Nişanlandım ama içime sinmiyor

Siz de bu üyeyi tanıdınız mı, bence tanıdınız. Diğer konusunda babasının maddiyatı problem ettiğini söylüyordu şimdi üstü örtülü şekilde sormuş. E bize de hoşgeldin demek düşer 😂😂
Yok ya o olsa dayanamaz çirkinleşirdi.😀 Epey bir hanımefendi kalıyor yanında.

siz açgözlü bi insansınız ve nişanlınızı kendinizden aşağı görüyorsunuz.
korkunuz ileride gelir farkının olması ve bunun eşinizin değil kendinizin dert edecek olması, yazık... okumuşsunuz ama kendinizi geliştirememişsiniz, yok efendim siz nişan ve kına onlar düğün yapacakmış, yeni nesil böyle değil, erkek ve kız kendisi herşeyi birlikte yapmalı..
biz eşimle nişan düğün her şeyi ikimiz yaptık, aileleri asla karıştırmadık ve şu an kimse hayatımızda söz sahibi değil, aileleri karıştırırsanız siz bu kafayla 2 yıl sonra kv görümce kp konuları açarsınız.
Ailelerimizi bi şeye karıştırdığımız yok hanımefendi siz çok yanlış anlamışsınız.Ki ikimizin de karışacak aileleri yok.Her şeyi bize bırakmış durumdalar.

Siz de bu üyeyi tanıdınız mı, bence tanıdınız. Diğer konusunda babasının maddiyatı problem ettiğini söylüyordu şimdi üstü örtülü şekilde sormuş. E bize de hoşgeldin demek düşer 😂😂
Bahsettiğiniz kişinin konusunu ben de okudum, tahmininizde yanılıyorsunuz o kişi değilim.Ben hiçbir yorumumda ailelerimizin maddi durumuyla ilgili bi sıkıntımdan ya da babamdan bahsetmedim.Ki o kadar varlıklı olsam nişanlımın maddi durumunu sıkıntı etmezdim😅

Ailelerimizi bi şeye karıştırdığımız yok hanımefendi siz çok yanlış anlamışsınız.Ki ikimizin de karışacak aileleri yok.Her şeyi bize bırakmış durumdalar.
siz ayrılın bence nişanlınızın ve kendi iyiliğiniz için.. yarın öbür gün adama yaptıklarınızı da başına kakarsınız, o potansiyel var gibi..

20 senelik evliyim, yaklaşık 10 sene boyunca eşimden epey fazla kazandım,
ev giderleri çocuk masrafları vs vs....

ve fakat yaklaşık 5-6 senedir o bana epeyce fark attı, ben zamanında nasıl '' ortak paramız '' şeklinde her ay ortak hesabımıza attıysam o da aynısını yapıyor..
2. evimizi aldık, ödemesi bitmek üzere ve almak istediği arabayı da almak üzere :KK200:

bence takılmanız gereken şey şu an kazandığınız ''miktarlar'' değil.....
bence takılmanız gereken şey adamın gerçekten çalışkan bi insan olup olmadığından emin olmak...

çünkü insan hayatında kaç kişiden hoşlanır ve kaç kişiye karşı kalbi gerçekten çarpar ???
çünkü aşık olmadığım bi adamla bırakın aynı evi, yemek bile yemek istemem....
çünkü sevdiğin adamın yükünü taşımak, sevmediğin adamınkinden KESİNLİKLE daha hafiftir....

tüm bu hayati gerçeklikleri düşünürken kalbinizi ve ruhunuzu unutmamanızı dilerim...
sağlıkla kalın...

