parsiyel mol gebelik

ben parsiyel mol gebelikle sağlıklı doğum yaptım ve bunu herkesin bilmesini istiyorum. çünkü bu imkansız olarak biliniyo doktorlar tarafından da ama oldu işte

komplet molde bebek olmuyo ama parsiyel molde oluyo. vede kesinlikle kürtaj yapılması gerekiyo. ama ben bekledim ve sağlıklı doğum yaptım. böyle bi doğum literatürde yok. o kadar araştırıldı tıpta. eğer bu gebeliği yaşayanlar varsa bilmelerini isterim.

Tıpta imkansız die bişey yoktur. Bence insan organizması hala çözümlenemedi. Doktorlar hep olumsuzu söylüyorlar ama en iyi örnek sensin.bebeğin sağlıklı doğmuştur işallah.allah bebeğine uzun sağlıklı bir ömür versin

komplet molde bebek olmuyo ama parsiyel molde oluyo. vede kesinlikle kürtaj yapılması gerekiyo. ama ben bekledim ve sağlıklı doğum yaptım. böyle bi doğum literatürde yok. o kadar araştırıldı tıpta. eğer bu gebeliği yaşayanlar varsa bilmelerini isterim.

slm mşlh ne güzel benimde bebegin 9 haftalıkkene kalbi durdu ve kürtaj oldum patoloji gitti parseyel mole diye tanı konulmuş ben cok üzüldüm netden araştırıp bakınca ama ankaradaki dr korkma dedi sizin ebbek yoluna devam etmiş ne güzel

Canım senin adına çok sevindim Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin bebeğini. Bende geçen sene partiyle mol gebelik geçirdim genellikle bebek gelişmiyor ve anne karnında kalbi duruyor benimde öyle olmuştu ya bebek yaşamadığı için kürtaj olmak gerekiyor zaten yüzde 80 patolojideçıkıyor. Bebek gelişse zaten kimse aldırmaz. Seninki gerçekten mucize olmuş.bebek etkilenmemiş dememi parsiyel bebeğin eşinde oluyor zaten ama seninkinin gelişimi etkilememiş gerçekten çok şanslısın. Allah bebeğini sana bağışlasın.maşallah :nazar:

ben parsiyel mol gebelikle sağlıklı doğum yaptım ve bunu herkesin bilmesini istiyorum. çünkü bu imkansız olarak biliniyo doktorlar tarafından da ama oldu işte

gözünüzaydin cok sasirdim ya gercekten doru doktorlar imkansiz gözüyle bakiyo....:KK16::KK16:

benim ilk hamileligim parsiyel moldü ama zaten devam etmedi 8.haftada kalbi durdu kürtaj olmustum..sonucta parsiyel mol oldugunu ögrenmistim..aslinda devam etmeside imkansizdi sizinki devam etmis hemde saglikli bi sekilde dogmus..rabbim sen ne büyüksün..:KK16::KK16::KK16::KK16:

iyi dilekleriniz için çok sağolun. kızım 6 aylık oldu şimdi. o kadar mutluyumki onu kucağıma aldığım için çokşükür. allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. bu arada bebeğin sağlıklı olmasının nedeni şu olabilirmiş:gebelik ikiz başlamıştır,biri sağlıklı 46 kromozoma sahip bebek , diğeri mole dönüşmüştür deniliyo. çünkü parsiyel molde 69 kromozom oluyoya araştırmışsınızdır muhtemelen. öyle yada böyle bebeğim kollarımda çok şükür:)

merhaba mol gebe geçiren biri olarak hep merak etmişimdir.mol gebede hamile kalabilmişiz mi mesela benim çok korkularım var.çünkü doktorlar tam bir bilgi vermiyor. o an saglıksız döllenme olmuş diyorlar.ama ultrasonda hiçbirşey gözükmedi ve sonucunda kürtaj ama kafamda bir sürü sorular var.çünkü mol gebe geçirince zaman olarak beklemek gerekiyor ve psikolojik olarak ruhsal çöküntü yaşıyorsun..ayyy kusura bakmayın bu kız ne yazıyo demeyin

ben yasak hayal ve izmir in yazılarınıda okumuştum.yasak hayale sormak istiyorum kan pıhtılaşmasını hamile kalmadan önce anlıyabiliyormuyuz.izmir sen ne yaptın ocak ayında korunmayı bırakıcam yazmıştın inşallah herkez mutlu sona ulaşır allah hepimizin dualarını kabulk etsin.kızlar ya siz hiç siteye girmiyorsunuz ben hegün giriyorum ama kimseler yok fırsat buldukça girin.

