Nü model: Okuldaki herkes bedenimi benden daha iyi biliyor

Bir sanat tarihçisi olarak nü tabloların eğer var ise sanat değerini taktir ediyorum. Fakat İslamiyette yeri olmayan haram olan çıplaklığın Müslüman ülkelerde böyle serbestçe sanata ve başka alanlara girmesini doğru bulmuyorum. Bu kişisel bir tercihtir. Esere ve yapana saygı duyulmalı fakat, benimsenmemeli diye düşünüyorum.

Sharon Stone Temel İçgüdü filminden sonra günlerce dışarı çıkamamış o malum sahne yüzünden .
Sonra demiş ki kendi kendine .
O ben değildim ,o Cathrine Tramell'di dedim ve o düşünce beni rahatlattı demiş.
Evet doğru aslında o bir karakter

Fakat İslamiyette yeri olmayan haram olan çıplaklığın Müslüman ülkelerde böyle serbestçe sanata ve başka alanlara girmesini doğru bulmuyorum
Ama Türkiye`de sadece müslümanlar yasamiyorki, her dinden insan var, onlara haksizlik degilmi bu simdi ???
Sonra sanatin dini olmaz, adi üstünde sanat, yani özgür olmali. Sanat baski altinda yapilamaz veya sansürlenemez, o zaman sanat , sanat degildir.

benimsenmemeli ne demek, anlamadim ? Sanat bu, sanata bakarsin, hayran kalirsin cizimine rengi, begenirsin o kadar. Yani benim o kadar param yok mesela su yukaridaki Picasso resmini alip evime asmaya.
Kim evinde nü resmi var parmak kaldirsin lütfen !
bende var.
ben çok severim nü tabloları .

bana birisi çıplak kadın vucudu çizmenin kadını teşhir etmenin mantığını açıklasın sanatı sevmek istiyorum
ne kadar büyük bi eksiklik içindeyim tahmin dahi edemezsiniz şu an esef duyuyorum
kendi adıma konuşayım.
kadın vücudunu çok estetik bulurum herkes gibi.
teşhir etmek olarak görmem .
Salonumda bulunan nü tablo çok estetiktir mesela.

kendi adıma konuşayım.
kadın vücudunu çok estetik bulurum herkes gibi.
teşhir etmek olarak görmem .
Salonumda bulunan nü tablo çok estetiktir mesela.
elbette güzel yaratılmışız naif yaratılmışız ancak erkeklerin haz duygularını beslemeye yardımcı olan onların beyinlerinin içinde rüyalarında her türlü fantazilerinde kullanmalarına izin vermek
bilemedim yanii görmek size haz veriyor dimi
ya erkeklere o_Oyani biri anlatsın dedim ama ben anlayamam bunu yok ya

Son düzenleme:
Bir sanat tarihçisi olarak nü tabloların eğer var ise sanat değerini taktir ediyorum. Fakat İslamiyette yeri olmayan haram olan çıplaklığın Müslüman ülkelerde böyle serbestçe sanata ve başka alanlara girmesini doğru bulmuyorum. Bu kişisel bir tercihtir. Esere ve yapana saygı duyulmalı fakat, benimsenmemeli diye düşünüyorum.
ve sen sanat tarihcisin oylemi.keske okumasaymissin benim bölümümu sen

Şurada birisi çarşafa girmek istediğini söylese bin türlü eleştiriye mazur kalır, özgürlükten dem vurulur, dinden girilir şakirtikten çıkılır. Zerre saygı gösterilmez. Ne gösterilecektir? Çünkü yapılan yanlıştır.

Fakat söz konusu kişinin kendi hassasiyetleri olduğunda kayıtsız şartsız saygı bekler, hatta ağız açılıp tek kelime edilmemelidir.

Nefret ediyorum iki yüzlülükten.

Keşke herkes beklediği saygıyı karşısındakine de gösterebilse.

elbette güzel yaratılmışız naif yaratılmışız ancak erkeklerin haz duygularını beslemeye yardımcı olan onların beyinlerinin içinde rüyalarında her türlü fantazilerinde kullanmalarına izin vermek
bielemedim yanii görmek size haz veriyor dimi
ya erkeklere o_Oyani biri anlatsın dedim ama ben anlayamam bunu yok ya
bu bir tercihtir Lamelif amine
Sol öğretide de kadının teşhir amaçlı kullanılmasına,kadının meta olmasına sıcak bakılmaz.
Örnek veriyorum araba galerilerinin fuarlarda manken kullanması kadının metalaşmasıdır ama tablo meselesi öyle değil.

Ha çok çok kafa yormana da gerek yok.
Ben hoşlanmıyorum der almazsın ,poz vermezsin .
Herkes özgür nihayetinde

Sanatın toplum için yapıldığını savunanlar, bizim ülkemizde düşüncelerinden vazgeçmek zorundalar.
Toplumumuza ve genel geçer ahlak yargılarımızla sanata yön verecek ya da bir şey oluşturmaya çalışacak olsaydık, bırakın nü resimleri, okuma yazma bile bilmiyor olurduk.
Nü model olmak ya da insanın hayalinden nü bir kadın çizmesi arasında hiçbir fark yoktur.
Bunu burada ahlaksızlık, edepsizlik hatta ar yoksunu olmakla suçlayacak üyelerimize şimdiden söylüyorum, sizin gibiler yüzünden dünyanın yuvarlak olduğunu bile öğrenemeyecektik.
İnsanlık tarihi boyunca sizin gibiler hep vardı ama bir şeylerin icadı ve sanatın çeşitli kollarla başlaması hep sizin bu baskılarınıza baş kaldırıştan çıktı.
Herkes anladığı konuda ahkam kessin lütfen, daha fotoğrafa 'resim çektirmek' diyen insanların kalkıp burada en önemli sanat akımlarından biri olan nü çalışmaları eleştirmelerine dayanamayacağım...

A atlantistengelenkadin aaabboowwwww basimiza taslar yagacak :KK70::KK70:
Bende mesela Osman Hamdi var tabiki gercegi degil, gercegi Erol Aksoy`da; mesela cok severim.
Sonra yemek masamda Atatürk ve Gustav Klimt var aaaa dur onu sana yolla Gustav_Klimt_016.jpg yayim, seversin belki :KK51:

A atlantistengelenkadin aaabboowwwww basimiza taslar yagacak :KK70::KK70:
Bende mesela Osman Hamdi var tabiki gercegi degil, gercegi Erol Aksoy`da; mesela cok severim.
Sonra yemek masamda Atatürk ve Gustav Klimt var aaaa dur onu sana yollaEki Görüntüle 1723456 yayim, seversin belki :KK51:
severim sevmem mi.
Göze hoş gelen ,baktığımda beni hülyalara daldıran,güzel duygular hissettiren herşeyi severim.
Müzik de öyle değil midir?

X