Nişan atanlar ve eski konumu bilenler nişan attim sonrası

Depremzede bir insanın "nişan attim sonraki süreç nişan atan insanlar yardım edin " konu başlıklı bir konuya girip de okuyacağını hiç sanmıyorum cumlemin böyle bir durumda yanlış olduğunu fark eder etmez sildim sadece 1 kişi okudu gördü zaten çoğunuz gormediniz bile. Ayrıca her insanın derdi kendine büyük kendim için demiyorum ama ayrılığı kaldıramayip canıma kıyma noktasında olup da gerçekten dünya basima yıkılmış olabilir de bakış açısı farklı ben o cümleyi ne amaçla yazmış olabilirim ki depremzedeler görsün diye mi duyar kasıyorsunuz diye bu yüzden tepki aliyosunuz hayat devam ediyor gerçekten çok acı ama insanlar bunuda unutucak arkadaşım dünya böyle insanlar için var herşey Allah ölümü dağa vermiş dağ yarılmış taşa vermiş taş çatlamış insana vermiş insan 2 saat sonra yeme içme derdine düşüp gulumseye bilmiş o yüzden aman su böyle yazdı aman bu böyle dedi diye burda kendinizi yormayın kendim için değil herkes için diyorum üstte birisi 20 yaşında bir kıza daha yazmış oda bdv ye konu açmış oda mi Dünya başıma yıkıldı dedi hayır o zaman o neden linç yedi şuan sadece klavye delikanlılıgi derler ya o yapılıyor oturduğu yerde sıcacık telefon elinde ona buna sataşilip ders vermeye çalışıyor madem bu kadar değerli vaktiniz var insan eğitmek yerine depremzede arkadaşları çok onemsiyosunuz ya yardım kampanyası başlatin sadece maddi olarak değil manevi olarak da gıdın hataya bir taş kaldırın göz yaşı döken anne babaların yanında durun hastaneye gidin mesela hepimizin şehrine geldiler yanlarına gidin destek olun bakın duyar böyle kasılır
Gayet sakin insan gibi konuşuyorum sen anlamamakta diretiyorsun boşver. Ben burdan neler yapıyorum şovuna girmeye gerek dahi duymuyorum. Gidemedik Hatay'a fazlalık etmeyin dendi.. Neyse umarım barışırsınız da canınıza kıymazsınız.

Gayet sakin insan gibi konuşuyorum sen anlamamakta diretiyorsun boşver. Ben burdan neler yapıyorum şovuna girmeye gerek dahi duymuyorum. Gidemedik Hatay'a fazlalık etmeyin dendi.. Neyse umarım barışırsınız da canınıza kıymazsınız.
Aynen derdim barışmak zaten lafı ne kadar güzel yere çekip anlamak istediğiniz yerden anliyosunuz her konuda uzatmayalım anlaşamıyoruz iyi günler dilerim

Aynen derdim barışmak zaten lafı ne kadar güzel yere çekip anlamak istediğiniz yerden anliyosunuz her konuda uzatmayalım anlaşamıyoruz iyi günler dilerim
Ay hay Allahım yarabbim niyet okumak falan gibi bir niyetim yok ya hiç sevmediğim şeylerle suçluyorsun beni. Barışmak da değil derdim diyorsun, canıma kıyma noktasına geldim diyorsun, aklımdan 1 saniye çıkmıyor diyorsun eee ne yapmak istiyorsun? Bu acılar onsuz kaldığın için değil mi yani?

