Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kolon kanseri olup yenen var mı?

9 yıl ailece yaşadık bu hastalıkla, annemin hikayesini anlatmak istemiyorum...
Ancak söyleyebileceklerim :

1 - Önce annenizin psikolojik destek almasını sağlayın
2 - Evinizden şeker, beyaz un, konserve, ketçap, mayonez, hazır turşu, hazır çorba , kırmızı et, hamur işi yiyecekleri kaldırın. Yeme düzeninizi tamamen değiştirin ailece (unutmayın ki bu hastalığın annenizde olması sizin için genetik yatkınlık getiriyor) Ayrıca tümörlerin en sevdiği şey şeker ve şekere dönüşebilen besinlerdir unutmayın
3 - Annenizi çeke çeke olsa da yürütün, tedaviye başladığı zaman zor ve halsiz zamanları olacaktır, hiç dinlemeyin zorlayarak da olsa yürütün, kalın barsağın tek ilacı açık havada yürümektir.
4 - İşin en zor kısmı hastane, bir doktorla sınırlı kalmayın asla , metastaz yok mu dediler, gerçekten olmadığını başka bir hastaneden teyit edin. Kanserli hücrelerde düşmemi var dediler aynı kan tahlilini başka bir hastanede daha mutlaka yaptırın. Bunu üzerine basa basa söylüyorum mutlaka her tahlili teyit ettirin başka bir doktora. İlk tedavi ameliyat olur genelde, metastaz olmayan bir tümörse kemoterapi vermezler, doktorun yakasına yapışın en az beş kür tedbir kemoterapisi mutlaka isteyin
5 - 40 yıllık ömrümde gördüğüm en zor hastalıktır bu hiç avutmayacağım sizi, görebileceğiniz her şeye hazırlıklı olun, kemoterapi, kolostomi, yan etkiler, gerekirse nefrostomi, karaciğer hastalıkları, kemoterapi enfeksiyonları vs... güçlü durmak zorundasınız, bu zor bir mücadele. Annem derdi ki ağlamayın, ben ölürsem o zaman ağlarsınız, hiç sarsılmamak elde değil ama güçlü olmaya mecbursunuz. Bir şeyim yok diyen annenizin şu an içinde fırtınalar kopuyor, çok şey yazmak isterdim ama inanın gücüm yok yazmaya. Sormak istediğiniz birşey olursa yanıtlarım, Rabbim hayırlı şifalar versin anneciğinize

Özelden yazabilirmiyim?

Bizim en az 3 tanidigimiz var bu durumda iyilestiler sorun yok,hangi ildesiniz ?
Bu arada cok gecmis olsun

Çok geçmiş olsun.
Rabbim acil şifalar versin inşallah hem annenize hemde şifa bekleyen herkese.

kolon kanseri en rahat atlatılan kanser türü
Bağırsakta sıkıntılı kısmı alıyorlar ve geriye hiçbirşey kalmıyor.

Moral bozmak yok sağlıkla kalın.Antalya da üniverstide hastaneside iyi

Çok sağolun inşallah öyle olur akdeniz üniversteside iyi ama biraz uzak bize

Ege de Cemil Caliskan.
Gecen hafta kapisinda 2 saat kendisini bekledim.Sabah,oglen ya da ogleden sonra 3 bucuk gibi odasina geliyor ve kanser hastalarina oncelik veriyor.Alaninda cok iyi bir doktor.Gitmenizi oneririm.Beklerken 7 sene once kolon kanseri teshisi konulan ve ameliyat ettigi hastasi rutin kontrollerini gostermek icin gelmisti ve ove ove bitiremedi doktoru.Randevuyu kendisi veriyor.O yuzden gidip kapisinda bekleyin oncelikle derdinizi anlatmak icin muayene icin hemen gun verecektir size.Allah sifa versin.

Ege de Cemil Caliskan.
Gecen hafta kapisinda 2 saat kendisini bekledim.Sabah,oglen ya da ogleden sonra 3 bucuk gibi odasina geliyor ve kanser hastalarina oncelik veriyor.Alaninda cok iyi bir doktor.Gitmenizi oneririm.Beklerken 7 sene once kolon kanseri teshisi konulan ve ameliyat ettigi hastasi rutin kontrollerini gostermek icin gelmisti ve ove ove bitiremedi doktoru.Randevuyu kendisi veriyor.O yuzden gidip kapisinda bekleyin oncelikle derdinizi anlatmak icin muayene icin hemen gun verecektir size.Allah sifa versin.

Çok teşekkür ederim. İşimi bırakıp gidicem hep ege deki doktorları övüyorlar. Özel muayenehanesi var mı acaba biliyo musunuz

Çok teşekkür ederim. İşimi bırakıp gidicem hep ege deki doktorları övüyorlar. Özel muayenehanesi var mı acaba biliyo musunuz

Yok diye biliyorum.Sadece hastanede.Geleni hic geri cevirmiyor ama kendisi.C blok 3.katta.Kime sorsaniz odasinin bulundugu koridoru size soyleyecektir.

