Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

Çok teşekkür ederim. Toparlanmaya çalışıyorum. Bu durumda annemin hastalığı en agresifi mi oluyor? Yani metastaz mı yapar demek oluyor;? :KK43: Kafayı yiyeceğim.
Hayır. Annenin erken yakanlanmis bir tümör hormon pozitif olması çok iyi her2 negatif olması da çok iyi. Allah'ın izniyle bir şey olmaz

merhabalar herkese..
çok üzgün bir durumdayım ve sizden cevap almak istiyorum tecrübelerinize ihtiyacım var
bugun foktora gittim ve artık kitlem iyice büyümüş kesin ameliyyat olmam gerek.
ameliyatı devlet hastanesinde olayım mı sizin tecrübeleriniz neler çok ihtiyacım var suan görüşlerinize
mememin görüntüsü bozulacak mı dikiş izi vs kalacak mı
kendimi hiç bu kadar yalnız hissetmemiştim. napıcam bilmiyorum

merhabalar herkese..
çok üzgün bir durumdayım ve sizden cevap almak istiyorum tecrübelerinize ihtiyacım var
bugun foktora gittim ve artık kitlem iyice büyümüş kesin ameliyyat olmam gerek.
ameliyatı devlet hastanesinde olayım mı sizin tecrübeleriniz neler çok ihtiyacım var suan görüşlerinize
mememin görüntüsü bozulacak mı dikiş izi vs kalacak mı
kendimi hiç bu kadar yalnız hissetmemiştim. napıcam bilmiyorum
çok geçmiş olsun hiç korkmayın devlet hastaneleri daha çok bu tür ameliyatlar yapıyorlar tıp da ilerledi ve deneyimliler görümcem de de çıktı ona önce kemoterapi verdiler küçültüp ameliyat edecekler süreci bende çok bilmiyorum ama bizim tercihimiz devlet hastanesi oldu.Dr Abdurrahman Yurtaslan onkolojiye gidiyoruz.çok bekleyen hasta var yoğunlukdan ilgilrnmiyorlar pek fazla ama şehirdışından bi çok hasta geliyor oraya

Öncelikle herkese geçmiş olsun, umarım herkes tez vakitte sağlıklarına kavuşur..
Benim annemde bundan 10 gün önce koltuk altında nohuttan biraz küçük bir kitle hissetmiş ve daha sonra yapılan ultrasonda sağ göğüsünde sınırları düzensiz, heterojen solid bir kitle varmış, çapı da 12.2 /8.6 mm.
Ayrıca, lenf bezleri şişikmiş hatta çapları da 16.2/11 mm imiş..
Doktor mamografi çekilmesi gerektiğini söylemiş bir de biyopsi yapılacakmış..
Aklımı oynatmak üzereyim, annem benim bu hayatta her şeyim kızlar, gerçekten berbat bir haldeyim..daha sonuç belli değil ama ben kendimi kaybettim..

kızlar selam,

ben de fibrokistik memeye sahip olduğum için rutin kontrole gidiyordum. bu sefer ilaçlı mr çektirdim ama rapor hala çıkmadı. acaba mr görüntüsünden anlayan var mı? ben sanki sağ tarafta 5 solda da iki tane bişeyler var gibi zannediyorum. sizde görüntüler varsa böyle miydi?

Eklentiler

• Ekran Resmi 2019-05-10 12.40.42.png
    Ekran Resmi 2019-05-10 12.40.42.png
    290,9 KB · Görüntüleme: 165
Arkadaslar esim 2017 yilinda B tipi lenfoma ve gogus bölgemde kitle vardi 6 kur kemoterapi ve 30 gun radyoterapi aldi Bilenler bilir hodgin icin genelde ayni tedavi verirler Tedavi sureci cok rahat gecti Su an gayet saglikli
Meme kanseriyle ilgili guzel sonuclar alan arkadaşlarım var Memesinin alinacagini ve ciddi derece vucuduna yayilacagi doktorlalarca soylenmis Bu urunleri kullanmasi uzerine memesi alınmamış ve kotu hucrelerden temizlenmis
Esime dostuma tavsiye ediyorum Bunlardanda guzel neticeler aliyoruz Bir arkadasimin tavsiyesiyle destek urunleri kullandim
Arzu eden olursa yardim ve tavsiyede bulunmak isterim
....

