Nisan-Mayıs Ayı Gebelik Planlayanlar 🤰🏼

Yaaaa o zaman tecrübelerini sorayım sana yüksek müsadenle 🙏❤ nerde cekildin ne kadar korunmasız ilişkiden sonra cektirmek istedin ne kadar oldu çekileli çok mu zor geçti senin için ki öyle olmuş galiba 🥺🥺
Tabi ki 2022 yılında evlendim bir yıl çocuk yapmayalım dedik ve özel bir hastanede kadın doğum doktoruna gittim ve bir sıkıntı yok deyip dkh'na başladım. Bir buçuk yıl sonra haziran ayında çocuk yapma istegimiz oldukça artmıştı, hemen doktor arastırmalarına girildi yine başka özel bir hastanede bir profa randevu alındı. Doktorumuz dkh'nı bırakabileceğimi söyledi hafif bir pcos görüntüsü var ama hamile kalmana engel değil vereceğim vitamini aksatmadan kullan dedi (genowomen) hem yumurta kalite arttırır hemde gebelikten önce alman gereken folık asit miktarını da karsılar dedi. Bir yıl doğal deneyelim dedi ve cıktık. Zaten ilk 2 ay dkh etkisiyle hamile kalmam olanaksızdı ve normal olarak döngüleri m'de düzgündü sonrasında iki gün bir hafta diye gecikmeler basladı tabi her gecikmeden bi heyecanlar testler havada uçuştu aralık ayında dongum asla baslamak bilmedi bende doktoruma yazdım hemen gel dedi ve duphaston başlattı 10 gun sabah akşam kullandım 13. Gün döndüm başladı tabi vücutta enfeksiyon arttı. Neyse doktorum döngünün 3. Günü tekrar cagırdı kan tahlilleri eşimden spermiogram testi benden hsg istedi hepsini yaptırdım spermiogram normal çıktı hsg aşırı acılıydı tabiki hafif tıkanma olduğu ve ilaçla bu tıkanıklar acıldıgı ıcın acılıydı iki gün lekenmelerim oldu ve bi kaç gün kasık agrım oldu onun dısında pek birley yoktu ama tıkanıklık varsa acı var demek tıkanıklık yoksa hıcbırsey hıssetmıyorsun ve kan sonuclarımla birlikte doktoruma gittim kanlarım normal hsg acılma yapmıs sadece pcos var dedi ve hsg çekildiğim için radyasyondan dolayı bu ay korun dedi diğer ay döngünün 3. günü gittim letu basladık 5 gün günde iki tane yumurta gelişimi olmadı sonrasında bir hafta sonra 2. Doz letu ya basladık 4 gün günde iki tane tekrar kontrol ve yıne bir gelişme yok dedi doktorum geç gelişim olabilir siz yine gün aşırı değerlendirin döngünün 3. günü yine bulusalım eğer gecikme yaşarsan test yap negatifse 10 gün sonra tekrar test yap negatifse duphaston başla demişti bu ay yine duphaston başladım.

Bende tam olarak bilemiyorum ama @Zumruduanka96 ceza almıstı gönderim yapamıyordu sonra bi kaç kişiyi daha gördüm üyelik iptali olmuş ceza almıs sonrada zaten kısıtlama gelmiş bu şekilde yaparsak yine aynı grubu toplayabiliriz diye düşündüm olabildiğince etiket ile herkese ulaşırız herhalde
İyi düşünmüşsün canım eline sağlık

Kuzum merhaba doğrudur dedikleri. Ben de 4.30 lardan ilaçla 2.70 e indim daha da inmiştir belki bayadır kan vermedim. Küçük dozlu bir ilaç başlatırlar sana da bende olduğu gibi. Doktorların hepsi gebeliğe engel değil ama bu değerleri asla istemeyiz diyorlar gebelik için.Çözümü var endişelenme
Ayyy çok geçmiş olsun çook da teşekkür ederim cevapladığın için sağolasın ❤❤❤

