organik şampuann lazım bana tavsiye?

Organik konusunda çok hassas oldugum için konu hakkında araştırma yaptım. Bir ürünün organik olabilmesi için mutlaka sertifika almış olması gerekiyor. Organik oldugunu iddia eden birçok markanın ya ismi organik yada içine birkaç tane organik ürün koyup, organik algısı yaratmaya çalışıyorlar. Bir ürün üstünde Organik yazıyorsa bir yerinde mutlaka sertfifika firmasnın logosu olmalıdır. Yumurta veya süt alırken bu logolara bakıyorum. Kozmetikte ise şampuan olarak Le Sandre Organics diye bir şampuan var. Sertifikalı ve organik ürün tavsiye ederim.

Bende bebek sampuanlari kullanıyorum içerisinde paraben yok en azından doğal mi değilmi bilemiyorum ama bizimkilerden daha sagliklidir diye dusunuyorum

organik şampuanların hiçbiri malesef organik değil.

zeytinyağlı yeşil sabun öneririm. 1 ay keçe gibi oluyor evet ama sonra saç alışıyor gerçekten. sabun & saç kremi benim favorim.

ya da bebe şampuanı.

Tabii ki %100 organik şampuan var. Zaten bir markanın organik ibaresini kullanabilmesi için 10'larca test ve veri (kimyasal analize) tabi tutuluyor. Şayet bu belgeleri alamazsa asla tanıtım olarak dahi organik kelimesini kullanamaz. Çok büyük cezaları var. O nedenle bir markada'da organik yazıyor ise gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ben organicum diye bir şampuan yazısı okudum şuradan. ben 21 tl'ye aldım. internette satılıyo araştırabilirsiniz. Ben yağlı saçlarım olduğu için ve yıprandıkları için aldım gayet de memnunum.

Son düzenleyen: Moderatör:
tatlım bende aynı şekilde düşünüyodum organik ürün diyip kandırıyorlar diyodum.bi dostum tavsiye etti güvenemedim sonra kendisi alıp bana verdi doğal keratin miymiş ne onu kullanıyom faydasını görmeye başladım.kesin sonuç için tekrar yazarım.

tatlım bende aynı şekilde düşünüyodum organik ürün diyip kandırıyorlar diyodum.bi dostum tavsiye etti güvenemedim sonrakendisi alıp bana verdi doğal keratin miymiş ne onu kullanıyom faydasını görmeye başladım.kesin sonuç için tekrar yazarım.

en iyisi zeytinyağlı sabun. evet şampuandan sabuna geçince saçlar ilk iki hafta kadar biraz garip oluyor sanki tam durulanmamış gibi tiftik tiftik ama iki haftadan sonra öyle bir parlayıp yumuşuyor ki. ben o yüzden zeytinyağlı sabunu tavsiye derim.

arap sabunu,şampuanın içine çam terepenti bir kaç. damla hem kımyaslı alır hem saç sağlamlaşır.

Arkadaşlar temizlik ürünlerinde organik bulmak zor. Çünkü maalesef ki bir şeyleri temizleme de leke çıkarmada ister az olsun ister çok illaki içine kimyasal kullanılıyor. Burada önemli nokta, en az kimyasallı olanları tercih etmek. Doğal ürünler (temizlik anlamında) ister saç olsun ister eşya istenilen sonuçları vermiyor maalesef.

Bu ürüne denk geldim bugun inceleyin isterseniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
X