Öğretmeni çocuğunuza takviye verse yadırgar mısınız?

Velilerimle iletişimin kuvvetlidir dört yıldır şube rehber öğretmenleriyim. Tanırım tanışırız onlar bana yiyecek yapar getirir el yapımı doğal ürünler yollar gıda zehirlenmesi yaşarım korkusuyla ne münasebet demedim onlar da demez. Özellikle söz konusu velimle bilgi alışverişi konusunda sorun yaşamayız ki her konuda işbirliği içindeyiz. Aksine memnuniyetle yaklaşabilir ama riskli bulduğum için vermedim.
Öncelikle öğrencim muzdarip olduğu durum için bana başvurdu
Yapmam gereken neyse yaptım gerekli şekilde yönlendirdim.
Kan değerlerine bakıldı ama stres için bir çözüm arayışına gidilmedi.
Omega 3'ü strese bağlı olarak takviye amaçlı düşündüm. Unutkanlık için değil. 1 yaştan itibaren kullanılan temiz içerikli bir ürün öğrencim 14 yaşında. Yine de söz konusu bir risk oluşturabileceğinden içime sinmedi.
Sanırım yanlış mecra ve yanlış kitleyle muhatabım.
Aklınızı kurcalayan noktalarda sizlere, duyarlı kişilere, teminat verip izah edeyim
Lisans mezuniyeti mevcut
Çocukları zehirleyen bir katil değilim
Doktorculuk da çocukken bile sevdiğim oyun değildi oynamam
Algınızdaki hadsizlik ve sınır konusunda sorunlarım olabilir ama kurallara çok önem veririm yeni değil tecrübeliyim.
Sanırım omega 3 velime verip öncelikle doktor kontrolü ve tavsiyesi için kullanmadan önce uzman götürmesini isteyeceğim böylelikle doktora da götürüp çözüm bulma sürecine gitmek konusunda vesile olacak.
İyi günler dilerim.

Konu sahibi biraz fazla değil gerçekten bilgisiz olduğunun farkında mısın? Stres,,dikkat dağınıklığı gibi şeylere neden omega 3? Ne alaka? Kan testi yapılmış, eksik çıkmamış b12 ve diğer bler, hormonlar yerinde anlaşılan.

Hani stres yaşayan öğrenciye yapacağın iyilik onunla düzenli konuşmak, rehberlik etmektir. Hapı verip geri çekilmek öğretmenlik değil.

Hala saçmalıyorsun omega omega diye. Al çocuğu madem imkanı yok, haftada yarım saat birebir ona rehberlik et.

Neden arsenik veriyormuşum gibi yorum yapıyorsunuz? Söz konusu olan takviye 'balık yağı' içinde boyar madde yok elbette içeriği temiz onaylı katkı yok saf balığın yağı işte
Daha önce balık yemiş ve bir reaksiyon yaşanmamışsa muhtemel ki bir şey olmayacaktır.
Sorumluluk alır mısınız demişsiniz. Bir çocuğa taksirle dahi zarar vermiş olmanın böyle suçun karşılığı olamaz bedeli olamaz. O sebeple özenli olunmalı. Öyle de olacağım.
Ancak nazarımda kayıtsızlık da suçtur. Çocuğun problemi bir balık yağıyla çözülecek bir şey değil destek alınmalı. Aksi takdirde sınav günü kaygıdan düşüp bayılır öylece donup kalırsa da çok üzülür kendimi sorumlu hissederim. Verdiği emeklerin karşılığını almasını isterim.
soruların çalındığı sene mi sınava girmiştiniz ?
bu cehaletle öğretmen olduğunuza inanamıyorum
doktorun vermediği şeyi siz vereceksiniz yani ?