Ay hay Allahım yarabbim niyet okumak falan gibi bir niyetim yok ya hiç sevmediğim şeylerle suçluyorsun beni. Barışmak da değil derdim diyorsun, canıma kıyma noktasına geldim diyorsun, aklımdan 1 saniye çıkmıyor diyorsun eee ne yapmak istiyorsun? Bu acılar onsuz kaldığın için değil mi yani?
Öyle yapiyosun yanlış okudun herlde canıma kıyma noktasına geldim felan demedim o noktaya gelmiş de olabilirdim dedim salak mıyım ya ben bu derdimi yazarken bile başına gelen insanlar var mı süreç nasıl geçti şimdi nasılsınız geçiyor mu bu hisler diye yazdım bı kez daha okuyun

Aklını peynir ekmekle mı yedin kız sen.
Nişanlılık dönemi tanıma dönemidir. Sende Allah büyük ki gerçek yüzlerini görüp yolunu ayırdın üzülme artık olan oldu. Burdaki insanların dediği gibi acını yaşa yasını tut ve dimdik ayakta yola devam et.
Bak ben senin kadar şanslı değilmişim ki 5 aylık evlilikte ve 1 yıli aşkın boşanma davası hala sürüyor ne birleşme var ne ayrılma adam mahkemeye bile çıkmıyor inatlasti. Keşke bende nisanliyken atsaydim bir yüzük degilmi sil at seni bu denli üzeni. O arkadaşmis akrabaymis o insanlara da bir kez söyle
ben ayrıldım benim için öldü ölülerden haber getirmeyin de bak bakalım bir daha o adaminda ailesininde adını anarlar mi. Sen daha verdiğin kararin arkasında duramıyorsun. Kolay demiyor kimse ama olan bu.
Ayrıca o adam senden ayrıldı ya 3 5 arkadaşıyla gidip içmiş kafayı dagitmistir. Birde güzel storyler atmıştır bende öyle olmuştu. Güya çok üzülmüştü vah vahh...
Msj flan atayım yoklayim deme sonra birde aileni arayıp bak biz istemiyoruz oğlumuz istemiyor düşün yakamizdan flan derlerrr. Bide böyle yapanlar türedi. Oğullarına kimin kapısına gitseler boş dönüyordular kız veren yoktu. Aklı başında birini alıp ezemeyince oğlumuz istemiyor a döndüler....

Öyle yapiyosun yanlış okudun herlde canıma kıyma noktasına geldim felan demedim o noktaya gelmiş de olabilirdim dedim salak mıyım ya ben bu derdimi yazarken bile başına gelen insanlar var mı süreç nasıl geçti şimdi nasılsınız geçiyor mu bu hisler diye yazdım bı kez daha okuyun
Eee kendin dedin bir kaç önceki mesajında her acı geçiyor unutuluyor diye, her acı geçtiğine göre bu hislerin de geçeceğini biliyorsundur heralde?

Eee kendin dedin bir kaç önceki mesajında her acı geçiyor unutuluyor diye, her acı geçtiğine göre bu hislerin de geçeceğini biliyorsundur heralde?
Kendimi yanlız hissetmemek için önümde örnekler olsun diye açtım konuyu başına böyle bişey gelmiş 1 kişi evet geçiyor iyiki diyceksin derde bende daha çabuk toparlanirim diye açtım

Ööff diyorum sadece. Öööfff!!!

konudan bagimsiz neden acilan her konuya derdin bu mu seklinde yaklasiyorsunuz? bu sizin icin gereksiz ve yersiz bir aktiviteyse neden girip konu okuyorsunuz? insanlari elestirmeyi ve duyarsiz olarak nitelendirmeyi birakmalisiniz cunku bu kimsenin haddine degil. konu sahibi duygusal boslukta olabilir, psikolojik olarak saglikli bir donemde olmayabilir, nisan atmak vs. de bir dert sonuc olarak. ve kategoriyle alakasiz bir sey de yazmamis, konuyu tam olarak okumadim hakli mi haksiz mi kismina girmiyorum da. zaten insanlar yeterince sıkıntı cekiyor hepimiz uzuluyoruz, kaygilaniyoruz, sevdiklerimiz icin korkuyor ve kaybettiklerimiz icin yas tutuyoruz. ama diger insanlari azarlayabilme gibi bir ozgurluk kimsenin hakki degil.

