Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Peruk Konusu...

hayır siz yaptırın bakalım sonucu yazarsınız konu açıp umarım faydası olur.ben de dökülme durdu çok ince telli ondan şikayetçiyim sadece
Yazacagım tabiki
Burada bu konu ile ilgili pek bilgi yok
3. Seansatan snr fayda ediyormus
Konu acıp herkesi bilgilendireceğim:)

Bence plastik cerraha danış, belki Yen’i saç Eker.

Benim türbanlı hocalarım, türban yasakken peruk kullanıyordu, saç uzun ve topuz yapınca arkada soğan var gibi duruyordu
Ama gayet doğaldı, üstelik çok pratik devamlı fönlü

ha bir de saçımı asla makineyle kurutmam banyodan sonra saç bakım serumu sürer bir de organics hındıstan cevızı yağı var su gibi ondan sıkarım fıs fıs tarar öylece kuruturum .fön maşa kısa surede zarar verıyor saça özel günler dışında fön maşa yaptırmam.
Bu arada senin eski konularına baktım
Bacak agrısı ben de aylarca cektim
Benim sag bacagımda idi
Ve 3 ay düzenli yüzerek bu işkenceden kurtuldum
Seninnde gecmedi ise deneyebilirsin

sac ekımı arastırdın mı
peruk degıl de ekler var kahkul mesela cıtcıtlı tepeden bır palerın topuzu onden cıtcıtlı kahkul kurtarırsa daha rahat edersın

Bu arada senin eski konularına baktım
Bacak agrısı ben de aylarca cektim
Benim sag bacagımda idi
Ve 3 ay düzenli yüzerek bu işkenceden kurtuldum
Seninnde gecmedi ise deneyebilirsin
ilgine teşekkürler fizyoterapi kaplıca tens cihazı yüzme sayesinde şimdi çok ıyıyım arada sırada çok az ağrı olur onu da idare ediyorum.ankarada havuz suyu soğuk geliyor bana gittiğim spor merkezinde 28 derece.yazın devam edecğeim yüzmeye ara verdim

Saçlarım çok seyrek, ırsi bir durum.
Kullanmadım yöntem kalmadı ve tepede saç kırana benzer açılmalar dahi oluşmaya başladı.
Dökülmesin diye kullandığım ürünleri sıralasam yol olur...

Bir de iş yeri hekimimiz var, geçenlerde gördü beni "ne oldu senin saçlarına bu şekilde çok kötü olmuşlar" deyince, benim özgüven iyice yerlere serildi.
Zaten herhangi bir özel organizasyon (düğün, dernek, davet vs.) olduğu zamanlarda da kuaföre gidesim gelmiyor.
Kuaföre gittiğide kuaför bile şaşırıyor neresinden tutup ne yapacağını...
Fön zaten hayatımda çektirmedim, yok gibi kalıyor saçlarım.

Son zamanlarda sıkıntılar yaşadım biraz, üzüntüler, zaten seyrek olan saçlarım baya bir döküldü ve iyice halden çıktı.
Sürekli toplayarak geziyorum mecburen, saldığımda iğrenç duruyorlar.
Peruk geldi aklıma, bir yerde denedim küt bir peruk, hoşuma gitti.
Geçen gün de bir tane peruk sipariş verdim.
Geldi ve akşam deneyeceğim nasıl durduğunu.
Ancak nasıl kullanırım, insan içine peruk ile nasıl çıkarım o da muamma...