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese Merhaba,

Lütfen bana da yardımcı olabilir misiniz? Kendimi çok kötü hissediyorum..

Benim annem de meme kanseri: evre IIB (T2N1M0).

Geçen hafta sağ göğsünün tamamı alındı, patoloji sonuçlarını bekliyoruz.

Sizlere sormak istediğim bir kaç soru var, yardımcı olursanız çok çok sevinirim. İnsanın annesi söz konusu olunca ne yapacağını bilemez oluyor.

Annemin biyopsi sonucuna göre;

1) RO -
2) RP -
3) HER2 + SKOR 3
4) Kİ 67 %25

PET, ULTRASON ve diğer taramalara göre diğer organlarda sıçrama yoktur.

Bu yukarıdaki yazdığım değerler biyopsi sonucuna göredir.

Ameliyat sonrası biyopsi sonuçları mı önemlidir?

Yukarıdaki değerler değişebilir mi, konuyla ilgili bir fikriniz var mıdır? :KK43: Çünkü ön biyopsi de çıkan sonuçlar beni yeterince korkutuyor :KK43:

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi Günler.

Herkese Merhaba,

Lütfen bana da yardımcı olabilir misiniz? Kendimi çok kötü hissediyorum..

Benim annem de meme kanseri: evre IIB (T2N1M0).

Geçen hafta sağ göğsünün tamamı alındı, patoloji sonuçlarını bekliyoruz.

Sizlere sormak istediğim bir kaç soru var, yardımcı olursanız çok çok sevinirim. İnsanın annesi söz konusu olunca ne yapacağını bilemez oluyor.

Annemin biyopsi sonucuna göre;

1) RO -
2) RP -
3) HER2 + SKOR 3
4) Kİ 67 %25

PET, ULTRASON ve diğer taramalara göre diğer organlarda sıçrama yoktur.

Bu yukarıdaki yazdığım değerler biyopsi sonucuna göredir.

Ameliyat sonrası biyopsi sonuçları mı önemlidir?

Yukarıdaki değerler değişebilir mi, konuyla ilgili bir fikriniz var mıdır? :KK43: Çünkü ön biyopsi de çıkan sonuçlar beni yeterince korkutuyor :KK43:

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi Günler.

Merhaba canım,

Benim annem de meme kanseriydi. Geçmiş zaman kullanıyorum çünkü atlattı. Üstelik 3.evre sonuydu. Neredeyse geç kalıyorduk anlayacağın. Zorlu ve uzun bir süreçti ama şimdilik bitirmiş gözüküyor. Kolay olacak demiyorum ama insan bi şekilde başa çıkmayı öğreniyor.
Ameliyat sonrası biyopsi sonuçları en kesin olan ama PET'te sıçrama olmaması harika. Organlarda sıçrama olmadığı için değişmesi çok da önemli değil biyopside.
Ben bi yerden sonra rapor, sonuç okumayı bıraktım ve kendimizi doktora teslim ettik. Bu süreçte soruların olursa yazmaktan çekinme.
Geçmiş olsun anneciğine.

ameliyat sonrasında kitleyi labaratuvara gönderiyorlar ve orada inceleyip duruma göre kemoterapi veya radyoterapi gerekir mi, gerekirse kaç doz diye kararını veriyorlar. annemin yaşı 70 olduğundan dolayı 1,5 ay boyunca haftaiçi her gün radyoterapi almıştı.