Bitmediler birmiyorlar da. Editör bunlar yüzünden kaç tane konu kapadı uyarıp. Size ne yani bırakın insanlar derdiniz yazsın yorum yapmadan geçin nutuk atmak da ne oluyor.

Nişanlılık dönemi tanıma dönemidir. Sende Allah büyük ki gerçek yüzlerini görüp yolunu ayırdın üzülme artık olan oldu. Burdaki insanların dediği gibi acını yaşa yasını tut ve dimdik ayakta yola devam et.
Bak ben senin kadar şanslı değilmişim ki 5 aylık evlilikte ve 1 yıli aşkın boşanma davası hala sürüyor ne birleşme var ne ayrılma adam mahkemeye bile çıkmıyor inatlasti. Keşke bende nisanliyken atsaydim bir yüzük degilmi sil at seni bu denli üzeni. O arkadaşmis akrabaymis o insanlara da bir kez söyle
ben ayrıldım benim için öldü ölülerden haber getirmeyin de bak bakalım bir daha o adaminda ailesininde adını anarlar mi. Sen daha verdiğin kararin arkasında duramıyorsun. Kolay demiyor kimse ama olan bu.
Ayrıca o adam senden ayrıldı ya 3 5 arkadaşıyla gidip içmiş kafayı dagitmistir. Birde güzel storyler atmıştır bende öyle olmuştu. Güya çok üzülmüştü vah vahh...
Msj flan atayım yoklayim deme sonra birde aileni arayıp bak biz istemiyoruz oğlumuz istemiyor düşün yakamizdan flan derlerrr. Bide böyle yapanlar türedi. Oğullarına kimin kapısına gitseler boş dönüyordular kız veren yoktu. Aklı başında birini alıp ezemeyince oğlumuz istemiyor a döndüler....
Yok atmam mesaj felan o yapmasa bile annesi yapar kızınız mesaj atıyor oğluma diye. Akrabalar beni tüm bitirdi dün ilk kez topluma girdim ailem baskısı üzerine hemen sorular başladı nişanlın napıyor ki oda seni özlüyor mu acaba nasıl dayanıyor ki sana başkası soruyor sana ulaşmaya çalıştılar mi senem başkası diyor ayy videolarınizi resimlerinizi silemedim elim gitmedi yaaa diğeri geliyo ay bende magneti atamadım yaa diyo anaa beynimi yediler

Daha
Bir süre sonra dönüp şu yazdıklarınızı okuyun. Mutlaka okuyun. Değmeyecek insanlar için neler yazmışım, neler hissetmişim diyeceksiniz.
Sorgulamayı bırakın yok kv niye böyle yaptı falan. Ne gerek var. Asıl evlendiğinizde yaşayacaklarınızı düşünün, şükredeceksiniz. Kimse için değmiyor. Daha 24 yaşındaymışsınız. Sizin ölüp bittiğiniz, kahırlandığınız adam çok sizi sevip, düşünüyor olsaydı zaten sizin şuan bu duygularda olmanıza izin vermezdi. Beş kuruş etmeyen insanlara üzülmeyin. Boş verin amaan.

Bu tecrübeleri iyi okuyup anlamak da fayda var. İlla evleneceğim yuva kuracağım diye inat etmeyin. Mutlu olacağınızı düşündüğünüz kişiler olsun hayatınızda. İşi gücü olan, düzgün kişiler. Adamın daha sigortası işi yok, aileye bağımlı gelip yuva kurmak istemiş.

