parsiyel mol gebelik

Yok canm 2013 martta kürtaj oldum bir sene korunduk beta HCG sıfırlanmadı yükseldi kürtajdan sonra 4 seyans kemoterapi gördüm sen doğumdan sonra beta HCG takibi yapldmı hemen sıfırlandmı canm
geçmiş olsun canım. dr la alakalı bi durum oldu bizimki. dr bekletti sağlıklı da olabilir deyince biz hiç düşünmeden gidebildiğimiz yere kadar gidelim dedik. bir sürü belge imzalattılar kendi isteğimle hamileliğimi devam ettirdiğime ve her türlü riski kabul ettiğime dair... allah yardımcımız oldu şükürler olsun.tıp fak. de devam etti muayene hep.
bir de pişman olma çünkü eğer onun yiyecek ekmeği olsaydı bi sebep olur dünyaya gelirdi. yani o bi şekilde mutlaka gidecekmiş. üzülme. bak ben de 1 ay önce ikinci bebeğimde sorunlar olduğu için kürtaj oldum.9 haftalıktı. insan çok üzülüyor ama hepsi Allahtan... allah sağlıklı bebekler nasip etsin.
bu arada seni bi yerden hatırlıyorum ama mayıs annelerinde miydin?

Yok canm 2013 martta kürtaj oldum bir sene korunduk beta HCG sıfırlanmadı yükseldi kürtajdan sonra 4 seyans kemoterapi gördüm sen doğumdan sonra beta HCG takibi yapldmı hemen sıfırlandmı canm
çok geçmiş olsun. hemen sıfırlanmadı ama 6 - 7 ay sonra sıfırlanmıştı sanırım. yeniden hamile ne zaman kalabilme durumun var peki? allah sağlıkla nasip etsin..

Damada geçmiş olsun canm şimdi deniyoruz hazirandan beri ama yok olmuyor sanki olmicak Rabbim hayırlısı nasip etsin
çok geçmiş olsun. hemen sıfırlanmadı ama 6 - 7 ay sonra sıfırlanmıştı sanırım. yeniden hamile ne zaman kalabilme durumun var peki? allah sağlıkla nasip etsin..

Bende 2 ay oncesi kismi mol gebelik gecirdim.her doktor farkli sey soylemisti.psikolojim cok etkilendi.benim merak ettigim hamilelik surecinde en yuksek betahcg degerin kacti.seni zorlayan bi hamilelik sureci olmadi mi?cunku benim 6-7haftalikken sonlandirildi ve degerim 5000.000lerdeydi en son.geceleri uyuyamiyordum,gogsum sikişiyordu

Bende 2 ay oncesi kismi mol gebelik gecirdim.her doktor farkli sey soylemisti.psikolojim cok etkilendi.benim merak ettigim hamilelik surecinde en yuksek betahcg degerin kacti.seni zorlayan bi hamilelik sureci olmadi mi?cunku benim 6-7haftalikken sonlandirildi ve degerim 5000.000lerdeydi en son.geceleri uyuyamiyordum,gogsum sikişiyordu
Canim hatırlamıyorum ama cok cok yuksekti normal gebeliklerden.çokşükür zorlanmadim. Dr larin saydigi hicbiriski yasamadim. Tıp fak. Perinatoloji bölümü uzman oluyo bukonuda. Çokşükür yavrum dünyaya geldi. Insallah allah yeniden verir saglikla kafana takma. Degerlerin normale donmesi biraz surer herhalde. Benim 6 ayı bulmustu galiba.

Canim hatırlamıyorum ama cok cok yuksekti normal gebeliklerden.çokşükür zorlanmadim. Dr larin saydigi hicbiriski yasamadim. Tıp fak. Perinatoloji bölümü uzman oluyo bukonuda. Çokşükür yavrum dünyaya geldi. Insallah allah yeniden verir saglikla kafana takma. Degerlerin normale donmesi biraz surer herhalde. Benim 6 ayı bulmustu galiba.
Sen sansli olan kesimdesin.cok mutlu old um senin adina ☺allah herkese saglikli evlat nasip etsin ins.cok zor bi durum,atlatmasi guc..

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Bende de şu an parsiyel mol gebelik şüphesi var. Bebeğin kesesi oluştu ama etrafında üzüm salkımı görünümü var. Onun dışında da hiçbir anormal belirti yaşamadım. Henüz kalp atışı oluşmadı, bu haftasonu belli olacak kalp atışı olup olmadığı. İki doktora göründüm, ikisi de net bir şey söyleyemiyorlar, bekleyip göreceğiz diyorlar. Allah yaşayan herkese yardımcı olsun, ilk hamileliğim, çok stresli günler geçiriyorum. Çocuk çok istiyorduk, kürtaj olursa sonrasında 1 sene beklemek gerektiğini öğrenince daha da üzüldüm...

