Kök hücre yöntemi ile hamilelik

Merhaba canım,

ben de Bülent tıraşta prp yaptırdım, malesef ben faydasını görmedim.
prp sonrası 3. ayda yumurta geliştiricilere başladık, 7.000tl ilaçlara ödedim, ama malesef büyümediler.
prp sonrası 4. ayda da aynı şekilde oldu. yine 7.000tl ve sonuç sıfır.
üstüne bir de 2000tl+2000tl takip için ödedim .
bülent tıraş serüvenim 24bin tl ye mal oldu ve sonuç yok.
çok yüksek doz ilaçlar bende iyi etki yapmadı.

Allahım doğru doktorda, doğru zamanda, doğru tedavide olmayı nasip etsin hepimize.
yıpratıcı tedaviler, maddi çok zorluyor,
ama beni acıbadem maslakta saatlerce muayene ve reçete için sıra beklemek te çok yıpratmıştı
Bende yumurta büyümede sorun olmadı yumurtada arttı embriyolarda oluştu .1 kere taze trabsfer oldum tutmadı.Dondurulmuş embriyolarım var orta kalite 3.gün donduruldu.Bende devam edebilcek hal kalmadı😔
1631788231716.png

Merhaba canım,

ben de Bülent tıraşta prp yaptırdım, malesef ben faydasını görmedim.
prp sonrası 3. ayda yumurta geliştiricilere başladık, 7.000tl ilaçlara ödedim, ama malesef büyümediler.
prp sonrası 4. ayda da aynı şekilde oldu. yine 7.000tl ve sonuç sıfır.
üstüne bir de 2000tl+2000tl takip için ödedim .
bülent tıraş serüvenim 24bin tl ye mal oldu ve sonuç yok.
çok yüksek doz ilaçlar bende iyi etki yapmadı.

Allahım doğru doktorda, doğru zamanda, doğru tedavide olmayı nasip etsin hepimize.
yıpratıcı tedaviler, maddi çok zorluyor,
ama beni acıbadem maslakta saatlerce muayene ve reçete için sıra beklemek te çok yıpratmıştı
merhaba bende yumurta büyüdü ve sayılarıda arttı özellikle 2.prpden sonra.Sadece 1 jere 4.gün taze transfer oldum o da tutmadı.3 tane dondurulmuş embriyom kaldı orta kalite.Ama bende devam etcek hal kalmadı maddi hem ruhen hem beden olarak.Ben transferdede çok zorlandım çok suniçtim herhalde🙈Transfer düşüncesi bile stres oluyorum .Dediğiniz gibi bekleme süreleride çok

Bende yumurta büyümede sorun olmadı yumurtada arttı embriyolarda oluştu .1 kere taze trabsfer oldum tutmadı.Dondurulmuş embriyolarım var orta kalite 3.gün donduruldu.Bende devam edebilcek hal kalmadı😔Eki Görüntüle 2917216

merhaba bende yumurta büyüdü ve sayılarıda arttı özellikle 2.prpden sonra.Sadece 1 jere 4.gün taze transfer oldum o da tutmadı.3 tane dondurulmuş embriyom kaldı orta kalite.Ama bende devam etcek hal kalmadı maddi hem ruhen hem beden olarak.Ben transferdede çok zorlandım çok suniçtim herhalde🙈Transfer düşüncesi bile stres oluyorum .Dediğiniz gibi bekleme süreleride çok
malesef çok çok zor süreçler,
ben hiç transferi yaşamadım daha , eşim azospermi, biz daha hiç sperm bulamadık. ama rezerv azlığından ötürü toplatmam gerekiyor yine de.

belli dönemlerde psikolojik yıpranıyor ve ilerleyemiyor insan.
ama güçlenince, daha iyi hissedince o azim yeniden geliyor.
ruhunuzun da , vücudunuzun da dinlenme molası oluyor.

maddiyat olarak acıbademde çöktük resmen.
humatrope veriyor bülent hoca, ve o beni mahvetti. sabırla kullandım ama hem vücudumu şişirdi, hem ruhsal çökertti. o beklemeler , işten gelen aramalar o süreçte. her seferinde ağlardım.
sonrasında göztepe medikal parka geçtik, yumurta toplatmak için. hem beklemeler yok, hem de maddi açıdan çok daha iyi.

