Konuşma Problemleri Otizm ve ergoterapi

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

Papatya010

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2016
230
92
3.5 yaşındaki oğluma atipik otizm tanısı kondu. Bugun rehabilitasyon merkeziyle görüştüm. Rapor çıkana kadar özel olarak başlatacağım. Ergoterapiyi çok önerdiler. Çocuğunda bu problem olup bu terapiden fayda gören anneler tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Benim oğlumda temmuz 2019 doğumlu Ekim 2021 de tanı aldık Kasım ayında haftada bir gün iki saat özel eğitim almaya başladı biraz yol katettik diyebilirim konuşma yok henüz beden dili cekistirerek onun üstüne çalışıyoruz geçen hafta spor eğitimi özel gereksinimli çocuklara hizmet veren bir yere başlattık kurumda giden kişilerden memnun olanlarin tavsiyesiyle başladık bence kesinlikle sosyallik eğitim okul çağına kadar ancak ilerleme kaydedebiliriz diye düşünüyorum

Arkadaşlar otizmde yada asperger de sembolik oyun olurmu yani çocuk otizmli ise sembolik oyun oynarmı

Merhaba bişey soracaktım raporunuz yüzde kaç verdiler sağlık kurulu
Merhaba ram raporunda değerlendirme yapan kişiler biliyor derece olarak hafif derece yazıyor raporda yüzde yazmıyor özel eğitim kurumuda görüntüleyemiyor sosyal hizmetler eğer evde bakım maaşı almak isterseniz başvurduğunuz da söylüyorlar yüzde çocuğun ihtiyacı ve yaşı dogrultusunda olan oranmis sonuçta yeme tuvalet uyku vs küçük yaştaki çocuk tam bağımlı oluyor haliyle oranda buna göre belirleniyor kurumda %40 gibi dediler o gelişim olarak

X