün gittim Klomen 50mg hap reçete etti ve bu hapı 5 gün boyunca 2 şer tane sabah 10 da almamı istedi ardından 3 gün ara verip öyle tekrar yanına gitmemi istedi. Ben bugün hapı kullanıp tekrar gittim ve 2 tane yumurtaların 18 mm büyüdüğünü gözlemledi ve yarın için sabah 9 da göbekten yumurta çatlatma iğne olmamı söyle ovitrelle adında bir iğne ve 1.5 gün ara verim ilişkiye girmemizi söyledi.
bu süreç nasıl devam eder sonuç alırmıyım, kafam çok karışık benim gibi bu sorunu yaşayan var mı lütfen yazar mısınız. Herkese teşekkürler şimdiden
Bende sizin gibi hsg filmi sonunda tuplerim acik cikinca klomene basladim 17 mm en buyuk yumurtam olustu sonra ovitrelle catlatma ignesi vuruldum sonra iliski onerdi ama o ay sonuc alamadim daha sonra klomenin dozunu arttirdik gunde 4 tane sabah 2 aksam 2 ama klomeni fazla kullaninca bagisiklik gelistigi icin bu ay en buyuk yumurtam 16.5 mm ve ayni zamanda menopur ignesi kullaniyorum

Selam hanımlar bende şimdi doktordan geliyorum. Bu ay klomen kullandım günde iki doz. Bugün doktor bana solda iki tane iyi gelişmiş sağda da bir tane gelişmiş dedi hemen çatlatma iğnesi vurul dedi. Ben iğneyi hastane dönüşü vuruldum hemen. Üzerinden iki buçuk saat geçti benim sol kasığım ve alt karnım çok ağrıyor. Bir de bir anda şişkinlik oluştu sancı yapıyor. Sağ da da hafif sancı var. Ama sol kısımda doluluk hissediyorum. İki gün ilişki dedi Perşembe tekrar gidicem. Umarım güzel sonuç alırım yumurtalarım çatlar ve gebelik oluşur. Geçen sefer Ganolf 450 ile iki çatlatma iğnesi sonucu kist olmuştu bir ay boş geçti doğum kontrol hapı ile bu sefer böyle olmaz inşallah😌🤲🏻 Rabbim isteyen bu ay sonuç bekleyen herkese hayırlısı ile versin.🤲🏻Bu ağrılar sizce normal mi? Siz de de oldu mu ağrı. Şişkinlik ise sanki çok yemek yemişim de şişmişim gibi o da sancı yapıyor. İğneden bir kaç saat sonra başladı. Bende hemen geldim yattım halsizde kaldım biraz 😌

X