okullarda yasaklanan akıllı saatler

merak ettim sonuçta ögrencisine kotü davranan öğretmenlerde var belki çocuk ispatlamak ister ne bileyim ev yada baska is farklı bu farklı bide dinlemek istiyorum demedim merak ettim dedim doğru yerden anlasaymısınız keşke
Benim nereden anladığım önemli değil,sizin nasıl anlattığınız önemli. Sınıf dinlenmez buna sebep aramanıza gerek yok.

Öğrencisine kötü davranan öğretmeni sınıfı dinlemeden de anlarsınız. Hafiyecilik oynamaya ne lüzum var, çocuğunuza kötü davranıldığını düşünüyorsanız güzelce okula gidersiniz,idareden biriyle görüşürsünüz,gerekiyorsa onlar yapsınlar.

Ev ya da iş başka değil,tam da aynı şey. Sınıf da öğretmeninizin işyeri,eviniz de sizin mahreminiz. Ben nasıl gelip sizin evinizi dinleyemezsem,işyerinizde sizin kamerayla görüntünüzü çekemezsem,konuşmalarınızı kaydedemezsem dinleyemezsem siz de sınıf için bunları yapamazsınız,bu kadar basit.

Son düzenleme:
onlar veli tarafından engellenebiliyor ben engelledim hepsini,sadece konum görüyorum ve beni arayabiliyor,fotoğraf çekemiyor,videoya alamıyor.en başından söylenseydi masraf edip alınmazdı bide velinin sınıfı dinlemesi neden sakıncal
Bir kısım veli çocuğun fevkalade zeki ancak bizim yetersiz olduğumuz görüşünde ve benim, bizlerin öğretim şeklini yargılamayı hak buluyor çünkü.
Sınıf iklimi denilen hadiseden bihaber şekilde bir kelime seçip üstümüze gelebilirler.
Her sınıf mahremdir. Dinlenmez, izlenmez. Aksi bir durum varsa ki olabilir, öğrenci bunu elbette velisine idareye iletmeli. Ama bu dinleyip kayıt alan bir cihazdan bağımsız.

Benim nereden anladığım önemli değil,sizin nasıl anlattığınız önemli. Sınıf dinlenmez buna sebep aramanıza gerek yok.

Öğrencisine kötü davranan öğretmeni sınıfı dinlemeden de anlarsınız. Hafiyecilik oynamaya ne lüzum var, çocuğunuza kötü davranıldığını düşünüyorsanız güzelce onula gidersiniz,idareden biriyle görüşürsünüz,gerekiyorsa onlar yapsınlar.

Ev ya da iş başka değil,tam da aynı şey. Sınıf da öğretmeninizin işyeri,eviniz de sizin mahreminiz. Ben nasıl gelip sizin evinizi dinleyemezsem,işyerinizde sizin kamerayla görüntünüzü çekemezsem,konuşmalarınızı kaydedemezsem dinleyemezsem siz de sınıf için bunları yapamazsınız,bu kadar basit.
canı kavga etmek isteyen burayamı geliyor anlamadım basit bir soruyu neden bu kadar buyüttunuz nedir yani hıncınizı alamadınız hanımefendi kimse sizi dinlemek kameraya almak istemiyor çocugumuzu kontrol etmek istiyoruz kaybolur bisey olur duser kavga eder öğretmenlerle bu konunun ne alakası var ayy vallahi yeter ya ne zaman bi soru sorsam bise olsa elli tane baska yerden anlayıp durduk yere trip atan oluyor gidin öfkenizi kim başlattıysa ondan cıkartın yeminle dayanamicam uyeligimi bitirecem bu nedir ya kim ben ortam dinleyecem dedi kim ben fotoğraf cekecem dedi niye kucucuk cocuklar size bunu yapsın bu nasıl bir paranoya sadece yazdığınız seyler üzerinden soru sordum konuyuda kapatalım iyi geceler

