Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler LUXELL Börekçi Turbo Mini Fırın KULLANAN var mı Acill

Luxell börekçi turbo lx3675 mini fırın kullanan memnun mu

• Ankete Katılan
    7
Bende üç aydır kullanıyorum ve hiç memnun değilim, indirimdeyken almıştım iki sen önce çeyizime koyayım diye, sonra evlenince ankastre setinde fırını istemedim nasılsa bu var diye ve bin kere pişmanım, 200 dereceye bile getirsem doğru düzgün pişirmiyor, yıllardır aynı tarifle yaptığım keki 220 derecede bile kabartamadım. demek ki tek değilmişim, neyse idareten kullanacağım artık elim bollaşınca da başka bir marka alacağım inşallah

Işte benim altı kizariyor ve üstü de pisip hep ortasi çiğ kalıyor. Malzemelerim ziyan oluyor misafir gelince de rezil olurum diye yapamıyorum. Belki benimki arızalidir bilmiyorum
Söylediğim gibi pişirmeyi dene bir de

Bende üç aydır kullanıyorum ve hiç memnun değilim, indirimdeyken almıştım iki sen önce çeyizime koyayım diye, sonra evlenince ankastre setinde fırını istemedim nasılsa bu var diye ve bin kere pişmanım, 200 dereceye bile getirsem doğru düzgün pişirmiyor, yıllardır aynı tarifle yaptığım keki 220 derecede bile kabartamadım. demek ki tek değilmişim, neyse idareten kullanacağım artık elim bollaşınca da başka bir marka alacağım inşallah

Fırını araştırıp çok sayıda yorum okudum kimisi çok çok beğenmiş kimsin de nefret etmiş. Yani ortası bi yorum yok ilginç geldi bana da :)

Merhaba arkadaşlar. Ben davul fırın kullanıyordum. Dün babam luxell börekçi turbo lx3675 mini fırın almış. O sevincle kek yaptım 180c de kabardı ama dışı pişti içi çiğ. Bugün poğaça yaptım 200c de kabarmadi altı yandi yine içi çiğ. Son umutla kurabiye yaptım yanmasın diye 160c de ağır ağır pissin içi çiğ kalmasın derken 45 dk da pişmedi dereceyi artırdim taş gibj oldu. Çok uzun sürede pişiriyor yine de içi pismiyor. Davul bundan daha iyiydi. Acaba fırın bozuk mu ben mi kullanmayı beceremedim. Kullanan varsa lutfennnn yardimci olun kek poğaça vs hangi ayarda nasıl kaç derece pişiriyorsunuz püf noktası nedir. Iki gündür malzemelerim ziyan oldu çok mutsuzum...
sanırım fırınınız bozuk, ben kullanıyorum çok memnunum, yazdığınız sorunlar hiç olmadı, sadece altı daha çabuk pişiyor onuda bi süre sonra alt ısıyı kapatıyorum o şekil dengeleniyor.

Fırını araştırıp çok sayıda yorum okudum kimisi çok çok beğenmiş kimsin de nefret etmiş. Yani ortası bi yorum yok ilginç geldi bana da :)

Ben elmalı olanı bir komşumuzda görmüştüm yaptığı her şey çok güzel olurdu, o yüzden güvenip almıştım hatta, ama galiba üretildiği serilerle ilgili bir durum bu. Benimki dandik çıktı, nasibim yokmuş demek ki :) sağlık olsun diyeceğiz artık

Ben elmalı olanı bir komşumuzda görmüştüm yaptığı her şey çok güzel olurdu, o yüzden güvenip almıştım hatta, ama galiba üretildiği serilerle ilgili bir durum bu. Benimki dandik çıktı, nasibim yokmuş demek ki :) sağlık olsun diyeceğiz artık

Axelia hanımın yorumlarını okuyun o epey psisirme önerisi verdi size de faydası olur belki. Ben bir de öyle deneyeceğim. Hala olmazsa garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Axelia hanımın yorumlarını okuyun o epey psisirme önerisi verdi size de faydası olur belki. Ben bir de öyle deneyeceğim. Hala olmazsa garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Bende uygulayacağım, sizin konunuz vesile oldu, belki düzelir benim ki de :) yani inşallah düzelir de tekrar fırına para vermek zorunda kalmam

sanırım fırınınız bozuk, ben kullanıyorum çok memnunum, yazdığınız sorunlar hiç olmadı, sadece altı daha çabuk pişiyor onuda bi süre sonra alt ısıyı kapatıyorum o şekil dengeleniyor.

Siz kek poğaça vs kaç derecede pişiriyorsunuz biraz detay verebilir misiniz :)

Bende uygulayacağım, sizin konunuz vesile oldu, belki düzelir benim ki de :) yani inşallah düzelir de tekrar fırına para vermek zorunda kalmam

Düzelir inşallah bizim de kabarık keklerimiz puf puf poğaçalarız olur :) :KK70: Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim. .

Düzelir inşallah bizim de kabarık keklerimiz puf puf poğaçalarız olur :) :KK70: Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim. .

