Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kolon kanseri olup yenen var mı?

Akşam iş çıkışı okudum yazınızı aklımda dursun eve gelince mutlaka yazacağım diye...

Yıl 2006 tatil öncesi annem hemoroid için ameliyat olacaktı.Dr. Ameliyat sırasında makatta birşeylerin yolunda gitmediğini anlıyor hemoroid alınırken.Ameliyat sonrası tekrar muayene biyopsi sonuçlarını patolojiye gönderiyorlar.
Kolon kanseri olduğu tespit ediliyor.
Erken evre..
Işın tedavisi aldı.
Psikolojisi ve psikolojimiz bozulmasın diye sac ve tüy dökülmemesi olmaması adına göğüs üzeri pot takıldı kemoterapisini oradan aldı damardan degıl yani sac veya kas dokulmesı olmadı.
Yalnız evın ıcınde salak saçma gelen bir durum vardı ınsanlar fısır fısır konuşup ağlaşıyorlardı.
Neden salak saçma diyorum çünkü 13 yasındaydım kardeslerım 9 yasında kız olanı 7yasında erkek olanıydı. Benzer bir ortam hiç yasamamıştık kafaya takmıştım çünkü birşeyler gizleniyordu bilmem gerekıyordu. Bir gun babam akrabalarımızdan biri ile konuşurken ve onu ağlarken görerek gizlice dinledim. O an anladım neler döndüğünü tüm dosyaları karıştırıp hepsını Internet'ten araştırmıştım o yasta.
Kemoterapide annem hiç birimizi görmek istemiyor ve karanlık odada gündüz bıle karanlık odada yatmak istiyordu.Baslangıc suresınde gecıcı olarak mide bulantısı huysuzluk ve siniri vardı çünkü vücudun bağışıklığı ilacın işe yaraması için yavaş yavaş düşüyordu.

1..2..3..derken annem toparlandı.
Yerıne bambaşka bir insan geldı hiçbirşeyi kendıne dert etmeyen,kahkahalar cok gezen eğlenen bir insan kendine iyi gelen ne varsa bol bol yaptı pozitif taptatliş birsey geldı ve anladı ki asıl ilaç Mutlu olmak ve kabule geçmek takmadı bile yıl 2017 ve cok sukur bınlerce kez şükür hala Mutlu ve sağlıklı sadece yılda birkez rutin kontrolü var.

Acil şifalar diliyorum.Zor seyler olacak elbet ama o yüz gülecek herseye rağmen iyi geceler :-)

Maşallahh hikayeniz çok güzel Allah annenize daha çok sağlık ve mutluluk versin. İnşallah benim annemde yener inşallah. Çok sağolun dualarınızı bekliyorum

öncelikle Allah acil şifalar wersin, kolonla aynı rektum kanseriydi benim babam . 6 ay bagırsak dışarda yaşadı. ıki ameliyat, radyoterapi,kemoterapi drken çok şükür yendi.. daha 1 sene oldu atlatalı. şimdi 3 ayda 1 kontrol oluyor. moral bu hastalgn tedawisi. kemoterapi görcekse sizi çok zor süreç bekliyor ama eminim Rabbim yardımcınız olcktır

Allah razı olsun çok sağolun.

Merhabalar,
ben kolon ca hastasıyım. Allah kimsenin başına vermesin. Ben çok şükür şifa buldum (tekrarlamazsa tabiki) bu yüzden herkese doktorumu tavsiye ediyorum belki faydası olur diye. Ankarada Prof Dr Mehmet Ayhan KUZU. Çok anlayışlı, çok bilgili alanında uzman bir hoca. İnternetten arattırırsanız ne dediğimi anlayabilirsiniz. Yurtdışından pek çok ödülü, eğitim cdleri varmış. Bende kendisi ile kolonrektum.com adlı sitesi sayesinde tanıştım. Oradam kendisine soru sorabiliyorsunuz, kendisi cevaplıyor soruları. Umarım ihtiyacı olanlara faydası dokunur. Allah herkese şifa versin.

Allah yardımcınız olsun annem pankreas kanseri idi. 4. Evredeydik. Biz İst. GATA ya gittik. Ama biryerre sonra yapılacak maalesef birşey kalmıyor.
Allah kolaylık versin önünüzde malesefki zorlu bir süreç var ayakta durmak zor gelir ilk başlarda ben nasıl kaldırılan bu kdr yükü diye çok düşünecek son tedavi almaya başlayınca alisiyorsun zaman çok çabuk geçiyor maalesef ki sen ben bu kdr şeyi kaldıramıyorum diye ortalıkta gezerken annemin yanına gidip naber kız diyip gülmek zorunda kaliyorsunuz ben çok üzüldüm annenize Allah şifa versin

