KÜRTAJ SONRASI GEBE KALAMIYORUM

KKHN

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2022
500
156
33
Merhaba boş gebelik sonrası kürtaj oldum ve 2 sene oldu hamile kalamıyorum benim gibi olan varmı acaba klomen femera kullandım çatlatma iğnesi oldum olmuyor malesef ve hiç bir sorun yok diyor dok. bu ay başka bi dok gittim yine femera sonrası kist oluşmuş 1 ay beklicez her zaman böyle oldu ve neden bişeyin yoksa iğne yaptı dok dedi bilmiyorum dediğimde adetinin 3. günü olmasına rağmen rahim duvarın ince dedi ilk kez bi dok bir şey söyledi doğrumu onuda bilmiyorum çünkü adette zaten ince olmazmı ne yapacağımı şaşırdım :KK43:

Kurtajimdan sonra yaklaşık 3 yıl hamile kalamadim gittiğim kadın doğum drlari bir sorun olmadığını söylediler ben de tüp bebek merkezine gittim orada daha detaylı testler yapıldı ve amh degerim yaşıma göre çok düşük çıktı olmama sebebini buna bağlamıştık. Adetliyken de sonrasında da rahim duvarinin belirli bir kalınlığının olması gerek bu değerden düşükse bebegin tutunması için sıkıntı yaratıyor ama ilaçlarla falan kalinligin artırıldığını duymuştum sanki. Umarım en yakın zamanda güzel haberi alirsiniz

Kurtajimdan sonra yaklaşık 3 yıl hamile kalamadim gittiğim kadın doğum drlari bir sorun olmadığını söylediler ben de tüp bebek merkezine gittim orada daha detaylı testler yapıldı ve amh degerim yaşıma göre çok düşük çıktı olmama sebebini buna bağlamıştık. Adetliyken de sonrasında da rahim duvarinin belirli bir kalınlığının olması gerek bu değerden düşükse bebegin tutunması için sıkıntı yaratıyor ama ilaçlarla falan kalinligin artırıldığını duymuştum sanki. Umarım en yakın zamanda güzel haberi alirsiniz
Merhabalar amh değerime bakıldı bi sıkıntı yok peki nasıl hamile kaldınız tüp bebekmi yaptırdınız acaba

çokk sevindim sağlıkla büyütmek nasip olsun inşallah bi işlem yapılması gerekiyor demekki rahim için anlamıyorum olmama sebebi var ama ne
Sebepsiz infertilite diye birsey de var. Çok klişe olacak ama söylediklerim hakikaten tamam artık bir süre dinlenecegim sonra yeniden deneriz dusuncesine inandığım zaman hamile kaldım bu gece sizin ocin de dua edeceğim ☺️

Sebepsiz infertilite diye birsey de var. Çok klişe olacak ama söylediklerim hakikaten tamam artık bir süre dinlenecegim sonra yeniden deneriz dusuncesine inandığım zaman hamile kaldım bu gece sizin ocin de dua edeceğim ☺️
Herkes aynısını söylüyor ama o moda ne zaman geçerim bilmiyorum şu aşamada zor ilk zamanlara göre daha iyiyim çok şükür teşekkürler dualarınız için inşallah tüm isteyenlerin olur :)

Merhaba boş gebelik sonrası kürtaj oldum ve 2 sene oldu hamile kalamıyorum benim gibi olan varmı acaba klomen femera kullandım çatlatma iğnesi oldum olmuyor malesef ve hiç bir sorun yok diyor dok. bu ay başka bi dok gittim yine femera sonrası kist oluşmuş 1 ay beklicez her zaman böyle oldu ve neden bişeyin yoksa iğne yaptı dok dedi bilmiyorum dediğimde adetinin 3. günü olmasına rağmen rahim duvarın ince dedi ilk kez bi dok bir şey söyledi doğrumu onuda bilmiyorum çünkü adette zaten ince olmazmı ne yapacağımı şaşırdım :KK43:
Merhabalar canım benimde kürtajdan sonra çocugum olmadı yaklaşık 3 seneyi geçti 4 doktorum banada rahim kalınlığı ince dedi ilaçlarla bunlar düzeltiliyor o ay ona göre tedavini uygulayabilir doktor üzme kendini rabbim ol dedikten sonra her türlü olur 🤗

