Meme kanseri

Çok geçmiş olsun inşallah güzel haberler alırsınız zararı varmı bilemem belki hasteye göre değişiyor olabilir şuan için sonucuz önemli olan hemen kötüyü düşünüp karamsar olmayın iyi düşünün iyi olsun
Teşekkür ederim ama biyopsi den önce Emar vs neden çekilmedi acaba biyopsi hakkında da olumsuz şeyler yazmışlar yok o hastalığı arttriyir yayıyor vs diye o nedenle endişelendim

Yapılmadı , size bitopsiyi ultrason yapan Dr ku önerdi ? Ultrason kağııdnda yazıyor muydu biyopsi diy e? Ne yazıyor tam olarak ultrason kapıdında buraya kopyalayabilir misiniz
Tam metin kopyalanmiyir ama 4a ydi son bakan 4b de olabilir dedi biyopsi yaptı prof du
Bende takıldım niye önce mr falan çekilmedi sonra ise varsa çıkar dedim bilemiyorum

Tam metin kopyalanmiyir ama 4a ydi son bakan 4b de olabilir dedi biyopsi yaptı prof du
Bende takıldım niye önce mr falan çekilmedi sonra ise varsa çıkar dedim bilemiyorum
bence yayma falan olmaz byopsi ile
emar gerek görmemişlerdir,
direk biyopsi daha net sonuç verir, bence temzi çıkacak sonuç, kitlenin boyutu neydi?

bence yayma falan olmaz byopsi ile
emar gerek görmemişlerdir,
direk biyopsi daha net sonuç verir, bence temzi çıkacak sonuç, kitlenin boyutu neydi?
Amin amin bin kere amin inşallah seninde ter temiz çıkar benimde tüm hastanın da .
Kitle boyu son de 2 cm yazmış
Ondan önceki 1,6x2 mi ney sanırım 2
Allahim büyüktür koymuştur bir yoluna

Teşekkür ederim ama biyopsi den önce Emar vs neden çekilmedi acaba biyopsi hakkında da olumsuz şeyler yazmışlar yok o hastalığı arttriyir yayıyor vs diye o nedenle endişelendim
Usg bakarak böyle bir tanı konulma ihmali çok yüksek değil aslında şüpheli durumda biyopsi ister lezyonun boyutunu ve tam görüntüleme içinde ilaçlı Mr istenilir her iki rapor karsilastirilip biyopsi için karar verilir biyopsi sonrası patoloji sonucu gelmeden kesinlik kazanmaz dediğim gibi hastanelerin raporları ve doktorlarin bakış açısı farklılık gösterebilir ben momografi, usg, Mr, raporlarima gore bana asla doktorum direk böyle bir tani koymadı yalnizca riskli bir durum var biyopsi yapilmadan patoloji sonucunu almadan kesin bir şey söyleyemem demişti

Usg bakarak böyle bir tanı konulma ihmali çok yüksek değil aslında şüpheli durumda biyopsi ister lezyonun boyutunu ve tam görüntüleme içinde ilaçlı Mr istenilir her iki rapor karsilastirilip biyopsi için karar verilir biyopsi sonrası patoloji sonucu gelmeden kesinlik kazanmaz dediğim gibi hastanelerin raporları ve doktorlarin bakış açısı farklılık gösterebilir ben momografi, usg, Mr, raporlarima gore bana asla doktorum direk böyle bir tani koymadı yalnizca riskli bir durum var biyopsi yapilmadan patoloji sonucunu almadan kesin bir şey söyleyemem demişti

4b olarak görünce direkt biyopsi yapalım dedi prof tu bende dün bir an önce belli olsun diye tamam dedim fakat şuan memem ağrıyor şişti bende önce mr yapılmadı kafam karıştı
Biyopsi yi prf kendisi yaptı bilemiyorum inşallah sonucum iyi çıkar dua eder misiniz Lütfen belki mr vs vakit kaybetmek istemedi
Bazı yerlerde biyopsi zararlı olabilir hücreleri yayıyor yazıyor o nedenle endişe ettim