merhaba mol gebe geçiren biri olarak hep merak etmişimdir.mol gebede hamile kalabilmişiz mi mesela benim çok korkularım var.çünkü doktorlar tam bir bilgi vermiyor. o an saglıksız döllenme olmuş diyorlar.ama ultrasonda hiçbirşey gözükmedi ve sonucunda kürtaj ama kafamda bir sürü sorular var.çünkü mol gebe geçirince zaman olarak beklemek gerekiyor ve psikolojik olarak ruhsal çöküntü yaşıyorsun..ayyy kusura bakmayın bu kız ne yazıyo demeyin

canım seninki tam mol gebelik olduğu için bebek olmuyo. sağlıklı döllenme olmadığı için üzüm salkımı gibi görüntü oluyo ve gittikçeçoğalıyo. bu yüzden karnın da büyüyo. erken farkediliyo ve hemen kürtaj oluyo. zaman olarak beklemek gerekiyo çünkü hamilelik değerlerinin düşmesi gerekiyo. sağlıklı gebelik geçirmek için beklemen ve doktorunun uygun bulduğu zamandan sonra hamilelik düşünmelisin.inşallah herşey yolunda gider.

gülsecim benimki parsiyel moldü.tam mol değildi.ama bence mol gebelik en kötüsü dış gebeler ya da düşükler 3 ay gibi kısa sürede bekleme yaşarken mol gebede bekleme süresi 1 sene
ve hamile kalabilmişiz mi onu bilmiyorum .inşallah herhangi bir sorun olmadan bizde çoçuk sahibi oluruz.cevap yazdıgın için teşekkürler.

gülsecim benimki parsiyel moldü.tam mol değildi.ama bence mol gebelik en kötüsü dış gebeler ya da düşükler 3 ay gibi kısa sürede bekleme yaşarken mol gebede bekleme süresi 1 sene
ve hamile kalabilmişiz mi onu bilmiyorum .inşallah herhangi bir sorun olmadan bizde çoçuk sahibi oluruz.cevap yazdıgın için teşekkürler.

ben yanlış anlamışım canım. kaçıncı haftada kürtaj oldun sen? parsiyel mol gebelikte de nasıl olsa yaşamaz diye herhangi bir sorun çıkmasa da genelde ilk haftalarda sonlandırıyolar. benim de parsiyel moldü. hiçbi sorun görülmedi. amniyosenteze kadar bekleyelim dedi doktor. bekledik. bebek sağlıklı çıktı. sonrasında benim hayatımı riske edecek bi sorun çıkarsa sonlandırırız dedi. çünkü bebek dışındaki mol yapılarının da çoğalması durumu vardı. bende çoğalmadı hatta azaldı. bebeğim de 9 ayın sonunda dünyaya geldi çokşükür :) bide parsiyel mol gebelikte iki sperm bir yumurta ile dölleniyomuş ve sonuçta ortaya 69 kromozomlu bi bebek çıkıyomuş.yani hamile kalınıyo ama sağlıksız bir bebek olduğu için yaşamıyo. benim durumum için ise doktorlar gebelik ikiz başlamıştır;bir sperm bebeği döllemiş 46 kromozomlu sağlıklı bi bebek oluşmuş,diğeri ise mole dönüşmüş. öyle dediler.

gülsecim benim 10 haftalıktı kürtaj oldun.ama muayene esnasında doktor kese var ama bebek oluşmamış alınması gerekli dedi ve malesef kürtaj oldum.patoloji sonu 15 ün sonra çıktı ve parsiyel mol çıktı.yani muayene esnasında mol gebe teşhisi koyan olmadı.patoloji sonucundan sonra anlaşıldı.ama sen bize iyi bir örneksin ben çok karamsardım mol gebe oldum ben normal hamile kalamıcam derdim seni okuyorum mutlu oluyorum.inşallah allah birdaha yaşatmaz.

