Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

Merhaba hanimlar, bugun raporum sonuclandi
Yazilanlari arastirdigima gore gore iyi huylu tumor
Carsamba doktora gidicem, cok sukur :)

Arkadaşlar sonuçlar geldi, nasıl bir evrede sizce?

Östrojen %80 (+++)

Progesteron %80 (+++)

c erb B2 (-)

Ki67 %10 (+)

p53 %30 (+)

İNVAZİV DUKTAL KARSİNOMA

Biyopsinin tamamı tümoral özelliktedir. Bi biyopsideki tümörde histolojik ve nükleer derece II’dir.

Nöral ve lenfovasküler invazyon yoktur.

merhaba hanımlar bende biraz önce görümcemin sonucunu aldım.ama hiç birşey anlamadım bilgisi olan var mıdır? durumu ne aşamada acaba? :KK43:

En büyüğü 1,5 cm,en küçüğü 0,3 cm uzuznluğunda 5 adet beyaz krem renkli iğne biyopsi materyali. Total 4 blokta örneklendi. (02.07.2018)
BİYOPSİ NO
MİKROSKOPİ BİLGİSİ

Kesitlerin incelenmesinde; desmoplastik stroma içinde irregüler gruplar ve küçük tübüller oluşturan,orta derecede pleomorfizm gösteren,hiperkromatik nükleuslu,eozinofilik sitoplazmalı atipik epitelyal hücrelerden meyadana gelen tümöral gelişim izlenmiştir. Yaygın ezilme artefaktı nedeniyle mitotik aktivite sağlıklı değerlendirilememiştir.
Yapılan immünhistokimyasal çalışmalarda; ER ile % 100 (+++),PR ile %50 (+) oranında nükleer boyanma izlenmiştir. CerbB2 ile tümör hücrelerinin %10’dan fazlasında zayıf-orta şiddette inkomplet membranöz (Skor 2) boyanma izlenmiştir. Ki67 ile proliferasyon indeksi %20 oranındadır.

TANI BİLGİSİ
İNVAZİV MEME KARSİNOMU (BAKINIZ YORUM)
- İNVAZİV DUKTAL KARSİNOM İLE UYUMLU BULGULAR
- ER VE PR POZİTİF,CERBB2 ŞÜPHELİ (+2)
- Kİ67 PROLİFERASYON İNDEKSİ %20

hanımlar merhabalar tekrardan uzun bir aradan sonra yazıyorum
sağ mememdeki kitleye temmuz ayında biyopsi yapılmıştı iyi huylu çıkmıstı. doktor korkulacak birşey yok dedi. ben kendimi her adetten sonra kontrol ediyorum. bu aralar iki mememde agrı yapıyor daha doğrusu sızı. sağ taraftaki kitle büyümeye devam ediyor.
ne yapmam gerekiyor. babamın halasının göğsünü almışlardı korkmaya başladım daha yarım 22 :KK43:

hanımlar merhabalar tekrardan uzun bir aradan sonra yazıyorum
sağ mememdeki kitleye temmuz ayında biyopsi yapılmıştı iyi huylu çıkmıstı. doktor korkulacak birşey yok dedi. ben kendimi her adetten sonra kontrol ediyorum. bu aralar iki mememde agrı yapıyor daha doğrusu sızı. sağ taraftaki kitle büyümeye devam ediyor.
ne yapmam gerekiyor. babamın halasının göğsünü almışlardı korkmaya başladım daha yarım 22 :KK43:

Yasiniz cok genc ama yine de kontrole gidin. Korkup kafanizda kurup kurup endiselenmeniz yersiz. En dogru cevabi muayene ve gerekli tetkiklerden sonra alirsiniz. Vakitlice doktora gidin bence. Gecmis olsun.

Merhabalar tekrardan, doktor ile gorustum ve şuan 36mm bir tane kitle var göğsümde. 3 ayda 0.6 m ve daha fazla buyumus
Ameliyat olabilirsin dedi. Ben onu orada tutmani onermem dedi .
Ameliyati duyunca fazla soru soramadim.
Ameliyat hemen olur muyum haftaya okula.gidicrm bu hafta icinde olabilir miyim acaba? Ameliyattan da korkuyorum

Merhaba bana da iyi huylu tümör deniyor, 3 kere ultrasona girdim, biri şekil değiştirmiş biri 7 ml den 17 ye çıkmış dr ameliyat dedi ama çok kararsızım

Allah herkese şifa versin. Bende annem için çok korkuyorum. Yaşı 63. Invaviz duktal karsinom. Sol meme ve koltuk altı lenflerden 21 adet alında ve sadece 1 tanesinde 3mm lik yayılım var. 2b evre yazıyor raporlarda. Tümörde nekroz yok. Cerrahi sınırlarda tümör görülmedi yazıyor. Erken yakalandı dedi doktor. 6 kür kemo görecek. 4. sü bitti. Histolojik grade 2 ve nükleer grade3. Bunlar ne demek onu bilmiyorum. Hormonları ise Er % 100 pozitif, PR negatif, HER2 negatif skor0, ki67 % 23, PHH3 21/10. Tecrübesi olanlar bu sonuçlar için bi yorum yapabiliyor mu?

Allah herkese şifa versin. Bende annem için çok korkuyorum. Yaşı 63. Invaviz duktal karsinom. Sol meme ve koltuk altı lenflerden 21 adet alında ve sadece 1 tanesinde 3mm lik yayılım var. 2b evre yazıyor raporlarda. Tümörde nekroz yok. Cerrahi sınırlarda tümör görülmedi yazıyor. Erken yakalandı dedi doktor. 6 kür kemo görecek. 4. sü bitti. Histolojik grade 2 ve nükleer grade3. Bunlar ne demek onu bilmiyorum. Hormonları ise Er % 100 pozitif, PR negatif, HER2 negatif skor0, ki67 % 23, PHH3 21/10. Tecrübesi olanlar bu sonuçlar için bi yorum yapabiliyor mu?

Canim öncelikle gecmis olsun, Rabbim şafi ismiyle sifa versin insallah.

Emin olmamakla birlikte histolojik grad hastaligin evresini, nükleer grad ise agresiflik boyutunu belirtiyor.

Sen nasil oldun canim, daha iyisin insallah?

Çok teşekkür ederim. Toparlanmaya çalışıyorum. Bu durumda annemin hastalığı en agresifi mi oluyor? Yani metastaz mı yapar demek oluyor;? :KK43: Kafayı yiyeceğim.

X