Merhabalar canım benimde kürtajdan sonra çocugum olmadı yaklaşık 3 seneyi geçti 4 doktorum banada rahim kalınlığı ince dedi ilaçlarla bunlar düzeltiliyor o ay ona göre tedavini uygulayabilir doktor üzme kendini rabbim ol dedikten sonra her türlü olur 🤗
MErhaba peki sonra oldumu ? Ben başka dok gittim öle bişi yok dedi herkesin söylediği tutarsuz o yüzden üzülüyorum

MErhaba peki sonra oldumu ? Ben başka dok gittim öle bişi yok dedi herkesin söylediği tutarsuz o yüzden üzülüyorum
Yok daha olmadı Şuan tedavi aşamasındayım tüp bebek zor gerçekten her Konuda hepimiz için

Canım benim bire bir aynı durumu yaşıyorum 3 buçuk yıllık evliyim evlendim 6 ay sonra hamile kaldığımı öğrendim nasıl sevindik nasıl ağladık sonra doktor boş gebelik dedi 8 hafta ya kadar bekledim ama maalesef bebek yoktu ve kürtaj oldum devlet hastanesinde 2 yıl oldu hala hamile kalamadım doktora gittim hormonlar rahim filmi sperm testi sorun bulamadı sebepsiz ınfertılıte tanısı kondu bu arada o zaman yaşım 23 tü şuan 25 yaşındayım sonra 2 defa aşılama oldum maalesef negatif hayıt otu mu dersin sogan suyu mu herşeyi yaptın maalesef yok sanki rahim de bişsey var yumurta ve sperm birleşmiyor gibi hissediyorum sanki kürtaj olduktan sonra hamile kalmak zor gibi yani rahme zarar verdiğini düşünüyorum ben ama tanıdığım bir kaç kişi kürtajdan sonra hamile kaldı hatta 2 tane kürtaj olan bile kaldı daha önce hamile kalmam bana umut oldu yani en azından hamile kalıyorum ama şimdi neden olmuyor diye çok üzülüyorum benden sonra evlenen herkesin çocugu dolayısıyla insan panik yapıyor stres yapıo olmuyor diye bu arada TSH baktır eğer 2 buçugun üstünde ise ilaca başla çünkü boş gebelik ve düşük nedenlerden biri bu ben euthyrox 25 kullanıyorum gebelik düşündüğüm için çünkü tsh benim yükseliyor hep Aynı kaderi yaşıyoruz biliyorum çok zor çok acı ama Rabbim bir gün bizi de mutlu edecek inanıyorum 🙏🙏❤️

Bende boş gebelikten kürtaj oldum geçen sene 27 eylülde o zamandan beri kalamıyorum doktor doktor gezdim problem yok olur stres yapma dediler geçen ay rahim filmi çekildim tüplerim açık çıktı, prolaktinim 35 çıktı dostinex kullandım , bu ay clife kullandım, amh bakıldı 4 küsür çıktı neden olmuyor bende bilmiyorum 😢🤧 eşimin sperm testide güzel çıktı

Merhaba arkadaşlar 2023 kasım ayında 6+2 gebeliğim düşük olduğu için kürtajla alındı. Ama ben bu haftaya kadar hiç bir şekilde bebeğimin kalp sesini duymadım kesenin içinde yolk sac ve fetüs yoktu doktorlar hiç birşey demedi ama muhtemelen boş gebelik geçirdim. Benim için çok zor zamanlardı.. Doktorum ilk adetten sonra korunmama gerek kalmadığını söyledi ve tekrardan bebek çalışmalarına başladık fakat kasım ayından beri ha şu ay olacak ha bu ay olacak diye hep bekledim hiç bir ay olmadı. Merak ettiğim şey kürtaj gebeliğin daha geç oluşmasına mı sebep oluyor acaba ? Bir türlü gebe kalamadım. Benim gibi aynı durumda olanlar var mı ?

X