Yok diye biliyorum.Sadece hastanede.Geleni hic geri cevirmiyor ama kendisi.C blok 3.katta.Kime sorsaniz odasinin bulundugu koridoru size soyleyecektir.

Çok sağolun. İzin alıp gitmeyi düşünüyorum sonuçlar bi netleşsinde. Keşke özelide olsaydı haftasonu gidebilirdim. Çok sağolun tekrar

Allah şifa versin.
Pozitif olun.
Kanser kelimesini kullanmayın.
Birçok hastalık gibi biraz mücadele gerekecek.
Ama Rabbimin izniyle atlatacaksınız.

arkadaşlar annemin biyopsi sonucu kötü geldi maalesef. Şimdi yayılım var mı diye tarama yaptırcaz. Aranızda bu hastalıkla ilgili bilgisi olan var mı. Önereceğiniz doktor var mı? Napıcam bilmiyorum kötüyüm :KK43: hep geç kaldım daha erken yaptırcaktım diye kendimi suçluyorum. Annemse hala bişeyim yok diyor

aaaa?? kesin mi :KK43:

B

bu bana umut oldu Allah razı olsun, ama babam saldı kendini 4 aydır yogun bakımda Karaciğere sıçramış enfeksiyonu var bağırsağı dışarı verdiler memlekete gitmek istiyor, uğraşıyoruz götürmek için olmayınca konuşmuyor kimseyle of allahım şifa versin herkese.

Amin allahim sifa versin babaniza kiyamam ben ona.

insallah iyilesir canim.
salmamak gerek evet ama herkesin elinde degil malesef.
Hayat dolu olmak gerek - aslinda icindeki enerjine, hayata tutunma sekline, hayata bagli olup olmamakla alakali birazda

arkadaşlar annemin biyopsi sonucu kötü geldi maalesef. Şimdi yayılım var mı diye tarama yaptırcaz. Aranızda bu hastalıkla ilgili bilgisi olan var mı. Önereceğiniz doktor var mı? Napıcam bilmiyorum kötüyüm :KK43: hep geç kaldım daha erken yaptırcaktım diye kendimi suçluyorum. Annemse hala bişeyim yok diyor

Akşam iş çıkışı okudum yazınızı aklımda dursun eve gelince mutlaka yazacağım diye...

Yıl 2006 tatil öncesi annem hemoroid için ameliyat olacaktı.Dr. Ameliyat sırasında makatta birşeylerin yolunda gitmediğini anlıyor hemoroid alınırken.Ameliyat sonrası tekrar muayene biyopsi sonuçlarını patolojiye gönderiyorlar.
Kolon kanseri olduğu tespit ediliyor.
Erken evre..
Işın tedavisi aldı.
Psikolojisi ve psikolojimiz bozulmasın diye sac ve tüy dökülmemesi olmaması adına göğüs üzeri pot takıldı kemoterapisini oradan aldı damardan degıl yani sac veya kas dokulmesı olmadı.
Yalnız evın ıcınde salak saçma gelen bir durum vardı ınsanlar fısır fısır konuşup ağlaşıyorlardı.
Neden salak saçma diyorum çünkü 13 yasındaydım kardeslerım 9 yasında kız olanı 7yasında erkek olanıydı. Benzer bir ortam hiç yasamamıştık kafaya takmıştım çünkü birşeyler gizleniyordu bilmem gerekıyordu. Bir gun babam akrabalarımızdan biri ile konuşurken ve onu ağlarken görerek gizlice dinledim. O an anladım neler döndüğünü tüm dosyaları karıştırıp hepsını Internet'ten araştırmıştım o yasta.
Kemoterapide annem hiç birimizi görmek istemiyor ve karanlık odada gündüz bıle karanlık odada yatmak istiyordu.Baslangıc suresınde gecıcı olarak mide bulantısı huysuzluk ve siniri vardı çünkü vücudun bağışıklığı ilacın işe yaraması için yavaş yavaş düşüyordu.

1..2..3..derken annem toparlandı.
Yerıne bambaşka bir insan geldı hiçbirşeyi kendıne dert etmeyen,kahkahalar cok gezen eğlenen bir insan kendine iyi gelen ne varsa bol bol yaptı pozitif taptatliş birsey geldı ve anladı ki asıl ilaç Mutlu olmak ve kabule geçmek takmadı bile yıl 2017 ve cok sukur bınlerce kez şükür hala Mutlu ve sağlıklı sadece yılda birkez rutin kontrolü var.

Acil şifalar diliyorum.Zor seyler olacak elbet ama o yüz gülecek herseye rağmen iyi geceler :-)

öncelikle Allah acil şifalar wersin, kolonla aynı rektum kanseriydi benim babam . 6 ay bagırsak dışarda yaşadı. ıki ameliyat, radyoterapi,kemoterapi drken çok şükür yendi.. daha 1 sene oldu atlatalı. şimdi 3 ayda 1 kontrol oluyor. moral bu hastalgn tedawisi. kemoterapi görcekse sizi çok zor süreç bekliyor ama eminim Rabbim yardımcınız olcktır

X