okullarda yasaklanan akıllı saatler

Öğretmenlerin işi gerçekten cok zor , Allah sabır versin.

Sınıfı dinleyen veliler ne diye dinliyorsunuz merak ediyorum ?
Çocuğunuzun nerde olduğunu anlık görüp konuşmak için değil mi bu akıllı saatler ?
Dersi dinlemek nasıl bir psikopatlık ?
Öğretmen sınıftayken bile dersi bölmemek için saygısızlık yapmamak için sınıfın kapısını çalıp müsade istenir.Ben bu insanları anlamıyorum saatten sınıfı dinlemek öğretmenler korkuyor demek nasıl bir kafa yapısı nekadar saygısız davranışlar.Birde utanmadan anlatıyor sınıfı dinliyorum diye.Kendilerinde bu hakkı nasıl görürler anlamak mümkün değil.

Bu ortam kaydetme işine şuan oha dedim yani . Öğretmenin yerinde olsam bende istemem 😏
Defalarca oldu. Hem ortam kaydetme hem de okulda kendi akıllarınca yaptıkları, söyledikleri tuhaf şeyleri kaydetme dahası anlık olarak sosyal medyadan yaymaları..
Ayrıca kopya çekme, oyun oynama gibi dersi ve disiplini bozacak davranışlar..
Küçük yaş gruplarında nasıldır bilemem ama lisede ortaokulda kesinlikle yasak olmalı.
Bluetooth kulaklık ile cep telefonuna baglanip derste müzik dinleyen nice öğrenciler var

Öğretmen sınıftayken bile dersi bölmemek için saygısızlık yapmamak için sınıfın kapısını çalıp müsade istenir.Ben bu insanları anlamıyorum saatten sınıfı dinlemek öğretmenler korkuyor demek nasıl bir kafa yapısı nekadar saygısız davranışlar.Birde utanmadan anlatıyor sınıfı dinliyorum diye.Kendilerinde bu hakkı nasıl görürler anlamak mümkün değil.
Ben ilk defa bir velinin sınıfı bu şekilde dinlediğini duydum ve gerçekten şok oldum.

İlkokulda öğretmeni dinlemelerinin sebebi; arkadaşları çocuğuma nasıl davranıyor ve öğretmen çocuğumla yeterince ilgilenyor mu?

Ben ilk defa bir velinin sınıfı bu şekilde dinlediğini duydum ve gerçekten şok oldum.
Hep telefon serbestliğini savundum. Öz disiplin gelişmeli, yasakla olmaz dedim ama çocukların casus gibi kullanıldığı hiç aklıma gelmedi. Başka disiplin sorunlarına odaklandım ama bu hiç aklıma gelmedi. Çocukları velilerinden korumak en zoru.

İlkokulda öğretmeni dinlemelerinin sebebi; arkadaşları çocuğuma nasıl davranıyor ve öğretmen çocuğumla yeterince ilgilenyor mu?
Her veli bağlansın ozaman.Uzaktan eğitim olsun çocuğun yanına oturup baksınlar okula ne gerek var yollamaya.Öğretmenim saatten bağlandık çocukla ilgilenmediğinizi tespit ettim mi diyeceksiniz?Cocugunuz ters giden birsey olduğunda zaten anlatır.Cocuklarıda öğretmenleride rahat bırakın Allah aşkına.

Her veli bağlansın ozaman.Uzaktan eğitim olsun çocuğun yanına oturup baksınlar okula ne gerek var yollamaya.Öğretmenim saatten bağlandık çocukla ilgilenmediğinizi tespit ettim mi diyeceksiniz?Cocugunuz ters giden birsey olduğunda zaten anlatır.Cocuklarıda öğretmenleride rahat bırakın Allah aşkına.
Online dönemde maaşımıza taktılar, veliler de ortamdadır diye bizim sınıf mahremiyetimiz kalmadı halbuki. E bu kadar meraklı iseler yapalım online, ailecek katılsınlar derse. Okula gitmeyince maaş almasınlar, okula gidince sınıfı dinleyelim. Ben varım online eğitime, ailecek gelsinler dersime. Okula gitmiyoruz diye yine bize yüklenecek aynı kişiler ama.

