peki ben ne zaman????

morgül ben artık başkalarının bebeklerini sevemiyorum .Bir keresinde çok kötü bir bakış yakaladım inan kendimi cüzzamlı gibi hissettim.Resmen içim yandı.Ben küçüklüğümden beri çok severim çocukları.Onlarla vakit geçirmeye bayılırım.Ama artık uzak durmaya çalışıyorum.''ay ne şeker allah bağışlasın'' deyip kenara çekiliyorum.umudunu hiç kaybetme canım.Yaşımız geçmeden elimizden geldiği kadar çabalıcaz,ne gerekiyorsa yapıcaz.İnşallah biz de birgün kendi çocuklarımızı sevicez,doya doya koklıycaz,minicik ellerini öpücez.Allahım o günleri bize de nasip edicek.negatif sonucumu alalı daha bir hafta oldu acım o kadar tazeki ama birbirimize destek olarak bunların da üstesinden gelicez morgül.Pes etmiyoruz hep beraberiz canım çok öpüyorum :1hug:

aynen bende o durumdayım canım birinin bebeğini böyle içimden gele gele sevemiyom sonra bebeğe bişey olurdu 'bak çocuğu olmuyordu nazar etti gördün mü' derler diye...
allah hepimize hakkımızda hayırlısını versin insanlara da azıcık anlayış ve empati yeteneği.....

Seda♥Recep;1861683 .!.:
Morgül canım elbet birgün bizde o mutluluğu yaşarız.. Bende 1kez aşılama yaptırdım ama maalesef olmadı bekliyoruz bakalımm.. Mikroenjeksiyon veya tüp bebek yaptırsan sorununuz ne? Dr lar ne diyor?

aşılamadan önce yapılan hormon tetkiklerimde herşey çok güzel çıktı aslında pkos hastasıyım ama 1 yıldır adetlerim çok düzene girmişti. dr.um kendiliğinden bile hamile kalırsın diyor ama olmuyor işte....
beni bu kadar strese sokansa bir yıldır düzenli olan adetim bu ay tam bugünle 20 gün geçmiş oluyor 6 gün evvelki idrar testinde negatif çıktı sonucum acaba tekrar sarpa mı sarıyorum diye korkmaya ve ümitlerimi yitirmeye başladım
allah her an ümidimizi canlı tutsun

bende 3 yildir evliyim ve 2 senedir deniyoruz olmuyor ama biz en bastan esimde sperm olmadigini ögrendik ve yikildik ilk sene sok olduk tedaviye baslamadik,mart ayindan beri tedavi oluyoruz daha dogrusu doktora gidiyoruz,ilk önce sperm olmadigini ögrendik sonra esimde hepatit b cikti,sonra esime chromoson testi yapildi ve klinefelder 47xxy cikti,anlaycaginiz yikildik,3 hafta önce spermiogram yapildi tekrardan bakalim degisiklik varmi pazartesi belli olcak ve belki tese yoluylda sperm aranacak eger bu yolla bulunursa sansimiz var yoksa hic bir zaman anne olamiyacagim,bende cok yoruldum bunaldim,ailemle konusmuyorum o bi dert,maddi sikintimiz var o bi dert,belki hic cocugum olmayacak o bi dert kafam kaldirmiyor artik öbür dertlere insan gögüs geriyor ama bebek buna gücüm yok en cok onu istiyorum,normal yoldan hamile kalmaktan zaten vazgectim hic degilse tüp bebek icin kücük bir umut olsa onada raziyim ben

allahım öncelikle sana bu mücadele de dayanma gücü versin ümidini her zaman taptaze tutmanı nasip etsin
kucağının en kısa zamanda bebişlerinle dolması duasıyla....