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Bende de şu an parsiyel mol gebelik şüphesi var. Bebeğin kesesi oluştu ama etrafında üzüm salkımı görünümü var. Onun dışında da hiçbir anormal belirti yaşamadım. Henüz kalp atışı oluşmadı, bu haftasonu belli olacak kalp atışı olup olmadığı. İki doktora göründüm, ikisi de net bir şey söyleyemiyorlar, bekleyip göreceğiz diyorlar. Allah yaşayan herkese yardımcı olsun, ilk hamileliğim, çok stresli günler geçiriyorum. Çocuk çok istiyorduk, kürtaj olursa sonrasında 1 sene beklemek gerektiğini öğrenince daha da üzüldüm...
Gebeligin Kacinci haftasindasiniz.bide betahcg kac cikti en son?parsiyel mol gebelikte belirtiler hemen gostermezmis kendini.hatta 21.haftaya kadar belirti vermeden devam eden gebelikler olabiliyor.umarim saglikli bir gebeliktir.doktorlarin yanilma payi da her zaman vardir

Gebeligin Kacinci haftasindasiniz.bide betahcg kac cikti en son?parsiyel mol gebelikte belirtiler hemen gostermezmis kendini.hatta 21.haftaya kadar belirti vermeden devam eden gebelikler olabiliyor.umarim saglikli bir gebeliktir.doktorlarin yanilma payi da her zaman vardir
Aslinda son adet tarihime gore 6+5'teyim ama ben yumurtlama testi yapmıştım ve o nedenle biliyorum ki yumurtlamam 14.gün değil 20.gün'de oldu. Dolayısıyla 1 hafta geç döllenme gibi diyebiliriz. En son Cuma günü ultrasonda da kesenin görünümü 5-6 hafta arasına uygundu. Muhtemel döllenme tarihimden 16 gün sonra, yani adetim ilk geciktiğinde 725 çıkmıştı, 2.5 gün sonra da 21oo çıktı betahgc. Sonra da düzgün artıyor diye bir daha bakılmadı zaten, hep ultrasonda takip yapıldı. İlk ultrasonda sadece minik minik kesecikler (mol gorunumu) vardı ama kese görünmemişti. Sonra hem kese hem de yolk sac göründü ama mol görünümü de devam etti. Hiçbir doktor net bir şey söylemedi, bekleyeceğiz deyip duruyorlar...

Aslinda son adet tarihime gore 6+5'teyim ama ben yumurtlama testi yapmıştım ve o nedenle biliyorum ki yumurtlamam 14.gün değil 20.gün'de oldu. Dolayısıyla 1 hafta geç döllenme gibi diyebiliriz. En son Cuma günü ultrasonda da kesenin görünümü 5-6 hafta arasına uygundu. Muhtemel döllenme tarihimden 16 gün sonra, yani adetim ilk geciktiğinde 725 çıkmıştı, 2.5 gün sonra da 21oo çıktı betahgc. Sonra da düzgün artıyor diye bir daha bakılmadı zaten, hep ultrasonda takip yapıldı. İlk ultrasonda sadece minik minik kesecikler (mol gorunumu) vardı ama kese görünmemişti. Sonra hem kese hem de yolk sac göründü ama mol görünümü de devam etti. Hiçbir doktor net bir şey söylemedi, bekleyeceğiz deyip duruyorlar...[/QUOT
hmm benim de o siralarda kendini belli etmisti.6.haftada keseyi gorduk aksamina kahverengi kanamam oldu.doktora gittigimde kesenin sekli bozulmustu.2-3gun sonrada kese icerisinde bebekten farkli kist gibi bi olusum oldu.Degerim birden 1000.000lara firladi.1hafta sonrada 5000.000oldu.kalp atimi olmayinca da acil kurtaj oldum.bence kan testini duzenli olarak yaptir ki artis 2 kattan fazla mi takip edilmeli.bi de beklemekteki amaclari kalp atisi var mi,kese duzgun mu,kanaman olacak mi diye kesinlestirmeye calisiyorlar.lavaboya girdiginde takip et ufak ici su dolu kesecikler dusuyor mu?anormal bisiyde hemen doktora git.hakkinda hayirlisi olsun insallah

Bu arada ayrıca size de çok teşekkür ederim ve çok geçmiş olsun. Benim kafama takılan bir şeyler daha var, benim gittiğim doktorlardan biri bu vakalarda gebeliğin devam etme şansının 5'te 1 olduğunu söyledi. Ama parsiyel mol zaten bir yumurtanın 2 spermle döllenmesi ve bozuk kromozom oluşmasıysa nasıl devam edecek ki? Ayrıca aaynı doktor gelecek hafta kalp atışını duyarsak bir sorunumuz yok demektir dedi. Ama okuduğum kadarıyla parsiyel mol yaşayanlarda ileri haftalarda bebeği kaybedip düşük sonrası teşhis koyulanlar da var. Onlarda da illa ki kalp atışı duyulmuştur o haftaya kadar, yani bu iş nasıl oluyor ben anlamadım...