Daha

Bir süre sonra dönüp şu yazdıklarınızı okuyun. Mutlaka okuyun. Değmeyecek insanlar için neler yazmışım, neler hissetmişim diyeceksiniz.
Sorgulamayı bırakın yok kv niye böyle yaptı falan. Ne gerek var. Asıl evlendiğinizde yaşayacaklarınızı düşünün, şükredeceksiniz. Kimse için değmiyor. Daha 24 yaşındaymışsınız. Sizin ölüp bittiğiniz, kahırlandığınız adam çok sizi sevip, düşünüyor olsaydı zaten sizin şuan bu duygularda olmanıza izin vermezdi. Beş kuruş etmeyen insanlara üzülmeyin. Boş verin amaan.
Çok haklısınız. İnşallah öyle derim hatta inşallah bir an önce onu diycegim vakte gelirim

Bu tecrübeleri iyi okuyup anlamak da fayda var. İlla evleneceğim yuva kuracağım diye inat etmeyin. Mutlu olacağınızı düşündüğünüz kişiler olsun hayatınızda. İşi gücü olan, düzgün kişiler. Adamın daha sigortası işi yok, aileye bağımlı gelip yuva kurmak istemiş.
Evet öyleydi ailede sürekli parayla terbiye etmeye çalıştı zaten herşeyi biz alıyoruz bizle iyi olmak zorundasin hatta nişanlınla bile değil bizimle iyi geçinmek zorundasin diye

Merhaba arkadaşlar öncelikle deprem dolayısıyla çok çok çok üzgünüm şuan yazicagim derdime şükürler olsun diyerek yazıyorum. Onceki konumdan beni bilen vardır çok yardımcı olmustunuz o surecte evet nişanı attim çok zorlandım nişanlım atmamam için dil döktü ama ailesi ile olan sorunlar kvnin beni istememesi kayınbaba nin istememesi beni bir kalıba sokmak istemeleri nişanlımın da ona ayak uydurması gibi bir çok nedenden dolayı içim kan ağlayarak atmak zorunda kaldım eski konumu okuyabilirsiniz. Nişan attıktan sonra eski nişanlım çok dramatik paylaşımlar yapmaya başladı ve bunları arkadaşlarım bana attı çok etkilendim yemek içme yok uyku yok sürekli ağlıyorum herşey onu hatırlatıyor yaşanan onca kötü şey aklımdan silindi sadece iyi şeyler aklıma geliyor ve bazen kendimi bile sucluyorum tabi bunları kimse bilmiyor birine desem yüzüme tükürür çünkü biliyorum neyse arkadaşlarımdandan çıkarttım artık ne attığı gelmiyo ama ben sahte hesaptan istek attım muhtemelen ben olduğumu anladı çünkü kabul eder etmez anne kuzusu erkeklerle ilgili laf paylaştım oda hemen çıkardı. Bidaha da böyle bişey yapmadım zaten. Sonrasında beni engelleyen istemeyen kv kuzenime istek attı sildirdim tabi sonra anneme istek atıp geri çekti muhtemelen yanlışlikla yaptı. Bu olanlar nişan attığımin ilk haftası oluyor tabi. Ondan başka bı haber iletişim hareketlilik olmadı taki düne kadar eski kv WhatsApptan bana "🌹❤️" attı ama iletildi şeklinde geldi mesaj yani başka sohbetten iletilmis numarası kayıtlı olmadığı için kim diye hemen girdim baktım eski kv bende ona "?" Attım çevrim içi oldu çıktı cevap vermeyince bende geri çektim oda bidaha yazmadı zaten. Şimdi ben buna bı anlam veremiyorum öncelikle kendim 21 gündür bu süreçle cebellesiyorum ayrıca çoğunlukla eski kv yüzünden ki yüzüğü at diye oğluna çok baskı yapıp benim atmam için de akıl oyunları oynadı çok güzel yüzük gitti gideli de ara bulmak için hiç bi çaba olmadı bence isine geldi zaten neyse ben şimdi anlam veremiyorum neden yapıyor bunu arkadaşlar aklım yetmiyor gerçekten. Nişan atan arkadaşlar nişan attıktan ne kadar süre sonra toparlandiniz hiç bı insan içine çıkmak istemiyorum sürekli yatmak ve yanlız kalıp ağlamak istiyorum. Hayatım bitmiş nefes almakta bile zorlaniyorum bu esnada aileme de eziyet ediyorum istemdden beni öyle görünce çok üzülüyolar bazen çok kiziyolar hatta ama bende böyle biriyim çok hassasım ve atamadım hala onu ne kalbimden ne aklımdan sonsuza kadar böyle olcak ve ben hep böyle kalicam gibi geliyor hayata devam edemiycem gibi böyle olanlar oldumu geçti mi sonradan bu hisler? Her sabah uyandığımda o boşluk hissi çok zor geliyor drama bağlıyorum hemen ağlamaya yer arıyorum ve beynimde 21 gündür her an her saniye olanları düşünüyorum aklıma hükmedemiyorum resmen sürekli onun ne halde olduğunu düşünüyorum hatta ağlıyomu oda benim gibi zorlanıyor mu muhtemelen zorlaniyodur onun sıkıntılarını da bana ver Allahım diye dua ediyorum vicdanım sızlıyor acaba bidaha evi olur mu birini sever mi yeniden hayata tutunur mu diye kendimden çok onu düşünüyorum. Birde zamanında yüzük atıp şimdi iyi olan insanlar var mı? Bide eski kv sizce ne yapmaya çalışıyor?
Ailene şunu de ben acimi yaşayacağım.Bir süre aglaman normal.Hayirli değilse belli bir süre üzülürsün kardeşim.Allah hiç ummadığın kapı açar sana.Bak bende ayrilicam.İcim yanıyor ama acı şimdi yasanmazsa ileride daha çok sıkıntılı durumlar olacak.