Meraba benim annemde ameliyat oldu iyileşme süreci tam olarak nekadar sürüyor rahatça gezebilmesi,moral olarak çökmüş durumda elimizden geleni yapıyoruz moralini yüksek tutmak için aklımıza kötü şeyler getirmek istemesekte acabalar beynimizi kemiriyor beslenmesinde nasıl bi yol takip ettiniz şuan çanı hiç bişey istemiyor iştahsızlığı normalmi bilmiyorum zorla yiyor sütü hiç içmiyor üzülüyorum böyle olunca bide anne sütü iyi gelir diyolar sizin düşünceniz nedir yardmcı olun lütfen

Cok gecmiş olsun Allah acil şifalar versin
Ben bir teyzeyle tanışmıstım dısarda kolon kanseriymiş ruyasında peygamber efendimiz sav pancar turşusunu işaret etmiş
Pancar tursusu yemege baslamış ve şifa bulmuş iyilesmiş
Yazmak istedim

Meraba benim annemde ameliyat oldu iyileşme süreci tam olarak nekadar sürüyor rahatça gezebilmesi,moral olarak çökmüş durumda elimizden geleni yapıyoruz moralini yüksek tutmak için aklımıza kötü şeyler getirmek istemesekte acabalar beynimizi kemiriyor beslenmesinde nasıl bi yol takip ettiniz şuan çanı hiç bişey istemiyor iştahsızlığı normalmi bilmiyorum zorla yiyor sütü hiç içmiyor üzülüyorum böyle olunca bide anne sütü iyi gelir diyolar sizin düşünceniz nedir yardmcı olun lütfen
Sizin için girdim kolon kanserini atlatan akrrabama doktor yoğurt ve mama yazmıştı bu hastalara özel vücut kuvvetlensin diye atatürk onkoloji de tedavi oldu ankarada bi sorun isterseniz geçmiş olsun Anneme de yeni teşhis kondu meme kanseri kemoterapiye başladı allahım hepsine ve Anneme de şifalar versin amin

moraliniz yüksek tutun. ameliyatla çok pozitif sonuclar alınıyor. halam yakalandı 8 sene evvel. ameliyat oldu. şimdi sapasağlam sadece yıllık kontrolü var o kadar.
çocukluğumda da babaannem geçirmisti. o da ameliyatla atlattı. üzetine yillarca yaşadi ve başka bir sebepten vefat etti.
anneniz için şifa dilerim. bozmayın moralinizi.

Halamda vardı hatta bağırsağını dışarı almışlardı ama geçti 10 yıldan fazla oldu şuan çok sağlıklı sadece kontrollerine gidiyor. Geçmiş olsun.

Çok sağolun evet psikolojik destek almayıda düşünüyorum.
Çok geçmiş olsun.
Evet, gerçekten psikolojik destek almanız iyi olur. Kanserle ilgili tecrübelerim fazlaca; hasta yakını olmak çok zor.
PET-CT çekilince onkoloğunuz evrelemeyi yapacaktır. Buna göre de tedavi şekillenecektir zaten. Biyopsi, yayılmayı göstermez. PET'i, iyi bir makinaya sahip bir hastanede çektirin.
İstanbul'da bildiğim bazı onkologlar var. Kimisi medyatik isimler. Ama hiçbirisini hararetle tavsiye edemiyorum, emin değilim.

Bu arada, kanser hakkında internette araştırma yapıyorsunuzdur diye tahmin ediyorum; özellikle kötü kişisel yorumlara itibar etmeyin. Hatta bilimsel yazılar dışındakilere hiç bakmasanız sizin için daha iyi olur.

Anneciğiniz zamanı gelmediyse, hiç bir yere gitmez, endişelenmeyin. Onun moralini çok yüksek tutmaya çalışın, belki bir psikiyatrist, annenize de, süreci daha kolay geçirmesini sağlayacak ilaçlar verebilir.

9 yıl ailece yaşadık bu hastalıkla, annemin hikayesini anlatmak istemiyorum...
Ancak söyleyebileceklerim :