Herkese merhaba
Carsamba gunu annemın meme ucunda sıvılce gıbı bı sıslık farkettık elleyınce ıcerı dogru bı kıtle oldugunu anladık hemen ultroson ve memografı cektırdık sonuclarda birads5 yazıyordu persembe gubu biopsısı yapıldı şuan sonuc beklıyoruz.doktor kesın kotu huylu ama yayılma oldugunu sanmıyorum hemen sadece o kıtleyı alıp atlatırız dedı.merak edıorum memografısınde birads 5 olup sonrasındakı surecde yayılma gorulen varmı aranızda? Bu degerın 5 olması tehlıkelı dıyor herkes bu surecı kemoterapı almadan sadece amılyatla bıtıren varmı benı aydınlstırsanız cok sevınırım

Annemin de aynıydı canım. Ama şans eseri erken teşhis edildi. Geçen sene nisan'da tanı kondu, haziran'da ameliyat oldu. geçen hafta yapılan kontrolleri temiz çıktı. yani içinizi rahat tutun.

Bugun sonuclarımız cıktı invaziv lobuler karsinom grade2 dendi haftaya amilyat olucak doktor sadece timöru alıcaz dedı bu sonucla sonrasında kemoterapi alırmı acaba annem tek böbreklı ve saglam olan bobregıde baypaslı bunları kaldırabılcekmı😞

Merhaba ben 32 yasındayım dün bende aynı hastalık türüne yakalandıgımı öğrendim benim kitlem alınmıstı patoloji sonucu inzivav lobüler cıktı.bu çarşamba koltuk altıma bakılcak ikinci ameliyata giricem.nasıl bir kanser hiç bir bilgim yok.Eğer bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba canım,

Benim annem de meme kanseriydi. Geçmiş zaman kullanıyorum çünkü atlattı. Üstelik 3.evre sonuydu. Neredeyse geç kalıyorduk anlayacağın. Zorlu ve uzun bir süreçti ama şimdilik bitirmiş gözüküyor. Kolay olacak demiyorum ama insan bi şekilde başa çıkmayı öğreniyor.
Ameliyat sonrası biyopsi sonuçları en kesin olan ama PET'te sıçrama olmaması harika. Organlarda sıçrama olmadığı için değişmesi çok da önemli değil biyopside.
Ben bi yerden sonra rapor, sonuç okumayı bıraktım ve kendimizi doktora teslim ettik. Bu süreçte soruların olursa yazmaktan çekinme.
Geçmiş olsun anneciğine.
Merhaba gecmis olsun oncelikle ne kadar sure oldu annenizin tedavi sureci biteli.

merhaba annemin ilacli mr terimlerden bilgisi olan var mi

Eklentiler

• 20191001_145655-1.jpg
    20191001_145655-1.jpg
    108,2 KB · Görüntüleme: 301
Lenf nodunun olmaması iyidir . Ama mutlaka biyopsi yapılsın , ihmâl etmeyin .
Allah razı olsun cevabınız için detaylı ultrason dedi tam yeri goruntulemek icin sanirim sonra biyopsi dendi.nasıl bi süreçle devam edecek o stres yapıyor rabbim anneme hepimize hayırlısıyla bol sağlık hayırlı uzun ömür nasip etsin.annem tutunacak salim onun varlığı güç

Lenf nod

unun olmaması iyidir . Ama mutlaka biyopsi yapılsın , ihmâl etmeyin .
asla ihmal etmiyorum etmemde dr pek soru soramuyorum annem yanimda oluyor stres olmasın diye .haftaya detaylı ultrason hayırlısıyla iyiki bu site var her biriniz bicok seyle bilgilisiniz insan kendini yalniz hissetmiyor

Arkadaşlar bir bakin nolur kötü bir şey mi konu açtım ama birde burada sorayim dedim çok korkuyorum çok doktor emar istedi 20191005_094904.jpg

Arkadaşlar bir bakin nolur kötü bir şey mi konu açtım ama birde burada sorayim dedim çok korkuyorum çok doktor emar istedi Eki Görüntüle 2542707
kötü huylu olma durumu yani kanser olma ihtimali % 2 dir, yüksek ihtimalle iyi huylu yani kanser değildir. Ama % 2 lik bir ihtimal olduğu için biyopsi istenebilir.

X