Allahım tüm bu emeklerimizi görür de hayırlısından evlatlar nasip eder hepimize inşallah.

ben hiç transferi yaşamadım daha , eşim azospermi, biz daha hiç sperm bulamadık. ama rezerv azlığından ötürü toplatmam gerekiyor yine de.

humatrope veriyor bülent hoca, ve o beni mahvetti. sabırla kullandım ama hem vücudumu şişirdi, hem ruhsal çökertti. o beklemeler , işten gelen aramalar o süreçte. her seferinde ağlardım.
sonrasında göztepe medikal parka geçtik, yumurta toplatmak için. hem beklemeler yok, hem de maddi açıdan çok daha iyi.

Allahım tüm bu emeklerimizi görür de hayırlısından evlatlar nasip eder hepimize inşallah.
Merhaba bişey sormak istiyorum bülent hoca yumurta büyümesi için bahsettiğiniz humotropeyi mi kullanıyor? Bu merional tarzı bir ilaç mıdır? Ve dozları neydi acaba her gün sabah akşam mı yoksa gün aşırı mı yapmanızı istedi?

Şunun için sordum yüksek doz ilaç kullanımının ileri yaş kadınlarda yumurtaya zarar verdiğini söylüyor bazı doktorlar. Bende bülent hocaya gitmeyi düşünüyorum bu yüzden soruyorum teşekkürler..

Merhaba benim yaşım 47 .Bende Bülent traşta 2 kez prp yaptırdım.2.prp den sonra yumurta sayım arttı .Şu anda 3 tane 3.gün dondurulmuş 4 hücreli embriyom var.Ve son toplamada 2 tane embriyo 4.gün taze transfer yapıldı ama tutmadı 10.gün kanamayla sonlandı.Bugün kontrole gittim Yiğit hoca kök hücre önerdi ama tabi ki fiyat çok yüksek sonuç alınırmı alınmazmı o da belli drğil😔Ne yapıcağımı bilmiyorum çok yoruldum bırakasım var.Sizin nasıl gidiyor tedaviniz
Merhaba kök hücre tedavisinin fiyatı neymiş acaba? Birde şunu merak ediyorum yumurta büyütme aşamasında hangi ilacı kullanmanızı istedi ve dozları yüksek miydi gün aşırı mı hergün mü kullandınız? Birde bülent hoca takviye olarak hangi folat asit takviyesini öneriyor acaba biliyor musunuz?

O kadar şans verirlermi bilmem ama ben yaptıracagım. Deneyimlerimi paylasirim. Aslinda gittigim hastane seri bi sekilde yapmaya basladi bu islemi ama o arkafaslara ulasamiyoruz. Kalçadan ilik falan alınacakmis bu beni korkutuyor. Hem pahalida yabu kadar zahmete değer inşallah. Bu sebeple ayptiran birileriyle konuşmak istedim ama kimseden ses çıkmıyor
Merhaba yaptırdınız mı acaba kök hücre tedavisini fayda gördünüz mü?

Bende Acıbademde prp yaptırdım bu ayki reglde kontrole gidicem. Kök hücre için gittim aslında. Prp yapalım dedi önce. Olumlu sonuçlanmazsa çok beklemeden kök hücreyi denemek istiyorum bende. Tedavi olanlar lütfen gelişmelerden haberdar edin bizleri. Pahalı bir tedavi ama ilerde pişman olmaktansa denemeli imkanı olan diye düşünüyorum. Hep dua ediyordum inşallah en kısa sürede gelirde ben ve benim durumumda olanlar bu tedaviden faydalanabilir diye. İlerde benim zamanımda yoktu olsaydı belki benimde çocuğum olurdu demek hiç istemiyordum. Rabbim duydu sesimi. Belki olmayacak yine ama ben denemiş olucam çok şükür.
Merhaba yaptırdınz mı acaba