Vıttırı zıttırı ders içinde oynadıkları için yasak olabilir, sabah telefonlarla beraber ben de topluyorum. Bunun dışında sınıf mahremiyetine aykırı özellikleri var, ortam dinleme vesaire.
Bunun yerine sadece konum bildiren küçük daire şeklinde cihazlar vardı, çantasına onlardan iliştirebilirsiniz.
onlar veli tarafından engellenebiliyor ben engelledim hepsini,sadece konum görüyorum ve beni arayabiliyor,fotoğraf çekemiyor,videoya alamıyor.en başından söylenseydi masraf edip alınmazdı bide velinin sınıfı dinlemesi neden sakıncalı olsunki merak ettin

onlar veli tarafından engellenebiliyor ben engelledim hepsini,sadece konum görüyorum ve beni arayabiliyor,fotoğraf çekemiyor,videoya alamıyor.en başından söylenseydi masraf edip alınmazdı bide velinin sınıfı dinlemesi neden sakıncalı olsunki merak ettin
Dinlemesin, buyursun gelsin lütfen. Çay ikram eder ağırlarız sınıfta. Uzaktan eğitim yok bizde.

Çalışıyor musunuz?
Çalışıyorsanız,biri sizi sürekli olarak dinleyip gözetlesin çalıştığınız ortamda,ister misiniz?

Veya evinizi sürekli dinlesin manyak bir komşunuz,anlayışla karşılar mısınız?

Cogu ellemıyor sırf cocuguna nasıl davranıldıgını dınleyebılıyorlar dıye bızım ogretmenlerımız korkudan taktırmıyor o ısın bahanesı
Siz kimsiniz ki ? Sizden kim niye korksun. Sizin gibi velim olsa öğretmenligimi yakma pahasına haddinizi bildirirdim. Allah öğretmen hanima/beye sabır versin

Dinlemesin, buyursun gelsin lütfen. Çay ikram eder ağırlarız sınıfta. Uzaktan eğitim yok bizde.
keşke hic eğitim olmasaymis sizde, daha msj yazmaya tahammülunuz yok uslubunuz ne kadar cirkin sadece bir msj yazacaksınız uslubunuza bir bakın siz yorum yapmayın konuya lutfen gece gece sinirim bozuldu

keşke hic eğitim olmasaymis sizde, daha msj yazmaya tahammülunuz yok uslubunuz ne kadar cirkin sadece bir msj yazacaksınız uslubunuza bir bakın siz yorum yapmayın konuya lutfen gece gece sinirim bozuldu
Ayol kadın sınıfa buyur etmiş,lütfen demiş,üslubun neresi bozuk şimdi burada?

Siz konunuzu takip ediyor musunuz? Kendi konunuzda son sayfaya mı baktınız cidden?

Çalışıyor musunuz?
Çalışıyorsanız,biri sizi sürekli olarak dinleyip gözetlesin çalıştığınız ortamda,ister misiniz?

Veya evinizi sürekli dinlesin manyak bir komşunuz,anlayışla karşılar mısınız?
merak ettim sonuçta ögrencisine kotü davranan öğretmenlerde var belki çocuk ispatlamak ister ne bileyim ev yada baska is farklı bu farklı bide dinlemek istiyorum demedim merak ettim dedim doğru yerden anlasaymısınız keşke

. Ben küçükken sınıfa salam getirenler vardı, canım isterdi alamazdım. Başka öğrenciler de imrenip alamıyor olabilir, belki bu nedenle yasaktır.

Saat için kızımın öğretmeni ailelerinize almaları konusunda baskı yapmayın, gerekli durumda ailenize benden ulaşabilirsiniz, özellikle servisle gelmeyen yakın oturanlar zorlamasın ailesini demiş.

Kızım her gün saat diye yattı kalktı, ikide bir üstüne de soruyordu "baskı yapmıyorum ben size di mi?" Diye. Değil servise binmek evin kapısından çıkıp okulun kapısından içeri giriyor. Camdan tenefüste bahçeye çıkarsa el sallayacağım neredeyse.

İnat ettim almadım. Gerçekten gereksizdi bizim için. Karne harçlıkları ile aldı kendi saatini.

X