Genel Cerrahi Merhabalar kulak önü lenfimde şüpheli bir şişlik görüldü. önümüzdeki Pazartesi biyopsi yapılacak ve yaygın anksiyete hastasıyım. Bu alanda bilgsi olan

Fazemm

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2022
19
2
36
Kulak önü lenfimde oynayan bir şüpheli beze olduğu ortaya çıktı. Pazartesi biyopsi yapılacak ve yaygın anksiyete bozukluğu var kafam karışık ve kaygılarım tavan😞bilgisi olan veya aynı durumu yaşayan varmı

Anksiyete olunca vücudumla çok uğraşmaya başladım fakat sürekli kulağımda kalp atışı gibi hisler özelliklede terlik giyince ve merdiven çıkınca boşlukta gibi bir hissiyat oluyordu. Ve aşırı sinir haliyle kulakta boşlukta gibi gitmediğim KBB kalmadı. En son tiroid drme söyledim yüzeysel doku ultrasonu yaptı ve şimdi sonuç bu bekliyorum pazartesiyi😕
Sizin usg raporunuzda ne yazıyor acaba

Kulak önü lenfimde oynayan bir şüpheli beze olduğu ortaya çıktı. Pazartesi biyopsi yapılacak ve yaygın anksiyete bozukluğu var kafam karışık ve kaygılarım tavan😞bilgisi olan veya aynı durumu yaşayan varmı
Anneminde 7 ay önce kulak altinda mercimek boyutunda bir sislik oluştu fazla onemsemedik bana söylediğinde 1 hafta sonra vana ablamlara gitti kendisi istanbulda oturuyor 6 ay vanda kaldı hergun telefonla arayıp durumunu soruyorumdum ben hastalık hastası olduğum için ailem tarafından hep eleştiriliyorum ne zaman telefonda soru sorsam ablam tarafından azarlaniyordum bana korkma büyümemiş ufak bir yag bezesidir diyorlardı annem geçen pazar döndü ertesi günü evime geldi hemen sisligi fark ettim çok büyümüştü mercimekten fasulye ye dönmüştü devletten randevu bulamadım özele gittik ultrason ve biyopsi istedi tukuruk bezinde gibi dedi dün ozele gidip ultrason çektik pazartesi doktora göstereceğiz pek anlamıyorum ama araştırdıgim kadarıyla tukuruk bezinde lenf nodu olduğu yazıyor pazartesiden beri çok endişeliyim yemeden içmeden kesildim uykular haram oldu gece gündüz İnternette araştırıyorum hep karşıma o malum hastalık çıkıyor annem 68 yaşında bir sürü rahatsızlığı var Allah korusun ne ameliyat kaldırır nede hastalık kac gündür kafayı yedim ya kötü bir şey çıkarsa diye 33 haftalik tup bebekten gebeyim çok stres yapiyorum

Anneminde 7 ay önce kulak altinda mercimek boyutunda bir sislik oluştu fazla onemsemedik bana söylediğinde 1 hafta sonra vana ablamlara gitti kendisi istanbulda oturuyor 6 ay vanda kaldı hergun telefonla arayıp durumunu soruyorumdum ben hastalık hastası olduğum için ailem tarafından hep eleştiriliyorum ne zaman telefonda soru sorsam ablam tarafından azarlaniyordum bana korkma büyümemiş ufak bir yag bezesidir diyorlardı annem geçen pazar döndü ertesi günü evime geldi hemen sisligi fark ettim çok büyümüştü mercimekten fasulye ye dönmüştü devletten randevu bulamadım özele gittik ultrason ve biyopsi istedi tukuruk bezinde gibi dedi dün ozele gidip ultrason çektik pazartesi doktora göstereceğiz pek anlamıyorum ama araştırdıgim kadarıyla tukuruk bezinde lenf nodu olduğu yazıyor pazartesiden beri çok endişeliyim yemeden içmeden kesildim uykular haram oldu gece gündüz İnternette araştırıyorum hep karşıma o malum hastalık çıkıyor annem 68 yaşında bir sürü rahatsızlığı var Allah korusun ne ameliyat kaldırır nede hastalık kac gündür kafayı yedim ya kötü bir şey çıkarsa diye 33 haftalik tup bebekten gebeyim çok stres yapiyorum
Usg de ne yazıyor acaba

Kaç cm büyümüş

Benim boğazım da 2cm büyümüş ve çok ağrıyor du aşırı derecede acilik oldum o derece geçmek bilmiyor su su dahi içmek acı veriyor du. ve dahilye gittim kanlara baktı ve iyi dedi tm dedim eve geldim ve usg çekti büyümüş dedi bı doktora gitim oda bana biyopsi önerdi başka doktora giidecem kaç gün dur kolum ağrıyor damarlarım gözüküyor ne yapacağmi şaşırdım kime söylesem abartıyorsun artık kimseye anlatamıyorum çok üzgünüm hayatı 2ekiimden beri tat alamıyorum yarın tekrar iç hastalıkları gidecem cuma günü de kalp damar hastalıkları gidecem Perşembe günü de KBB kızımı kendimle sürüklüyorum psikolojik mi bilmiyorum ara sıra kalbim sanci giriyor

Rabbim acil şifalar versin😞

Benimde kulak önü lenfimde sol parotis gland içinde yağlı hilusi korteksi kalın reaktif lenf nodu olduğu söylendi ve biyopsi olacağım Pazartesi inş.

Benimde kulak önü lenfimde sol parotis gland içinde yağlı hilusi korteksi kalın reaktif lenf nodu olduğu söylendi ve biyopsi olacağım Pazartesi inş.
Ben biyopsi olana kadar 10 doktora gitmişimdir size nasıl reaktif olan şeye biyopsi derler bilmiyorum benimde şuan reaktif olup kalın korteks li lenflerim var

Evet benim ki iyi durmuyordu biyopsi oldum
Anladım canım inşallah yarın gitimde çekilen usg iyidir gerçekten çok zor beklemek ya atimi sana bilmiyorum işte ikk çekilen 😔😔

Eklentiler

• IMG_20221105_215513.jpg
    IMG_20221105_215513.jpg
    107,3 KB · Görüntüleme: 94
X