Peynir bozulur mu kayınvalidemin uzatması

bir sizinki bozulmamıştır eltininkide bozulmuştur ama onlar gönülleri kırılmasın diye güzeldi demişlerdir.
peynirin üstünde adınız mı yazıyordu da size özrl bozuk peynir gönderdi diyorsunuz.
kötüsünüz o yüzden karşınızdaki insanlarında kötü olduğunu düşünüyorsunuz.

Ama diğerlerinin nasıl bozulmuyor özellikle bizimki acımsı ve rengi bozuk
Siz peyniri gelir gelmez açıp kontrol ettiniz mi ? Eltiniz ve sizin aile evlerinizde taze peynir yapılır mı ? Eltiniz peynir gelir gelmez, tuzuna bakmış ve eklemiş olabilir mi ? Veya peynirleri yıkayıp, yeniden tuzlu su yapıp dolaba öyle koymuş olabilir mi ?

Belki kasıt yoktur, size gelen bozulmuştur. Kasıt varsa da en büyük ayıp oğluna yapılmış olur.

Gerçekten öyle. Sitede gördüğüm en fesat ve haset üyelerinden biri. Geçen de görümcesi hediye aldı diye samimi değiliz niye hediye aldı konulu başlık açmıştı. Bu tarz çok konusu var. Ya bizi trolluyor (konularında genelde mesajlara cevap vermediği için bu olasılık yüksek geliyor) ya da ciddi kafasal problemleri var.

Eltisine takiliydi bir donemde ki farkettiyseniz konu eltime iyi peynir geldi bana kotu peynir.

Soyle kadinlari ceken erkeklere de anlam veremiyorum ya neyse.

Kızlar kv köyden taze peynir gönderdi
Eltime ,biz ve iki görümcem ,hepimize ayrı ayrı süt ve bir kilo kadar taze peynir ,beni arıyor ulaştımı peynir nasıl vs .benim peynirim acı ve bildiğiniz pembemsi renkler var arasında ,eşimde annemde tattı aynısını söylediler normalde gelince suya konur ve tuzlanır ama bozuk peynir bildiğin yani .. bende söyledim peynir acı ve rengi değişmiş köy otobüsü ile yollamıştı yoldan geldi direkt eltime ordan akşama aldık buz dolabına koymuştu o ..neyse onuda aramış o demiş ki çok güzeldi hatta bitti demiş kaynanam normalde iki evlat arasında ayrım yapar her şeyi bizden talep eder ama diğer büyük oğluna her şeyin iyisini verir .Bu kadar uzattığı için bende dedim demekki bize buzluktaki peyniri gönderdin ,diğerlerine taze yeni aldın dedim.. yok falan dedi kaynatamda oradan yok kızım aynı kişiden aldık içinde karıştı demekki falan dedi.. neyse gelirken alalım tekrar siz onu atın dedi kv . Ama bizi sevmediği için büyük ihtimal önceki peyniri gönderdi bende bir daha bana gönderme dedim yani her şeyi talep edip birde kötüsünü göndermesi çok sinirimi bozdu ..
Kaynatanızı neden utandırıyosunuz
Yazık arkadan acıklama yapmıs bıde

Eltime ,biz ve iki görümcem ,hepimize ayrı ayrı süt ve bir kilo kadar taze peynir ,beni arıyor ulaştımı peynir nasıl vs .benim peynirim acı ve bildiğiniz pembemsi renkler var arasında ,eşimde annemde tattı aynısını söylediler normalde gelince suya konur ve tuzlanır ama bozuk peynir bildiğin yani .. bende söyledim peynir acı ve rengi değişmiş köy otobüsü ile yollamıştı yoldan geldi direkt eltime ordan akşama aldık buz dolabına koymuştu o ..neyse onuda aramış o demiş ki çok güzeldi hatta bitti demiş kaynanam normalde iki evlat arasında ayrım yapar her şeyi bizden talep eder ama diğer büyük oğluna her şeyin iyisini verir .Bu kadar uzattığı için bende dedim demekki bize buzluktaki peyniri gönderdin ,diğerlerine taze yeni aldın dedim.. yok falan dedi kaynatamda oradan yok kızım aynı kişiden aldık içinde karıştı demekki falan dedi.. neyse gelirken alalım tekrar siz onu atın dedi kv . Ama bizi sevmediği için büyük ihtimal önceki peyniri gönderdi bende bir daha bana gönderme dedim yani her şeyi talep edip birde kötüsünü göndermesi çok sinirimi bozdu ..
Kv ve kp için üzüldüm açıkçası, şöyle açıklama yapmak durumunda kaldıkları için.
Alt tarafı bi peynir, bozulsa ne bozulmasa ne. İnsanları mahcup etmişsiniz.

Siz eltinizin peynirini tattınız mı?
Nereden biliyorsunuz?
Belki o da bozuk. Sizin gibi üç kuruşa tamah eden biri değilse çok güzel demiştir.

Benim kv her sene zeytin basip gonderiyor, beceremiyor da isin kotusu, sonra ben o zeytinlerle gunlerce ugras veriyorum, duzeltmek icin, asagi yukari 2 ay sonra bize geliyor kahvaltiya zeytinlerini cikarip "bu senede dokturmussun" diyorum.

Ve istisnasiz her sene cok guzel yapiyorum bunu diye ovunuyor. Bense onu mutlu ettigim icin mutlu oluyorum :)

Ayrıca konu sahibi eski konunda iki eltiyiz. Eltim aile apartmanında oturuyor diyordunuz. Eğer öyleyse peynir taze direkt alıp dolaba koymakşa 14 saat yolda koymak bir mi? Sizinki yolda bozulmuş. Bunu anlamayacak kadar mı zekanız yetmiyor yoksa kasıtlı açık mı arıyorsunuz

Benim kv her sene zeytin basip gonderiyor, beceremiyor da isin kotusu, sonra ben o zeytinlerle gunlerce ugras veriyorum, duzeltmek icin, asagi yukari 2 ay sonra bize geliyor kahvaltiya zeytinlerini cikarip "bu senede dokturmussun" diyorum.

Ve istisnasiz her sene cok guzel yapiyorum bunu diye ovunuyor. Bense onu mutlu ettigim icin mutlu oluyorum :)
Sizin tavırda Bi üst levelmıs
Konu sahibi gıbı yapmam asla ama sızın gibide yapamam 😞

X