Hevesinizi kursağınızda bırakmak istemem ama bir şey çıkmaz bu durumdan kendi kendinizi fazla galeyana getiriyorsunuz 🙂
Sizlere kolaylıklar diliyorum
Kahraman olma sendromu sezdim sizde. Tehlikelisiniz çünkü elinizin altında onlarca çocuk var. Her birinde başka sorun tespit edip kafanıza göre vitamin mi dayıyorsunuz ne yapıyorsunuz? İnsanların durumlarının olmamasından istifade etmeyin. Götürmüşler doktora tahlilleri yapılmış. Daha önce balık yediyse muhtemelen alerjik reaksiyon göstermez demek epeyi cahillik gerektirir. Boyar madde var mı yok mu diye size soran danışan var mı? Evet uzman tavsiyesinde verilmeyen her bileşik arsenik görevi görür. Yaşatan da öldüren de dozdur. Yaşı gereği vücudunda bir çok hormon faaliyete geçmiş ergene takviye vericem diye öldünüz bittiniz. Kendiniz veremeyince de aileye vericem diyorsunuz. Yahu vermeyin kafanız niye almıyor? Çocuğun kafasında herkes herkese her ilacı vitamini verebilir algısı oluşturacaksınız. Hastalık geçirse arkadaşının kullandığı ilacı mı içsin sizin düşünceye göre?

Siz öğretmen olmaması gereken takıntılı bir tipsiniz ve malesef kontrolünüz altında bir çok çocuk var. İl-ilçe milli eğitim müdürlüğüne yazılı sorabilir misiniz öğrencime takviye veya ilaç verebilir miyim diye? Ya da isminizi paylaşın biz soralım, şu okulda çalışan şu öğretmenin şunu yapması-istemesi kanuna aykırı mı değil mi diye. Madem kendinize bu kadar güveniyorsunuz ve mesleğinizi kusursuz yaptığınızı iddia ediyorsunuz hodri meydan o halde. Durduk yere annelerin kafasında paranoya oluşturdunuz.

Yurt dışında yaşıyorum, parkta çocuğunuzla beraber oynayan diğer çocuğa ebeveynine göstermeden sormadan en basit bir elma bile veremezsin kadın tutturmuş takviye omeg3 boyasız balık yağı diye. Çünkü doktor kendi çocuğuna vermişmiş muhtemelen diğer çocuğa da bir şey olmazmış. O muhtemelen kelimesinin anlamından bile bilgisiz bir öğretmen. Siz niye çocuğunuza kafanıza göre vermediniz omega3'ü de doktor taviyesiyle verdiniz?

Cok eskiden benim ikiz ogrencilerim vardi.Bir tanesi normal ama bir tanesin de problem vardi.Ben de ailesi ile konustum ve doktoruna gitmelerini ilaclarini azaltabilirler mi diye sormalarini soyledim.Hemen tekrar bir kontrole gittiler. Ve bana gelerek hocam azaltma karari aldi doktoru dedi.Ondan sonra ilerleme gosterdi.Yani bu isler riskli.Mutlaka aileye birakilmali,

Öğretmeni çocuğuma takviye verse ben o öğretmeni mahkemeye veririm
Kimsiniz? Öğretmen mi doktor mu ebeveyn mi? Ne hakla?
Ne belli çocuğa vitamin verdiğiniz belki uyuşturucu veriyorsunuz belki zehirliyorsunuz
Bugün sizden vitamin alan çocuk yarın bir başkasından uyuşturucu alır
Bu mu eğitim?
Korkunçsunuz
Allah evlatlarımızı korusun
Mesela benim oğlumun carpol suruba alerjisi var. Hastanelik oluyor. Telefonuma , cuzdanima ,oğlumun çantasına heryerrine not koydum. Halbuki yenidogana bile veren doktor var, herkesin dolabında da bulunur. Bana böyle şeyler çok bencilce geliyor. Neye alerjisi var bilmiyorsun , doktor değilsin , sana göre iyi niyetlisin de ...liste uzar sizin yazdiginiz gibi. İnsanlar şaşırdı artık.