Bir kısım veli çocuğun fevkalade zeki ancak bizim yetersiz olduğumuz görüşünde ve benim, bizlerin öğretim şeklini yargılamayı hak buluyor çünkü.
Sınıf iklimi denilen hadiseden bihaber şekilde bir kelime seçip üstümüze gelebilirler.
Her sınıf mahremdir. Dinlenmez, izlenmez. Aksi bir durum varsa ki olabilir, öğrenci bunu elbette velisine idareye iletmeli. Ama bu dinleyip kayıt alan bir cihazdan bağımsız.
sordum hanımefendi neden diye, dinlesinler diye savunmadım

canı kavga etmek isteyen burayamı geliyor anlamadım basit bir soruyu neden bu kadar buyüttunuz nedir yani hıncınizı alamadınız hanımefendi kimse sizi dinlemek kameraya almak istemiyor çocugumuzu kontrol etmek istiyoruz kaybolur bisey olur duser kavga eder öğretmenlerle bu konunun ne alakası var ayy vallahi yeter ya ne zaman bi soru sorsam bise olsa elli tane baska yerden anlayıp durduk yere trip atan oluyor gidin öfkenizi kim başlattıysa ondan cıkartın yeminle dayanamicam uyeligimi bitirecem bu nedir ya kim ben ortam dinleyecem dedi kim ben fotoğraf cekecem dedi niye kucucuk cocuklar size bunu yapsın bu nasıl bir paranoya sadece yazdığınız seyler üzerinden soru sordum konuyuda kapatalım iyi geceler
Bu yazdığınızın hepsi bir cümle mi? Nefes alsaydınız keşke 😊niye kavga arayalım yahu,ben öğretmen değilim,sıradan bir veliyim ama sınıfı dinlemeyenlerdenim.

Çocuğunuzu kontrol etmek istiyorsanız takip cihazı alın. Kavga etse napacaksınız,düşse napacaksınız,gidip kavgaya mı karışacaksınız yoksa yerden düşen çocuğu mu kaldıracaksınız? Üzgünüm bunun için ışınlanma lazım,akıllı saatler şu an bunu yapamıyor,lütfen daha sonra tekrar deneyiniz 😊100 yıl kadar sonra yani

Ne üslupsuzluğumuz kaldı ne cahilliğimiz ne anlayışsızlığımız (geri zekalılığımız)... Ne güzel üste çıktınız böyle, helal olsun.

Her veli bağlansın ozaman.Uzaktan eğitim olsun çocuğun yanına oturup baksınlar okula ne gerek var yollamaya.Öğretmenim saatten bağlandık çocukla ilgilenmediğinizi tespit ettim mi diyeceksiniz?Cocugunuz ters giden birsey olduğunda zaten anlatır.Cocuklarıda öğretmenleride rahat bırakın Allah aşkına.
ben de öğretmenim. size genel bakış açısından bahsettim.

merhabalar bir konuda fikrinizi almak istedim kızım okula giderken akıllı saat takıyor her zaman ama öğretmeni ülke genelinde yasak olduğunu söyledi ve kullanmalarına izin vermiyor.ülke bu haldeyken sürekli depremler olurken akıllı saatlerinin kollarında olması daha güvenli değilmi acaba sonuçta telefonlarla bir sürü hayat kurtuldu.bu konuda şikayet değil ama görüşlerimizi bildirebileceğimiz bir yer varmıdır dikkate alırlarmı merak ediyorum.
Ozel okullarda yasak diye biliyorum oglum devlet okuluna giderken kabul ediyolardi ama ozel okukda hic bisekilde kabul etmiyolar cocuklarin dikkati dagildigi icin

Siz kimsiniz ki ? Sizden kim niye korksun. Sizin gibi velim olsa öğretmenligimi yakma pahasına haddinizi bildirirdim. Allah öğretmen hanima/beye sabır versin
Asıl Sen kımsınkı nerden bılıyorsun hadsız ..okul mudurunun beyanatı ..sen ne atladın hemen demek nasıl bır korkun varsa senjn gıbıler yuzunden cocugumuz korumaya calısıyoruz ıste..ben sana bır had bildiririm kendıne gel .. Ogretmenle hıc muhatap olmuyoruz dersını ıslıyor senede bır kere 5 dk zoom uzerınden toplantı yapıyor . Cocugumdanda cok memnun sen hasetınle kal orda.

