Konuşma Problemleri Oğlumda yeni başlayan kekemelik

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Arkadaslar benimde cocugum 4 bucuk yasinda 2 aydir gun icinde ara ara takilmalar yasiyorduk 1 haftadir baya cogaldi pedagog ami yoksa odyoloji bolumunemi goturmeliyim odyoloji sadece isitme problemi olanlami ilgiliniyo yoksa isitmetle ilgili problem yoksada konusma bozukluguyla ilgileniyomu acaba ist.avrupa yakasi hst.tavsiyeniz varmi nereye goturmeliyim.

çocuk psikiyatrisi öncelikli tercih olmalı

Selam arkadaslar.Benim kizim onumuzdeki hafta 2 yasinda olucak son iki haftadir bi takilma sorunu tasiyoruz aslinda kekeliyormu takiliyormu cozemedim ama cok uzuluyorum bu duruma bazen hic takilmiyor bazi gun bir iki defa oluyor bazense daha cok iyiyemi gidiyor kotuyemi cozemedim cok guzel duzgun konusuyordu acaba bu gecicimidir yardim edin lutfen.cok tesekur ederim

Slm arkadaşım benim oglum da konuşurken takılma yani biz konduramak istemiyoruz ama kekemelik başladı ayni dönemde şimdi 2.5 yaşında 4 ay neler yaşıyorum bi allah bilir bir ben daha yeni düzelmeye başladı bu yaşlarda oluyormuş konuşmasına dikkat çekmeyin konuşurken sozunu kesmeyin göz teması kurun kalabalık ortama sokmayın oyunlar oynayın pedegog tavsiye leri bunlar ben götürdüm bide sürekli dualar okuyun daha yeni başlamış inşallah uzun sürmez kısa sürede geçenlerde oluyor Rabbim şifa versin

Slm arkadaşım benim oglum da konuşurken takılma yani biz konduramak istemiyoruz ama kekemelik başladı ayni dönemde şimdi 2.5 yaşında 4 ay neler yaşıyorum bi allah bilir bir ben daha yeni düzelmeye başladı bu yaşlarda oluyormuş konuşmasına dikkat çekmeyin konuşurken sozunu kesmeyin göz teması kurun kalabalık ortama sokmayın oyunlar oynayın pedegog tavsiye leri bunlar ben götürdüm bide sürekli dualar okuyun daha yeni başlamış inşallah uzun sürmez kısa sürede geçenlerde oluyor Rabbim şifa versin
Evet arkadasim gercekten cok kotu bi durum iki haftadir aklimi kaciracagim resmen.Ama biraz acilmaya basladi sanki daha az takiliyor.Insallah cocuklarimiz en kisa surede duzelir allahim sifalarini verir.onerilerin icinde cok tesekur ederim.

A.s iniş çıkışlar olucak buna alis derim bizde tam gecti derken yine başa donuyorduk bu yaşta kekemelik 3 ve 6 ayda geçebiliyormus bizde kekemelik geçti ama ke kelime başında bazen eko yapıyor ama buna çok şükür hiç konusmadigi günler oldu eskiye oranla geçti diyebili

A.s iniş çıkışlar olucak buna alis derim bizde tam gecti derken yine başa donuyorduk bu yaşta kekemelik 3 ve 6 ayda geçebiliyormus bizde kekemelik geçti ama ke kelime başında bazen eko yapıyor ama buna çok şükür hiç konusmadigi günler oldu eskiye oranla geçti diyebili
Insallah bizimde gecer sali gunu birde doktora goturecegim iyi geceler arkadasim birazda olsa rahatlattin beni cok ihtiyacim vardi buna.bitkin bir haldeyim

lutfen kekemelik sorunu yasayanlara bilmeyenler tavsiye vermesin vakit kaybina sebep oluyorsunuz. bu konuyla ilgilenen uzmanlar var gormezden gelmek cocuga belli etmemek gibi seyler dogru degil. pedagod ve oyun terapisti vs bize 6ay kaybettirdi simdi dogru kisiyi bulduguma inaniyorum. veysel kızılbogayı arastirabilirsiniz cok basit teknikleri var.

lutfen kekemelik sorunu yasayanlara bilmeyenler tavsiye vermesin vakit kaybina sebep oluyorsunuz. bu konuyla ilgilenen uzmanlar var gormezden gelmek cocuga belli etmemek gibi seyler dogru degil. pedagod ve oyun terapisti vs bize 6ay kaybettirdi simdi dogru kisiyi bulduguma inaniyorum. veysel kızılbogayı arastirabilirsiniz cok basit teknikleri var.
Benim kızım 2 yasında o kadar akıcı ve güzel konusuyordu ki herkes hayret ediyordu. Şuan yaklaşık 5-6 gündür artan şiddetle kekeliyor o kadar üzülüyorum ki nazar mı değdi memeyi bırakma aşamasındayız ondan mı oldu bilmiyoruz ama çook üzülüyoruz kaç gündür yemek yiyemiyorum uyuyamıyorum Allah kimseyi çocuğuyla sınamasın. Yarın dil terapistine gitcez bakalım inşallah geçen bir durumdur. Çocugu kekeme olup sonradan iyileşen anneler ne olur yazın bize çok umut oluyorsunuz

Benim kızım 2 yasında o kadar akıcı ve güzel konusuyordu ki herkes hayret ediyordu. Şuan yaklaşık 5-6 gündür artan şiddetle kekeliyor o kadar üzülüyorum ki nazar mı değdi memeyi bırakma aşamasındayız ondan mı oldu bilmiyoruz ama çook üzülüyoruz kaç gündür yemek yiyemiyorum uyuyamıyorum Allah kimseyi çocuğuyla sınamasın. Yarın dil terapistine gitcez bakalım inşallah geçen bir durumdur. Çocugu kekeme olup sonradan iyileşen anneler ne olur yazın bize çok umut oluyorsunuz
Benm oğlumda meme bırakma döneminden sonra kekelemeye başladı sakın memeye brisey sürmeyin sonra 7 8 ay sonra düzeldi 1 sene sonra tekrar başladı baya kötüydü durumu en son Özel eğitim öğretmeni birini bulduk Allah ondan razı olsun haftada iki gün evinde 1 saat ilgilendi 4 ay kadar şükür düzeldi

Ne kadar sürede atlattınız kıZılboğa yöntemiyle

Bu sorunu çözmek için Ankarada pedegog yada başka bi doktor tavsiyesi olan var mı

X