Bu konuda deneyimi olan varsa merak ettim, belki destek alabilirim diye.
Bir yandan sıkıntı yapıyorum bir yandan da saçsız oluşuma üzülüyorum...
Annem saç kıran olduğu zaman hiçbir yöntem iyileştirememişti. Ta ki babamın yöntemine kadar.. Biraz acılı bir yöntem ama sonuç harika. İğneyi saç kıran olan yerlere hafif hafif sürdü. Biraz kanadı ama annem hissetmediğini söylemişti o zaman. Sonra sarımsağı ortadan kesti ve hızlı hızlı o bölgeye sürdü. Bunu sadece bir kere yaptı. Ama sarımsagı iyice yedirdi. Sarımsak yaktı tabi. Burası acılı.. Ama sonra 2-3 gün içinde annemin saçları çıktı. Hatta saç kıran olan yerler diğer yerlere göre daha gür çıktı. Bir daha da yaşamadı. Tabi biraz ilkel bir yöntem. Ben şahit oldugum için yazmak istedim. Bunun cerrahi başka yöntemleri de olabilir. Saç ekimi ya da deri altına başka bir uygulama gibi..

Olmadı kuaförde saç ekletebilirsiniz. Ama ben peruk takmanızı tavsiye etmem. Çünkü bu sefer peruga bagımlı hale geleceksiniz. Sizin için yemek içmek kadar gerekli olacak. Bu da aslında özgüven eksikliğidir. Kaldı ki yazın perukla dolaşmak çok can sıkıcı olur. Sürekli kaşındırır, kayar. Tabi ki yine sizin tercihiniz..

Canım gecmiş olsun evvela .
Saç ektirmeyi düşünmez misin , ya da tedavisi vardır illa ki tedavi Olmayı .

Ama gerçek gibi duran peruklarda vardır .

Bir tane peruk aldım bir heves.
Dün teslim oldu eve gider gitmez denedim, ama sonuç hüsran.
Görseldeki ile gelenin arasında dağlar var ve gerçekten kullanılacak gibi değil.

Sanırım en mantıklısı bir merkeze gidip o tarz birşey almak...
Gerçekten çok sorun şu saç mevzusu...

Erkek saci gibi kestirin bakin bir kac tane kadin fotosu atiyorum size, bence hem cok seksi duruyor hem de saclariniz icin iyi olur bu. Sonra da bakim yagi falan denersiniz ve bence icten de beslenin. Biotin hapi vs icebilirsiniz. Peruk uzun vadede bence iyi olmaz ama belki kullanip fikir veren de olabilir.

Kestirdim saçlarımı, uzun değiller zaten.
Hem de uzatmaya elverişli değiller malesef.
İnce telli ve cılız olduğu için uzayınca daha da seyreliyorlar sanki.

Peruk evet belki dediğiniz gibi uzun vadede iyi olmayabilir.
Farklı yöntemler de araştırıyor olacağım mecburen.

Annem saç kıran olduğu zaman hiçbir yöntem iyileştirememişti. Ta ki babamın yöntemine kadar.. Biraz acılı bir yöntem ama sonuç harika. İğneyi saç kıran olan yerlere hafif hafif sürdü. Biraz kanadı ama annem hissetmediğini söylemişti o zaman. Sonra sarımsağı ortadan kesti ve hızlı hızlı o bölgeye sürdü. Bunu sadece bir kere yaptı. Ama sarımsagı iyice yedirdi. Sarımsak yaktı tabi. Burası acılı.. Ama sonra 2-3 gün içinde annemin saçları çıktı. Hatta saç kıran olan yerler diğer yerlere göre daha gür çıktı. Bir daha da yaşamadı. Tabi biraz ilkel bir yöntem. Ben şahit oldugum için yazmak istedim. Bunun cerrahi başka yöntemleri de olabilir. Saç ekimi ya da deri altına başka bir uygulama gibi..

Olmadı kuaförde saç ekletebilirsiniz. Ama ben peruk takmanızı tavsiye etmem. Çünkü bu sefer peruga bagımlı hale geleceksiniz. Sizin için yemek içmek kadar gerekli olacak. Bu da aslında özgüven eksikliğidir. Kaldı ki yazın perukla dolaşmak çok can sıkıcı olur. Sürekli kaşındırır, kayar. Tabi ki yine sizin tercihiniz..