Dinleyebılıyorum dedım dınlıyorum demedım. Okulda cok sorun cıktı mahkemelık olanlar oldu .. genelde velıler dınleyıp cocuguna kotu davranan ogretmenlerle tartıstı . Bızım ogretmenımızle bır sorunumuz yok ısını yapıyor onun ıcın bırcsorun yasamadık . Ama genel anlamda sınıfı dınlenebılıylr dıye ıstemıyorlar. Kendıne guvenıp kımseye haksızlık ve sıddet ıcerıklı davranmayan ınsan tabıkı bu aletlerden bır korkusuda olmaz .

Dinleyebılıyorum dedım dınlıyorum demedım. Okulda cok sorun cıktı mahkemelık olanlar oldu .. genelde velıler dınleyıp cocuguna kotu davranan ogretmenlerle tartıstı . Bızım ogretmenımızle bır sorunumuz yok ısını yapıyor onun ıcın bırcsorun yasamadık . Ama genel anlamda sınıfı dınlenebılıylr dıye ıstemıyorlar. Kendıne guvenıp kımseye haksızlık ve sıddet ıcerıklı davranmayan ınsan tabıkı bu aletlerden bır korkusuda olmaz .
Sizin ne iş yaptığınızı aşırı merak ettim , dinlenmek hoşunuza gider mi ? Sınıf içinde başka öğretmenken varken bile rahat edilmez . İşiniz olmayan konularda yorum yapmanız sagliksiz

Kızım ilkokuldayken yasak degildi,kullanıyordu gayet, kapatmıyordu bile.(özel okul)
5.sınıfta şu an başka bir özel okulda,yanına alıyor,ders saatinde telefon ve akıllı saatler toplanıp kutuya kaldırılıyor,çıkışta veriliyor. Aslında almaları gerekli mi bilemiyorum saati kapatabilir kolunda kalabilir,çocuğun dikkatini dağıtacak birşey yok ,kayıtlı olmayan numara arayamıyor,internet baglantisi zaten sadece görüntülü konuşma için,herhangi bir uygulama vs yok.
Aramak isterse öğretmeni yada danışma aracılığıyla arıyor bizleri. Saatini aramak icin bile vermiyorlar.
Sorun etmemiştim ama bugün öğretmenine teklif etmeyi düşündüm bende kolunda kapalı kalsın diye. Yine acmasina izin vermesinler ama acil durumda açip ulaşabilsin. Ortam dinleme yok kızımın saatinde varsa da ben bilmiyorum.

Asıl Sen kımsınkı nerden bılıyorsun hadsız ..okul mudurunun beyanatı ..sen ne atladın hemen demek nasıl bır korkun varsa senjn gıbıler yuzunden cocugumuz korumaya calısıyoruz ıste..ben sana bır had bildiririm kendıne gel .. Ogretmenle hıc muhatap olmuyoruz dersını ıslıyor senede bır kere 5 dk zoom uzerınden toplantı yapıyor . Cocugumdanda cok memnun sen hasetınle kal orda.
😂😂😂 Sen ben gibi öğretmene kurban ol.
Git ötede ağla şimdi.

Toplantıda söyledi kızımın öğretmeni, yasak olduğu doğru ama çalıştığım okulda okuyan çocuğuma saat aldığım için size almayın diyecek halim yok dedi.
Zırt pırt aramayın diye de ekledi :KK70:

Biz de aldık, ama neden aldık? Herkeste var diye aldık. Yasaklanmışsa üzüleceğim tek şey 24 ay verdiğim 140 TL hat taahhüdü olur :KK70:
Onun dışında ciddi açıkları var. Ortam sesi dinleme ve ortamdan görüntü alma özelliği çok saçma. Her veli iyi niyetli olmayabilir.
Hangi marka aldınız

Yasak cunku veli sınıfı dınleyebılıyor . Bende taktırıyorum oldugu gıbı sınıfı dınleyebılıyorum buda tabıkı onların ısıne gelmıyor . Yasak olması bu yuzden😅
Hangi marka aldınız. Nette bir sürü marka var. Çok pahalı olsun istemiyorum ama ucuzlar da hemen bozulur mu..sabah biz bırakıyoruz ama dönerken kendi geliyor. Dışarda kendi oynuyor vs. Genelde gözlüyoruz ama yine de güvenlik açısından artık böyle bir şey alsam diyorum.

X