Değerli meslektaşım karşımdaki insanın statüsünü hiçbir zaman sorun etmedim ki kendisi doktorlardan çok çok daha fazla kazanabilecek bi konumda.Sadece kendi değerinin farkında değil ve fazlasını istememiş hiç kendisi için. Hiçbir zaman kesinlikle bi doktorla mühendisle evlenmeliyim gibi bi düşüncem de olmadı benim.Üniversitede sevgili olduğum doktor adayı sınıf arkadaşlarım da oldu.Karşımdaki kişinin karakteri kişiliği hayata bakışı hep daha önemliydi benim için.Maddi konuları o yüzden dert etmedim sevgililik süresince ki nişanlım da bi doktor kadar maaş alıyordu sorun etmem için sebep de yoktu.Evlilik aşamasında hepimizin kafası çeşitli nedenlerden karışabiliyor.Biz doktorlar yapımız gereği azimli hırslı başarıya alışmış insanlarız.Belki de karşımdaki insanda bunu göremediğim için ilerde sorun yaşayacağımızı düşündüm.Çünkü ben mesleğimde ilerledikçe yerinde sayan bi eşim olsun istemiyorum.Bi meslektaşım olarak bunu en iyi sizin anlayabileceğinizi düşünüyorum,sevgiler.
Bir meslektaşınız olarak ben bile sizi anlamıyorum 😂😂 doktorlar içinde bile rahat bir hayat isteyenler var. Eşiniz aile hekimi olmak da isteyebilirdi ya da temel bilimlerde de uzmanlık isteyebilirdi. Ona da benim kadar hırslı değilsin deyip bırakacak mıydın?

Uzmanlıktan uzmanlığa hastaneden hastaneye çok değişiyor maaşlar.Biraz abarttınız gibi geldi bana özel sektörde masabaşı çalışan derken öyle çok arkadaşım var sizin söylediğiniz düzeyde maaşlar almıyor nerdeyse hiçbiri.Abiniz ne uzmanı acaba ?

Ben de Hayata farklı baktığımızı düşünüyorum.Bunu da söyledim nişanlıma o böyle olmadığını düşünüyor.Maddi açıdan da bi problemimiz olmayacağını düşünüyor.Zamanla bunu göreceğimi söylüyor.
Gazetelerdeki maaşı zannediyor galiba. Genelde doktor ve öğretmenlerin maaşı özel sektorden düşük zannediliyor. Ek gelirlerle öyle değil ama.
Bizim kurumda da maaşını doktor maaşı kadar alıyoruz sananlar oluyor. O öyle değil desem de anlamıyorlar. Çünkü bazı meslektaşlariniz da taban maaşı söylüyor. Aynı şeyi abim de yapıyor mesela. Bizim kurumun daha iyi olduğunu söylüyor. MEB'den düşük aldığını iddia ediyor. Dedim ac göster bordronu ben de gostercem. Yemedi ama vazgecti hemen. Ek derssiz haliyle falan en ciplak haliyle söylüyor bir süre sonra da kendi de inanıyor galiba.

Bir meslektaşınız olarak ben bile sizi anlamıyorum 😂😂 doktorlar içinde bile rahat bir hayat isteyenler var. Eşiniz aile hekimi olmak da isteyebilirdi ya da temel bilimlerde de uzmanlık isteyebilirdi. Ona da benim kadar hırslı değilsin deyip bırakacak mıydın?
Evet bu olay da var. Bizim kurum doktoru daha düşük maaş alıyor ama 9-5 çalışıyor. Çok hasta görmüyor. Sadece ilaç yazıyor. Nöbet yok. İstese evine yakın hastanede eşiyle beraber de çalışma imkanı olur veya yine sağlık ocağı falan hem evine yakın olur. Maaşı da daha fazla olur. Ama böylesi daha rahat. Covid döneminde de rahat etti. Daha düzenli bir hayatı oluyor.
Bazısı bilerek uzmanlık istemiyor. Yapamayacagindan kazanamayacagindan değil. Daha düzenli bir hayat tercihi için.n

Merhabalar.Öncelikle açtığım konuyu okuyup yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.4-5 senelik bi birliktelikten sonra 7 ay önce çok büyük bir hevesle severek nişanlandım.Ben doktorum nişanlım da özel sektörde bi firmada iyi sayılacak bi pozisyonda çalışıyor.Önceleri maddi açıdan birbirimizi denk görürken ne yazıkki benim mesleğime başlamamla aslında öyle olmadığını fark ettim.Nişanlılık sürecinde memleketlerimizin de farklı olmasının da etkisiyle benim isteklerimin(ki öyle abartı isteklerim de olmamasına rağmen) karşı tarafa fazla geldiğini hissetmeye başladım.Ailesinin maddi durumu da iyi olmadığı için neredeyse her şeyi nişanlım halletmeye çalışıyor ve maddi sıkıntıları daha düğün sürecine girmeden yansıtmaya başladı ne yazıkki.Düğün sürecine girince de sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.Bu durum beni gerçekten çok huzursuz ediyor.İçime sinmeyen bi şekilde evlenmek de istemiyorum.Kalben doğru bir tercih yapmış olduğumu düşünmeme rağmen mantıken doğru bir tercih yapamadığımı düşünüyorum.Mesleğimde daha da ilerlediğimde aradaki bu maddi farkın daha da açılacağını ve sorun olacağını düşünüyorum.Çünkü benim bugünlere gelmek için verdiğim emeklerin de boşa gideceğini düşünüyorum.Bu düşünceler çok rahatsız ediyor.Bu konudaki düşüncelerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dipnot: ailesi de kendisi de çok düzgün karakterli insanlar asla o insanları üzmek istemiyorum.Nişanlım elimden geldiğince isteklerimi yapıp beni mutlu etmeye çalışan birisi.
Mesleğe başlayınca gözünde küçüldü haaa, kötüsün kötü , yazık adama ...

