Nişan atanlar ve eski konumu bilenler nişan attim sonrası

Başlık dunya üstüme göçtü şeklinde açıldıysa gercekten ayıp olmuş hem de çok ayıp. Kelimelere dikkat etmek lazım çünkü çok hassas bir dönem çok acı gunler. Özellikle 99 depreminde iki gün enkaz altında kalan ve yakın akrabalarını kaybeden biri olarak bu tarif edilebilecek bisey degil. İnanın degil. Ama bu tarz ilişki kaynana görümce başlıklarına girip ne dertler var aç haber izle de gör dert neymiş yazan arkadaşlar? Sizin sorununuz ne allahaskina? Kim ne yardım yaptı nerden biliyorsunuz? Hepsini geçtim bu kadar duyarlı insanlar neden haber izlemek yerine İnternete girip kadınlar kulübü yazıp bir derdim var köşesine girip kendilerini ilgilendirmeyen başlığa girip uzun uzun konuyu okuyup bir de yorum yazıyorlar? Başlık açanın hadi bir sorunu sıkıntısı var yazmış açmış senin bir sorunun derdin de yok ne diye madem bu kadar üzüldüğün günlerde girip dert sayamadığın başlıklara girip okuyup yorum yapiyorsun? O zaman sen daha daha duyarsızlık gösteriyorsun seni linclemek lazım. Oturup haber izleyip ne dertler var gorecegine derdin olmadığı halde alakasız başlıkları okuyorsun????? Cidden çok sacmasiniz.
Hayır tabikide öyle başlık açmadım başlık suanki gibiydi hiç bı değişiklik yapmadım sadece paragrafın sonunda duygularımı ifade ederken Dünya başıma yıkılmış gibi geliyor yazdım onuda geri zaten kimse görmeden sildim anında ki sadece 1 kişi görüyor hemen yazıyor konu buralara geliyor. Bunlar bı grup her an linç etmeye hazır bı grup daha önce de görmüştüm başkalarında bu kez benim başıma geldi

Öncelikle hayat öyle ya da böyle bir şekilde herkes için devam ediyor ne yazık ki. Dışarıda nasıl ediyorsa bu forumda da etmesi doğal. Hala hepimiz haberleri görünce oturup ağlıyoruz başka elden bir şey gelmiyor ama ne yazık ki hayat devam etmek zorunda. Konu sahibi de talihsiz bir cümle kullanmış pişman olup silmiş uzatmanın anlamı yok bence.
Konunuza gelince emin olun balık baştan kokuyor ne yazık ki sonradan insanlar değişmiyor. Bence kararınızın arkasında durun eski nişanlınızla ilgili hiçbir şeye uzun süre bakmayın dikkatinizi dağıtacak şeyler bulun. Bende ilişkime kaç kez şans verdim ama değişmedi bitirdim, üstelik daha yakın zamanda. Elbette ki başta insan hep iyi anıları düşünüyor ama bu çok büyük bir tuzak ve kısır döngü. Sizde bu farkındalığa erişin ve yolunuza bakın. Hepimiz gördük ki yarınımızın garantisi yok hiçkimse için ömrünüzden vermeyin. Hayatınızı yaşamaya bakın.

Şimdi çoğu kişi konu sahibine abartıyorsun tarzı yorumlar yapmış da onun da içinde bulunduğu durumu bilemeyiz. Kimseyi kınamamak ve büyük konuşmamak lazım. Sevgili konu sahibi, benim artık takıntı haline getirdiğim bir erkek vardı. Ne takıntı ama yakın çevrem artık hakaret etmeye bile başlamıştı bana ama sonra ne oldu 6 ay sonra unuttum gittim düşünüyorum da o takıntı haline getirdiğim kişiyle bizim hiç ilişkimiz olmamış, hep benim zorlamamla uzatmaları oynamışız. Gördüğüm kadarıyla ailelerin onaylamadığı ilişkiler düzgün yürümüyor istisnaları olmakla birlikte.

Ben de 25 yaşındayken 6 yıllık sevgilimle nişanlandım ve 6. ayda nişan attım. İşin içine aileler girdiğinde, partnerinizle ilişkiniz maalesef sevgililikteki gibi olmuyor. Hele bir de ailesinin ağzına bakan bir erkekle evlilik yürütmek çok zor. Çevremde görüyorum, geline “oğlumun atletleri neden sarı? Düzgün yıkayamıyor musun?” Diye hesap soran, ya da pandemi ilk başlayıp sokağa çıkma yasağı olduğu zaman “ Annem yemeğe çağırıyor niye gitmiyoruz “ diye kavga çıkaran vardı :KK43: şimdi anlatsam neler neler anlatırım.

Şu an üzüleceksin, benim üzülmem bi kaç ay sürdü, sakın bu üzüntüyle boşlukta hemen birilerini hayatına alma. Eski nişanlın seni çok kısıtlamış, önce kendi öz güvenini geri kazan. Gez toz hayatın ve bekarlığının tadını çıkar. Bekar Sen nasıl bir insan , nelerden hoşlanıyor, yalnızlığı ile ne yapabiliyor bi keşfet kendini. Uygun sosyal ortamın varsa hayatına başkaları da girer çıkar zaten.

Aileler daha nişanlılık sürecinde yapıcı değilse, evlenince inan daha zor olur. Eski nişanlım bana 3 sene sonra tekrar yazdı. Ama artık benim için bir şey ifade etmiyordu. Sonra başkasıyla evlendim o da başkasıyla evlendi. Kimsenin yeri doldurulamaz değil, ne onun ne de senin. Hayat devam ediyor. İlişkiler bitebilir. Maddi durumunuz da iyi ise bence bu süreçte psikolojik destek de al ve kendine odaklan kendini iyileştirmeye odaklan. Sevgililik döneminde olanlar da normal değil çünkü bi erkeği sana bu kadar karıştırtıyor olman da normal değil . Yargıladığım için öyle demiyorum, ben de sevgiliğimde aynı şeyleri yaşadım ve ayrıldığımda üzüntü de olsa bi rahatlama da gelmişti :)

Allah depremzedelerin yar ve yardımcısı olsun. Ülkecek bu duruma çok üzüldük, daha geçen seneye kadar Antep’te yaşıyordum bu sene evlenince Şehir değiştirdim ve kalplerimiz o 10 ilde atıyor. Önemli olan bu depremi unutmamak ve hesap sormaya devam etmek, vergilerimize be yardımlarımıza sahip çıkmak. Oralarda yaşanan acılar, günlük hayatımızda yaşadığımız ufak tefek sıkıntılar ile kıyaslanamaz tabii ki. Ama bir noktadan sonra da hayat devam ediyor. Acı yarıştırmayalım acı kıyasına girmeyelim . Allah herkesin yüreğine ferahlık versin…

X