Birde mol gebelikte kese gebelik haftasina gore olmasi gerekenden biraz daha buyuk oluyor

Anladım, benim bu zamana kadar hiç kanama ya da lekelenme ya da fazla betahgc belirtisine benzeyen bir şeyim olmadı (hatta ne bir gram mide bulantısı var ne yorgunluk) ama belki de dediğiniz gibi ileri haftalarda birden de belirti verecek olabilir. Ya da hiç o aşamaya gelmeden bu haftasonu baktıklarında zaten kese büyük olduğu halde kalp atışı yoksa kürtaj yapacaklar sanırım..Zaten o görünenler mol gebelikten kaynaklanmıyorsa nedir onu da anlayabilmiş değilim. Doktordan kürtaj lafını duyunca bile çok kötü oldum ama ne yapalım elden bir şey gelmeyince de insan mecbur kabulleniyor başına geleni...

Allahin takdiri iste.parsiyel mol gebelikte ikiz olma ihtimali var.ornegin bir embriyo oluyor birde onun ikizi olan mol gebelik oluyor.nadirende olsa bu gebelikte embriyonun 46 kromozomlu yani saglikli bir bebek olma ihtimali var.eger 69 yada daha fazla kromozoma sahipse kalp atisi duyulsa da sagliksiz bir bebek oldugu icin bi sure sonra oluyor malesef.

Doktorlara göre bende kesenin normalden büyük olması durumu da yok ama işte o üzüm taneli görünümden kaynaklanıyor tüm bu söylenenler...
Himm hakkinda hayirlisi.vala ne denir ki.bende uzum tanesi goruntusu de yoktu mesela ama kese icinde kist var gibiydi.umarim kalp atisi duyulur ve saglikli bir bebektir.

Allahin takdiri iste.parsiyel mol gebelikte ikiz olma ihtimali var.ornegin bir embriyo oluyor birde onun ikizi olan mol gebelik oluyor.nadirende olsa bu gebelikte embriyonun 46 kromozomlu yani saglikli bir bebek olma ihtimali var.eger 69 yada daha fazla kromozoma sahipse kalp atisi duyulsa da sagliksiz bir bebek oldugu icin bi sure sonra oluyor malesef.
Anladım yani 69 kromozom olsa da kalp atışı olabiliyor...O zaman benim doktorun söylediği "kalp atışını duyarsak tamamdır hiçbir sıkıntı yok" lafı anlamsız oluyor. Kalp atışını duyup bozuk kromozom olduğunu anlamadan devam edip sonra ilerleyen haftalarda kaybetmek daha acı olur..Allahtan hayırlısı diyelim artık ne diyelim...

Himm hakkinda hayirlisi.vala ne denir ki.bende uzum tanesi goruntusu de yoktu mesela ama kese icinde kist var gibiydi.umarim kalp atisi duyulur ve saglikli bir bebektir.
Çok sağolun iyi dilekleriniz için, demek ki herkeste farklı oluyor, doktorlar da o yüzden kesin şeyler söyleyemiyorlar...Umarım siz de yeniden istediğinizde sağlıkla hamile kalır ve kucağınıza alırsınız çocuğunuzu. Ne kadar süre ile korunmanız gerektiği söylendi? Kesin 1 sene mi olması gerekiyor acaba...

Anladım yani 69 kromozom olsa da kalp atışı olabiliyor...O zaman benim doktorun söylediği "kalp atışını duyarsak tamamdır hiçbir sıkıntı yok" lafı anlamsız oluyor. Kalp atışını duyup bozuk kromozom olduğunu anlamadan devam edip sonra ilerleyen haftalarda kaybetmek daha acı olur..Allahtan hayırlısı diyelim artık ne diyelim...
Onun icin gebeligin ilerleyen haftalarinda 2li 3lu taramalar yapiliyor ya.cocugun saglikli olup olmadigi o zaman anlasiliyor.canini sikma sen.allahin takdiri diyoruz.ben cok doktora gittim molu duyunca.bana bi doktor 3ay dedi bi doktor 6 ay dedi bir doktor 1sene dedi.yani muallaktaym bende.kurtajdan sonra betahcg hep dustu bende allahtan.eger 6 ay sonuna kadar sabit olarak sifirda kalirsa 6ay sonra bebek istiyrm.allah korusun yukselirse zaten kemoterapiye baslaniyor:/o zaman 1sene beklerim

Onun icin gebeligin ilerleyen haftalarinda 2li 3lu taramalar yapiliyor ya.cocugun saglikli olup olmadigi o zaman anlasiliyor.canini sikma sen.allahin takdiri diyoruz.ben cok doktora gittim molu duyunca.bana bi doktor 3ay dedi bi doktor 6 ay dedi bir doktor 1sene dedi.yani muallaktaym bende.kurtajdan sonra betahcg hep dustu bende allahtan.eger 6 ay sonuna kadar sabit olarak sifirda kalirsa 6ay sonra bebek istiyrm.allah korusun yukselirse zaten kemoterapiye baslaniyor:/o zaman 1sene beklerim
Çok sağol canım, kemoterapi falan hiç bilmiyordum bak onları, Allah korusun kimseye vermesin. İnşallah senin de 6 ay sonra sağlıklı bir hamileliğin olur...2li 3 lü taramada sağlıksız olduğu anlaşılıp sonra alınmasındansa senin yaşadığını yaşamayı tercih ederim ama bakalım görücez...

X