Merhaba Arkadaşlar;öncelikle nadir olarak görünen bu hastalığı yaşadığımız için hepimize acil şifa diliyorum.Benim de psikolojik olarak yıpratıcı yaklaşık 7 haftam geçti,başlangıçta lekelenme tarzında kanamam olduğu için 1 hafta nerdeyse hareket etmeden yatmam ve progestan kullanmam söylendi ardında başka doktora gittim ve yamuk bir kese var bu düşük ile sonuçlanır ilacı kes bhcg nin düşüşüne bakalım dedi,3 gün sonra aynı doktor kesenin normal şekle geldiğini ve içinde embriyo gördüğünü söyledi,bir üzüntü bir sevinç karmakarışık oldum,2 gün sonra başka doktora gittim o da kese bozuk embriyo falan yok tahliye edilmesi gerek dedi,olay iyice içinden çıkılmaz bir hale gelmişti ki emin olmak için başka bir doktora daha gittik,doktor boş gebelik olduğunu ancak rahim içinin olduğundan fazla genişlediğini mol gebelik olabileceğini söyledi,o gün vakum kürtaj oldum patolojiden gelen sonuçta Komplet Mol Gebelik çıktı.Herkese söylendiği gb.bhcg nin düşmesi izlenecek,1 sene takip edilecek ve sorun olmazsa gebelik olabileceği söylendi.Gebelik haftaları içinde benim bhgc normal değerinden çok yavaş ilerliyordu şimdi yeni bir doktora daha gidicem,iyi şeyler duyabilmek için,hepimize Allahtan sabır ve sağlıkla kucağımıza alabileceğimiz sağlıklı bebeklerimizi diliyorum...

Ocak 23 te kürtaj oldum kalp atışı oluşmadığı gerekçesiyle.pataloji sonucu ise dejenere olmuş şişkin viluslar ve kesin olmamakla birlkite parsiyel ol nedeniyle 1 yıl takibi önerilir.

Buraya kadar herşey tamam da benim 1 aydan itibaren hep değerim 0 dı. Bu yüzden inanasım gelmiyor ve artık bebeişçiğim için daha fazla beklemiycem inşallah

Bende ikinci düşükte parsiyel mol yaşadım ve şu an ne yapacağım nasıl olacak bir üçüncüsünde aynı süreçleri yaşar mıyım telaşı içersindeyim. Bazıları annedeki sağlıksız yumurtadan kaynaklanıyo diyor doktor ise şans diyor. Herkesin başına gelebileceğini söylüyor. Bu durumla ilgili mol gebelik başlığı altında açılan topikte sağlıksız yumurtadan kaynaklandığını söyleyen bir kişinin tüp bebek için gittiğinde yirmi bir yumurtadan yirmisinin sağlıksız olduğunu çıkan bir sağlıklı yumurtayla tüp bebeğe gidildiği yazıyor. Kafam çok karışık.İlk düşüğümde doktor bu dönemde zaten çok oluyor diye patolojik incelemeye göndermedi ikincisi sağlıklı olacak merak etme dedi. Zaten uzmanlık alanın değil bir şey bilmiyorsun doktor ne diyorsa doğru kabul ediyorsun üç aysonra tekrar hamile kaldığımda ikinci düşüğümü yaşamam onun sorunu olmuyor tabii. bu süreçte lütfen bu durumu yaşayıp sağlıkla yola devam edenler bizlere yardımcı olsunlar.

Merhaba Gülse yazdıklarını okudum ve çok şaşırdım bende tilki senin gibi oldum ve risk alnadm kürtajı seçtim demek yaşama şansı vardı senin gibi sabırlı olamadm maalesef ve şimdi çok pişmanm
canım seninki tam mol gebelik olduğu için bebek olmuyo. sağlıklı döllenme olmadığı için üzüm salkımı gibi görüntü oluyo ve gittikçeçoğalıyo. bu yüzden karnın da büyüyo. erken farkediliyo ve hemen kürtaj oluyo. zaman olarak beklemek gerekiyo çünkü hamilelik değerlerinin düşmesi gerekiyo. sağlıklı gebelik geçirmek için beklemen ve doktorunun uygun bulduğu zamandan sonra hamilelik düşünmelisin.inşallah herşey yolunda gider.

Merhaba Gülse yazdıklarını okudum ve çok şaşırdım bende tilki senin gibi oldum ve risk alnadm kürtajı seçtim demek yaşama şansı vardı senin gibi sabırlı olamadm maalesef ve şimdi çok pişmanm
geçmiş olsun canım. dr la alakalı bi durum oldu bizimki. dr bekletti sağlıklı da olabilir deyince biz hiç düşünmeden gidebildiğimiz yere kadar gidelim dedik. bir sürü belge imzalattılar kendi isteğimle hamileliğimi devam ettirdiğime ve her türlü riski kabul ettiğime dair... allah yardımcımız oldu şükürler olsun.tıp fak. de devam etti muayene hep.
bir de pişman olma çünkü eğer onun yiyecek ekmeği olsaydı bi sebep olur dünyaya gelirdi. yani o bi şekilde mutlaka gidecekmiş. üzülme. bak ben de 1 ay önce ikinci bebeğimde sorunlar olduğu için kürtaj oldum.9 haftalıktı. insan çok üzülüyor ama hepsi Allahtan... allah sağlıklı bebekler nasip etsin.
bu arada seni bi yerden hatırlıyorum ama mayıs annelerinde miydin?

X