Meme kanseri

Teşekkür ederim hocam
Önce üç yazmışlar yolda arayıp 4a ye çevirdiler
Bilemedim şuan regl günüm 28 inde tekrar usg çekincem ona göre hareket ederiz dedi Dr sizce beklemelimiyim
Çok geçmiş olsun . Tam olarak ne tarifliyor usg de ? Mikrokalsifikasyonlardan ya da kitleden boyuttan bahsediyor mu? Özelden bana sonuç kısmının fotoğrafını atabilirsiniz yönlendiririm.

BİR kan değeri var 0-30 çıkması lazımmış 33 çıkmış Dr la görüştük
28 inde tekrar usg çekil şuan gerek yok dedi ama ben korkuyorum
Bende 2022 mayis ayında öğrendim yeni atlattim ama öyle kan değerleri ile alakalı bir şey duymadım elle muayene momografi , USG, çekildi ilaçlı emara girdim tüm bunların raporları heyet tarafından degerlendirildi öyle biyopsi yapıldı direk kanser tanısı ve evresi soylenmedi biyopsi raporları sonucunda netlesti tanı koymaları

Bende 2022 mayis ayında öğrendim yeni atlattim ama öyle kan değerleri ile alakalı bir şey duymadım elle muayene momografi , USG, çekildi ilaçlı emara girdim tüm bunların raporları heyet tarafından degerlendirildi öyle biyopsi yapıldı direk kanser tanısı ve evresi soylenmedi biyopsi raporları sonucunda netlesti tanı koymaları
Emarda tutulum olmuş muydu

sizin net sonuç biyopsi ile mi belrilendi?
ultrasonumda 4a yazıyor benm de, emarda tutulum olmadı yazıyor
Usg de yalnizca kitlenin boyutu çapı ve şüpheli lezyon saptandi yazıyordu hemen aynı gün Mr ve ped cekim yapıldı 10 gun sonra hastaneden aradilar biyopsi için net sonucu biyopsi den sonra alırsınız ben 2022 martin son haftası gittim mayısın son haftası net sonuç aldım 2 kere biyopsi yapıldı 2 kere usg cekildi bu 1 günde tani konulmuyor

Usg de yalnizca kitlenin boyutu çapı ve şüpheli lezyon saptandi yazıyordu hemen aynı gün Mr ve ped cekim yapıldı 10 gun sonra hastaneden aradilar biyopsi için net sonucu biyopsi den sonra alırsınız ben 2022 martin son haftası gittim mayısın son haftası net sonuç aldım 2 kere biyopsi yapıldı 2 kere usg cekildi bu 1 günde tani konulmuyor
Çok geçmiş olsun ,Ailede öykü var mıydı
Benimkinde düşük şüpheli yazıyor

Çok geçmiş olsun ,Ailede öykü var mıydı
Benimkinde düşük şüpheli yazıyor
Allah razı olsun 🙏 ailede yok 😞 benimde 2 zararlı hucre görüldü biyopsi sonucum da amaliyattan sonra da önlem amaçlı tedavi gördüm çok şükür ki geçti gitti siz hemen paniğe kapilmayin iyi bir genel cerrahi araştırın tek doktorla kalmayın inşallah güzel haberler alırsınız 🙏

Allah razı olsun 🙏 ailede yok 😞 benimde 2 zararlı hucre görüldü biyopsi sonucum da amaliyattan sonra da önlem amaçlı tedavi gördüm çok şükür ki geçti gitti siz hemen paniğe kapilmayin iyi bir genel cerrahi araştırın tek doktorla kalmayın inşallah güzel haberler alırsınız 🙏
ameliyatta kitle mi alındı?
emar sonucunuzu çok merak ettim, tutulum görünüyormuydu, illa ki yazması gerek diye düşünüyorum

çocuğunuz var mı tedavi süresinde destekçiniz var mıydı?

ameliyatta kitle mi alındı?
emar sonucunuzu çok merak ettim, tutulum görünüyormuydu, illa ki yazması gerek diye düşünüyorum
Amaliyat ile kitle alındı meme ucuna çok yakın olduğu için meme ucu ve meme içi bosaltilip içine ekspander konuldu 2 ay oncede meme onarimi ve iki memeyede silikon yapıldı. Tutulum falan yazmiyordu