1 - Önce annenizin psikolojik destek almasını sağlayın
2 - Evinizden şeker, beyaz un, konserve, ketçap, mayonez, hazır turşu, hazır çorba , kırmızı et, hamur işi yiyecekleri kaldırın. Yeme düzeninizi tamamen değiştirin ailece (unutmayın ki bu hastalığın annenizde olması sizin için genetik yatkınlık getiriyor) Ayrıca tümörlerin en sevdiği şey şeker ve şekere dönüşebilen besinlerdir unutmayın
3 - Annenizi çeke çeke olsa da yürütün, tedaviye başladığı zaman zor ve halsiz zamanları olacaktır, hiç dinlemeyin zorlayarak da olsa yürütün, kalın barsağın tek ilacı açık havada yürümektir.
4 - İşin en zor kısmı hastane, bir doktorla sınırlı kalmayın asla , metastaz yok mu dediler, gerçekten olmadığını başka bir hastaneden teyit edin. Kanserli hücrelerde düşmemi var dediler aynı kan tahlilini başka bir hastanede daha mutlaka yaptırın. Bunu üzerine basa basa söylüyorum mutlaka her tahlili teyit ettirin başka bir doktora. İlk tedavi ameliyat olur genelde, metastaz olmayan bir tümörse kemoterapi vermezler, doktorun yakasına yapışın en az beş kür tedbir kemoterapisi mutlaka isteyin
5 - 40 yıllık ömrümde gördüğüm en zor hastalıktır bu hiç avutmayacağım sizi, görebileceğiniz her şeye hazırlıklı olun, kemoterapi, kolostomi, yan etkiler, gerekirse nefrostomi, karaciğer hastalıkları, kemoterapi enfeksiyonları vs... güçlü durmak zorundasınız, bu zor bir mücadele. Annem derdi ki ağlamayın, ben ölürsem o zaman ağlarsınız, hiç sarsılmamak elde değil ama güçlü olmaya mecbursunuz. Bir şeyim yok diyen annenizin şu an içinde fırtınalar kopuyor, çok şey yazmak isterdim ama inanın gücüm yok yazmaya. Sormak istediğiniz birşey olursa yanıtlarım, Rabbim hayırlı şifalar versin anneciğinize
Ben de Attraente'nin yazdıklarından özellikle 4 numaradaki uyarılarının çok çok önemli olduğunu yazayım ki, dikkatinizi çeksin. 4'de anlattıkları, İNANILMAZ ÖNEMLİ!!! (Attraente, seni çok iyi anladım ben:))

Son düzenleme:
Merhabalar,
ben kolon ca hastasıyım. Allah kimsenin başına vermesin. Ben çok şükür şifa buldum (tekrarlamazsa tabiki) bu yüzden herkese doktorumu tavsiye ediyorum belki faydası olur diye. Ankarada Prof Dr Mehmet Ayhan KUZU. Çok anlayışlı, çok bilgili alanında uzman bir hoca. İnternetten arattırırsanız ne dediğimi anlayabilirsiniz. Yurtdışından pek çok ödülü, eğitim cdleri varmış. Bende kendisi ile kolonrektum.com adlı sitesi sayesinde tanıştım. Oradam kendisine soru sorabiliyorsunuz, kendisi cevaplıyor soruları. Umarım ihtiyacı olanlara faydası dokunur. Allah herkese şifa versin.
Size de çok çok geçmiş olsun..

Konu hakkında bilgi sahibi değilim ama bir arkadaşımın babası olan kanseriymis ama çok geçmeden yenmiş. Ayrıntıları bilmiyorum onunki henüz baslangicti

Konu 2017 de açılmış konu sahibi anneniz nasıl oldu inş atlatmıştır allah bütün hastalara şifa versin

Çok geçmiş olsun.
Evet, gerçekten psikolojik destek almanız iyi olur. Kanserle ilgili tecrübelerim fazlaca; hasta yakını olmak çok zor.
PET-CT çekilince onkoloğunuz evrelemeyi yapacaktır. Buna göre de tedavi şekillenecektir zaten. Biyopsi, yayılmayı göstermez. PET'i, iyi bir makinaya sahip bir hastanede çektirin.
İstanbul'da bildiğim bazı onkologlar var. Kimisi medyatik isimler. Ama hiçbirisini hararetle tavsiye edemiyorum, emin değilim.

Bu arada, kanser hakkında internette araştırma yapıyorsunuzdur diye tahmin ediyorum; özellikle kötü kişisel yorumlara itibar etmeyin. Hatta bilimsel yazılar dışındakilere hiç bakmasanız sizin için daha iyi olur.

Anneciğiniz zamanı gelmediyse, hiç bir yere gitmez, endişelenmeyin. Onun moralini çok yüksek tutmaya çalışın, belki bir psikiyatrist, annenize de, süreci daha kolay geçirmesini sağlayacak ilaçlar verebilir.

Merabalar konumun üzerinden epey geçti annem gayet iyi çok şükür. Şimdilik yendik gibi gözüküyor umarım tekrarlamaz. Allah her şifa bekleyen zor durumda olanlara yardım etsin inşallah

Merabalar konumun üzerinden epey geçti annem gayet iyi çok şükür. Şimdilik yendik gibi gözüküyor umarım tekrarlamaz. Allah her şifa bekleyen zor durumda olanlara yardım etsin inşallah
Çok çok sevindim Karamelize.
Anacığınıza sevgi ve saygılarımı, şifa dileklerimi iletin lütfen. :nazar::nazar:

Ananeme 13 sene önce kolon kanserı teshısı koydular.. şuan 80 yaşında cin gıbı :))))) içini ferah tut

X