Tabi ki 2022 yılında evlendim bir yıl çocuk yapmayalım dedik ve özel bir hastanede kadın doğum doktoruna gittim ve bir sıkıntı yok deyip dkh'na başladım. Bir buçuk yıl sonra haziran ayında çocuk yapma istegimiz oldukça artmıştı, hemen doktor arastırmalarına girildi yine başka özel bir hastanede bir profa randevu alındı. Doktorumuz dkh'nı bırakabileceğimi söyledi hafif bir pcos görüntüsü var ama hamile kalmana engel değil vereceğim vitamini aksatmadan kullan dedi (genowomen) hem yumurta kalite arttırır hemde gebelikten önce alman gereken folık asit miktarını da karsılar dedi. Bir yıl doğal deneyelim dedi ve cıktık. Zaten ilk 2 ay dkh etkisiyle hamile kalmam olanaksızdı ve normal olarak döngüleri m'de düzgündü sonrasında iki gün bir hafta diye gecikmeler basladı tabi her gecikmeden bi heyecanlar testler havada uçuştu aralık ayında dongum asla baslamak bilmedi bende doktoruma yazdım hemen gel dedi ve duphaston başlattı 10 gun sabah akşam kullandım 13. Gün döndüm başladı tabi vücutta enfeksiyon arttı. Neyse doktorum döngünün 3. Günü tekrar cagırdı kan tahlilleri eşimden spermiogram testi benden hsg istedi hepsini yaptırdım spermiogram normal çıktı hsg aşırı acılıydı tabiki hafif tıkanma olduğu ve ilaçla bu tıkanıklar acıldıgı ıcın acılıydı iki gün lekenmelerim oldu ve bi kaç gün kasık agrım oldu onun dısında pek birley yoktu ama tıkanıklık varsa acı var demek tıkanıklık yoksa hıcbırsey hıssetmıyorsun ve kan sonuclarımla birlikte doktoruma gittim kanlarım normal hsg acılma yapmıs sadece pcos var dedi ve hsg çekildiğim için radyasyondan dolayı bu ay korun dedi diğer ay döngünün 3. günü gittim letu basladık 5 gün günde iki tane yumurta gelişimi olmadı sonrasında bir hafta sonra 2. Doz letu ya basladık 4 gün günde iki tane tekrar kontrol ve yıne bir gelişme yok dedi doktorum geç gelişim olabilir siz yine gün aşırı değerlendirin döngünün 3. günü yine bulusalım eğer gecikme yaşarsan test yap negatifse 10 gün sonra tekrar test yap negatifse duphaston başla demişti bu ay yine duphaston başladım.
Ahh kuzum okurken niye gözlerim doldu bilmiyorum ramazan mübarek ay yüzü suyu hürmetine hayırlı haberler versin Allahım sana 🙏🙏 anestezisiz oldu o zaman hsg acısını bu denli hissetmen cok normal dediğin gibi tıkanıklık açılırken acı ağrı yapar. Peki bel cevrenin ölçüsü geniş mi yani özür dileyerek soruyorum. Kilo bel cevresi kalınlığı bu pkosu destekler niyelikteymiş gecen yıl yumurtlama takibi yapan dr um vel cevrem kalın olduğu için inofolic combi hp kullanmamı önermişti. Fayda oldu mu hayır ben biraz boğazımı kestim zayıfladım. Önceki doğumumdan emzirme süreci derken kilom kalmıştı baya

Anladığım kadarıyla bir de tiroid panel testi yapılmalıymış vücut antikor üretiyo mu ne kadar üretiyo diye bakılmalıymış aslında. Sadece tsh değeri yeterli değil
İyide bir sorun olsa kadın doğum zaten beni her türlü yönlendirirdi. Yediklerine dikkat ederek düşürebilirsin bence kendine stres yapma hiç ben sallamadım çok. Ayrıca troidi olan arkadaşım ilk denemede hamile kaldı. Doktora düşündüğünü söylediğinde hemen olmayabilir demesine rağmrn biz bazı şeyleri çok kafamıza takıyoruz kuzum bence

Kapanan topik yerine bunu açtım hala zumruduankaya erişim yok sanırım topikte mesaj gönderilemeze düşmüş birçok kişinin üyelik iptali yazıyor etiketleyebildiklerimi etiketliyorum herkes haberdar olabilsin diye buradan mı devam etsek @Zumruduanka96 cezası bitince yine devralır😏
ArasaNillGerek ArasaNillGerek
@bernaad
@kelebek_vadisi
@cans16
@benaroz
Candy7777 Candy7777
@edahandro
Basakbasak1 Basakbasak1
@tatluboncuk
@Umutvari