4b olarak görünce direkt biyopsi yapalım dedi prof tu bende dün bir an önce belli olsun diye tamam dedim fakat şuan memem ağrıyor şişti bende önce mr yapılmadı kafam karıştı
Biyopsi yi prf kendisi yaptı bilemiyorum inşallah sonucum iyi çıkar dua eder misiniz Lütfen belki mr vs vakit kaybetmek istemedi
Bazı yerlerde biyopsi zararlı olabilir hücreleri yayıyor yazıyor o nedenle endişe ettim
Yaa canım benim tabiki ederim 😊 biyopsi sonrası memede şişlik ağrı olur korkma ama kolunu çok yorma bir kaç gün rabbim müjdeli haberler almayı nasip etsin inşallah 🤲🙏

Amin amin amin .
Peki biyopsi yayıyor diyorlar o ne kadar doğru olabilir ki
Benim iki memedende biyopsi yapıldı 1 hafta ara ile Mr da sağ memede de nokta kadar bir kitle görüldü biyopsi den 1 ay sonra amaliyat oldum dağılma yada yayılma olmadı doktorun meme kanseri alanında iyiyse hiç bir şüpheye kapilma kulaktan dolma sizlere itimat etme iyi düşün iyi olsun karamsarlığa kapılma 😊🌺

Benim iki memedende biyopsi yapıldı 1 hafta ara ile Mr da sağ memede de nokta kadar bir kitle görüldü biyopsi den 1 ay sonra amaliyat oldum dağılma yada yayılma olmadı doktorun meme kanseri alanında iyiyse hiç bir şüpheye kapilma kulaktan dolma sizlere itimat etme iyi düşün iyi olsun karamsarlığa kapılma 😊🌺
Biyopsi den sonra ağrı oldumu sanki orası şişti şuan ağrıyor baya sertlssti

Onkoloji hekimiyim. BİRADS 4 geldiyse biyopsi aldırmalısınız. CA 15-3 her meme kanseri hastasında yükselmez. Ama her birads 4 de elbette meme kanseri çıkmaz. Benim görüşüme göre biyopsi aldırıp sonrasında rahat bir nefes almalısınız.
Meme kanseri kürlerinden sonra nötropeni iğneleri veriliyor mu? Yani fraven ve kaç doz veriliyor

Öncelikle acil şifalar diliyorum umarım sonuçlarınız çok güzel çıkar🙏🏻 Benim de annem geçen yıl meme kanseri teshisi aldı. Memesindeki kitle önce çok küçüktü dikkate almadı ve doktora gitmedi. Kitle büyüyünce doktora gitti ve maalesef kanser teşhisi aldı. Teşhis aldığı hastanede hemen ameliyat olması gerektiğini söylediler fakat biz güvenmedik ve uzun araştırmalar sonucu bir Meme cerrahı bularak tekrar kontrol ettirdik. İyi ki ameliyat olmadığını ameliyat olsaydı farklı sonuçlar olabileceğini söyledi. Her meme kanseri aynı olmadığı için her kanser hücresine aynı tedavi uygulanmıyor kiminin önce kiminin sonra ameliyat olması gerekiyor. Tek bir doktora sakın güvenmeyin alanında en iyi doktor bulmaya bakın yanlış teşhis ve yanlış tedavi insanın hayatını değiştiriyor. Umarım sonuçlarınız çok güzel çıkar ve bunlara gerek kalmaz dualarım sizinle 🩷 Ca 15-3 değerleri de azalıp artabilir farklı durumlarda tek başına tanı koymak için hiçbir zaman yeterli değildir bilginiz olsun.
Benimde anneme meme kanseri tanısı konuşdu kemoterapiye başladık 1. Kürü aldık ama 1. Kür sonrası verilen iğneler annemi köyü etti bulamtı kusma yaptı çok kötü suanda:KK43: kafamda bir sürü soru işaretleri

Benim annemefe oyle yapıldı mamaografide kitle göründe yazıyordu sınra usg usg de bırads yazıyor du hemen biyopsi de dendi be tqnı hemen o dakika aldı

X