morgülcüm 6 sene olmuş..tamam uzun bir zaman ama bildiğim kadarıyla bu 6 yılın içinde sadece 2 aşılama deneyimin var...sende çok iyi biliyorsun ki tıp artık çok ilerledi...olmadı bunun tüp bebeği var be hayatım...kendi adıma artık normal yollarla olmayacağına kannat getirmiş durumdayım..bende Allah nasip kısmet ederse yaza tüp bebek düşünüyorum..napalım biz kul olarak elimizden geleni yapacaz,takdiri Allah'a birakıcaz...hepimiz yorulduk bıktık ve en kötüsü bu durumun ne zaman biteceği hakkında hiç birimizin bi fikri yok..senin dediğin gibi belki de hiç bir zaman...bu bilinmezlik zaten insanın geleceğe dair umutlarını yok eden en büyük faktör...bu zor günleri yaşayan herkese bol sabır diliyorum..Allah hepimizin yardımcısı olsun.....

benide yıpratan işte bu bilinmezlik canım.... her yeni bir yıla girerken acaba allahım bu yıl anne olacak mıyım acaba bu yıl kollarım dolacak mı diye giriyorum.... ve her yılı bitirirken de bu yılda değilmiş diye üzülüyorum
acaba ne zaman demekten kendimi alıkoyamıyorum biliyorum ki en hayırlı zamanı allah bilir ama gücümün tükendiği böyle zamanlarda olmuyor değil
allahım evlat diye el açan hiçbir kulunu evlatsız koymasın....

yazılarıyla destek olan moral veren bütün arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim
allah hepimize anneliği tattırsın hayırlı olan en kısa zamanda......

dile kolay allahım tam 6 yıl oldu evleneli.... içimdeki anne olma arzusu kıpırdamaya başlayalı nerdeyse 6 yıl oldu..... ama ben hala anne değilim. yoruldum artık bu mücadeleden bazen alsam başımı çekip gitsem diyorum yoruldum artık insanların sözlerinden ve yoruldum artık başkalarının bebeklerinin kokusunu içime çekmekten ....
bir arkadaşımın hamile haberini duyduğumda allahım ben ne zaman demekten yoruldum ve artık vazgeçtim
üzgününm anneciğim demekki ben seni hak edecek kadar sabırlı değilmişim kendimi güçlü sanırdım ama ..... elimden ancak bu kadarı geliyor üzgünüm

canim benim yaa seni o kadar iyi anliyorumki ...seninle ayni duygulari yasiyorum cunku ben artik birinin hamile haberini duymak bile istermiyordum bir ara o kadar psikolojim bozulmustu Allahima sigindim sende oyle yap canim insallah olur canim benim sende anne olacaksin insallah!!!:teselli:

cok tesekkür ederim morgül,rabbim hepimizin yüzünü güldürsün,inanirmisin o kadar stresdeyim simdiden yarin neolcak diye ama hic ama hic umudum yok iyi haber icin,cok korkuyorum esime belli etmemeye calisiyorum yoksa beni yarin götürmez o kendi gitmek istiyor ben üzülüyorum diye ama yalniz giderse bana dogruyu söylemez bunu cok iyi biliyorum,neolur benim icin dua edin 1-2 sperm de bulunmus olsa sans varmis

melissa allahım sana bana ve tüm anne olmak isteyenlere hayırlı olan en kısa zamanda bu duyguyu tattırsın güzelim

insallah canim ,dün hastaneye gittik malesef yine sperm yok yani azosperm tek care tese ama önce hepatit b tedavisi sonuclanmasi lazimmis,onun icinde hap verecekti doktor ama cocuk istedigimiz icin veremedide,cünkü bu hap kullaninca ger cocuk isteyen biri 6 ay önceden hapi birakmasi lazimmis etkisini vucuddan atmasi icin ,yoksa bebekde rahatsizlik olabilirmis,bizede tese önerildi yaza dogru yapilmaya karar verildi,simdi hapi kullansa bir türlü kullanmasa bir türlü,birde bu tesede resmen yumurtaligi kesip cikatip icinde sperm varmi diye testler alincakmis 2000 euronun üzeindeymis birde fiyat,burda baska doktor muayenesinde yapacakti ama igne ucuyla test alincakti ve 600 euroydu ama bu doktor iyice bakacaz dedi,bise bulunsunda parasi önemli degil yterki sperm bulunsun

X