Mesela benim oğlumun carpol suruba alerjisi var. Hastanelik oluyor. Telefonuma , cuzdanima ,oğlumun çantasına heryerrine not koydum. Halbuki yenidogana bile veren doktor var, herkesin dolabında da bulunur. Bana böyle şeyler çok bencilce geliyor. Neye alerjisi var bilmiyorsun , doktor değilsin , sana göre iyi niyetlisin de ...liste uzar sizin yazdiginiz gibi. İnsanlar şaşırdı artık.
Oğlum yenidoğduğunda calpol muadili içeriğinin çoğu doğal bir şurup verdi doktor ve oğlum felç atlattı
Gıda alerjisi mevcut, bazı kokular çok ciddi alerjik reaksiyona sebep oluyor oğlumda gözleri öyle şişiyor ki kapanıyor yüzü dudakları şişiyor ağzı boğazı yara oluyor ve nefes alamıyor evimize birkaç dk uzaklıktaki acile zor yetişiyoruz bakın bunları sadece yapay olmayan doğal kokular yapıyor, kum da aynı şeyi yapıyor oğlumda
Bu kadın hala ısrarlı vermekte, niyetinin hayırlı olmadığı çok net artık, kadın gerçekten tehlikeli çocuklar için
İnşaallah bu güne dek kimsenin günahına girmemiştir bundan sonra da Rabbim fırsat vermesin

Öğrencimin strese bağlı konsantrasyon problemi oluştu. Dalgınlık ve unutkanlıklarından şikayetçi.
Kan değerlerine baktırdı sorun yok. Sağlık kuruluşuna yönlendirdim ama gitmeyeceğini sanıyorum.
Omega 3 tavsiye ederdim ama maddi anlamda karşılanması zor olabilir diye çocuğuma da kullandığım markadan ona da omega 3 aldım.
Tereddüt ettim ama ilaç değil takviye sonuçta velim samimiyetimi ve niyetimi bilir ama yadırgar mı?
İçime sinmemişti yorumlar ışığında vermekten vazgeçtim. Yorum yapanlara teşekkürler
Öğretmen hanım madem bu kadar bilgilisiniz d vitamini eksikliği ,B12 eksikliği testlerinin devlette yapılmadığını artık ozellerde paralı olduğunu bilmelisiniz Çocuğa yapılan testler yetersiz,bu yüzden bir şeyi yokmuş diye kafanıza göre' ilaç ' veremezsiniz.Bilincsizce verilen her şey yapay doğal fark etmez karşıdaki kişiye zehir verilmis gibidir.Bu cahillik gözümü korkuttu. .....

Öğretmen hanım madem bu kadar bilgilisiniz d vitamini eksikliği ,B12 eksikliği testlerinin devlette yapılmadığını artık ozellerde paralı olduğunu bilmelisiniz Çocuğa yapılan testler yetersiz,bu yüzden bir şeyi yokmuş diye kafanıza göre' ilaç ' veremezsiniz.Bilincsizce verilen her şey yapay doğal fark etmez karşıdaki kişiye zehir verilmis gibidir.Bu cahillik gözümü korkuttu. .....
Sağlık ocaklarında demek daha doğru,tam teşekküllü devlet hastanelerinde bile randevu almak yaptırmak çok zor.

Ben de öğretmenim. Başlığı ilk okuduğumda kaynak kitap vs kastediyorsunuz sandim. Lisede görev yapıyorum. Bazen öğrenciler başım ağrıyor, karnım ağrıyor vs deyip hocam yanınızda ağrı kesici var mi diye soruyorlar. Parol bile vermiyorum. Size iyilik gibi görünen şeyler hiç dusunemeyeceginiz sonuçlara yol açabilir meslektaşım . Yazılan mesajların haklılık payı çok. Sakince bir oturup düşünün derim.

Öğrencimin strese bağlı konsantrasyon problemi oluştu. Dalgınlık ve unutkanlıklarından şikayetçi.
Kan değerlerine baktırdı sorun yok. Sağlık kuruluşuna yönlendirdim ama gitmeyeceğini sanıyorum.
Omega 3 tavsiye ederdim ama maddi anlamda karşılanması zor olabilir diye çocuğuma da kullandığım markadan ona da omega 3 aldım.
Tereddüt ettim ama ilaç değil takviye sonuçta velim samimiyetimi ve niyetimi bilir ama yadırgar mı?
İçime sinmemişti yorumlar ışığında vermekten vazgeçtim. Yorum yapanlara teşekkürler
Açıkçası çocuğumun başkasının verdiği bir takviyeyi kullanmasını istemem. Sonuçta Dr gitmiş değerlerinde sorun yokmuş. Ayrıca her takviyenin,her bünyeye aynı fayda sağlayacağını nereden biliyorsun ya ters etkileşim yaparsa