Benim böyle bir iddiam yok hanımefendi ne ben zenginim ne de nişanlım fakir. sadece aradaki maddi fark çok olursa bunun sorun olabileceğini düşünüyorum.İnsanın hayat standartını maddi durumu belirliyor ne yazıkki.Kimse kaç yıl okuduktan sonra emekleri boşa gitsin istemez.
Bu zihniyetle devam ederseniz mutlu olmanız mümkün değil doktor hanımcım...

Bende bir kadınım eşimle evlenirken maddiyatı düşüktü ama düşük diye ayrılmadım. Şuan konumu çok iyi yerde elhamdulillah:)
Birçok örnek gördüm maddi açıdan bolluk içinde olup 0 huzur olan aile.
Herşey maddiyat değil. Gerçekten nışanlınız adına üzüldüm.
Eşimle ben de beş parasız evlendik, şimdi ikimizde atandık, durumumuz da iyi şükür, önemli olan gerçekten samimiyetle sevmek ve sevilmek ama maalesef öyle bir devirdeyiz ki kalpler yerine maaş kartları evleniyor birbiri ile ...

Gazetelerdeki maaşı zannediyor galiba. Genelde doktor ve öğretmenlerin maaşı özel sektorden düşük zannediliyor. Ek gelirlerle öyle değil ama.
Bizim kurumda da maaşını doktor maaşı kadar alıyoruz sananlar oluyor. O öyle değil desem de anlamıyorlar. Çünkü bazı meslektaşlariniz da taban maaşı söylüyor. Aynı şeyi abim de yapıyor mesela. Bizim kurumun daha iyi olduğunu söylüyor. MEB'den düşük aldığını iddia ediyor. Dedim ac göster bordronu ben de gostercem. Yemedi ama vazgecti hemen. Ek derssiz haliyle falan en ciplak haliyle söylüyor bir süre sonra da kendi de inanıyor galiba.
Aynen böyle haklısınız, şu an özel sektördeki hiçbir arkadaşım uzman doktor maaşının yarısını bile almıyor (tabi üst düzey yöneticiler vs hariç onlar alıyordur).O yüzden hanımefendinin özel sektörde çalışan işçiler bile doktorlardan fazla kazanıyor söylemi çok gerçek dışı…

• Beğen
Reactions: Gif
Çok sevgili meslektaşım,
Sorun partnerinizin aldığı maaş da değil statü değerinde kendimce. Pratisyen hekim düzeyinde maaş alıyorsa partnerinizi doktor ama uzmanlık kazanamamış gibi düşünebilirdiniz. Uzman doktor olunca onun maaşını 2 3 kat katlayacağınızı nasıl düşündünüz anlamadım. Pratisyen de oldum, asistan da oldum, uzman arkadaşlarım da var aldığımız maaşlar çok farklı farklı. Pratisyen arkadaşımın hepimizden fazla kazandığı zamanlar oluyor. Yani uzman olsanız da hastaneniz kazanan bir hastane değilse, yaptıklarınızın sut puanı düşükse kazanamazsınız.(sut da habire güncelleniyor. Onu baz alarak konuşmak çok anlamsız.) Senelerce adamı oyalamışsınız şimdi de ondan daha iyisini bulabilir miydim acaba diyorsunuz. Nişanlınız sizi beş sene oyalayıp daha para kazanmaya başlayınca daha iyisine geçmeyi düşünse bas bas bağırınırdınız ama burda. Çok benzer bir şeyi yaşadığım için söylüyorum bunu. Sizin erkek halinizle bir dönem ilişki yaşadım. Allah sizin gibilerden uzak tutsun bizi 🧿
Helalbe

X