Amaliyat ile kitle alındı meme ucuna çok yakın olduğu için meme ucu ve meme içi bosaltilip içine ekspander konuldu 2 ay oncede meme onarimi ve iki memeyede silikon yapıldı. Tutulum falan yazmiyordu
çok çok geçmiş olsun tekrardan..
kolaylıkla atlatmanıza sevndm ...
erken teşhisin önemi, tekrar tüp bebek tedavisi düşünyor munsuz?
benm çocuğpumd a tüp bebekle oldu,
sonra boşandım olduğum ilde opğlum ve ben tekm sanıırm bu da beni ciddi tedrgn ediyor:KK43:

sonra boşandım olduğum ilde opğlum ve ben tekm sanıırm bu da beni ciddi tedrgn ediyor:KK43:
Yok ben düşünmüyorum artık yaa üzüldüm sizin adınıza rabbim evladiniza ve size sağlıklı ömürler versin 🙏😊 korkma hemen öyle Allahın izni ile bişey çıkmaz inşallah 🙏 ne zaman konuşmak isterseniz yaza bilirsiniz 😊🌺

Merhaba biyopsi yapıldı sonucu bekliyorum dua edin lütfen fakat kafa karışıklığı yaşıyorum çünkü mr ve mamografi olmadan direk biyopsi yapılması zararli mi

Merhaba size biyopsi yapılmadimi bana biyopsi yaptılar

Lütfen ne olur konum taşınmasin sağlık en büyük dert
Şuan ağlıyorum çok ama çok ağladım meme usg de biats 4a yazıyor kimi yerde %50-40 kötü kimi yerde
%10 kötü yazıyor
İki çocuğum var yaşım genç başına gelen varmı kan verdim yarın öğleren sonra Dr görecek dua edin lütfen
Eşim dışında çocuklara bakacak burda ailem yok moralim çok kötü allahim kimsenin başına vermesin
Öncelikle acil şifalar diliyorum umarım sonuçlarınız çok güzel çıkar🙏🏻 Benim de annem geçen yıl meme kanseri teshisi aldı. Memesindeki kitle önce çok küçüktü dikkate almadı ve doktora gitmedi. Kitle büyüyünce doktora gitti ve maalesef kanser teşhisi aldı. Teşhis aldığı hastanede hemen ameliyat olması gerektiğini söylediler fakat biz güvenmedik ve uzun araştırmalar sonucu bir Meme cerrahı bularak tekrar kontrol ettirdik. İyi ki ameliyat olmadığını ameliyat olsaydı farklı sonuçlar olabileceğini söyledi. Her meme kanseri aynı olmadığı için her kanser hücresine aynı tedavi uygulanmıyor kiminin önce kiminin sonra ameliyat olması gerekiyor. Tek bir doktora sakın güvenmeyin alanında en iyi doktor bulmaya bakın yanlış teşhis ve yanlış tedavi insanın hayatını değiştiriyor. Umarım sonuçlarınız çok güzel çıkar ve bunlara gerek kalmaz dualarım sizinle 🩷 Ca 15-3 değerleri de azalıp artabilir farklı durumlarda tek başına tanı koymak için hiçbir zaman yeterli değildir bilginiz olsun.

Merhaba biyopsi yapıldı sonucu bekliyorum dua edin lütfen fakat kafa karışıklığı yaşıyorum çünkü mr ve mamografi olmadan direk biyopsi yapılması zararli mi
Çok geçmiş olsun inşallah güzel haberler alırsınız zararı varmı bilemem belki hasteye göre değişiyor olabilir şuan için sonucuz önemli olan hemen kötüyü düşünüp karamsar olmayın iyi düşünün iyi olsun

Yapılmadı , size bitopsiyi ultrason yapan Dr ku önerdi ? Ultrason kağııdnda yazıyor muydu biyopsi diy e? Ne yazıyor tam olarak ultrason kapıdında buraya kopyalayabilir misiniz
Usg raporunda yazar riskli bir durum görürse doktorunuzda söylüyor çok paniksiniz biraz relaxs olun her hastanenin raporlamasi ve yorumlamasi farklılık gösterebilir

X