Genel Cerrahi Merhabalar kulak önü lenfimde şüpheli bir şişlik görüldü. önümüzdeki Pazartesi biyopsi yapılacak ve yaygın anksiyete hastasıyım. Bu alanda bilgsi olan

Fazemm

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2022
19
2
36
Kulak önü lenfimde oynayan bir şüpheli beze olduğu ortaya çıktı. Pazartesi biyopsi yapılacak ve yaygın anksiyete bozukluğu var kafam karışık ve kaygılarım tavan😞bilgisi olan veya aynı durumu yaşayan varmı

Kulak önü lenfimde oynayan bir şüpheli beze olduğu ortaya çıktı. Pazartesi biyopsi yapılacak ve yaygın anksiyete bozukluğu var kafam karışık ve kaygılarım tavan😞bilgisi olan veya aynı durumu yaşayan varmı
Bende şuan o durumdayim 2cm büyümüş dedi uyku gözüme girmiyor hiç iyi değilim haftaya gidecem Perşembe günü bakalım ne diyecek KBB çok korkuyorum hele illet internet girdikten sonra daha kaygı bozukluğu oldum zaten iki yıldır anksiyete bozukluğu yaşıyorum Allah şifa versin inşallah banada biyopsi önerdi hakkımızda hayırlısı olsun

Bende şuan o durumdayim 2cm büyümüş dedi uyku gözüme girmiyor hiç iyi değilim haftaya gidecem Perşembe günü bakalım ne diyecek KBB çok korkuyorum hele illet internet girdikten sonra daha kaygı bozukluğu oldum zaten iki yıldır anksiyete bozukluğu yaşıyorum Allah şifa versin inşallah banada biyopsi önerdi hakkımızda hayırlısı olsun

İnternete girdiğim günden beri kendime gelemiyorum. Peki sizin kulağa baskı veya kalp atışı gibi kulakta veya yüzünüzde tuhaflık hissediyormusunuz. Çok soru sordum ama lenf düğümlerinizdede şişlik var mı? Rabbim sizede acil şifalar versin. Hayırlı sonuçlarla karşılaştırsın☺️

İnternete girdiğim günden beri kendime gelemiyorum. Peki sizin kulağa baskı veya kalp atışı gibi kulakta veya yüzünüzde tuhaflık hissediyormusunuz. Çok soru sordum ama lenf düğümlerinizdede şişlik var mı? Rabbim sizede acil şifalar versin. Hayırlı sonuçlarla karşılaştırsın☺️
Canım Ayn öyle kulagima baskı hissediyorum ve damarlarim çok gözüküyor ya hiç gözükmez di hemşireler asla damarlarım bulamazdi.ve şuan öyle gözüküyor ki çok korkuyorum 3yasinda kızım var çok korkuyorum Allahım sen yardım et

Canım Ayn öyle kulagima baskı hissediyorum ve damarlarim çok gözüküyor ya hiç gözükmez di hemşireler asla damarlarım bulamazdi.ve şuan öyle gözüküyor ki çok korkuyorum 3yasinda kızım var çok korkuyorum Allahım sen yardım et
Kaç cm büyümüş
Benim boğazım da 2cm büyümüş ve çok ağrıyor du aşırı derecede acilik oldum o derece geçmek bilmiyor su su dahi içmek acı veriyor du. ve dahilye gittim kanlara baktı ve iyi dedi tm dedim eve geldim ve usg çekti büyümüş dedi bı doktora gitim oda bana biyopsi önerdi başka doktora giidecem kaç gün dur kolum ağrıyor damarlarım gözüküyor ne yapacağmi şaşırdım kime söylesem abartıyorsun artık kimseye anlatamıyorum çok üzgünüm hayatı 2ekiimden beri tat alamıyorum yarın tekrar iç hastalıkları gidecem cuma günü de kalp damar hastalıkları gidecem Perşembe günü de KBB kızımı kendimle sürüklüyorum psikolojik mi bilmiyorum ara sıra kalbim sanci giriyor

Nasıl farketin

Anksiyete olunca vücudumla çok uğraşmaya başladım fakat sürekli kulağımda kalp atışı gibi hisler özelliklede terlik giyince ve merdiven çıkınca boşlukta gibi bir hissiyat oluyordu. Ve aşırı sinir haliyle kulakta boşlukta gibi gitmediğim KBB kalmadı. En son tiroid drme söyledim yüzeysel doku ultrasonu yaptı ve şimdi sonuç bu bekliyorum pazartesiyi😕

Benim usg raporda yağlı hiluslu düzgün sınırlı lenf nodlari mevcuttur yazıyor ve 2mm kalinginda ölçülmüş olup troid gland volumlu normal limitlerdedir
Bunda hiçbirşey yok ki Allah aşkına bende varya neler neelr yazıyordu. Düzgün sınırsız korteks kalınlığında 3.5 cm şüpheli lenf nodu yazıyordu

Bunun neyine biyopsi önrdi ya benim yıllardır vardı 2 ay önce başka yerde şüpheli görünce biyopsi oldum kaç mm sizin ve. Durumunuz varsa iyii doktora gidin
Canım 2mm kalınlıkta ölçülmüş olup troid gland volumlu normal limitlerdedir yazıyor sonuç olarak da santral yağlı hiluslu düzgün sınırlı lenf nodlari mevcuttur yazıyor KBB gitimde muane etmeden şu hastaneye git biyopsi yapsınlar dedi iki genel cerrahi gittim iki iç hastalıkları kan değerleri gayet iyi dedi çeken doktor radyoloji özelde çektim bana bı sıkıntı yok dedi sadece lenfin şişmiş oda doktor ilaç verir dedi ama dün gitimde dahilye bana reaktif dedi tekrar çek reaktif nedir dedim hiç cvp alamadım KBB randevum Çarşamba günü araştırma hastanesi inşallah bi sıkıntı yoktur uzun oldu kusura bakmayın lütfen KBB İlk gitigim doktor böyle dediği için korkularım var ve panik atak birisiyim

X