Öğretmeni çocuğunuza takviye verse yadırgar mısınız?

Belgisizamir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2017
620
2.234
Öğrencimin strese bağlı konsantrasyon problemi oluştu. Dalgınlık ve unutkanlıklarından şikayetçi.
Kan değerlerine baktırdı sorun yok. Sağlık kuruluşuna yönlendirdim ama gitmeyeceğini sanıyorum.
Omega 3 tavsiye ederdim ama maddi anlamda karşılanması zor olabilir diye çocuğuma da kullandığım markadan ona da omega 3 aldım.
Tereddüt ettim ama ilaç değil takviye sonuçta velim samimiyetimi ve niyetimi bilir ama yadırgar mı?
İçime sinmemişti yorumlar ışığında vermekten vazgeçtim. Yorum yapanlara teşekkürler

Son düzenleme:
Öğrencimin strese bağlı konsantrasyon problemi oluştu. Dalgınlık ve unutkanlıklarından şikayetçi.
Kan değerlerine baktırdı sorun yok. Sağlık kuruluşuna yönlendirdim ama gitmeyeceğini sanıyorum.
Omega 3 tavsiye ederdim ama maddi anlamda karşılanması zor olabilir diye çocuğuma da kullandığım markadan ona da omega 3 aldım.
Tereddüt ettim ama ilaç değil takviye sonuçta velim samimiyetimi ve niyetimi bilir ama yadırgar mı?

Öyle bir takviye gerekse doktor söylerdi. Doktor söylemeden kullanması doğru değil. İlaç olmasa bile sonuçta fazla kullanımı kişiyi olumsuz etkileyebilir bu takviyeler.

Bu tarz takviyelerin erken ergenliğe sebep olduğunu bir çok doktor söylüyor artık. Kafamıza göre takviye kullanmamalıyız doktor uygun görse söylerdi zaten diye düşünüyorum. Sorunu daha farklı olabilir psikoz tarafından dikkat testi uygulanabilir.
Ayrıca vereceğiniz bir takviyede ki etken maddelerden birine alerjisi olabilir. Nerden bakarsanız riskli bir durum üstünüze sorumluluk almayın

Veliye bilgi verilmek üzere vermeyi düşünüyordum. Maddi anlamda durumlar kötü doktora da gitmeyecek biliyorum takviye iyi gelir diye aldım ama ne kadar samimiyetim mevcut olsa da kararsız kaldım

Niyetiniz nekadar iyi olsa bile olmaz.
Çocuğun alerjisi olur, birşey olur.
Siz sadece gözlemlerinizi paylaşır ve tavsiye verirsiniz. Gerisi aileye kalmış.
Ekstrem bi durumdan şüphelenmediğiniz sürece böyle birşeyleri vermeyin.

Yapmayın kesinlikle. Siz doktor değilsiniz. Kaldı ki çocuğun ailesi de değilsiniz. Sizin vereceğiniz takviyenin çocuğun üzerine olumsuz etkisi olmayacağından nasıl bu kadar emin olabilirsiniz?

Doktor takviye tavsiye ettiyse ve aile alamadıysa ücretini karşılamayı teklif edebilirsiniz belki ama öyle kafanıza göre kendi çocuğuma aldığımdan vereyim diye bir şey yapmayın sakın.

Öğrencilere zaten zorunlu olarak muayene ve kan tahlili yaptırılmıyor muydu? Ailesine söyleyin, aile hekimine gidip kan versin.

Şimdi unuttum ama omega 3'ün faydaları o kadar da çok değildi. Ya hafızaya etkisi yoktu ya da kalp damara. Unuttum işte 😪

Hemoglobini düşüktür düşükse de. Onun da sebebi ya folik asittir ya B12'dir ya da yüksek ihtimalle demirdir.

Veliye bilgi verilmek üzere vermeyi düşünüyordum. Maddi anlamda durumlar kötü doktora da gitmeyecek biliyorum takviye iyi gelir diye aldım ama ne kadar samimiyetim mevcut olsa da kararsız kaldım
Tereddüt ettiyseniz vermeyin bence , çok iyi niyetli bir düşünce ama iyilikten maraz doğar diye de bir söz var.

Teşekkürler gelen cevaplar için
Çalıştığım yer bir mahrumiyet bölgesi aileyi sağlık kuruluşuna yönlendirdim ama gidilmedi.
Takviye bebeklere de kullanılıyor öğrencim büyük ve sınav öğrencisi ama bünye meselesi alerjik tepki oluşabilir. Vermeyeyim öyleyse içime sinmedi zaten

Devlet hastanesine gidebilir illa özele gidecek diye birşey yok ki.

X