Tamam paylaşayım hatta kabarırsa fotoğraf bile atarım, ama siz de paylaşın, burda Luxell börekçi kardeşliği yapalım :KK25:

Siz kek poğaça vs kaç derecede pişiriyorsunuz biraz detay verebilir misiniz :)
tabiki:)
kek 180 derece, fırını start verip keki atrıyorum içine fırını erken ısıtmıyorum yani, 5-6 dk sonra alt ısıyı kapatıyorum, bi 5-6 dk sonrada pişmiş oluyor zaten , gerçi pişme süresi net veremicem borcam yada teflon kalıp yada kekin kalınlığıda pişme süresini değiştiriyor. genel anlamda kek çok çabuk pişiyor , yanımda şahit olanlarda öyle söylüyor.
poğaça, 200 derece , fırını aşırı değil bi 5 dk ısıtıp öyle fırına atıyorum, bi süre sonra yine alt ısıyı kapatıyorum.
kurabiyeler milföy gibi yağlı oldukları için, yağını salıp içeriği bozulmasın diye , fırını 240 dereceye ayarlıyorum ısınıyor tepsiyi atıyorum içine , kısa bi süre sonra alt ısıyı yine kapatıyorum, kurabiyeler çok çabuk pişiyor aman dikkat:)
ekmek yapacaksam , yada mayalı çok kalın poğaça yapacaksam, poğaçaların üstüne bıçakla çizik atıyorum, ekmek ısısınıda ağır pişsin diye 150-160 derece gibi yapıyorum , genelde içi iyi pişsin diye poğaça gibi ekmeğede çizik atıyorum.

Tamam paylaşayım hatta kabarırsa fotoğraf bile atarım, ama siz de paylaşın, burda Luxell börekçi kardeşliği yapalım :KK25:
Evet pes etmek yok başaracagiz :-D ice floe hanımın da tavsiyelerini deneyeceğim bakalım hayırlısı :-D

kek 180 derece, fırını start verip keki atrıyorum içine fırını erken ısıtmıyorum yani, 5-6 dk sonra alt ısıyı kapatıyorum, bi 5-6 dk sonrada pişmiş oluyor zaten , gerçi pişme süresi net veremicem borcam yada teflon kalıp yada kekin kalınlığıda pişme süresini değiştiriyor. genel anlamda kek çok çabuk pişiyor , yanımda şahit olanlarda öyle söylüyor.
poğaça, 200 derece , fırını aşırı değil bi 5 dk ısıtıp öyle fırına atıyorum, bi süre sonra yine alt ısıyı kapatıyorum.
kurabiyeler milföy gibi yağlı oldukları için, yağını salıp içeriği bozulmasın diye , fırını 240 dereceye ayarlıyorum ısınıyor tepsiyi atıyorum içine , kısa bi süre sonra alt ısıyı yine kapatıyorum, kurabiyeler çok çabuk pişiyor aman dikkat:)
ekmek yapacaksam , yada mayalı çok kalın poğaça yapacaksam, poğaçaların üstüne bıçakla çizik atıyorum, ekmek ısısınıda ağır pişsin diye 150-160 derece gibi yapıyorum , genelde içi iyi pişsin diye poğaça gibi ekmeğede çizik atıyorum.

Çook teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için. Herkes farklı önerdi kafam karıştı bi mini fırın niye bukadar komplike oluyor anlamadım :-D sizin de önerilerinizi deneyeceğim sağolun :)

Lanet ediyorum artık Luxell e. Bi de adı börekçi olacak. Bir börek pişirdi oturup ağladım sinirden. Herkesin tavsiyesini denedim ama olmuyo işte :-(
Alt üst ayarı açınca ortadı çig kaldı. Önce alttan pişirip sonra üstü açınca da aynısı oldu üstü de kurudu. 160 derecede pisirdim tam tamına 1 saat sürdü
180 derecede kurudu gitti. En son çıkarıp yine davula koydum. Luxell almayın aldirtmayin lanet olsun Kalitesiz dandik fırın !!!!

Önce altını açıp altını biraz pişirdikten sonra üstünü açıp pişirirsen daha güzel pişer.

Merhaba.. Bugün keki söylediğiniz gibi yaptım ilk 20 dk alttan pisirdim sonra alt üst ayari actim.. 150derece civarinda pisirdim. Ilk denememe göre daha iyiydi en azından çiğ kalmadı içi. Ama ısıyı alttan verdiğim sürede hiç kabarmadi. Alt üst ayarı açınca biraz kabardı ama yeterince değil. Acaba ilk 20 dk fanlı açıp kabarsa sonra alttan versem içi pişmesi için olur mu sizce

Alt ısıyı kapatınca üzeri kuruyor içi de coook gec pisiyor. Sizinki nasıl oluyor anlayamadım :)

Ben kullaniyorum cok memnunum. Pizzayi filan mukemmel pisiriyor. Bir kere kek yaptim pek kabarmadi ama elde cirptigim icin kabarmadigini dusundum. Firininizda ariza olabilir. Garantisi varsa gonderin bence.

Ben kullaniyorum cok memnunum. Pizzayi filan mukemmel pisiriyor. Bir kere kek yaptim pek kabarmadi ama elde cirptigim icin kabarmadigini dusundum. Firininizda ariza olabilir. Garantisi varsa gonderin bence.

Vallahi anlayamadım pogacanin içini pisirmek nerdeyse 1 saat sürüyor yine de cig... yaslandirdi bu fırın beni. Servisi aradım ayaklarına teslim istiyorlar bir de.

Kek için bu dereceler fazla geliyor ve içi pişmeden dışı pişiyor . Tavsiyelere uyup ikinci yapışımda bunu fark ettim. 150 derecede ilk 20 dk ısıyı alttan verdim sonra alt üst pisirdim. Içi eskisine nazara iyi oldu ama iyi kabarmadi.
Ilk denememde fanlı pisirmistim 180 derecede cok iyi kabarmisti fakat cigdi.
Bi sonrakin için ilk 20 dk fanlı 150de pisirerek kabartip ,sonra ısıyı alttan vermeyi planlıyorum içi pişmesi için.

X