Neden arsenik veriyormuşum gibi yorum yapıyorsunuz? Söz konusu olan takviye 'balık yağı' içinde boyar madde yok elbette içeriği temiz onaylı katkı yok saf balığın yağı işte
Daha önce balık yemiş ve bir reaksiyon yaşanmamışsa muhtemel ki bir şey olmayacaktır.
Sorumluluk alır mısınız demişsiniz. Bir çocuğa taksirle dahi zarar vermiş olmanın böyle suçun karşılığı olamaz bedeli olamaz. O sebeple özenli olunmalı. Öyle de olacağım.
Ancak nazarımda kayıtsızlık da suçtur. Çocuğun problemi bir balık yağıyla çözülecek bir şey değil destek alınmalı. Aksi takdirde sınav günü kaygıdan düşüp bayılır öylece donup kalırsa da çok üzülür kendimi sorumlu hissederim. Verdiği emeklerin karşılığını almasını isterim.

Üyelik adınıza bakınca Türkçe öğretmeni olduğunuzu düşünüyorum ama okuduklarınızı anlama seviyenize bakınca da emin olamıyorum

Arkadaşım doktorlar bile kafasına göre vermiyor siz kim oluyor da veriyorsunuz tıp ya da farmakoloji hakkında eğitim aldınız mı? Almadıysanız ve-re-mez-si-niz nokta.

Oğlum yenidoğduğunda calpol muadili içeriğinin çoğu doğal bir şurup verdi doktor ve oğlum felç atlattı
Gıda alerjisi mevcut, bazı kokular çok ciddi alerjik reaksiyona sebep oluyor oğlumda gözleri öyle şişiyor ki kapanıyor yüzü dudakları şişiyor ağzı boğazı yara oluyor ve nefes alamıyor evimize birkaç dk uzaklıktaki acile zor yetişiyoruz bakın bunları sadece yapay olmayan doğal kokular yapıyor, kum da aynı şeyi yapıyor oğlumda
Bu kadın hala ısrarlı vermekte, niyetinin hayırlı olmadığı çok net artık, kadın gerçekten tehlikeli çocuklar için
İnşaallah bu güne dek kimsenin günahına girmemiştir bundan sonra da Rabbim fırsat vermesin
Bilmiyorum inşallah değildir.sizs de çok çok geçmiş olsun.

Müfettişcilik oynayanların yorumlarını keyifle okudum. Eğlendim. Kimlik bilgilerimi isteyen dahi olmuş kusura bakmayın dijital iz bırakmaktan hoşlanmadığımdan anonim rumuzlu bu sitede bilgilerimi tanımadığım takıntılı olma ihtimali olan şahıslarla paylaşamayacağım ama endişelerinizi anlayışla karşılıyorum. Çocuklarınızın öğretmeni olmamı istemiyorsanız bilgilerinizi paylaşın bu düşük ihtimali ben ortadan kaldırayım.
Parol ve calpol; etken maddesi bakımından tehlikeli olabilecek, ateşli çocuklarımıza dahi ilk müdahalede değil son olarak başvurduğumuz reçeteli ilaçlardır balık yağıyla mukayese edilemez. Bu durum elmayla armudu karıştırmaktır.

Danışmadan böyle bir şey yapmak kabul edilebilir değil elbet pahalı olabilir alamayabilirler de ama yapacak bir şey yok suyla ekmek yese bu ebeveyne aittir 18 yaş altı bir öğrenciye ikram edebileceğiniz tek şey bir simit bir meyve suyudur en fazla

Strese bağlı olduğunu nereden biliyorsunuz? Sizin çocuğunuza sizin adınıza karar vererek birinin takviye vermesi uygun olur muydu?
Kimse benim adıma düşünüp maddi olanaklarım uzerine kafa yorup karar vererek çocuğuma ilaç, takviye ya da baska bi şey veremez. Çocuklara alerji riskinden dolayı gıda vermeniz bile uygunsuz aslında.

X