Nü model: Okuldaki herkes bedenimi benden daha iyi biliyor

ve sen sanat tarihcisin oylemi.keske okumasaymissin benim bölümümu sen

Ben saygı duyulması gereken kişisel bir tercihtir dedim. Ama saygısız olan sensin şuanda. Ben islam sanatları alanında uzmanlaşıyorum çünkü bu alanı seviyorum. Bu sanattır o sanat değildir de demiyorum. Saldırganlıkla yorum yapmayın.

bu bir tercihtir Lamelif amine
Sol öğretide de kadının teşhir amaçlı kullanılmasına,kadının meta olmasına sıcak bakılmaz.
Örnek veriyorum araba galerilerinin fuarlarda manken kullanması kadının metalaşmasıdır ama tablo meselesi öyle değil.

Ha çok çok kafa yormana da gerek yok.
Ben hoşlanmıyorum der almazsın ,poz vermezsin .
Herkes özgür nihayetinde
emin ol atlantisli hiç kafa yormuyorum almıyorum bakmıyorum :63:ALLAH ccl herkese hür irade ve akıl vermiş dileyen dilediği şekilde tasarruf ederr ben mi öğreticem

poz vermek mi :-)

sol öğretimi sevdim bu sol öğretiyi :KK53: doğru demiş :cool:
sırf hoşlandığımız için nü resimleri alabiliriz diyorsun ( 5895734568 erkek bundan hoşlandı )o_O

nü resimlerdede bal gibi meta olarak kullanılıyorlar

Aynen müzikde öyle, tiyatro, konser, kitap, söylesi, bale sanatla ne varsa beni hep büyüler, hatta ebru yapanlara hayranlik duyarim. Yani sanat insanin hayatini güzellestiren unsurdur.

Michelangelo'nun Davut Heykeli
kadın değil
ve nü.
muhteşem
floransa-david-37777a.jpg

Hitler'in yaptığı en büyük hata elit kesimi yok etmekti.
Almanya'nın tarihi üniversitelerine ,eski yazarlarına bir bakın.
Hitler'den sonra Almanya o değerlerini kaybetti.
Hep fakir kesimin ,alt tabakanın gururunu okşadı.
Bundan yine onlar zarar gördü ama.
Sanatla ,bilimle uğraşan insanların küstürülmemesi gerekiyor.

Böyle sanatın içine tükürürümler,heykele ucube demeler hep aynı kötü düşünceler ve zararlı.

Bence amaçlarını düzgün aktaramama sorunu hala var.Yani zekice bir tarz benimsenebilirdi.Ben mesela nü yü savunsam asla 'çıplaklık utanç değil gurur verici ' demem.çünkü sıradan olduğunu düşünürüm ama kendi içinde sıradanlaşamamış ki.röportaj yapanın kendi içinde bile tereddütleri varken karşıdakini ikna etmesi imkansız.buradan benim çıplaklığın karşısında ya da yanında olduğum görüşü çıkarılmasın bana göre bu "doğa" sadece başka türlü bakmak istemiyorum

Ben saygı duyulması gereken kişisel bir tercihtir dedim. Ama saygısız olan sensin şuanda. Ben islam sanatları alanında uzmanlaşıyorum çünkü bu alanı seviyorum. Bu sanattır o sanat değildir de demiyorum. Saldırganlıkla yorum yapmayın.
saygi duymuyorum.eger bir sanat tarihci olmasaydin duyabilirdim.ama bu branşta olann birinin bunu dusunmesine duymam.keske baska bir branşi secseydin

saygi duymuyorum.eger bir sanat tarihci olmasaydin duyabilirdim.ama bu branşta olann birinin bunu dusunmesine duymam.keske baska bir branşi secseydin

İlle sanat tarihçisi olmak için nü resimleri mi desteklemeliyim anlamıyorum. Bu resimlerin ikonografisini tekniğini tarihini çok iyi biliyorum öğrenmek istediğim için öğrendim ama uzmanlık alanımı islam sanatı olarak seçtim. Sen bu bölümü okumuşsun fakat ne kadar içindesin acaba. Çoğu sanat tarihçisi alakasız işlerde çalışıyor. Ben bölümümü hakkıyla okudum ki araştırma görevlisi oldum bu bölümün içindeyim.

İlle sanat tarihçisi olmak için nü resimleri mi desteklemeliyim anlamıyorum. Bu resimlerin ikonografisini tekniğini tarihini çok iyi biliyorum öğrenmek istediğim için öğrendim ama uzmanlık alanımı islam sanatı olarak seçtim. Sen bu bölümü okumuşsun fakat ne kadar içindesin acaba. Çoğu sanat tarihçisi alakasız işlerde çalışıyor. Ben bölümümü hakkıyla okudum ki araştırma görevlisi oldum bu bölümün içindeyim.
Hat sanatı İslam sanatına giriyor dimi?
Başka örnekleriniz var mı?

konumuz icinde olmak degil.arastirma gorevlisi olmussun.akp kafasiyla iste.ama sanati ve sanatçıyı ayiriyorsun.sanatin bir bölümune inancın dolayisiyla tu kaka bakıyorsun
. sadece islam sanatını kabul ediyorsun
.sanati otekilestiriyor.sanatciya saygisizlik yapiyorsun.
kisaca ayrimcisin. otekilestiricisin .sanati takdir etmeyip sanatçıyı hor goruyorsun.

Son düzenleme:
X