Dün geleni biraz denedim gerçekten benim de acabalarım arttı.
Her gün kullanımda sorun yaratacak gibi.
Kaldı ki bunun tatili var, denizi var, var da var....
İnanın bilemiyorum o kadar kafam karıştı ki... :KK43:

10-15 sene once saclarimi degisiklik olsun diye kazittigimda kullanma geregi duymustum. Kullandigim marka guvenilir ve gercek insan saciydi.

1- Hijyenik degil
2- Cok terletiyor .
3- Kasinti yapiyor.
4- Surekli sampuanla yikamak zaman aliyor.
5- Simdi olsa bedava verseler de kullanmam.

Demekki çok ta tercih edilesi birşey değil o zaman?

Peruk degilde tepelik kullanabilirsin ben hepsini kullandım peruk cıtcıt kaynak tepelik takma kahkul postij hepside

Tepelikler nasıl peki?
Onların kullanımı peruğa göre daha mı kolay?
Ayrıca saçlarım seyrek olduğundan, sabitlemesi nasıl yapılabilir ki
Benim kafamdan o tarz birşey kayıp gider gibi geliyor...

Bir tane peruk aldım bir heves.
Dün teslim oldu eve gider gitmez denedim, ama sonuç hüsran.
Görseldeki ile gelenin arasında dağlar var ve gerçekten kullanılacak gibi değil.

Sanırım en mantıklısı bir merkeze gidip o tarz birşey almak...
Gerçekten çok sorun şu saç mevzusu...
Ektirmeyi düşün derim ben hem tedavide olmuş olursun

Daha mantıklı değil mi ama tamam genetik olabilir ama kas eken çoğu yer var saç eken de vardır illa ki ... Erkekler nasıl ektiriyor mutlaka bir Çözümü vardır canım .

Evet daha mantıklı ama maliyet ve zaman alan birşey.
Ayrıca bu tarz ekimler yapıldığı zaman görsel olarakta rahatsızlık verici durumlar ortaya çıkabiliyor.
Zamanım ve bütçem yok bunun için, ama onu bir şekilde ayarladım desek, görseli nasıl ayarlayacağım onu bilmiyorum.
Çünkü çalışan bir kadınım ve izin alabilme imkanım da sınırlı.

Evet daha mantıklı ama maliyet ve zaman alan birşey.
Ayrıca bu tarz ekimler yapıldığı zaman görsel olarakta rahatsızlık verici durumlar ortaya çıkabiliyor.
Zamanım ve bütçem yok bunun için, ama onu bir şekilde ayarladım desek, görseli nasıl ayarlayacağım onu bilmiyorum.
Çünkü çalışan bir kadınım ve izin alabilme imkanım da sınırlı.
Bence evvela bu durum için iyi br doktor bulun ve ona gidin . O sizi yönlendirecektir . Saçlarınızdan eğer şu an çok şikayetçi iseniz şimdikinden guzel durur zaten .

Tepelikler nasıl peki?
Onların kullanımı peruğa göre daha mı kolay?
Ayrıca saçlarım seyrek olduğundan, sabitlemesi nasıl yapılabilir ki
Benim kafamdan o tarz birşey kayıp gider gibi geliyor...
Peruk kayıyo tepelik çıtçıt gibi takıyosunuz ve çok basit ve daha kolay bnm saçlarımda çok şeyrek ve ben hepsinden yıllarca kullandım ama en sevdiğim tepelik ve kahkul oldu :) alışıyor insan bir süre sonra

Peruk kayıyo tepelik çıtçıt gibi takıyosunuz ve çok basit ve daha kolay bnm saçlarımda çok şeyrek ve ben hepsinden yıllarca kullandım ama en sevdiğim tepelik ve kahkul oldu :) alışıyor insan bir süre sonra

Peki çok belli oluyor mu?
Yani insanlar farkediyor mu sizin tepelik kullandığınızı?
Ayrıca nereden satın aldınız? Renk seçimini nasıl yaptınız?
Doğal duran birşey tavsiye eder misiniz?

X