Merhaba kök hücre tedavisinin fiyatı neymiş acaba? Birde şunu merak ediyorum yumurta büyütme aşamasında hangi ilacı kullanmanızı istedi ve dozları yüksek miydi gün aşırı mı hergün mü kullandınız? Birde bülent hoca takviye olarak hangi folat asit takviyesini öneriyor acaba biliyor musunuz?
Net bir fiyat almadım 22-23 gibi dedi belki çok az indirim olabilirmiş.Yumurta büyütmede ilk zamanlar merional humatrop golal-f kullandım her akşam 3 iğne oldum.Son günlerdede yumurta çatlamasın diye gündüz ekstra iğne adını hatırlamıyorum.Son günde çatlatma iğnesi bazen 4 tane bazen 2 tane aynı anda.2.prp den sonra merional fustimol ve humatrop kullandım her akşam 3 iğne yine

Net bir fiyat almadım 22-23 gibi dedi belki çok az indirim olabilirmiş.Yumurta büyütmede ilk zamanlar merional humatrop golal-f kullandım her akşam 3 iğne oldum.Son günlerdede yumurta çatlamasın diye gündüz ekstra iğne adını hatırlamıyorum.Son günde çatlatma iğnesi bazen 4 tane bazen 2 tane aynı anda.2.prp den sonra merional fustimol ve humatrop kullandım her akşam 3 iğne yine
Çok değil mi bunlar aret kamarda yüksek doz iğnenin ileri yaş kadınlarda yumurtaya zarar vereceğini söylüyor bülent traşa gitmek istiyorum ama kafam karıştı

Çok değil mi bunlar aret kamarda yüksek doz iğnenin ileri yaş kadınlarda yumurtaya zarar vereceğini söylüyor bülent traşa gitmek istiyorum ama kafam karıştı
Bilemiyorum genelde bu ilaçları veriyor ben 4 kez toplama yaptım hepsinde bu miktarlar kullanıldı .Hiç daha az verilmedi

Bilemiyorum genelde bu ilaçları veriyor ben 4 kez toplama yaptım hepsinde bu miktarlar kullanıldı .Hiç daha az verilmedi
Merhaba,televizyonda pro.doktor Haşmet Mesut Özsoy adında bi doktor kök hücre tedavisi yapıyormuş,bu doktor hakkında bilgisi olan varmı?

Merhaba arkadaşlar, 10 yıldır erken menopoz tanım var. Tek çare kıbrıs denmişti bana. 2011 yılında olumsuz bir kıbrıs denemem oldu. sonrada bugün yarın derken seneler geçti. 2020 şubatında prp yönteminden haberdar olup bilgi almak için gittiğimde sol yumurtalıkta 1 adet yumurta olduğunu öğrendim. Doktorum Bülent beyi önerdi ve mutlaka İstanbul'a gidip görüşmemi istedi. Pandemi sürecinde gidemedim ama her ay yapılan kontrollerde sol yumurtalıkta bir yumurta oluşup büyümeden kayboluyordu. Ekim ayında Bülent beyle görüşmeye gittiğimde yumurtalıklarımda küçülme olduğundan prpye uygun bir hasta olmadığımı ama kök hücre tedavisine onay verirsem deneyebileceğimizi söyledi. Ben görüştüğümde 25 kişiye uygulanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. 5 kasımda kök hücre işlemi yapıldı. Etkisinin 2 yada 3 ay sonra alınabileceği söylendi. Ama bu süreçte benim sol yumurtalıkta oluşan folikülleri de değerlendirmek için o zamandan beri her ay İstanbuldayım. Son iki aydır sağ yumurtalıkta da folikül görülmeye başladı. Hatta bu ay sağdaki diğerinden daha fazla ilerleme gösterdi. Ama soldakilerde belli bir boyuta gelip büyümenin yavaşlamasının önüne geçemedik bir türlü.. Önümde üç ayım var sonuç alabileceğimiz. Yeni bir yöntem olduğundan kimsede pek neler yaşanacağını öngöremiyor ne yazık ki.. Hepimizin hakkında hayırlısı inşallah..
Kök hücreden sonuç alabildinizmi?