Olacağı varsaydı baştan bozulmazdı kabullenin ve yolunuza bakın. Diğer konularda arkadaşlara katılıyorum. Herkes çok gergin o yüzden cümlelerimize kelimelerimize dikkat ederek yazmalıyız.

Başlık dunya üstüme göçtü şeklinde açıldıysa gercekten ayıp olmuş hem de çok ayıp. Kelimelere dikkat etmek lazım çünkü çok hassas bir dönem çok acı gunler. Özellikle 99 depreminde iki gün enkaz altında kalan ve yakın akrabalarını kaybeden biri olarak bu tarif edilebilecek bisey degil. İnanın degil. Ama bu tarz ilişki kaynana görümce başlıklarına girip ne dertler var aç haber izle de gör dert neymiş yazan arkadaşlar? Sizin sorununuz ne allahaskina? Kim ne yardım yaptı nerden biliyorsunuz? Hepsini geçtim bu kadar duyarlı insanlar neden haber izlemek yerine İnternete girip kadınlar kulübü yazıp bir derdim var köşesine girip kendilerini ilgilendirmeyen başlığa girip uzun uzun konuyu okuyup bir de yorum yazıyorlar? Başlık açanın hadi bir sorunu sıkıntısı var yazmış açmış senin bir sorunun derdin de yok ne diye madem bu kadar üzüldüğün günlerde girip dert sayamadığın başlıklara girip okuyup yorum yapiyorsun? O zaman sen daha daha duyarsızlık gösteriyorsun seni linclemek lazım. Oturup haber izleyip ne dertler var gorecegine derdin olmadığı halde alakasız başlıkları okuyorsun????? Cidden çok sacmasiniz.

Ailene şunu de ben acimi yaşayacağım.Bir süre aglaman normal.Hayirli değilse belli bir süre üzülürsün kardeşim.Allah hiç ummadığın kapı açar sana.Bak bende ayrilicam.İcim yanıyor ama acı şimdi yasanmazsa ileride daha çok sıkıntılı durumlar olacak.
Evet bende o yüzden attım zaten ileride bosanmaktansa yüzük atarım daha iyi dedim umarım rabbim herkese hayırlı kapılar açar

X