🪻İSİM🪻🩶 SAT 🩶🩵 BAT 🩷
@CerkesMaria🤰🏼🧿
@1begonya6 Şubat7 Mart
@eflatundunya12 Şubat9 Mart
@Umutvari15 Şubat13 Mart
@tcherss17 Şubat14 Mart
@brcubrcu010114 Şubat14 Mart
@kelebek_vadisi9 Şubat15 Mart
@bestemilka17 Mart20 Nisan
ArasaNillGerek ArasaNillGerek 23 Şubat23 Mart
Z zesamu93 27 Şubat23 Mart
@bernaad29 Şubat28 Mart
@CinnamonQueen29 Şubat29 Mart
@benaroz5 Mart30 Mart
O ogretmennnhaniiimm1 25 Şubat31 Mart
@Orangegreysky3 Mart31 Mart
@letitbee2 Mart1 Nisan
@Imeraferaa7 Mart2 Nisan
Basakbasak1 Basakbasak1 5 Mart5 Nisan
@blackkdahlia8 Mart5 Nisan
@Sipser8 Mart6 Nisan
@zeytinagaci18 Mart6 Nisan
@sevayd12 Mart8 Nisan
Candy7777 Candy7777 10 Mart8 Nisan
kemik kadin kemik kadin 2 Şubat2 Mart
Ay kız benimki 2 Mart 2 Nisan olması gerekiyor yanlış söylemişim

Bende bu aydan sonra düşünmeye başlıcam
Allhım en hayırlı zamanda nasip etsin inşallah benide eklermisnz .sat18 Mart var 12 nisan
Kapanan topik yerine bunu açtım hala zumruduankaya erişim yok sanırım topikte mesaj gönderilemeze düşmüş birçok kişinin üyelik iptali yazıyor etiketleyebildiklerimi etiketliyorum herkes haberdar olabilsin diye buradan mı devam etsek @Zumruduanka96 cezası bitince yine devralır😏
ArasaNillGerek ArasaNillGerek
@bernaad
@kelebek_vadisi
@cans16
@benaroz
Candy7777 Candy7777
@edahandro
Basakbasak1 Basakbasak1
@tatluboncuk
@Umutvari

🪻İSİM🪻🩶 SAT 🩶🩵 BAT 🩷
@CerkesMaria🤰🏼🧿
@1begonya6 Şubat7 Mart
@eflatundunya12 Şubat9 Mart
@Umutvari15 Şubat13 Mart
@tcherss17 Şubat14 Mart
@brcubrcu010114 Şubat14 Mart
@kelebek_vadisi9 Şubat15 Mart
@bestemilka17 Mart20 Nisan
ArasaNillGerek ArasaNillGerek 23 Şubat23 Mart
Z zesamu93 27 Şubat23 Mart
@bernaad29 Şubat28 Mart
@CinnamonQueen29 Şubat29 Mart
@benaroz5 Mart30 Mart
O ogretmennnhaniiimm1 25 Şubat31 Mart
@Orangegreysky3 Mart31 Mart
@letitbee2 Mart1 Nisan
@Imeraferaa7 Mart2 Nisan
Basakbasak1 Basakbasak1 5 Mart5 Nisan
@blackkdahlia8 Mart5 Nisan
@Sipser8 Mart6 Nisan
@zeytinagaci18 Mart6 Nisan
@sevayd12 Mart8 Nisan
Candy7777 Candy7777 10 Mart8 Nisan
kemik kadin kemik kadin 2 Şubat2 Mart

İyide bir sorun olsa kadın doğum zaten beni her türlü yönlendirirdi. Yediklerine dikkat ederek düşürebilirsin bence kendine stres yapma hiç ben sallamadım çok. Ayrıca troidi olan arkadaşım ilk denemede hamile kaldı. Doktora düşündüğünü söylediğinde hemen olmayabilir demesine rağmrn biz bazı şeyleri çok kafamıza takıyoruz kuzum bence
Bizde öyle düşünüyoduk senelerdir dr bişi olsa söylerdi diye kuzum. Annemin durumu için söylüyorum bunu. Rahim filmi osu busu temiz geldiği halde gebelik elde edemeyenin bence panel testi de istemesi gerekiyo. Tiroidi olan ilerde haşimatoya çeviriyo gerekli önlem alınmayınca.

Ahh kuzum okurken niye gözlerim doldu bilmiyorum ramazan mübarek ay yüzü suyu hürmetine hayırlı haberler versin Allahım sana 🙏🙏 anestezisiz oldu o zaman hsg acısını bu denli hissetmen cok normal dediğin gibi tıkanıklık açılırken acı ağrı yapar. Peki bel cevrenin ölçüsü geniş mi yani özür dileyerek soruyorum. Kilo bel cevresi kalınlığı bu pkosu destekler niyelikteymiş gecen yıl yumurtlama takibi yapan dr um vel cevrem kalın olduğu için inofolic combi hp kullanmamı önermişti. Fayda oldu mu hayır ben biraz boğazımı kestim zayıfladım. Önceki doğumumdan emzirme süreci derken kilom kalmıştı baya
1,68 boy 56 kiloyum boy kılo bel cevresi ile ilgili hiçbir sıkıntım yok canım

X