Benim yaptığım araştırmalara göre kök hücre tedavisi ilk menopoza yeni girmiş kadınlara yapılmış (1 yıl olmuş) (yaşlarını tam hatırlamıyorum) ve yumurtlamış hata çocukları olmuş. Şuan çocuklar 20 yaşından fazladır. Kök hücre yapıldıktan sonra hemen etkiliyor. AMH da yükseltiyor benim de yükseldi. ilk denemeye kadar haftada 2 kez test yaptırmamı istemişlerdi. Kök hücre yumurtlamayı arttırıyor anladığım kadarı ile. Prp nin etkisi ise 2 ay sonra falan başlıyormuş. yumurta kalitesini arttırıyor embriyo oluşumunu ve tutunmayı artırıyor anladığım kadarı ile. Eğer 3 -4 sene önce prp olsaydı tedaviye gittiğim yerde ilk denemeden sonra yaptırırdım açıkçası. Belki maliyetti fazla ama deneme sayısını azaltırdı diye düşünüyorum.

Daha öncede bahsettiğim gibi ben geç evlendim ve hemen sonrasında da sağlık sorunları çıktı. Aslında oluruna bırakmadan hemen şartları zorlayıp çocuk yapma işlemlerine başlamak gerekliydi. Sonra hem maliyetli hem de psikolojik olarak çok sıkıntılı oluyor.
Benim yaşım ileri olduğu için ben prp ile birlikte kök hücre yi birlikte yaptırdım.
Çok detay bilmiyorum açıkçası ve bu işin kuralı da yok. Ben ilk tüp bebek denemelerine başladığımda 6 tane embriyodan 4 tanesi hızlı dediler ve 2 tanesini koydular 2 ay sonra kürtaj oldum. Sonra biriktirme yaptık. her denemede yaşım ileri olmasına rağmen 4-5 embriyo dondurdular. 17 tane embriyodan 1 bile sonuca ulaşmadı. kuzenim ise aylarca gitti tam umudunu yitirdiğinde 1 tane yumurta gördüler ve sonuç olumlu 3 yaşında bir çocuğu var.
Aklımda kalsın istemedim sınırlarımı zorlayıp deniyorum. Hiç bir şeyin garantisi yok ve bir önceki dönem gibi stres yapmamaya çalışıyorum. şuan daha çok istiyorum çocuk sahibi olmayı ve korkmuyorum. Park da bahçede torunun mu diyebilirler :KK66:
Sonuç alabildinizmi?

Doktorunuz kim ve medikalpark in hangi hastanesi.

Ben de Aynur Hanım’a başlıyorum ön görüşme yaptık bana çok olumlu ve bilgili geldi. Ona çok güveniyorum. Arkadaşıö ikiz bebek sahibi oldu . Benim problemim kök hücre değil ama gidip bir ön görüşme yapıp tanışın derim. Instagramı var oradan da bakabilirsiniz sizin durumunuzda bir hastasını paylaşmıştı sanki . Umarım her şey istediğiniz gibi olur görünce yazmak istedim ben de siteye yeni üye oldum

Ben de Aynur Hanım’a başlıyorum ön görüşme yaptık bana çok olumlu ve bilgili geldi. Ona çok güveniyorum. Arkadaşıö ikiz bebek sahibi oldu . Benim problemim kök hücre değil ama gidip bir ön görüşme yapıp tanışın derim. Instagramı var oradan da bakabilirsiniz sizin durumunuzda bir hastasını paylaşmıştı sanki . Umarım her şey istediğiniz gibi olur görünce yazmak istedim ben de siteye yeni üye oldum
teşekkür ederim.

Bence Aynur Ersahin icin yazılan her olumlu yorum kendisi ya da ekibi tarafından yazılmış yorumdur. “yeni üye” olup yapılan yorumlar çoğunlukla fake. Yorumlari okurken kişinin üyelik geçmişine de mutlaka bakın derim ki yanlış yönlendirmeye yönelik olmasın.

X